کوتاه کننده لینک گوگل چیست و چه کارایی دارد؟

کوتاه کننده لینک گوگل چیست و چه کارایی دارد؟ سرویس کوتاه کننده لینک گوگل نوعی نرم افزار آنلاین است که لینک های طولانی را از کاربر دریافت کرده و آنها را تبدیل به لینک های کوتاه می کند.

کوتاه کننده لینک گوگل (Google URL Shortener) از جمله سرویس های مهم و رایگان شرکت گوگل است که متاسفانه افراد زیادی با آن آشنایی ندارند. سرویس کوتاه کننده لینک گوگل نوعی نرم افزار آنلاین است که لینک های طولانی را از کاربر دریافت کرده و آنها را تبدیل به لینک های کوتاه می کند. به نظر شما چرا باید از سرویس های کوتاه کننده لینک استفاده کنیم؟ سرویس های کوتاه کننده لینک چه کاربردی دارند؟ چگونه می توان از این سرویس استفاده کرد؟ اگر می خواهید پاسخ تمام این سوالات را بدانید، به خواندن این مقاله ادامه دهید.

کوتاه کننده لینک چیست؟

کوتاه کننده لینک گوگل چیست؟

کوتاه کننده لینک نوعی ابزار بسیار مفید و کاربردی برای اشتراک گذاری وبسایت ها و لینک های مفید در شبکه های اجتماعی و اینترنت است. این لینک ها معمولا به صورت ترکیبی از حروف و اعداد هستند و سرویس های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها به عنوان کوتاه کننده لینک استفاده کنید. یکی از این سرویس ها، کوتاه کننده لینک گوگل (Google URL Shortener) است.


حتما بخوانید : آموزش جستجوی پیشرفته در گوگل؛ سرچ پیشرفته گوگل


چرا از سرویس های کوتاه کننده لینک استفاده می کنیم؟

  • اشتراک گذاری لینک های کوتاه بسیار ساده تر خواهد بود.
  • در برخی از شبکه های اجتماعی، محدودیت تعداد کارکتر وجود دارد. مثلا در توییتر می توانید حداکثر از 140 کارکتر استفاده کنید.

سرویس کوتاه کننده لینک گوگل چیست؟

این سرویس در 14 دسامبر 2009 معرفی شد. سرویس کوتاه کننده لینک گوگل در واقع نوعی نرم افزار آنلاین است که می تواند لینک های طولانی را از کاربران دریافت کرده و آنها را کوتاه کند. کاربر می تواند از این لینک کوتاه شده در هر بخشی استفاده کند.

کوتاه کننده لینک گوگل

نحوه استفاده از سرویس کوتاه کننده لینک گوگل

استفاده از این سرویس بسیار ساده است. برای این منظور کافی است به شکل زیر عمل کنید:

  • ابتدا وارد حساب کاربری Gmail خود شوید.
  • وبسایت goo.gl را باز کنید.
  • سپس در کادری که بالای آن جمله paste your URL here نوشته شده است، لینک طولانی موردنظرتان را paste کنید.
  • اکنون بر روی دکمه آبی رنگ Shorten URL کلیک کنید.
  • اکنون در صفحه سمت راست لینک کوتاهی ایجاد می شود که با goo.gl شروع شده است. می توانید این لینک را در هر جایی که می خواهید، کپی کنید.

سخن آخر

کوتاه کننده لینک گوگل یکی از سرویس های ارائه شده توسط شرکت گوگل است که در سال 2009 ارائه شد. این لینک می تواند لینک های طولانی را از کاربر دریافت کرده و به لینک های کوتاه تبدیل کند. در این مقاله سعی کردیم تا روش استفاده از این سرویس را به طور کامل توضیح داده و به هر گونه سوال تان در این خصوص پاسخ دهیم. آیا تا به حال از سرویس کوتاه کننده لینک گوگل استفاده کرده اید؟ تجربیات خود را در بخش نظرات زیر با ما در میان بگذارید.


مطالب مرتبط :

دیکشنری گوگل چیست؛ دانلود گوگل ترنسلیت برای اندروید و آیفون

گوگل اسکولار چیست؛ آموزش کار با گوگل اسکولار (Google Scholar)

گوگل داکس چیست؛ روش کار با گوگل داکس ویندوز

از
2
رای