روش تنظیم میزان نور چراغ قوه گوشی سامسونگ، اندروید و آیفون

روش تنظیم میزان نور چراغ قوه گوشی سامسونگ، اندروید و آیفون نحوه تنظیم میزان روشنایی چراغ قوه در گوشی آیفون و اندروید؛ روش کنترل و تنظیم نور چراغ قوه در گوشی سامسونگ، آیفون و اندروید تصویری و ساده و گام به گام در سلام دنیا بیاموزید.

اگرچه شاهد اضافه شدن ویژگی‌های جدید و مبتکرانه به گوشی‌های هوشمند هستیم، اما برخی از ویژگی‌های ابتدایی هنوز بخش اصلی گوشی های هوشمند را تشکیل می‌دهند. یکی از این ویژگی ها چراغ قوه است. همه ما می توانیم قبول کنیم که در بسیاری از موقعیت ها به کمک ما آمده است. با این حال، آیا می دانستید که می توانید میزان روشنایی نور چراغ قوه گوشی خود را تغییر دهید؟ اگر نه، شما در جای درستی هستید، ما در این مقاله سلام دنیا نحوه کنترل نور چراغ قوه در گوشی سامسونگ و آیفون را به شما نشان خواهیم داد. خب، می توانید میزان روشنایی چراغ قوه در گوشی های اندروید و آیفون را تنظیم کنید. اگرچه  گوشی های آیفون و سامسونگ مدل گلکسی یک روش داخلی برای انجام این کار دارند، اما در سایر دستگاه های اندرویدی ممکن است مجبور شوید برای انجام این کار یک برنامه شخص ثالث را دانلود کنید.

نحوه تنظیم میزان روشنایی چراغ قوه در گوشی آیفون و اندروید

نحوه تنظیم میزان روشنایی چراغ قوه در گوشی آیفون

با استفاده از Control Center می توانید به راحتی میزان روشنایی چراغ قوه گوشی آیفون خود را تغییر دهید. این یکی از آن ویژگی های مخفی در آیفون است که تا زمانی که آن را در جایی مطالعه نکرده باشید، متوجه آن نمی شوید.


حتما بخوانید: رفع مشکل روشن نشدن چراغ قوه گوشی آیفون


مرحله 1: کنترل سنتر در آیفون خود را باز کنید.

در iPhone X و مدل جدیدتر: از گوشه سمت راست بالای صفحه را به پایین بکشید تا Control Center را باز کنید.
در iPhone SE، iPhone 8 و نسخه‌های قبلی: از لبه پایین صفحه به سمت بالا بکشید تا Control Center باز شود.

مرحله 2: دکمه چراغ قوه را پیدا خواهید کرد. روی دکمه چراغ قوه ضربه طولانی بزنید. نوار لغزنده روشنایی چراغ قوه را مشاهده خواهید کرد.

نحوه تنظیم میزان روشنایی چراغ قوه در گوشی آیفون

مرحله 3: نوار لغزنده را به سمت بالا بکشید تا روشنایی چراغ قوه افزایش یابد و بالعکس.

نحوه تنظیم میزان روشنایی چراغ قوه در گوشی آیفون

به همین راحتی می توانید میزان روشنایی چراغ قوه آیفون خود را تغییر دهید. در ادامه، اجازه دهید نگاهی به نحوه افزایش میزان روشنایی چراغ قوه در دستگاه های اندرویدی بیندازیم.

نحوه تنظیم میزان روشنایی چراغ قوه در گوشی های هوشمند سامسونگ

اگر صاحب یک دستگاه سامسونگ هستید، خوش شانس هستید، زیرا آنها یک گزینه داخلی برای افزایش میزان روشنایی چراغ قوه دارند. درست مانند آیفون، این گزینه به طور مستقیم در کنترل پنل موجود است.


حتما بخوانید: رفع مشکل کار نکردن دکمه پاور گوشی سامسونگ


مرحله 1: گوشی سامسونگ خود را به سمت پایین بکشید.

مرحله 2: گزینه Torch را پیدا خواهید کرد. روی متن «Torch» در زیر آیکون چراغ قوه ضربه بزنید.

نحوه تنظیم میزان روشنایی چراغ قوه در گوشی های هوشمند سامسونگ

مرحله 3: حالا نوار لغزنده روشنایی مشعل را پیدا خواهید کرد. سامسونگ پنج سطح را برای تنظیم روشنایی چراغ قوه به شما پیشنهاد می کند. بنابراین، برای افزایش روشنایی، نوار لغزنده را به سمت راست بکشید.

نحوه تنظیم میزان روشنایی چراغ قوه در گوشی های هوشمند سامسونگ

افزایش روشنایی چراغ قوه در دستگاه سامسونگ به همین راحتی است. حالا، اجازه دهید نگاهی به نحوه افزایش روشنایی چراغ قوه در سایر دستگاه های دارای اندروید 13 بیندازیم.


حتما بخوانید: رفع مشکل سیاه شدن و از کار افتادن دوربین و فلش آیفون


نحوه کاهش یا افزایش روشنایی چراغ قوه در سایر دستگاه های اندرویدی 13

همانطور که برای دستگاه های دیگر، شما نیاز به دانلود یک برنامه شخص ثالث دارید. با این حال، باید از آخرین نسخه اندروید یعنی اندروید 13 یا بالاتر استفاده کنید. به روز رسانی اندروید 13 شامل دو API جدید است، یکی که سطح روشنایی فعلی چراغ قوه ها را تعیین می کند و دیگری که به شما امکان می دهد روشنایی چراغ قوه را تا حداکثر سطح پشتیبانی شده توسط سخت افزار افزایش دهید.اپلیکیشن ها می‌توانند از این API برای اضافه کردن ابزارهایی استفاده کنند که به شما در تنظیم و افزایش سطح روشنایی چراغ قوه کمک می‌کنند. با این حال، به دلیل چند محدودیت داخلی که پس از بررسی و آزمایش گزارش شده است، برنامه‌ای که از این API استفاده می‌کند ممکن است در همه دستگاه‌ها کار نکند.

نحوه کاهش یا افزایش روشنایی چراغ قوه در سایر دستگاه های اندرویدی

این برنامه شخص ثالث Tiramisu نام دارد و در حال حاضر در فروشگاه گوگل پلی در دسترس نیست. می توانید آن را از لینک زیر دانلود کنید و آن را در دستگاه اندرویدی خود امتحان کنید. استفاده از آن بسیار ساده است و تنها چیزی که دارد یک نوار لغزنده ساده است که به شما امکان می دهد روشنایی را کنترل کنید.

این همه آن چیزی است که باید در مورد نحوه تغییر روشنایی چراغ قوه در گوشی هوشمند خود بدانید. هنگامی که بخش خوبی از کاربران اندروید به اندروید 13 ارتقا پیدا کردند، امیدواریم این APIها در بین برنامه های شخص ثالث برای افزایش روشنایی چراغ قوه قابل استفاده تر شوند.با این حال، اگر سؤال دیگری دارید، به بخش بعدی نگاه کنید.

سوالات متداول:

1. حداکثر روشنایی چراغ قوه در گوشی هوشمند چقدر است؟

چراغ قوه گوشی هوشمند شما می تواند نوری بین 40 تا 50 لومن ساطع کند.

2.اگر روشنایی چراغ قوه در آیفون کار نکند چه کار کنیم؟

می توانید آیفون خود را ریبوت کنید و اگر گوشی داغ است بگذارید کمی خنک شود.

3. آیا افزایش روشنایی چراغ قوه باتری گوشی را خالی می کند؟

بله، ممکن است قابل توجه نباشد، اما این احتمال وجود دارد که باتری شما با حداکثر روشنایی چراغ قوه کمی سریعتر تخلیه شود.

سخن پایانی:

امیدواریم این راهنما به شما کمک کرده باشد تا روشنایی چراغ قوه گوشی خود را تنظیم کنید. بنابراین دفعه بعد که به دنبال کلیدهای گمشده، کارت SD، یا چیزی به اندازه کوچک زیر مبل خود هستید، می توانید از این روش برای افزایش نور چراغ قوه استفاده کنید و آنها را سریع پیدا کنید.


مقالات مرتبط:

رفع مشکل خالی شدن باتری آیفون از شب تا صبح

علت داغ شدن گوشی و خاموش شدنش چیست و راه حل آناز
1
رای