آموزش رفع مشکل ضعیف و کم شدن صدای ایرپاد؛ ریست فکتوری airpods

آموزش رفع مشکل ضعیف و کم شدن صدای ایرپاد؛ ریست فکتوری airpods رفع مشکل صدا در ایرپاد؛ آموزش روش کم شدن صدای ایرپاد، تنظیم صدای ایرپاد، علت قطع و وصل شدن صدا در ایرپاد و ریست فکتوری ایرپاد در سلام دنیا بیاموزید.

اگر از آیفون یا مک استفاده می کنید و به دنبال خرید یک جفت هدفون بی سیم هستید، اولین گزینه شما معمولا ایرپاد است. این عمدتا به این دلیل است که آنها به خوبی با اکوسیستم اپل ادغام می شوند. با این حال، می‌توانید هر از چند گاهی با مشکلاتی مانند مشکل صدای ترق‌صدای بدنام AirPods Pro مواجه شوید.در حالی که این مشکل بیشتر ایرپاد پرو را آزار می دهد، ممکن است در هر نسلی از ایرپادها با مشکلاتی مواجه شوید. اگر هنگام گوش دادن به موسیقی در ایرپاد خود نوعی صداهای کوبنده یا استاتیک می شنوید، نگران نباشید. ما برخی از راه حل های سریع را اجرا خواهیم کرد. اگر ایرپادهای شما، به‌ویژه AirPods Pro صداهای بدی دارند، باید چه کاری انجام دهید. در این مطلب از سلام دنیا درباره رفع مشکل صدا در ایرپاد، کم شدن، تنظیم صدا، علت قطع و وصل شدن صدا در ایرپاد صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

رفع مشکل ضعیف و کم شدن صدای ایرپاد

1. برای رفع مشکل صدا در ایرپاد؛ مطمئن شوید که در محدوده بلوتوث هستید

AirPods جفت می شود و از طریق بلوتوث با آیفون شما کار می کند. بنابراین، مهم است که هنگام استفاده از AirPods همیشه در محدوده بلوتوث بمانید. این بدان معنی است که شما باید به آیفون خود نزدیک باشید. اگر از محدوده بلوتوث دور شوید، پس از یک نقطه خاص، صدا ممکن است شروع به از بین رفتن کند و صدای ترق و ترق را بشنوید.

رفع مشکل صدا در ایرپاد1

همچنین ممکن است هنگامی که از آیفون خود دور می شوید و دیوارها یا موانع زیادی در بین آن ها وجود دارد، صدای ترق زدن AirPods Pro را تجربه کنید. برای جلوگیری از این امر، بهتر است هنگام استفاده از AirPods تا حد امکان به آیفون خود نزدیک شوید. این اطمینان حاصل می کند که همیشه در محدوده بلوتوث هستید و از این رو هیچ نویز ثابتی را تجربه نمی کنید.


حتما بخوانید: حل مشکل کار نکردن ایرپاد (airpods) اپل در یک گوش


کم شدن صدای ایرپاد

2. برای رفع مشکل صدا در ایرپاد؛ ایرپاد خود را به طور کامل شارژ کنید.

ایرپادها هدفون های بی سیمی هستند که با باتری کار می کنند. اگر شارژ AirPods Pro شما تمام شود، نمی‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، یا ممکن است آن‌ها به روشی که در نظر گرفته شده است کار نکنند. از آنجایی که انرژی کمتری وجود دارد، این شامل صدای ترق یا پخش موسیقی در بین می شود.

رفع مشکل صدا در ایرپاد2

بنابراین، سعی کنید AirPods خود را با قرار دادن آنها در داخل کیس و اتصال آن به کابل لایتنینگ شارژ کنید. چند ساعت صبر کنید و سپس از AirPods استفاده کنید. در صورتی که هدفون شما شارژ نمی‌پذیرد، می‌توانید به راهنمای ما درباره نحوه رفع شارژ نشدن AirPods نگاهی بیندازید .

تنظیم صدای ایرپاد

3. برای رفع مشکل صدا در ایرپاد؛ استفاده از آهنگ یا برنامه موسیقی متفاوت را امتحان کنید

این امکان وجود دارد که آهنگی که در حال پخش آن هستید یا برنامه ای که برای پخش صدا از آن استفاده می کنید دارای اشکال باشد. این ممکن است باعث ایجاد صدا در AirPods Pro شما شود. سعی کنید آهنگ صوتی دیگری را پخش کنید یا به برنامه دیگری بروید. اگر از Apple Music استفاده می کنید، سعی کنید ویدیویی را در YouTube پخش کنید تا ببینید آیا مشکل همچنان وجود دارد یا خیر.

4. برای رفع مشکل صدا در ایرپاد؛ AIRPODS را دوباره جفت کنید

در بسیاری از مواقع، اقدامات ساده ای مانند لغو جفت کردن AirPods و جفت کردن آنها با iPhone یا Mac شما می تواند چنین مشکلاتی را حل کند. آن را امتحان کنید تا ببینید خروجی صدای AirPods Pro شما بهتر می شود یا خیر. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

مرحله 1: اپلیکیشن Settings را در آیفون خود باز کرده و گزینه بلوتوث را انتخاب کنید.

رفع مشکل صدا در ایرپاد3
مرحله 2: روی دکمه "i" در کنار AirPods خود ضربه بزنید.

رفع مشکل صدا در ایرپاد4

مرحله 3: با این کار تنظیمات AirPods شما ظاهر می شود. «forget this device» را انتخاب کنید.

رفع مشکل صدا در ایرپاد5
انتخاب را تأیید کنید، AirPods شما از iPhone شما جدا می شود. قاب AirPods را ببندید، آن را به آیفون خود نزدیک کنید و دوباره قاب را باز کنید. یک پاپ آپ برای جفت کردن AirPods روی صفحه نمایش خود خواهید دید.

رفع مشکل صدا در ایرپاد6

دستورالعمل ها را دنبال کنید و AirPods شما باید دوباره متصل شود.

علت قطع و وصل شدن صدا در ایرپاد

5. برای رفع مشکل صدا در ایرپاد؛ نوک گوشی ایرپادها را تمیز کنید

اگر مدت زیادی است که از ایرپاد خود استفاده می کنید، ممکن است خاک روی نوک گوش و مشبک بلندگو جمع شده باشد. این امر به ویژه در صورتی صادق است که AirPods Pro با نوک گوش سیلیکونی داشته باشید. که می تواند خروجی صدا را مسدود کند یا صدا را مخدوش کند.

نوک گوش های AirPods خود را با یک پارچه میکروفیبر نرم با استفاده از ایزوپروپیل الکل تمیز کنید. همچنین می‌توانید از برخی نکات Q برای از بین بردن هرگونه آلودگی که ممکن است در آنجا نشسته باشد استفاده کنید. سعی کنید از هدفون هایی استفاده کنید تا ببینید آیا تمیز کردن به پاک کردن صداها کمک می کند.


حتما بخوانید: چگونه ایرپاد را تمیز کنیم


6. برای رفع مشکل صدا در ایرپاد؛ ایرپاد خود را به آخرین سیستم عامل به روز کنید

درست مانند آیفون شما، AirPods بر روی سیستم عامل توسعه یافته توسط اپل اجرا می شود. سخت‌افزار ایرپاد مسئول تمام ویژگی‌ها و عملکرد صحیح هدفون‌ها است. این احتمال وجود دارد که سخت‌افزار AirPods شما باگ باشد و باعث ایجاد مشکل نویز استاتیک AirPods Pro شود. اگر صدای کلیک در AirPods خود شنیدید، سفت‌افزار خود را به‌روزرسانی کنید تا ببینید از بین می‌رود یا خیر.

علت قطع و وصل شدن صدا در ایرپاد1

اگر نسخه جدیدتری از میان‌افزار برای AirPods شما موجود است، تنها کاری که باید انجام دهید این است که AirPods خود را در حالی که به تلفن شما متصل هستند، داخل قاب قرار دهید. اکنون، یک کابل لایتنینگ را به AirPods خود وصل کنید تا شارژ آنها شروع شود و به روز رسانی سیستم عامل باید در پس زمینه انجام شود.

ریست فکتوری ایرپاد

7. برای رفع مشکل صدا در ایرپاد؛ ایرپادها را به حالت تنظیمات کارخانه برگردانید

اگر هیچ یک از راه حل های بالا جواب نداد، می توانید ایرپاد خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید تا ببینید آیا تفاوتی ایجاد می کند یا خیر. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

مرحله 1: ایرپاد خود را در کیس قرار دهید و آن را شارژ کنید.

مرحله 2: درب قاب AirPods را باز کنید.

علت قطع و وصل شدن صدا در ایرپاد2

مرحله 3: دکمه پشت قاب AirPods را فشار داده و به مدت 15 ثانیه نگه دارید. LED در جلوی قاب AirPods به رنگ سفید شروع به چشمک زدن می کند. وقتی این اتفاق افتاد دکمه را رها کنید.


حتما بخوانید: روش قطع و وصل کردن دو ایرپاد به یک گوشی و آیپد به طور همزمان


مرحله 4: قاب AirPods را ببندید و دوباره آن را باز کنید. برای اتصال ایرپادهای خود به آیفون، پیامی در آیفون خود دریافت خواهید کرد.آن را جفت کنید و اکنون باید شروع جدیدی داشته باشید.

علت قطع و وصل شدن صدا در ایرپاد3

8. برای رفع مشکل صدا در ایرپاد؛ بررسی کنید که آیا ایرپاد شما واجد شرایط برنامه جایگزینی اپل هستند یا خیر

اگر مشکلی در میان‌افزار ایرپاد شما وجود داشته باشد، تمام راه حل های ذکر شده در بالا می‌توانند کار کنند. با این حال، اگر نقص سخت افزاری وجود داشته باشد، با استفاده از روش های ساده ای مانند این قابل حل نیست. در صورتی که یک مشکل سخت افزاری گسترده در مدل خاصی از AirPods وجود داشته باشد، اپل آن را با یک برنامه جایگزین تصدیق خواهد کرد.

به صفحه برنامه جایگزین اپل بروید و بررسی کنید که آیا AirPods شما واجد شرایط جایگزینی هستند یا خیر. اگر چنین هستند، آنها را به یک فروشگاه اپل نزدیک ببرید، و باید بتوانید یک جفت جدید را بدون هزینه دریافت کنید.

پرسش‌های متداول برای مشکل صدای ترق ایرپاد

چرا ایرپاد من نویز ساکن تولید می کند؟

ممکن است مشکلی در سیستم عامل AirPods شما وجود داشته باشد که باعث ایجاد نویز ثابت ثابت می شود. یا ممکن است نقص سخت افزاری این صدای وزوز را در گوش شما ایجاد کند.

آیا می توانم ایرپادهای خود را در صورت ترک خوردن تعویض کنم؟

اگر ایرپادهای شما تحت گارانتی هستند، یا اگر بخشی از برنامه خدمات اپل هستند، می توانید آنها را بدون هزینه تعویض کنید.

آیا شنیدن استاتیک در AirPods طبیعی است؟

خیر. اگر هر نوع صدای نامنظم یا نقصی در ایرپاد خود می شنوید، وقت آن است که با دنبال کردن راه حل های بالا یا تعویض آنها، آن را برطرف کنید.

سخن آخر

مطمئناً تجربه خوشایندی نیست اگر صداهای ترقه را در AirPods Pro خود بشنوید. این مراحل را دنبال کنید و باید بتوانید مشکل را برطرف کنید. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، اگر تحت گارانتی یا واجد شرایط جایگزینی باشد، همیشه می‌توانید آن را تغییر کنید.


مقالات مرتبط:

نحوه اتصال اسپیکر بلوتوث به لپ تاپ در ویندوز و مک

8 قابلیت برتر مداد یا قلم اپل (Apple pencil)از
2
رای