افزایش طول عمر باتری ساعت هوشمند اپل واچ با 7 ترفند طلایی

افزایش طول عمر باتری ساعت هوشمند اپل واچ با 7 ترفند طلایی چگونه عمر باتری ساعت اپل واچ را بیشتر کنیم؛ روش های افزایش طول عمر باتری ساعت هوشمند اپل واچ (apple watch) با 7 ترفند طلایی به صورت تصویری در سلام دنیا بیاموزید.

با استفاده زیاد از اپل واچ  ممکن است در پایان روز مجبور شوید ساعتتان را شارژ کنید.در این مقاله از سلام دنیا، درمورد 7 روش برای بیشتر کردن عمر باتری ساعت هوشمند اپل واچ صحبت کردیم، با ما همراه باشید.

نحوه بیشتر کردن عمر باتری اپل واچ

اپل واچ بهترین نوع ساعت های هوشمند است. ویژگی‌هایی که همراه با مشاهده اعلان‌ها و اشتراک‌گذاری فعالیت می‌کنید، آیفون شما را تکمیل می‌کند. اما، اپل واچ یک مشکل دارد که تقریباً همه ساعت های هوشمند این مشکل را دارند - عمر باتری. به طور پیش فرض، اپل واچ با یک بار شارژ می تواند یک روز دوام بیاورد.

با استفاده زیاد، ممکن است مجبور شوید اپل واچ خود را تا پایان روز شارژ کنید. این بدان معناست که نمی توانید از آن در رختخواب استفاده کنید. بنابراین باید از چند راهکار برای ماندگاری بیشتر شارژ اپل واچ خود استفاده کنید. در اینجا برخی از بهترین توصیه ها برای بهبود عمر باتری اپل واچ شما آورده شده است.

7 روش برای بیشتر کردن عمر باتری

1. بیشتر کردن عمر باتری اپل واچ با غیرفعال کردن نمایشگر همیشه روشن

اپل واچ سری 5 صفحه نمایش همیشه روشن دارد که امروز از آن لذت می بریم. این ویژگی زمان و سایر اطلاعات را در صفحه ساعت اپل واچ شما نمایش می دهد، درست مانند یک ساعت معمولی. و بهترین بخش این است که برای دیدن برخی از این جزئیات، لازم نیست به ساعت خود ضربه بزنید. اگرچه این ویژگی مفید است و جالب به نظر می رسد، اما عامل اصلی تخلیه باتری است.


حتما بخوانید: رفع مشکل شارژ نشدن اپل واچ با 10 روش ساده


فشار دادن Digital Crown روی اپل واچ هر بار که می خواهید تاریخ و زمان را بررسی کنید ممکن است خسته کننده به نظر برسد، اما مطمئناً می تواند عمر باتری را افزایش دهد. در اینجا نحوه غیرفعال کردن Always On Display با دنبال کردن این مراحل آمده است.

مرحله 1:  برنامه Watch را در آیفون خود باز کنید و به قسمت Display & Brightness بروید.

7 /1روش برای بیشتر کردن عمر باتری

مرحله 2: تب Always On را انتخاب کنید.

7/ روش برای بیشتر کردن عمر باتری/2

مرحله 3: کلید کنار Always On را غیرفعال کنید.

7 /3روش برای بیشتر کردن عمر باتری/

 با این کار قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن در اپل واچ شما خاموش می شود. پس از این کار، باید روی صفحه ضربه بزنید یا Digital Crown را فشار دهید تا نمایشگر ساعت را مشاهده کنید.

2. بیشتر کردن عمر باتری اپل واچ با خاموش کردن WAKE ON WRIST RAISE

اپل واچ از یک گزینه  به نام "Wake on Wrist Raise" پشتیبانی می کند که وقتی حرکات دست شما را تشخیص می دهد صفحه نمایش را روشن می کند. هنگامی که مچ خود را برای مشاهده ساعت خود بلند می کنید، این حرکت صفحه نمایش را روشن می کند. به همان اندازه که طبیعی به نظر می رسد، این شارژ را سریع تر تخلیه می کند.


حتما بخوانید: روش حل مشکل وصل نشدن اپل واچ به گوشی آیفون


برای شروع، حرکت دادن دست ممکن است به طور تصادفی باعث روشن شدن نمایشگر در زمانی شود که شما قصد ندارید. علاوه بر این،حسگرهای ساعت برای تشخیص حرکات دست شما همیشه فعال خواهند ماند. روزانه مقداری از عمر باتری را از بین می برند. با این حال، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید تاگزینه «Wake on Wrist Raise» را در اپل واچ خود غیرفعال کنید.

مرحله 1: برنامه Watch را در آیفون خود باز کنید و به قسمت Display & Brightness بروید.

2. بیشتر کردن عمر باتری اپل واچ با خاموش کردن WAKE ON WRIST RAISE1

مرحله 2: در زیر منوی Wake، کلید کنار Wake on Wrist Raise را غیرفعال کنید.

2. بیشتر کردن عمر باتری اپل واچ با خاموش کردن WAKE ON WRIST RAISE2

3. بیشتر کردن عمر باتری اپل واچ با کاهش مدت زمان روشن بودن صفحه

طبیعی است که هر چه نمایشگر اپل واچ شما مدت بیشتری روشن بماند، باتری بیشتری مصرف می کند. بنابراین، ایده خوبی است که مدت زمان  روشن شدن صفحه نمایش را کاهش دهید، که اساساً زمانی است که صفحه ساعت شما پس از بیدار کردن صفحه نمایش روشن می ماند. در اینجا نحوه تغییر آن آمده است.

مرحله 1: برنامه Watch را در آیفون خود باز کنید و به قسمت Display & Brightness بروید.

بیشتر کردن عمر باتری اپل واچ با کاهش مدت زمان روشن بودن صفحه1

مرحله 2: در زیر منوی Wake، Wake Duration را انتخاب کنید.

بیشتر کردن عمر باتری اپل واچ با کاهش مدت زمان روشن بودن صفحه2

مرحله 3:  اولین گزینه - Wake for 15 Seconds را انتخاب کنید.

بیشتر کردن عمر باتری اپل واچ با کاهش مدت زمان روشن بودن صفحه3

4. بیشتر کردن عمر باتری اپل واچ با خاموش کردن داده تلفن همراه

اپل واچ در دو نوع عرضه می شود - فقط GPS و GPS + Cellular. دومی پشتیبانی شبکه تلفن همراه اختصاصی دارد تا ساعت شما را به شبکه تلفن همراه متصل نگه دارد،حتی اگر از آیفون خود دور باشید. اگرچه این مزیت است، اما پتانسیل زیادی برای تخلیه سریع باتری ساعت دارد، به خصوص در هنگام سفر در مسافت های طولانی. این ایده خوبی است که اتصال سلولی اپل واچ خود را خاموش کنید، به خصوص زمانی که ساعت ها به آن نیاز ندارید. بعداً می توانید آن را روشن کنید. در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.


حتما بخوانید: نحوه سریع سایلنت کردن ساعت اپل


مرحله 1: برای دسترسی به مرکز کنترل، انگشت خود را از پایین صفحه ساعت در اپل واچ به بالا بکشید.

مرحله 2: کلید داده تلفن همراه را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید تا خاموش شود.

بیشتر کردن عمر باتری اپل واچ با خاموش کردن داده تلفن همراه

تنها جنبه غیرفعال کردن داده تلفن همراه ساعت این است که باید همیشه به آیفون شما متصل باشد. با این کار اپل واچ شما به اینترنت متصل می شود. اگر اپل واچ شما به آیفون وصل نمی شود، راهنمای ما را بخوانید.

5. بیشتر کردن عمر باتری اپل واچ با استفاده از از یک واچ فیس با زمینه تیره و عوارض کمتر

اپل واچ به شما این امکان را می‌دهد تا صفحه ساعت پیش‌فرض را شخصی‌سازی کنید و حتی به شما امکان می‌دهد یکی از  صفحه‌های ساعت را انتخاب کنید که دارای طرح‌های متنوعی هستند. عوارض، عناصر اضافی روی یک صفحه ساعت انتخابی مانندآب و هوا، ضربان قلب و غیره هستند.

بیشتر کردن عمر باتری اپل واچ با استفاده از از یک واچ فیس با زمینه تیره و عوارض کمتر1

اینها باتری بیشتری مصرف می کنند زیرا اغلب به روز می شوند تا داده های جدیدی را به شما نشان دهند. بنابراین، تنظیم صفحه ساعتی که اطلاعات اولیه مانند زمان و تاریخ را داشته باشد، می تواند به شما کمک کند مقداری شارژ ذخیره کنید. همچنین از آنجایی که صفحه نمایش اپل واچ دارای پنل OLED است، صفحه ساعت با پس زمینه مشکی در دراز مدت انرژی کمتری مصرف می کند.


حتما بخوانید: قابلیت و ترفندهای اپل واچ که باید بدانید


6. بیشتر کردن عمر باتری اپل واچ با غیرفعال کردن siri

اپل واچ دارای ویژگی است که در آن می توانید سیری را در هر زمان فعال کنید، حتی زمانی که صفحه نمایش خاموش است. برای این کار، میکروفون اپل واچ شما باید دائما فعال باشد و همچنین باتری را تخلیه می کند. اگر با احضار دستیار صوتی با استفاده از Digital Crown مشکلی ندارید، در اینجا نحوه غیرفعال کردن ویژگی تشخیص Hey Siri آورده شده است.

مرحله 1:  برنامه Watch را در آیفون خود باز کنید و به بخش Siri بروید.

 بیشتر کردن عمر باتری اپل واچ با غیرفعال کردن siri1

مرحله 2:  کلید کنار Listen for “Hey Siri” را خاموش کنید تا این ویژگی غیرفعال شود.

 بیشتر کردن عمر باتری اپل واچ با غیرفعال کردن siri2

مرحله 3: در حالی که در آن هستید، Raise to Speak را نیز غیرفعال کنید.

 بیشتر کردن عمر باتری اپل واچ با غیرفعال کردن siri3

7. بیشتر کردن عمر باتری اپل واچ با استفاده از حالت ذخیره نیرو

اگر شارژ باتری شما رو به اتمام است و نیاز دارید که اپل واچ خود بیشتر دوام بیاورد، به حالت ذخیره انرژی بروید. این کارکرد اپل واچ شما را برای افزایش عمر باتری محدود می کند. وقتی باتری ساعت کم است و شارژر آن را ندارید، مفید خواهد بود. در اینجا نحوه قرار دادن Apple Watch در حالت Power Reserve آورده شده است.

مرحله 1:  برای دسترسی به مرکز کنترل، انگشت خود را از پایین صفحه ساعت در اپل واچ به بالا بکشید.

مرحله 2:  کلید درصد باتری را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.

 بیشتر کردن عمر باتری اپل واچ با استفاده از حالت ذخیره نیرو1

مرحله 3: اکنون یک نوار لغزنده سبز رنگ در پایین با نوشته Power Reserve خواهید دید. ضربه بزنید و آن را به سمت راست بکشید. این کار اپل واچ شما را در حالت ذخیره انرژی قرار می دهد.

 بیشتر کردن عمر باتری اپل واچ با استفاده از حالت ذخیره نیرو2

هنگامی که به شارژر نزدیک شدید، اپل واچ خود را روی آن قرار دهید و حالت ذخیره انرژی به طور خودکار غیرفعال می شود. اگر نمی‌توانید اپل واچ خود را شارژ کنید، مطمئن شوید که بهترین راه‌های رفع شارژ نشدن اپل واچ را بررسی کنید.

سخن آخر: کاری کنید که اپل واچ شما دوام بیشتری داشته باشد

در حالت ایده آل، همه ما دوست داریم که اپل واچ برای روزها بدون نیاز به شارژ کار کند. با این حال، بهترین کاری که در حال حاضر می توانیم انجام دهیم این است که به دنبال راه هایی برای بهبود عمر باتری اپل واچ فعلی خود باشیم. این توصیه ها به شما در رسیدن به آن کمک می کند. با 7 روش برای بیشتر کردن عمر باتری در اینجا آشنا شدید، امیدواریم که از این مطلب استفاده و لذت ببرده باشید.


مقالات مرتبط:

چگونه رو اپل واچ واتساپ نصب کنیم

رفع مشکل ماندن و گیر کردن ساعت هوشمند اپل واچ روی لوگوی اپلاز
4
رای