معرفی کامل برنامه یوتیوب مخصوص کودکان (YouTube Kids) و آموزش دانلود، نصب و تنظیمات آن

معرفی کامل برنامه یوتیوب مخصوص کودکان (YouTube Kids) و آموزش دانلود، نصب و تنظیمات آن یوتیوب کودکان (YouTube Kids) اپلیکیشنی با موضوع سرگرمی، موزیک و ویدئو است. هدف برنامه این است که نسخه ای مناسب از یوتیوب را برای کودکان و افراد جوان تر با ویژگی های کنترل والدین و فیلترهای ویدئویی فراهم کند.

یوتیوب کیدز یا یوتیوب کودکان، برنامه ای است که به طور خاص برای کودکان طراحی شده است، که پیدا کردن مطالب مورد علاقه کودکان را برای والدین آسان تر می کند. برنامه اشتراک گذاری ویدیو دوستانه برای کودک در نسخه های اندروید و آی اس او رایگان است.

چه تفاوتی بین برنامه یوتیوب و برنامه یوتیوب کیدز وجود دارد؟

یوتیوب کیدز چیست؟

این برنامه، از خصوصیات برجسته برندهای محلی معروف کودکان مانند Morph ،Teletubbies ،Wallace & Gromit و Magic Roundabout برخوردار است. اگرچه یوتیوب هنوز محدوده سنی خاصی برای کودکان مشخص نکرده است، اما به نظر می رسد که به طور عمده برای کودکان 3 تا 8 ساله مناسب است. والدین باید بدانند که برنامه یوتیوب کودکان دارای خاصیت تبلیغاتی است. برنامه اشتراک گذاری ویدیو اصرار دارد که تبلیغات انتخاب شده برای سایت، روند اطمینانی از لحاظ مناسب بودن رده سنی کودکان داشته باشند.

با این حال، اگر شما یا فرزندتان به محتویات نامناسب در این برنامه برخورد کردید، می توانید مانند نرم افزار یوتیوب این محتویات را پرچم گذاری کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره ویدیوهای پرچم گذاری، به این آدرس مراجعه کنید.

پرچم گذاری در یوتیوب کیدز

مراحل نصب و شروع برنامه یوتیوب کیدز

راه اندازی توسط والدین لازم است تا اطمینان حاصل شود که بهترین تجربه ممکن برای فرزند شما است. این برنامه نیازی به وارد شدن یا اکانت گوگل ندارد. هنگامی که برنامه را دانلود (دانلود برای اندروید و  iOS)کردید، از والدین درخواست می کند تا یک کد را برای اطمینان از اینکه شما بزرگ سال هستید، وارد کنند، سپس بررسی می کند که برای چه تنظیماتی می خواهید از آن استفاده کنید.

مراحل نصب و شروع برنامه یوتیوب کودکان

این تنظیمات، شامل محدود کردن فرزند شما برای تجربه جست و جو در این برنامه است. این بدان معنا است که فرزند شما نمی تواند محتویات در این برنامه را جست و جو کند، که احتمال مواجه شدن با ویدئویی که نمی خواهید فرزند شما آن را تماشا کند را کاهش می دهد.

معرفی امکانات برنامه یوتیوب کودکان

گزینه دیگر ارائه شده برای والدین، عملکرد تایمر در برنامه یوتیوب کودکان است. والدین می توانند زمان تماشای برنامه  کودکان را با گفتن پایان وقت تماشا کردن است، برای آنها محدود کنند. تایمر یک هشدار دوستانه نشان می دهد و با پایان یافتن وقت تماشا، برنامه متوقف می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد عملکرد تایمر به این آدرس مراجعه کنید. این تنظیمات می توانند به سادگی در زمانی که برنامه پخش می شود، به روزرسانی شوند. والدین می توانند به سادگی روی نماد قفل روی صفحه برنامه ضربه بزنند.

پس از تنظیم، کاربران می توانند فیلم ها را در چهار دسته اصلی تماشا کنند (نمایش ها، موسیقی، یادگیری و کاوش). هنگامی که این حساب برای مدت معینی فعال است، به کاربران نیز توصیه هایی درمورد اینکه چه چیزی تماشا کنند، براساس محتوای قبلاً مشاهده شده توسط آنها ارائه می شود.

همچنین گزینه جست و جو مشابه با یوتیوب وجود دارد، اما اگر کاربران عناوین نامناسبی را وارد کنند برنامه به سادگی پیشنهاد می کند که آنها جستجو چیز دیگری را امتحان کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر، به بخش مرکز والدین به این آدرس مراجعه کنید.

ویژگی های جدید به روز شده در نسخه جدید برنامه یوتیوب کیدز  (YouTube Kids) شامل مجموعه ها، حالت تأیید والدین، غیرفعال کردن قابلیت جست و جو مجموعه ها می باشد. برنامه یوتیوب کیدز، پیشرفت های جدیدی داشته است که آن را به یک تجربه ایمن تر برای کودکان خردسال تبدیل کرده است. والدین اکنون می توانند مجموعه ای از برنامه های انتخابی توسط یوتیوب کیدز و شخص ثالث مورد اعتماد خود را انتخاب کنند. برنامه یوتیوب کیدز، همچنین برای ارائه تجربه بهتر، قابلیت «جست و جو خاموش» را به برنامه خود اضافه کرده است. برنامه یوتیوب کیدز همچنین روی گزینه محتوا تأیید شده از والدین کار می کند که به والدین امکان می دهد هر کانال و ویدیوی موجود در برنامه را در اواخر سال انتخاب کنند. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد آن را در اینجا بخوانید.

ورود به سیستم والدین

یوتیوب کیدز همچنین به زودی یک قابلیت وارد شدن (sign in) را برای والدین در برنامه یوتیوب کیدز اضافه می کند. ورود به سیستم، والدین را قادر می سازد تا محتواهایی را که فرزندانشان می توانند در برنامه ببینند را تنظیم کنند و این تنظیمات را برای همه وسایل الکترونیکی خود اعمال کنند. اگر والدین یک ویدیو را مسدود کنند، آن فیلم خاص دیگر هنگام ورود به سیستم برنامه یوتیوب کیدز نمایش داده نمی شود. علاوه بر این، والدین نیز به زودی توانایی تنظیم رابط کاربری سفارشی برای هر کودک در خانواده خود را خواهند داشت. این برنامه به والدین وارد نرم افزار شده اجازه می دهد یک تجربه جداگانه برای هر کودک در خانواده خود ایجاد کنند. هرکدام می توانند مجموعه جداگانه ای از تنظیمات و ترجیحات تماشا را داشته باشند، که به چندین کودک اجازه می دهد بیشترین استفاده را از برنامه یوتیوب کیدز کنند. این به خصوص در یک دستگاه اشتراکی که بیش از یک کودک از آن استفاده می کند، مفید است. لطفاً برای اطلاعات بیشتر به راهنمای والدین یوتیوب کیدز نگاهی بیندازید.

منبع: webwise

از
1
رای