چگونه ایمیل موقت یا ایمیل یکبار مصرف بسازیم (تصویری)

چگونه ایمیل موقت یا ایمیل یکبار مصرف بسازیم (تصویری) در کمتر از یک دقیقه می‌توان اقدام به ساخت یک ایمیل موقت کرد. ده ها وب سایت خوب وجود دارد که آدرس های ایمیل موقت یا حتی آدرس های دائمی را به شما ارائه می دهند. روش ساخت ایمیل یکبار مصرف را در سلام دنیا ببینید.

برای اغلب ما پیش آمده است که هنگام ثبت نام در یک سایت یا هنگام دانلود اپلیکیشنی تمایلی برای وارد کردن آدرس ایمیل اصلی خود نداشته باشیم. در واقع ما برای یک استفاده کوتاه مدت به این آدرس ایمیل نیاز داریم. در این مواقع است که ساخت ایمیل موقت یا ایمیل یکبار مصرف به کمک ما می‌آید. اما اگر می‌خواهید بدانید که چطور این کار را انجام دهید، تا انتهای این مقاله از سلام دنیا با ما همراه باشید. 

چرا ساخت یک ایمیل موقت مهم است؟

برای بیشتر ما، ایمیل یک نیاز ضروریست. مطمئناً داشتن یک آدرس ایمیل، هم برای ورود به سیستم حساب‌های کاربریتان در سراسر وب و هم برای اطمینان از دسترسی همکاران و کارفرمایان به شما امری مهم است. اما گاهی داشتن ایمیل به علت سرازیر شدن حجم زیادی از ایمیل‌های ناخواسته می‌تواند ناامید و دلسرد کننده باشد و بیشتر از این که یک لذت واقعی باشد، درواقع یک بار می‌شود. 

پس، اگر از اضافه شدن و دریافت نامه‌های ناخواسته‌ای که پس از تحقیق در مورد قیمت بیمه دریافت کرده‌اید، و یا اینکه از بازاریابی و تبلیغ در هر بار ورود و وارد کردن اطلاعات شخصی خود به یک وب سایت برای دریافت اطلاعات خسته شده اید، در اینجا راه حلی مناسب را به شما ارائه خواهیم داد و آن هم ساخت یک ایمیل موقت است. ایجاد یک آدرس ایمیل موقت به راحتی انجام می‌شود و استفاده از آن ساده است و ارسال و دریافت نامه‌ها را به صورت ناشناس در سراسر وب آسان می کند.


حتما بخوانید: ساخت ایمیل فارسی ساده و رایگان در گوشی


ایمیل موقت چیست

شما همیشه ملزم به نگهداری آن آدرس‌های ایمیل نیستید، در حالیکه بیشتر وب سایت ها، برنامه ها، دوره های آزمایشی و دوره های آنلاین به آدرس ایمیل احتیاج دارند. در واقع، همین ثبت نام‌ها بخشی از دلایلی هستند که هرزنامه (spam) بیش از بیست سال پس از آنکه ایمیل به روشی محبوب برای برقراری ارتباط آنلاین تبدیل شد، همچنان مشکلاتی را در ایمیل ایجاد کنند.

البته، می‌توانید با استفاده از یک سرویس گیرنده ایمیل معروف مانند Gmail یا Yahoo، یک آدرس ایمیل را درست کنید، اما پس از آن، یک حساب ایمیل جدید خواهید داشت. آدرس‌های موقتی ایمیل این امکان را برای شما فراهم می کنند تا از مزایای همه خدمات فوق، بدون سیلی از هرزنامه ها که پس از ثبت نام در این سرویسها دریافت می کنید بهره مند شوید.

اما شما چه طور میخواهید این کار را انجام دهید؟ خوب، خوشبختانه این کار بسیار آسان است. بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه یک ایمیل موقتی را ایجاد کنیم که هم رایگان باشد و هم یکبار مصرف.

آموزش ساخت ایمیل موقت یا ایمیل یکبار مصرف

دلایل شما هرچه که باشد، می توانید در کمتر از یک دقیقه آدرس ایمیل موقت خود را ایجاد کنید. ده ها وب سایت خوب وجود دارد که آدرس های ایمیل موقت یا حتی آدرس های دائمی را به شما ارائه می دهند. اگر ترجیح می دهید به آنچه که می دانید پایبند باشید، همیشه می توانید نام مستعار در حساب Gmail یا Outlook موجود خود را ایجاد کنید.

برخی از ارائه دهندگان آدرس ایمیل موقت عبارتند از:

  • Throwawaymail.com
  • TempMail
  • Mailinator
  • EmailonDeck

برندهای دیگر برای آدرس ایمیل موقت نیز در دسترس هستند. هر کدام یک آدرس ایمیل مناسب برای یک یک بار یا زمان طولانی تری را ارائه می دهند. آنها همچنین گزینه چند نام شبکه‌ای (domain names)را ارائه می‌دهند که استفاده از همه آنها بسیار ساده است. در اینجا آنچه که باید برای ساخت ایمیل موقت انجام شود، آمده است.

1. از بین گزینه‌های موجود ارائه دهنده آدرس موقت ایمیل خود را انتخاب کنید. یک آدرس ایمیل را از بین گزینه ها انتخاب کنید. از آن آدرس ایمیل برای ثبت نام در پیشنهاد یا خدمات خود استفاده کنید.


حتما بخوانید: آموزش ساخت حساب جیمیل (Gmail) به زبان ساده


ربات ایمیل موقت

2. آدرس ایمیل را در مرورگر خود مشاهده کرده و از آنجا بروید.

مانند مثال ما با استفاده از TempMail می‌توانید به راحتی آدرس ایمیل ارسالی خود را در کلیپ بورد سیستم خود کپی کرده و از آن عبور دهید. برای دسترسی آسان نیز می توانید صفحه وب را به نشاندار شده‌های (bookmarks) خود اضافه کنید.

یکی از بهترین مزایای سایتهایی که در بالا لیست کردیم این است که نیازی به ارائه اطلاعات شخصی ندارید. بدون نام، آدرس ایمیل، یا شماره تلفن. برای تکمیل و اضافه کردن آن، سرویس گیرنده ایمیل موجود شما سیل پیام‌های هرزنامه ای (اسپم) یا ایمیل بازاریابی را نخواهد داشت.

آنچه که شما باید در مورد ساخت ایمیل یکبار مصرف بدانید

آدرس‌های ایمیل موقت، فوق العاده راحت و راهی عالی برای بهره مندی از تمام مزایای اینترنت بدون نامه‌های ناخواسته همراه آن، هستند. با این حال، این ایمیل‌ها خصوصی نیستند و با همان امنیتی که بسیاری از ارائه دهندگان ایمیل اصلی آن ادعا می‌کنند عرضه نمی‌شوند و اغلب فقط برای یک بار استفاده هستند. اگر از یکی از این سرویس ها استفاده می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که برای دسترسی به ایمیل خود نیازی به گذرواژه ندارید. در نتیجه، شخص دیگری نیز به این کار مانند شما نیاز نخواهد داشت.

این بدان معناست که به اشتراک گذاشتن هرگونه اطلاعات قابل شناسایی و شخصی در این سرویس های ایمیل، حریم خصوصی شما را به خطر می اندازد، بنابراین مراقب باشید.

یک جایگزین فرعی مفید برای آدرس های ایمیل موقت، نام مستعار است. می توانید از ارائه دهنده معمول خود Gmail ،Outlook ،Yahoo یا هر چیز دیگری استفاده کنید و یک آدرس ایمیل منحصر به فرد و یکبار مصرف ایجاد کنید که به آدرس اصلی شما متصل باشد. به این ترتیب می‌توانید پیام های ناخواسته ها را فیلتر کرده و ایمیل خصوصی خود را خصوصی و شخصی نگه دارید.

1. وارد سیستم ارائه دهنده ایمیل خود شوید، من از Gmail برای این مثال استفاده می کنم.
2. به صفحه حساب خود بروید و Account را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید، اگر برای این کار از Gmail استفاده می کنید، باید وارد administrator account دستگاه خود شوید.

ساخت ایمیل فیک گوگل

3. بر روی Personal info و سپس Name کلیک کنید.

ساخت ایمیل موقت جیمیل

4. باید بخش Alias ​​را ببینید، روی Add an alias کلیک کنید. کلمه یا نامی را که می خواهید قبل از @ gmail.com نشان داده شود را اضافه کنید.


حتما بخوانید: روش بازیابی جیمیل حذف شده 


ساخت ایمیل فیک با رمز

5. روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

ایجاد نام مستعار یک راه حل کمی ماندگارتر و دائمی برای جلوگیری از هرزنامه ها است. ایجاد و اختصاص نام مستعار ممکن است چند ساعت طول بکشد اما پس از آماده شدن برای استفاده، برای همیشه در دسترس خواهد بود.

سوالات متداول درباره نحوه ساخت ایمیل موقت

آیا آدرس ایمیل موقت ایمن است؟

نه. هنگام استفاده از یکی از روش های بالا، هیچ نوع محافظت از رمز عبور یا رمزگذاری وجود ندارد. این وب سایت ها برای ثبت نام در سرویس‌هایی با اطلاعات ورود به سیستم یا برنامه‌های آزمایشی رایگان که قصد نگهداری آنها را ندارید، بهترین گزینه برای استفاده هستند.

آیا آدرس های ایمیل موقت رایگان هستند؟ 

در بیشتر موارد بله. برخی از سرویس‌ها خدمات ممتازی را در قبال پرداخت مبلغی ارائه می دهند و از طرفی دیگر آدرس ها و دامنه های دائمی را نیز ارائه می دهند. اما، برای اهداف ما، اکثر گزینه های ایمیل موقت، رایگان هستند.

آیا می توانم یک حساب Gmail موقت ایجاد کنم؟

در حالی که می توانید یک حساب Gmail را برای استفاده موقت ایجاد کنید، کنترل حذف آن را نیز خودتان میتوانید کنترل کنید. Gmail هیچ عملکردی را که به آدرس ایمیل اجازه خود تخریبی دهد را ارائه نمی دهد.

هنگام ایجاد حساب موقت خود حتماً سن خود را 15 سال تعیین کنید. به این ترتیب در صورت تمایل به ناشناس بودن، مشتری به شماره تلفن شما احتیاج پیدا نخواهد کرد. در صورت لزوم می توانید از یکی از ایمیل های موقت رایگان به عنوان ایمیل پشتیبان استفاده کنید.

سخن آخر 

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، برای ساخت ایمیل موقت یا ایمیل یکبار مصرف راه‌های مختلفی وجود دارد. با این کار می‌توانید به صورت ناشناس اما با امنیت نه چندان بالایی به فعالیت مورد نظر خود بپردازید. اما به خاطر داشته باشید این ایمیل ها اغلب برای استفاده در مدت کوتاه است. با استفاده از این ایمیل‌ها از شر ایمیل‌های ناخواسته و اسپم ها رها می‌شوید. اگر شما هم تجربه و نظری درباره ساخت و استفاده از ایمیل های موقت دارید آن را با ما به اشتراک بگذارید.


مقالات مرتبط:

16 ترفند جیمیل مخصوص حرفه ای ها

نحوه ساخت جیمیل بدون شماره تلفن همراه

از
3
رای