دانلود بهترین و قوی ترین شبیه سازهای ترمینال برای ویندوز 10 و 11

دانلود بهترین و قوی ترین شبیه سازهای ترمینال برای ویندوز 10 و 11 شبیه ساز ترمینال چیست؛ 10 مورد از بهترین شبیه ساز ترمینال برای ویندوز 10 و 11، قوی ترین برنامه شبیه ساز ترمینال در لینوکس و مک برای ویندوز در سلام دنیا دانلود کنید.

به دنبال یک شبیه ساز ترمینال برای رایانه شخصی ویندوز خود هستید؟ شبیه سازهای ترمینال توسط کاربران ویندوز و لینوکس برای اتصال به رابط خط فرمان سیستم عامل (یا به سادگی "خط فرمان" نامیده می شود) استفاده می شود. کاربران ترمینال های ویندوز به دلیل کاستی های آن مجبور به استفاده از شبیه ساز ترمینال ویندوز 10 شخص ثالث هستند. در این مطلب از سلام دنیا درباره بهترین و قوی ترین شبیه ساز ترمینال برای ویندوز 10/11، همچنین برنامه شبیه ساز ترمینال در لینوکس و مک صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

شبیه ساز ترمینال چیست؟

شبیه سازهای ترمینال  نقش مهمی در سیستم عامل ها دارند و کاربران لینوکس نیز از این قاعده مستثنی نیستند. شبیه سازهای ترمینال به شما امکان می دهند برنامه ها، دستورات ترمینال و سایر ابزارها را با استفاده از رابط خط فرمان اجرا کنید. PowerShell  اکنون در ویندوز برای اسکریپت نویسی و سایر کارهایی که Command Prompt نمی تواند انجام دهد در دسترس است. اما، شبیه ساز ترمینال شخص ثالث برای رایانه شخصی، عملکرد اضافی را ارائه می دهد که برنامه نویسان، شبکه و مدیران سیستم در پایانه های خود نیاز دارند. اما به دلیل سفارشی‌سازی و قابلیت‌های اضافی ارائه‌شده توسط شبیه‌سازهای ترمینال شخص ثالث برای ویندوز، افراد آگاه به فناوری آنها را ترجیح می‌دهند.


حتما بخوانید: بهترین شبیه ساز اندروید برای کامپیوتر رایگان با لینک دانلود


شبیه ساز ترمینال برنامه ای است که عملیات نرم افزاری را شبیه سازی می کند و به سیستم کامپیوتری اجازه می دهد تا از طریق خط فرمان یا رابط گرافیکی به یک سیستم راه دور متصل شود. پروتکل شبکه رمزگذاری شده Secure Socket Shell (SSH) انتقال فایل بین کامپیوتر میزبان و ماشین دور را امکان پذیر می کند. این برنامه به رایانه میزبان اجازه می دهد تا علاوه بر انتقال فایل ، رایانه راه دور را نیز اجرا کند . بسیاری از پایانه های مختلف را می توان در این سیستم عامل ها استفاده کرد. برای کمک به شما، 10 مورد از بهترین شبیه ساز ترمینال را برای پلتفرم ویندوز به دقت انتخاب کرده ایم.

بهترین شبیه ساز ترمینال برای ویندوز 10/11

1. بهترین نرم افزار شبیه ساز ترمینال: ZOC Terminal

برای برنامه نویسانی که مایل به دسترسی به داده های ایستگاه های کاری یونیکس از ویندوز هستند، این سرویس گیرنده SSH ایده آل است. اگرچه رایگان نیست، اما چندین ویژگی عالی برای کاربران قدرتمند دارد. این یک ابزار یک مرحله ای برای توسعه دهندگان است زیرا دسترسی به سرورهای مبتنی بر متن و ایستگاه های کاری دور را یکپارچه می کند. از انواع روش های اتصال از جمله Telnet، ISDN و SSH پشتیبانی می کند.

دانلود نرم افزار شبیه ساز ترمینال، ZOC Terminal

امکانات:

1. ZOC از ورودی صفحه کلید و ماوس پشتیبانی می کند.

2. دارای یک رابط کاربری مدرن است که کار شما را ساده می کند.

3. کاربر می تواند به دنبال متن بگردد و با استفاده از ویژگی های برجسته خودکار آن را برجسته کند.

بهترین شبیه ساز ترمینال برای ویندوز 1

2. بهترین نرم افزار شبیه ساز ترمینال: MobaXterm

با این ابزار همه کاره، محاسبات از راه دور ساده است. MobaXtrem دارای نسخه های خانگی و حرفه ای است که به ترتیب نسخه های پولی و رایگان آن هستند. این شبیه ساز ترمینال مدرن برای ویندوز شامل یک کلاینت SSH تب دار، ابزارهای شبکه و سایر ویژگی ها است. با استفاده از Mobaxterm می توانید به طور همزمان یک فرمان را روی چندین سرور انجام دهید.

دانلود نرم افزار شبیه ساز ترمینال، MobaXterm

امکانات:

1. رابطی که استفاده از آن آسان است.

2. یک انبار رمز عبور وجود دارد .

3. قابل حمل و سبک

4. شما به راحتی می توانید MobaXterm را بر روی فلش درایو ذخیره کنید و از آن در هر مکانی استفاده کنید زیرا دارای نسخه قابل حمل است.

بهترین شبیه ساز ترمینال برای ویندوز 2

قوی ترین برنامه شبیه ساز ترمینال در ویندوز

3. بهترین نرم افزار شبیه ساز ترمینال: Xshell

Xshell یک شبیه ساز ترمینال قوی برای ویندوز 10/11 است که به طور موثر یک سیستم میزبان را تقلید می کند. این یک شبیه ساز ترمینال ویندوز 10 است که به عنوان تواناترین کلاینت SSH در صنعت در نظر گرفته می شود. علاوه بر این، Xshell برای رایانه های شخصی ویندوزی طراحی شده است اما می تواند به راحتی به سرورهای لینوکس متصل شود. در نهایت، آن به عنوان یکی از بهترین پایانه ها برای حفظ حریم خصوصی و امنیت خود مشهور است. بنابراین، هیچ شانسی برای از دست دادن اطلاعات وجود ندارد.

دانلود نرم افزار شبیه ساز ترمینال، Xshell

امکانات:

1. دارای عملکردی به نام قفل ترمینال خودکار برای جلوگیری از هرگونه دسترسی غیرمجاز.

2. پشتیبانی از پروتکل های سریال، telnet و SSH.

3. به روز رسانی ها به صورت خودکار دانلود و نصب می شوند.

4. داده های شما ایمن هستند زیرا از تکنیک تأیید MIT Kerberos استفاده می کنند.

بهترین شبیه ساز ترمینال برای ویندوز 3

4. بهترین نرم افزار شبیه ساز ترمینال: Cmder

Cmder یک شبیه ساز ترمینال ویندوز منبع باز و رایگان است. Cmder یک شبیه ساز ترمینال ویندوز 11/10 در C++ و Powershell است. این قابلیت یونیکس را برای رایانه شخصی ویندوزی فراهم می کند و آن را با MinTTY، myysgit و PowerShell قابل اجرا می کند. این شبیه ساز ترمینال که بر روی یک USB قابل حمل است، کنسول های بازی ویدیویی را در رایانه شما شبیه سازی می کند.

دانلود نرم افزار شبیه ساز ترمینال، Cmder

امکانات:

1. برنامه نویسان می توانند از نسخه قابل حمل آن در درایو USB استفاده کنند.

2. با برنامه های خط فرمان به خوبی کار می کند.

3. برای ایجاد طرح های رنگی و شفافیت منحصر به فرد، Cmder یک طرح رنگی Monokai ارائه می دهد.

4. ترمینال VS Code با Cmder نیز سازگار است.

بهترین شبیه ساز ترمینال برای ویندوز 4

5. بهترین نرم افزار شبیه ساز ترمینال: FireCMD

اگر می خواهید یک محیط یونیکس مانند در ویندوز ایجاد کنید، FireCMD راه حل ایده آلی است. کاربران می توانند چندین کار را انجام دهند زیرا از چندین تب پشتیبانی می کند. رابط کاربری گرافیکی اولیه آن، که شبیه یکی دیگر از برنامه های آفیس ویندوز است، استفاده از آن را حتی برای افراد غیر فنی بسیار ساده می کند. FireCMD به شما امکان می دهد چندین برنامه کنسول را به طور همزمان در یک رابط زبانه ای اجرا کنید.

دانلود نرم افزار شبیه ساز ترمینال، FireCMD

امکانات:

1. دارای ویژگی چندین برگه با رابط بصری.

2. پشتیبانی از HTML و CSS را ارائه می دهد.

3. چندین زبان برنامه نویسی پشتیبانی می شوند.

4. فونت، سبک و رنگ همگی قابل تغییر هستند.

بهترین شبیه ساز ترمینال برای ویندوز 5

6. بهترین نرم افزار شبیه ساز ترمینال: ConEmu

ConEmu یک شبیه ساز کنسول زبانه ای است که منبع باز است و عمدتاً برای ویندوز طراحی شده است. این یک شبیه ساز ترمینال ویندوز 10 منبع باز و رایگان است که از برنامه های کنسول های مختلف از جمله WinAPI، Cmd، PowerShell و غیره پشتیبانی می کند. این ابزار کاربردی، کامل، سریع و قابل اعتماد به عنوان پایانه ای برای برنامه های مبتنی بر رابط کاربری گرافیکی عمل می کند.

دانلود نرم افزار شبیه ساز ترمینال، ConEmu

امکانات:

1. این یک روش مناسب، سازگار و دوستانه برای تغییر اندازه پنجره ارائه می دهد.

2. پشتیبانی از تغییر اندازه ویندوز به صورت پویا

3. این نرم افزار رایگان و متن باز است.

4. برنامه های مختلف را در برگه ها جدا و سازماندهی می کند.

بهترین شبیه ساز ترمینال برای ویندوز 6

برنامه شبیه ساز ترمینال در ویندوز، لینوکس و مک 

7. بهترین نرم افزار شبیه ساز ترمینال: Hyper

Hyper نرم افزار قابل توجه دیگری است که بر روی چندین سیستم عامل اجرا می شود. این یک شبیه ساز ترمینال در ویندوز، لینوکس و مک است. برای سرعت و ثبات، HTML/CSS در فرآیند توسعه Hyper استفاده می شود. هدف اصلی برقراری ارتباط Dial-up با سیستم دیگری است. این ابزار می تواند به راحتی با استفاده از SSH و مودم Dial-up به چندین سیستم متصل شود.

دانلود نرم افزار شبیه ساز ترمینال، Hyper

امکانات:

1. این نرم افزار منبع باز است که رایگان است.

2. می تواند داده ها را بین شبکه هایی مانند هاست و سرور انتقال دهد.

3. پلاگین پشتیبانی می کند.

4. گزینه های زیادی برای سفارشی سازی وجود دارد.

بهترین شبیه ساز ترمینال برای ویندوز 7

8. بهترین نرم افزار شبیه ساز ترمینال: Babun

یکی دیگر از ابزارهای سطح بالا مبتنی بر Cygwin، Babun است. پوسته ای که در ویندوز با استفاده از Cygwin، یک محیط یونیکس مانند ایجاد شد. این شامل zsh است، یک چارچوب پشتیبانی شده توسط جامعه برای مدیریت تنظیمات Zsh. پکت یک ویژگی است که بابون قبلاً در آن تعبیه شده است. توسعه دهندگان می توانند در هر زمان به مفاد پوسته دسترسی داشته باشند، به لطف این قابلیت Pact. همچنین دارای افزونه های زیادی است که قابلیت های آن را بسیار گسترش می دهد.

دانلود نرم افزار شبیه ساز ترمینال، Babun

امکانات:

1. مبتدیان می توانند از آن استفاده کنند زیرا راه اندازی آن ساده است.

2. اجرای برنامه های لینوکس را فعال می کند.

3. تمام ویژگی های Cygwin و خیلی بیشتر را دارد.

4. رابط کاربری ساده و آسان برای استفاده.

بهترین شبیه ساز ترمینال برای ویندوز 8

9. بهترین نرم افزار شبیه ساز ترمینال: Git Bash Terminal

می‌توانید از ابزار Git Bash برای کار با Git در شبیه‌ساز BASH استفاده کنید. علاوه بر این، برنامه نویسان به دلیل استفاده گسترده از Git و GitHub در بسیاری از پروژه ها، متوجه ارزش زیادی در این ابزار شدند. پس از نصب صحیح Git Bash بر روی دستگاه ویندوز خود، می‌توانید عملکردهای دیگری مانند نام مستعار Git را آزمایش کنید. نرم افزار ترمینال Git Bash کاملاً مانند Windows Terminal با ویندوز 11 سازگار است.

دانلود نرم افزار شبیه ساز ترمینال، Git Bash Terminal

ویژگی:

1. نصب و راه اندازی آسان.

2. فوق العاده انعطاف پذیر است.

3. گزینه های زیادی برای سفارشی سازی

4. روی یک پوشه در Windows Explorer کلیک راست کنید تا وارد BASH یا GUI شوید.

بهترین شبیه ساز ترمینال برای ویندوز 9

10. بهترین نرم افزار شبیه ساز ترمینال: Minitty

برای برنامه نویسانی که بیشتر از Cygwin برای Windows Shell استفاده می کنند، Mintty یک نرم افزار متن باز منحصر به فرد است که عالی است. Mintty یک شبیه ساز کنسول سبک و منبع باز است که در کنار Cygwin برای  ویندوز بی عیب و نقص کار می کند. صفحه نمایش واضح است و از ایموجی ها، گرافیک ها و عکس ها پشتیبانی می کند. با این حال، سازگاری Mintty با xterm بزرگترین مزیت آن است.

دانلود نرم افزار شبیه ساز ترمینال، Minitty

ویژگی:

1. سبک و قابل حمل است.

2. برای تسهیل برنامه نویسی، Mintty یک ویژگی کشیدن و رها کردن را ارائه می دهد.

3. با استفاده از UFT-8، می توانید هر شخصیتی را که وجود دارد رمزگذاری کنید.

4. کاربران می توانند فونت ها و رنگ ها را مطابق با ترجیحات خود سفارشی کنند.

بهترین شبیه ساز ترمینال برای ویندوز 10

سخن آخر

بنابراین، لیست ما از بهترین شبیه سازهای ترمینال برای ویندوز 11/10 در اینجا به پایان می رسد، و اینها برخی از بهترین شبیه سازهای ترمینال موجود آنلاین هستند. شما می توانید هر یک از ده شبیه ساز ترمینال ذکر شده در بالا را با توجه به اولویت خود دریافت کنید.


مقالات مرتبط:

نحوه اجرای برنامه های اندروید در ویندوز 11 بدون شبیه ساز (تصویری)

دانلود بهترین شبیه ساز آیفون برای اندروید رایگان و آخرین ورژناز
3
رای