حل مشکل وصل نشدن ساعت هوشمند سامسونگ به گوشی [آموزش تصویری]

حل مشکل وصل نشدن ساعت هوشمند سامسونگ به گوشی [آموزش تصویری] چگونه ساعت هوشمند را به گوشی وصل کنیم؛ نحوه رفع عدم دریافت اعلان ساعت سامسونگ، حل مشکل عدم اتصال ساعت گلگسی واچ به گوشی به صورت مرحله به مرحله و تصویری در سلام دنیا بیاموزید.

اکثر اوقات جفت کردن ساعت سامسونگ با یک گوشی سازگار عملی بسیار آسان می باشد. شما باید بدانید که گاهی شرایط می توانند بسیار متفاوت و دور از ذهن شما به نظر برسند. مشاهده چرخه بی پایان جفت شدن در صفحه بارگیری تجربه خوشایندی برای فرد نمی باشد. ولی خب نگران نباشید این مشکلی حل شدنی است و برای رفع عدم اتصال ساعت سامسونگ به گوشی شما راه های بسیار آسانی وجود دارد.

بسیاری از اوقات، وجود چند مشکل پیش پا افتاده باعث اختلال در اتصال می شود و مراحل جفت شدن را به یک روند اعصاب خرد کن تبدیل می کند. در این مطلب سلام دنیا، ما به آموزش رفع مشکل وصل نشدن ساعت سامسونگ به گوشی به صورت مرحله به مرحله و تصویری پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

رفع مشکل عدم اتصال ساعت سامسونگ به گوشی (وصل نشدن ساعت هوشمند به گوشی)

1. رفع مشکل عدم اتصال ساعت سامسونگ به گوشی: پاک کردن داده‌های کش

اگر که فرآیند جفت‌سازی زمان زیادی می‌برد، شما می‌توانید داده‌های کش خود را پاک کنید. همانطور که در بالا گفتیم، گاهی اوقات دلایل می توانند به اندازه داده های قدیمی و اضافی بی اهمیت باشند.


حتما بخوانید: نحوه سریع سایلنت کردن ساعت اپل


حذف فایل کش یک فرآیند ساده می باشد که در آن سیستم فایل های موقت برنامه را برای شما حذف می کند. اصلاً نگران نباشید، زیرا با باز کردن برنامه، حافظه پنهان دوباره بارگیری می شود. برای این کار شما باید به Settings > Apps بروید و برنامه Samsung Wearable را پیدا کنید و بر روی Storage و درنهایت بر روی گزینه Clear Cache ضربه بزنید.

حل مشکل وصل نشدن ساعت هوشمند به گوشی 1

2. رفع مشکل عدم اتصال ساعت سامسونگ به گوشی: بررسی به‌روزرسانی‌های برنامه و گوشی

آیا گوشی شما به‌ به روزرسانی احتیاج دارد؟ برای برنامه چی، شاید؟ گاهی اوقات، وجود یک به‌روز رسانی معلق می تواند مانع از عملکرد عادی در برنامه شود. من به شما پیشنهاد می‌کنم که برنامه Galaxy Wearable و نرم‌افزار گوشی خود را فوراً به‌روزرسانی کنید. توجه داشته باشید که اکثر برنامه‌ها به‌طور خودکار و از طریق Wi-Fi و یا داده گوشی همراه شما (مگر اینکه آن را از تنظیمات تغییر داده باشید) به‌روزرسانی می‌شوند.

برای بررسی این گزینه، منوی سمت چپ برنامه Play Store را باز کنید و بر روی Settings > Auto-update apps ضربه بزنید. همچنین، شما می توانید برای به‌روزرسانی نرم‌افزاری های در انتظار گوشی به Settings > System > System Updates بروید و بر روی دکمه Check Updates ضربه بزنید.

حل مشکل وصل نشدن ساعت هوشمند به گوشی 2

3. رفع مشکل عدم اتصال ساعت سامسونگ به گوشی: لغو کردن جفت هر دو دستگاه

درسته، من می دانم که این یک مرحله اساسی است، اما خب شما می توانید با این کار به رفع مشکلات خود کمک کنید. اگر که گوشی شما به ساعت شما وصل نمی شود، بهترین کار این است که آن را به صورت دستی از لیست دستگاه های بلوتوث جفت شده خود حذف کنید. این کار به سادگی باز کردن منوی تنظیمات سریع و فشار دادن طولانی مدت نماد بلوتوث برای رفتن به تنظیمات آن می باشد. پس از ورود، بر روی نماد چرخ دنده‌ و سپس بر روی Unpair ضربه بزنید. 

حل مشکل وصل نشدن ساعت هوشمند به گوشی 3

به یاد داشته باشید که بسته به نوع گوشی شما تنظیمات می توانند کمی متفاوت باشند. پس از لغو کردن جفت ساعت، فرآیند جفت شدن عادی را مجدداً از سر بگیرید. به احتمال زیاد بعد از این کار مشکل شما رفع خواهد شد. اگر که باز هم مشکل شما رفع نشد، کش بلوتوث خود را پاک کنید. بلوتوث، مانند سایر برنامه‌های اندرویدی، یک حافظه نهان هم نیز دارد که در صورت عملکرد نامنظم، می‌توانید آن را پاک کنید. برای پاک کردن آن، تنظیمات را باز کنید و به Apps بروید.


حتما بخوانید: بهترین ساعت مچی هوشمند زنانه و دخترانه


بر روی منوی سه نقطه ضربه بزنید و System (یا Show system processes) را انتخاب کنید. به پایین بروید و گزینه بلوتوث را پیدا کنید. بر روی آن ضربه بزنید، Storage را انتخاب کنید و سپس بر روی گزینه Clear Cache ضربه بزنید.

حل مشکل وصل نشدن ساعت هوشمند به گوشی 4

4. رفع مشکل عدم اتصال ساعت سامسونگ به گوشی: هر دو دستگاه را بازنشانی کنید

اگر که تمام نکات عیب یابی ذکر شده در بالا کار نکردند، آخرین گزینه ریست کردن دستگاه شما می باشد. قبل از انجام این کار حتماً یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود - فقط در صورتی که برنامه اجازه دهد -  بگیرید. برای تنظیم مجدد ساعت، به تنظیمات ساعت بروید و قاب را برای دیدن General بچرخانید.

حل مشکل وصل نشدن ساعت هوشمند به گوشی 5

بر روی آن ضربه بزنید، به پایین بروید و Reset را انتخاب کنید. فراموش نکنید که برنامه Galaxy Wearable را بازنشانی کنید.

حل مشکل وصل نشدن ساعت هوشمند به گوشی 6

بازنشانی برنامه Galaxy Wearable 

شما می توانید برنامه را مستقیماً از گوشی خود حذف نصب کرده و مجدداً آن را نصب کنید و یا به سادگی داده‌های برنامه را بازنشانی کنید. برای انجام این کار به Settings > Apps بروید و Galaxy Wearable را جستجو کنید و بر روی Storage > Clear App Data ضربه بزنید.

حل مشکل وصل نشدن ساعت هوشمند به گوشی 7

شما با انجام این عمل می توانید اطلاعات حساب و نام گوشی خود را بازنشانی کنید. پس از اتمام این مراحل، برنامه مذکور مانند یک برنامه تازه نصب شده برای شما نمایان می شود. اگر حالت Power Saver شما روشن می باشد آن را خاموش کنید تا از اتصال پایدار ساعت به گوشی خود لذت ببرید.

نحوه رفع عدم دریافت اعلان ساعت سامسونگ

جدا از نوسانات اتصال بین گوشی و ساعت، ساعت سامسونگ یک مشکل دیگر هم نیز دارد و آن هم اعلان های متناوبی است که می توانند آزاردهنده باشند. شما می توانید با خارج شدن از محدوده گوشی دیگر اعلانی را دریافت نکنید. با این حال، هر دو دستگاه باید به طور خودکار زمانی که در محدوده قرار گرفتند، دوباره متصل شوند. اگر چنین اتفاقی نیفتاد، شما می‌توانید راه‌حل‌های زیر را امتحان کنید.


حتما بخوانید:  تفاوت های بین ساعت هوشمند و مچ بند هوشمند


1. رفع عدم دریافت اعلان ساعت سامسونگ: بررسی دسترسی به اعلان 

شما باید همیشه دسترسی به اعلان پلاگین Galaxy Wearable را بررسی کنید. تنظیمات را در گوشی خود باز کنید و دسترسی ویژه (Special access) را جستجو کنید. برای باز کردن آن بر روی آن ضربه بزنید و سپس Notification access را انتخاب کنید. کلید تغییر وضعیت پلاگین Galaxy Wearable را روشن کنید.

حل مشکل وصل نشدن ساعت هوشمند به گوشی 8

2. رفع عدم دریافت اعلان ساعت سامسونگ: تنظیمات اعلان برنامه

امکان غیر فعال شدن گزینه اعلان برنامه در صورت نیامدن آن وجود دارد. برای ایجاد تغییرات، به تنظیمات اعلان در برنامه بروید و بر روی Manage notifications ضربه بزنید. سپس شما باید بررسی کنید که آیا اعلان برنامه برای شما فعال می باشد یا نه. به خاطر داشته باشید که روشن کردن اعلان‌های بسیاری از برنامه‌ها می تواند باعث کاهش عمر باتری در ساعت شود.

حل مشکل وصل نشدن ساعت هوشمند به گوشی 9

3. رفع عدم دریافت اعلان ساعت سامسونگ: فعال بودن DND 

حالت DND می تواند از رسیدن اعلان‌های برنامه به Galaxy Watch جلوگیری کند. برای بررسی فعال بودن یا نبودن آن به تنظیمات پیشرفته برنامه بروید و مطمئن شوید که گزینه Do Not Disturb برایش شما غیرفعال باشد.

حل مشکل وصل نشدن ساعت هوشمند به گوشی 9

سخن آخر

نکات عیب یابی ذکر شده در بالا به شخصه برای من کارساز بودند. به طور کلی، این یک مسئله بی اهمیت درست مثل داده های قدیمی می باشد که باعث ایجاد اشکال در اتصال می شوند. هرگز فراموش نکنید که هم گوشی و هم ساعت خود را به آخرین نسخه از آن ها به روز رسانی کنید.


مقالات مرتبط: 

آموزش ریست کردن PS4 از طریق داشبورد کنسول و Safe Mode

چگونه هدفون و هندزفری خراب را بدون لحیم کاری در خانه تعمیر کنید؟از
2
رای