رفع مشکل شارژ نشدن اپل واچ با 10 روش ساده؛ شارژ نشدن ساعت هوشمند

رفع مشکل شارژ نشدن اپل واچ با 10 روش ساده؛ شارژ نشدن ساعت هوشمند شارژ نشدن اپل واچ ؛ 10 ترفند برای حل مشکل شارژ نشدن اپل واچ ، ساعت هوشمند اپل را به صورت مرحله به مرحله و تصویری به زبان ساده در سلام دنیا بیاموزید.

اپل واچ کارهای زیادی مانند ردیابی تمرینات، گوش دادن به موسیقی را انجام می‌دهد و حتی می‌توانید آن را با استایل خود ست کنید. بعد از اینکه اپل واچ بیندازید، برای شما سخت می شود بدون آن بیرون بروید. به همین دلیل است که وقتی نمی توانید اپل واچ خود را شارژ کنید، اعصابتان خورد می شود. اگر در اپل واچ خود با این مشکل مواجه هستید، در این مقاله سلام دنیا ، ما چند راه حل برای رفع مشکل شارژ نشدن اپل واچ (ساعت هوشمند اپل)، به شما یاد دادیم. با ما همراه باشید.

10 روش برتر برای حل مشکل شارژ نشدن اپل واچ

ممکن است دلایل مختلفی برای شارژ نشدن اپل واچ شما وجود داشته باشد. ما سعی می کنیم با راه حل های مربوطه به رایج ترین مسائل بپردازیم.

1. سطح پشتی ساعت و شارژر را تمیز کنید

یکی از رایج ترین دلایل شارژ نشدن اپل واچ تجمع کثیفی و عرق روی سطح تماس است. استفاده روزانه از اپل واچ باعث می شود که روی سطح پشتی گرد و غبار جمع شود و این ناحیه مرتباً در معرض تعریق است.


حتما بخوانید: نحوه سریع سایلنت کردن ساعت اپل


  • می توانید از یک پارچه میکروفیبر به همراه مقداری محلول تمیزکننده لنز برای تمیز کردن سطح اپل واچ که شارژر در آن قرار دارد استفاده کنید. همچنین بهتر است کیسه شارژ را تمیز کنید تا مطمئن شوید که گرد و غبار یا زباله روی آن نباشد.
  • قبل از اینکه دوباره اپل واچ را شارژ کنید، حتما سطح اپل واچ و محفظه شارژ را خشک کنید.

حل مشکل شارژ نشدن اپل واچ 1

2. هر قاب خارجی را از روی ساعت بردارید

بسیاری از کاربران برای محافظت بیشتر، یک قاب شخص ثالث روی اپل واچ قرار می دهند. اگرچه این ایده بدی نیست، اما یک قاب ضخیم که به خوبی نصب نشده است اغلب می‌تواند مکانیسم شارژ را مختل کند.

قاب خارجی را از اپل واچ بردارید و سپس شارژ کنید. اگر کار کرد، می دانید که مشکل از قاب است. یا از این قاب استفاده نکنید یا یکی را تهیه کنید که سازگاری بهتری دارد.

3. از آداپتور شارژ سازگار استفاده کنید

تمامی ساعت های اپل از نسل اول تا سری 6 از آداپتور USB-A برای شارژ استفاده می کنند. اپل واچ سری 7 از آداپتور USB-C استفاده می کند. مطمئن شوید که از آداپتورهای مربوطه برای شارژ اپل واچ خود استفاده می کنید.

همچنین شایان ذکر است که اپل واچ برای شارژ به حدود 5 وات برق نیاز دارد، بنابراین اگر از آداپتور با وات کمتری استفاده می کنید، سعی کنید از آداپتوری که برای شارژ آیفون خود استفاده می کنید، استفاده کنید. از طرف دیگر، می توانید یک آداپتور دیواری خوب با وات بالاتر تهیه کنید.

حل مشکل شارژ نشدن اپل واچ 2

4. از شارژر اصلی موجود در جعبه استفاده کنید

اپل واچ از یک شارژ اختصاصی استفاده می کند و با یک شارژر بی سیم در جعبه عرضه می شود. اگر از شارژر شخص ثالث استفاده می کنید، سعی کنید از شارژر موجود در جعبه استفاده کنید، زیرا به طور رسمی توسط اپل ساخته شده است.


حتما بخوانید: حل مشکل وصل نشدن ساعت هوشمند سامسونگ به گوشی


5. نرم افزار WATCHOS را به روز کنید

ممکن است اپل واچ شما به دلیل اشکال نرم افزاری شارژ نشود. WatchOS 8.3 مشکلی را معرفی کرد که در آن برخی از اپل واچ ها به درستی شارژ نمی شوند، به خصوص با شارژر شخص ثالث. با این حال، در برخی موارد با شارژر خود اپل واچ هم نیز این مشکل وجود داشت.

اپل WatchOS 8.4 را برای رفع این مشکل عرضه کرده است، بنابراین بهتر است اپل واچ خود را به آخرین نسخه به روز کنید. اگر مربوط به نرم‌افزار باشد، این به طور ایده‌آل باید مشکل را برطرف کند. در اینجا نحوه به روز رسانی اپل واچ خود به آخرین نسخه نرم افزاری آورده شده است.

مرحله 1: برنامه تنظیمات را در اپل واچ خود باز کنید.

حل مشکل شارژ نشدن اپل واچ 3

مرحله 2: گزینه General را انتخاب کنید و سپس بر روی Software Update کلیک کنید.

حل مشکل شارژ نشدن اپل واچ 4

مرحله 3:  هر به‌روزرسانی معلقی را نصب کنید و سپس سعی کنید ساعت را شارژ کنید.

حل مشکل شارژ نشدن اپل واچ 5

6. آن را برای چند ساعت در شارژ بگذارید

اگر باتری اپل واچ خود را به طور کامل خالی کرده باشید یا مدتی از آن استفاده نکرده باشید، باتری کاملا خالی شده است. در چنین وضیعتی، اپل واچ خود را به مدت 2 تا 3 ساعت بدون دست زدن به شارژر وصل کنید. یک باتری کاملا تخلیه شده زمان زیادی طول می کشد تا شارژ شود.


حتما بخوانید: تفاوت های بین ساعت هوشمند و مچ بند هوشمند


7. آن را به مک یا کامپیوتر وصل کنید و آن را شارژ کنید

گاهی اوقات، یک باتری کاملاً تخلیه شده ممکن است فوراً شارژ را در ولتاژهای بالاتر قبول نکند. برای حل این مشکل، شارژر Apple Watch خود را به پورت USB مک یا هر رایانه دیگری متصل کنید. اجازه دهید مدتی متصل بماند و بررسی کنید که آیا شروع به شارژ شده است یا خیر.

حل مشکل شارژ نشدن اپل واچ 6

8. راه اندازی مجدد

گاهی اوقات، راه حل بسیاری از مشکلات، راه اندازی مجدد یا تنظیم مجدد است. دکمه کناری اپل واچ را به همراه تاج دیجیتالی به طور همزمان به مدت 10 ثانیه فشار دهید و نگه دارید. با دیدن لوگوی اپل دکمه ها را رها کنید.

  • اپل واچ شما دوباره راه اندازی می شود. توجه داشته باشید که با این کار فقط ساعت خود را راه اندازی مجدد می کنید و اطلاعات شما پاک نمی شود.

9. اپل واچ خود را به تنظیمات کارخانه برگردانید

اگر مشکلی در نرم افزار وجود دارد و به روز رسانی در دسترس نیست، بهترین گزینه شما بازنشانی کارخانه ای اپل واچ است. با این کار تمام داده‌های شما در ساعت پاک می‌شود، بنابراین قبل از ادامه، مطمئن شوید که یک نسخه پشتیبان تهیه کرده‌اید. در اینجا نحوه بازنشانی کارخانه ای اپل واچ آورده شده است.

مرحله 1:  برنامه تنظیمات را در اپل واچ خود باز کنید.

حل مشکل شارژ نشدن اپل واچ 7

مرحله 2:  گزینه General را انتخاب کنید و سپس به پایین بروید تا دکمه 'Reset' را پیدا کنید.

حل مشکل شارژ نشدن اپل واچ 8

مرحله 3:  روی "Erase All Content and Settings" کلیک کنید.

حل مشکل شارژ نشدن اپل واچ 9

10. به مرکز خدمات مجاز اپل مراجعه کنید

اگر همه روش‌های بالا برای شما کار نکرد، احتمالاً مشکلی در یک قطعه سخت‌افزاری در Apple Watch شما وجود دارد. ممکن است باتری یا مدار شارژ باشد، اما این چیزی است که فقط مرکز خدمات قادر به تایید آن است.

سخن آخر

نکات بالا به شما کمک می کند تا مشکل شارژ را در Apple Watch خود حل کنید و همچنین به شما کمک می کند تا با اتمام تمرینات خود شارژ داشته باشید! این یک تمرین خوب است که اجازه ندهید باتری اپل واچ شما به طور کامل به صفر برسد زیرا می تواند باعث مشکلات باتری شود. موارد کوچکی مانند این می تواند به شما کمک کند عمر اپل واچ خود را افزایش دهید.


مقالات مرتبط:

بهترین ساعت مچی هوشمند زنانه و دخترانه سامسونگ و اپل

بهترین گجت هوشمند خانگی در جهان که باید در خانه داشته باشید
 
 

از
4
رای