نحوه سریع سایلنت کردن ساعت اپل

نحوه سریع سایلنت کردن ساعت اپل می خواهید به سینما بروید؟ یک جلسه مهم دارید و یا بدنبال زمانی برای آرامش هستید؟ شاید نخواهید اپل واچ با صدای نوتیفیکیشن ها مزاحمتان شود.

می خواهید به سینما بروید؟ یک جلسه مهم دارید و یا بدنبال زمانی برای آرامش هستید؟ با وجود اینکه اپل واچ گجت مفیدی است، شاید همیشه نخواهید با اطلاع رسانی لرزشی و صدای بروزرسانی های جدید مزاحمتان شود. درادامه می خواهیم شما را از راه های مختلف قطع کردن صدای اپل واچ خود مطلع کنیم.
اول از همه، برای خاموش کردن صدای ساعت اپل خود تنها باید صفحه نمایش را با دست بپوشانید. این سریع ترین راه برای جلوگیری از صدای ساعت در زمان نامناسب می باشد.

برای اینکه این کار شما باید، قسمت Cover To Mute را در بخش Sound & Haptics برنامه ساعت اپل فعال کنید. مهم این است که توجه داشته باشید این فقط برای موارد موقتی است و این فرایند با سایلنت کردن دایمی ساعت اپل متفاوت است.

نحوه فعال کردن حالت سایلنت در ساعت اپل

حالت سایلنت در ساعت اپل

حالت سایلنت کاریست که شما باید برای قطع کردن صدای اپل واچ انجام دهید. در این حالت ساعت مچ دست شما را می لرزاند (که صدای کمی بوجود می آورد تا بشما اطلاع دهد نکته ای نیاز به چک کردن دارد. برای خاموش کردن حالت سایلنت، می خواهید تاج ساعت را فشار دهید تا خلاف عقربعه های ساعت بچرخید و دکمه ای را برای دیدن مرکز کنترل ساعت پایین بکشید. در اینجا شما یک آیکون آهنگ زنگ می بینید که در حالت سایلنت در نوار ابزار وجود دارد.

در حال حاضر شما آن را فشار داده اید، و همه چیز بغیر از تایمر و زنگ هشدار (تا زمان آنها برسد قطع می شوند) در ساعت اپل شما بی صدا خواهد بود. برای خاموش کردن حالت سایلنت، فقط مراحل بالا را دنبال کرده و مطمئن شوید که آیکون زنگ را غیر فعال کرده اید.
اگر شما نیاز به چیزی حتی قوی تر از حالت سایلنت داشتید می تواند حالت Do Not Disturb (مزاحم نشوید) را فعال کنید.

نحوه فعال کردن حالت مزاحم نشوید در اپل واچ

حالت مزاحم نشوید در اپل واچ

برای انجام این کار، با فشار دادن دکمه دیجیتال، به صفحه نمایشگر ساعت خود برگردید. برای رفتن به مرکز کنترل از پایین ضربه بزنید و در ادامه به آیکون زنگ که در حالت سایلنت استفاده کردید بروید. در این قسمت شما یک شکل ماه نصفه را مشاهده می کنید که باید آنرا انتخاب کنید. از شما سوال میشود که برای چه مدت حالت مزاحم نشوید را فعال می کنید و گزینه هایی مانند یک ساعت، تا این عصر و یا حتی تنها تازمانی که این حالت را غیر فعال شد را مشاهده می کنید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید با طی مراحل بالا این حالت را غیر فعال کنید.

هنگامی که مزاحم نشوید فعال است، شما هیچ صدایی از ساعت اپل دریافت نمی کنید. تایمر ها و آلارم ها در این حالت خاموش نخواهند شد و همچنین شما هیچ لرزشی در هنگام دریافت اطلاع رسانی روی مچ خود احساس نمی کنید.
شما همچنین می توانید با استفاده از برنامه آیفون اطمینان حاصل کنید که ساعت اپل به درستی در زمان فعال کردن گزینه مزاحم نشوید در این حالت قرار می گیرد. برای انجام این کار، به برنامه ساعت بر روی آی فون خود بروید و در قسمت تنظیمات عمومی بر روی مزاحم نشوید کلیک کنید و گزینه Mirror iPhone را انتخاب کنید.

حالا هر زمان که آی فون خود را در حالت مزاحم نشوید قرار می دهید ساعت شما به درستی عمل می کند.

نحوه فعال کردن حالت تئاتر در ساعت اپل

حالت تئاتر در ساعت اپل

اگر شما قصد ورود به تئاتر یا سینما را دارید، می توانید از حالت تئاتر (که چند سال پیش دربروزرسانی این ساعتها معرفی شد)، استفاده کنید. این حالت ساعت اپل شما را مانند حالت مزاحم نشوید بی صدا میکند، اما به نوبه خود باعث غیر فعال شدن عملکرد برگشت به ساعت نیز می شود.
این بدان معنی است که حتی اگر شما دست خود را به دهان خود برسانید تا در سینما پاپ کورن بخورید، ساعت به طور ناگهانی روشن نمی شود وتوجه اطرافیان را جلب نمی کند.

برای روشن شدن حالت تئاتر، باید دکمه کناری اپل واچ (Digital crown) را فشار دهید تا زمانی که به صفحه اصلی اپل واچ بر گردید. حال از پایین به بالا بکشید تا مرکز کنترل را مشاهده کنید. در اینجا شما می توانید شکلک دو ماسک که با هم تداخل دارند (این تصویری است که احتمالا به تئاتر مربوط می شود) را انتخاب کنید.

هنگامی که این آیکون فعال شد، صدایی مزاحم شما نخواهد شد، بنابراین می توانید در آرامش از تماشای فیلم لذت ببرید. برای غیرفعال کردن آن، فقط این مراحل را تکرار کنید و سپس مچ دست خود را بچرخانید تا از فعال بودن قابلیت عملکرد مطمئن شوید.

از
8
رای