12 جایگزین برای گوگل: معرفی بهترین موتورهای جستجوگر سال 2020

12 جایگزین برای گوگل: معرفی بهترین موتورهای جستجوگر سال 2020 گوگل یکی از بهترین موتورهای جستجو است و 90 درصد از سهم جستجو در سراسر جهان را به خود اختصاص داده است. اما موتورهای جستجوی دیگری هستند که جز برترین موتورهای جستجوی دنیا است و می تواند جایگزین گوگل باشد.

این یک حقیقت است که تجربه استفاده از موتور جستجوی گوگل به بهای به اشتراک گذاری داده های شخصی ما با آن و اجازه به گوگل برای ردیابی ما در اینترنت تمام می شود. در بعضی مواقع، این شخصی سازی زمانی آزار دهنده می شود که حجم زیادی از محتواهای متناسب با خود و تبلیغاتی را می بینید که شما را هدف قرار می دهند. علاوه بر این، بسیاری موتورهای جستجوی دیگر به جز گوگل وجود دارد که امکانات زیادی برای ارائه دارد، نه تنها در مورد حفظ حریم خصوصی بلکه ویژگی های سودمند دیگری نیز دارند. بنابراین اگر وابسته به نتایج جستجوی گوگل نیستید یا به دنبال یک موتور جستجو خوب هستید، در اینجا لیستی از 12 موتور جستجوی برتر برای جایگزین کردن با گوگل، ارائه شده است. 

12 موتور جستجوی برتر برای جایگزین کردن با گوگل (2020)

1. Bing

بینگ (Bing) دومین موتور جستجوی محبوب است که پایگاه امن داده ها در بازار آنلاین محسوب می شود. این وب فراتر از یک موتور جستجوی بصری است که ابزار متفاوتی برای تجربه بهتر به کاربر ارائه می دهد. در نتیجه کاوش در این موتور جستجوی جایگزین، لیستی از نتایج جستجو ارائه می شود و این صفحه اصلی دارای پس زمینه دائماً در حال تغییری از تصاویر زیبای حیوانات، مکان ها، ورزش ها، افراد و غیره است. برای جستجوی ویدئو، مجموعه  ای از نسخه های کوچک با موضوع جستجو شده ارائه می شود که شما می توانید تنها با یک کلیک روی آن، ویدئو را در همان صفحه پخش کنید. درست مانند گوگل، Bing دارای تبلیغات است و قابلیت هایی مانند تغییر، ترجمه، ویرایش کلمات اشتباه، مسابقه ورزشی و پیگیری پرواز را دارد. بینگ همچنین برنامه متناسب با تلفن های هوشمند اندروید و همینطور iOS را دارد و به عنوان یکی از بهترین گزینه های جایگزین گوگل شناخته می شود.

چرا از بینگ استفاده کنیم؟

 • بهترین موتور جستجو برای پیدا کردن ویدئو، با قابلیت های فراوان
 • ویژگی های خاص برای برنامه نویسان

بینگ؛بهترین موتور جستجو برای پیدا کردن ویدئو، با قابلیت های فراوان

2. DuckDuckGo

اگر حریم خصوصی آنلاین چیزی است که به دنبال آن هستید، DuckDuckGo یکی از بهترین جایگزین های گوگل برای شماست. این موتور جستجو به خاطر حریم خصوصی که به کاربران خود ارائه می دهد، به سرعت محبوبیت پیدا کرد. این وب سایت هرگز فعالیت های آنلاین شما را ردیابی نمی کند، به این معنی که هیچ آگهی های تبلیغات برایتان نمی آید.

علاوه بر این یک رابط کاربری مرتب دارد و نتایج جستجو از Yahoo ،Yandex و سایر موتورهای جستجو علاوه بر گوگل را نیز برای شما می آورد. شما می تواند افزونه های DuckDuckGo را به مرورگر خود اضافه کنید تا فعالیت هایتان را خصوصی نگه دارید. این افزونه ها همه ویژگی های استاندارد موتورهای جستجو مانند گوگل را دارند، اما یک ویژگی جالب دیگر که "bangs" نامیده می شود نیز وجود دارد. این ویژگی به کاربران اجازه می دهد تا با زدن علامت تعجب به طور مستقیم در سایت هایی مانند Amazon ،Wikipedia یا Youtube جستجو کنید! (برای مثال !a ، !w ،!facebook)

چرا از DuckDuckGo استفاده کنیم؟
 • بهترین جایگزین گوگل برای حفظ حریم خصوصی است.
 • کاربران را ردیابی نمی کند و حداقل آگهی های تبلیغاتی را دارد.
 • رابط کاربر پسند با اسکرول نامحدود دارد، بنابراین لازم نیست به صفحات بعدی بروید.

بهترین جایگزین گوگل برای حفظ حریم خصوصی

3. Ecosia

در حالی که موتور جستجوی Ecosia از سال 2009 وجود داشته است، تعجب آور است که تعداد کمی از مردم، از این موتور جستجوی رایگان استفاده می کنند. در واقع، موتور جستجو اکوسیا (Ecosia) می تواند برای کاربران، یک انتخاب عالی جایگزین گوگل باشد. علتش این است که رابط کاربری تمیزی دارد که تا حدودی شبیه گوگل است. مرورگر وب می تواند به راحتی جستجوهای شما را مدیریت کند، اما سیاست آن کاشت درخت در سراسر جهان با استفاده از پولی است که به دست می آورد. همچنین، Ecosia شبیه به DuckDuckGo عمل می کند و فعالیت های اینترنتی شما را پیگیری نمی کند یا داده های شما را به اشخاص ثالث (Ahem، Google) نمی فروشد.

Ecosia به هفت زبان مختلف در دسترس است و ویژگی هایی مانند پیشنهادات خودکار، جستجوی ایمن، اعلان تعداد درختان کاشته شده را ارائه می دهد. در اینجا، یک نکته مورد توجه است که موتور جستجوی Ecosia توسط Bing راه اندازی شده است. همچنین شما می توانید پیشنهادات را شخصی سازی کنید، جایی که اکوسیا یک شناسه منحصر به فرد به شما اختصاص می دهد که آن را با بینگ به اشتراک می گذارد و حذف می کند.

چرا از موتور جستجو Ecosia استفاده کنیم؟
 • رابط کاربری آسان
 • عدم ردیابی آنلاین و جمع آوری داده های کاربر

 موتور جستجوی Ecosia؛ جایگزین خوب گوگل

4. Yahoo!

یاهو از گوگل قدیمی تر است و بخشی از مردم هنوز هم از موتور جستجوی یاهو برای سوالات استفاده می کنند. یاهو با قرارگیری در رتبه چهارم بین محبوب ترین موتورهای جستجو، خیلی از بینگ (Bing) عقب نیست. به جز کاوش برای نتایج جستجو، این موتور جایگزین گوگل چیزهای زیاد دیگری برای ارائه دارد. پروتال وب به عنوان یک جمع کننده خبر، سرویس ایمیل، مرکز خرید آنلاین، مرکز بازی، راهنما سفر و بسیاری چیزهای دیگر است. یاهو در حدود 38 زبان را پشتیبانی می کند و برای مرورگرهایی مانند موزیلا به عنوان موتور جستجوی پیش فرض تعیین شده است. علاوه بر اینکه یک موتور جستجوی مستقل است، پورتال وب یاهو طیفی از سرویس های متنوع از ورزش تا سفر را ارائه می دهد که ارزش بررسی را دارد.

از وقتی که Flickr با یاهو ادغام شده است، این موتور جستجو نتایج جستجوی بهتری برای تصاویر و بخش هایی مانند Yahoo Answers  ارائه می دهد و Yahoo Finance اطلاعات بارگذاری شده ای در چندین موضوع عرضه می دارد. از نظر حفظ حریم خصوصی، یاهو بهتر از گوگل عمل می کند.

چرا از Yahoo استفاده کنیم؟
 • این موتور جستجو ویژگی های زیادی دیگر به جز جستجو ارائه می دهد.

محبوب ترین موتورهای جستجو

5. Qwant

کوانت (Qwant) یکی دیگر از موتورهای جستجوی خصوصی محور است که در فرانسه مستقر است. این وب سایت ادعا می کند که هرگز داده های شخصی شما را با هدف ارسال تبلیغات، جمع آوری نمی کند. به عنوان یک موتور جستجو با محوریت حفظ حریم خصوصی، Qwant بسیاری از ویژگی های مشابه DuckDuckGo را داراست. یکی از آنها که "Qwick Search Shortcuts" نامیده می شود، دقیقاً ویژگی ای مانند " Bangs" را ارائه می دهد.

رابط کاربری کاملاً رضایت بخش است و موضوعات پرطرفدار را به همراه اخبار مربوط در صفحه اصلی به شکلی سازمان یافته برجسته می کند. هر عبارتی که جستجو می کنید، در سه دسته وب، اخبار و اجتماعی قرار می گیرد. این نتیجه جستجوی طبقه بندی شده، سوالات شما را به شکل موثری پاسخ می دهد. برای دوستداران موزیک، این سایت یک بخش اختصاصی دارد که شما می تواند موزیک های جدید با متن ترانه را جستجو کنید. از آنجایی که این جایگزین گوگل شما را ردیابی نمی کند، ممکن است یک تجربه شخصی سازی شده ارائه ندهد. اما بسیاری از کاربران این روزها ترجیح می دهند که از "فیلتر حبابی" که ناشی از شخصی سازی بیش از حد است فرار کنند؛ Qwant می تواند یک تجربه تازه ارائه دهد.

چرا از موتور جستجوی Qwant استفاده کنیم؟
 • این موتور جستجوی جایگزین گوگل، روی حریم خصوصی تمرکز دارد.
 • Qwant همچنین به عنوان یک موتور جستجوی موسیقی نیز عمل می کند.

چرا از موتور جستجوی Qwant استفاده کنیم؟

6. Swisscows

Swisscows، که پیش از این با نام Hulbee شناخته می شد، به خاطر رویکرد آن با محوریت حریم خصوصی در رتبه ششم برترین موتورهای جستجو قرار دارد. این موتور جستجو مورد پسند والدینی است که می خواهند جستجوها متناسب با کودکان آن انجام شود. این موتور جستجو با فیلتر داخلی برای محتوای مستهجن و خشونت آمیز را نمی توان ندیده گرفت.

این جایگزین گوگل هیچ داده شخصی، آدرس IP، سوالات جستجو شده یا دیگر شناسه ها را ذخیره نمی کند و این ویژگی ها آن را به یکی از موتورهای جستجوی خوب تبدیل کرده است. بهترین قسمت این است که سرورهای آن در سوئیس قرار دارند که برخی از سختگیرانه ترین قوانین حفظ حریم خصوصی در جهان را دارد. هرچند برای جمع آوری داده ها بر اساس اطلاعات معنایی در نتایج جستجوی شهودی، به Bing وابسته است.

Swisscows سیستم آگهی تبلیغاتی خود را دارد که در آن تبلیغات تنها بر اساس سوالات شماست و نه موقعیت مکانی. دلیل دیگری که چرا Swisscows را دوست دارم این است که هر بار سوالی را تایپ می کنید، شبکه ای از برچسب های پیشنهادی را ارائه می دهد. برای مثال، با تایپ کردن Windows 10، کلماتی مانند لپ تاپ، نصب، برنامه های کاربری، به روز رسانی، ویژگی ها و غیره را پیشنهاد می کند.

چرا از Swisscows استفاده کنیم؟
 • دارای فیلتر داخلی برای محتوای مستهجن و خشونت آمیز
 • بسیار حریم خصوصی محور
 • ارائه برچسب ها (tags) مفید

ویژگی های موتور جستجوی Swisscows

7. Search Encrypt

موتور جستجوی Search Encrypt یک موتور متاسرچ (metasearch) است که حریم خصوصی را در خط مقدم خود قرار می دهد و امنیت آنلاین کاربر را تضمین می کند. این وب سایت ادعا می کند که هیچ اطلاعات قابل شناسایی درباره کاربران را ردیابی نمی کند، زیرا از رمزگذاری محلی برای تامین امنیت جستجوهای شما استفاده می کند. نتایج جستجو از شبکه همکاران جستجو استخراج می شود. موتور جستجوی Search Encrypt یک جایگزین نسبتاً جدید برای گوگل است، اما همه تلاش خود را می کند تا از فیلتر حبابی جستجوهای شخصی سازی شده جلوگیری کند و در روز 23 میلیون بازدید کننده دارد. بارزترین ویژگی این موتور جستجوی جایگزین این است که تاریخچه مرورگر را به طور خودکار منقضی می کند و هر 15 دقیقه بعد از عدم فعالیت، آن را حذف می کند. بنابراین لازم نیست نگران باشید، حتی اگر شخص دیگری به رایانه شما دسترسی داشته باشد.

چرا از Search Encrypt استفاده کنیم؟
 • موتوری جستجوی خوب برای حفظ حریم خصوصی است
 • ویژگی حذف خودکار تاریخچه مرورگر را دارد.

آشنایی با تاپ ترین موتورهای جستجوگر

8. StartPage

Ixquick یک موتور جستجوی مستقل از گوگل بود که نتایج خاص خود را نمایش می داد. این وب یک موتور جستجوی دیگر به نام StartPage را ایجاد کرده است تا بدون اینکه ردیابی شود، نتایج را از گوگل جستجو کند. اما در سال 2009، آنها ادغام شدند و در حال حاضر تحت نام تجاری StartPage فعالیت می کنند. جدا از جمع آوری نتایج جستجو، این موتور جستجو سرویس پروکسی را نیز برای مرور ایمن و ناشناس وب سایت ها ارائه می دهد. به منظور ترویج اینترنت بدون کوکی، یک ژنراتور URL سفارشی دارد که نیاز به تنظیم کوکی را از بین می برد. از این رو می توانید تنظیمات خود را به روشی مناسب برای حفظ حریم خصوصی ذخیره کنید. علاوه بر این، می توانید تم موتور جستجو را تغییر دهید. از حالت های  Air (پیش فرض)، سفید، سیاه، شب (حالت تاریک) و سایر حالت های کلاسیک استفاده کنید.

چرا از StartPage استفاده می کنیم؟
 • هیچ یک از جزئیات شما را ذخیره نمی کند (از جمله IP)
 • موتور جستجو شبیه به گوگل، بدون ردیابی

Ixquick یک موتور جستجوی مستقل از گوگل

9. SearX

SearX دیگر موتور متاسرچی است که لایق قرار گرفتن در لیست برترین هاست. این وب سایت با هدف ایجاد اینترنتی آزادتر و غیرمتمرکز، اطلاعات شما را جمع آوری نمی کند و نتایج جستجوی بی طرفانه را از چندین منبع ارائه می دهد. این موتور جستجو نتایج را از منابع متعدد از جمله Google ،Yahoo ،DuckDuckGo ،Wikipedia و غیره جمع آوری می کند. SearX یک جایگزین منبع باز برای گوگل است و برای بازبینی کد منبع و نیز همکاری در SearX برای همگان در دسترس است. شما می توانید آن را به عنوان یک موتور متاسرچ برای خودتان سفارشی و آن را روی سرور خود میزبانی کنید.

این جایگزین گوگل به شما اجازه می دهد که تنظیمات را در بخش Preferences با گزینه های پیشرفته ای تغییر دهید که معمولاً در سایر موتورهای جستجو در دسترس نیستند. طرفداران تورنت موتور جستجوی SearX را دوست دارند، زیرا به شما کمک می کند تا لینک های مرتبط برای فایل های درست را هنگام جستجو از طریق موتور متاسرچ پیدا کنید.

چرا SearX استفاده کنیم؟
 • این موتور جستجو به راحتی برای حفظ حریم خصوصی تنظیم می شود.
 • گزینه های مختلفی برای بهبود نتایج جستجو ارائه می دهد.

به جای گوگل از کدام موتور جستجو استفاده کنیم

10. Yandex

Yandex یک موتور جستجوی محبوب در روسیه است، که 55 تا 65% از بازار جستجوی این کشور را به خود اختصاص می دهد. همچنین به طور گسترده ای در برخی مناطق اروپا مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان پنجمین موتور جستجوی بزرگ در سراسر جهان شناخته می شود. Yandex احتمالاً یکی از بزرگترین رقبای گوگل است زیرا خدمات مشابهی مانند برنامه های تلفن همراه، مرورگر وب، نقشه، مترجم، تجزیه و تحلیل، ذخیره سازی ابری و حتی سرویس پستی را ارائه می دهد. این سرویس ها، یاندکس (Yandex) را تبدیل به یکی از بهترین جایگزین های گوگل می کند.

این سایت جستجوی اینترنتی ظاهر مرتبی دارد و صفحه جستجو آن دارای طرح بندی شبیه به گوگل است اما خیلی مرتب تر. درست مانند گوگل، یاندکس به شما اجازه می دهد تا از طریق تصاویر، ویدئوها و اخبار جستجو کنید. اما به خاطر داشته باشید که Yandex در روسیه مستقر شده است، بنابراین اگر حریم خصوصی اولویت شماست، شاید بخواهید این موتور جستجو را ندیده بگیرید.

چرا از Yandex استفاده کنیم؟
 • نمی خواهید از سرویس های گوگل استفاده کنید اما نیاز به ویژگی های مشابه دارید؟ پس، Yandex بهترین گزینه برای شماست.
 • اگر در روسیه هستید، استفاده از آن بدیهی است.

دلایل استفاده از موتور جستجوگر یاندکس

11. Gibiru

این موتور جستجوی جایگزین نه تنها به مشکلات حریم خصوصی رسیدگی می کند، بلکه به مشکلات سانسور نیز می پردازد. Gibiru از سال 2009 نتایج جستجوی رایگان و بدون سانسور ارائه می دهد. این وب سایت همچنین می گوید که Gibiru جستجوی شما را در سرورهای خود ذخیره نمی کند، و سوابق در عرض چند ثانیه بعد از انجام جستجو پاک می شوند. شما افزونه AnonymoX Firefox را از صفحه PROXY آن دانلود می کند تا همه درخواست های جستجو را از طریق IP آدرس پروکسی ارسال کنید. در رابطه با حریم خصوصی و سانسور، این جایگزین Google کار سختی برای مقابله با هر دو انجام می دهد.

چرا از Gibiru استفاده کنیم؟
 • با اطمینان از حفظ حریم خصوصی، جستجوی محتوای بدون سانسور را آسان می کند.

برترین موتورهای جستجوی دنیا

12. Disconnect

این جایگزین گوگل کمی با دیگر موارد معرفی شده در بالا متفاوت است. بر خلاف آنها، Disconnect نتایج را در صفحه خود نشان نمی دهد. در عوض، سوالات شما را از طریق سرورهای خودش مجدداً مسیردهی می کند تا شما را ناشناس بسازد و سپس نتایج جستجو را در هر موتور جستجوی منتخب شما نمایش می دهد. با توجه به اینکه Disconnect حتی صفحه ای ندارد که بتوانید جستجوها را انجام دهید، باید افزونه مرورگر دیگری به آن اضافه کنید. همچنین، Disconnect درآمد خود را از حق العمل یک سرویس VPN کسب می کند، بنابراین نتایج جستجوی ارائه شده به کاربران، حاوی تبلیغات یا کدهای وابسته نیست.

چرا از Disconnect استفاده کنیم؟
 • دارای افزونه مرورگر منبع باز است.
 • به شما اجازه می دهد از موتور جستجوی مورد علاقه خود و به طور ناشناس استفاده کنید.
 • برای Chrome ،Firefox ،Safari ،Opera ،Android و iOS در دسترس است.

بهترین جایگزین گوگل

شما کدامیک از این جایگزین های گوگل را انتخاب می کنید؟

شکی نیست که گوگل یکی از بهترین موتورهای جستجو است و 90 درصد از سهم جستجو در سراسر جهان را به خود اختصاص داده است. این غول جستجوگر از الگوریتم های قدرتمند و هوشمندی در کنار اجرای AI استفاده می کند که یک تجربه یکپارچه و شخصی برای کاربران ارائه می دهد. به همین دلیل است که جستجو در اینترنت بدون گوگل ممکن است در ابتدا برای کاربران عجیب به نظر برسد، اما قول می دهم که ترسناک نباشد. پس بیایید و این موتورهای جستجوی جایگزین را بررسی کنید تا از ردیابی هایی که در گوگل وجود دارد فرار کنید. تا آن زمان، از تجربه گشتن در اینترنت بدون گوگل و با این موتورهای جستجو لذت ببرید.

از
2
رای