نحوه یافتن و ردیابی ساعت هوشمند اپل واچ گمشده یا دزدیده شده

نحوه یافتن و ردیابی ساعت هوشمند اپل واچ گمشده یا دزدیده شده چگونه ساعت هوشمند گمشده را پیدا کنیم ؛ آموزش تصویری یافتن و ردیابی ساعت هوشمند اپل واچ (apple-watch) مفقود یا دزدیده شده با استفاده از آیکلود، سیری و گوشی آیفون را گام به گام در سلام دنیا بیاموزید.

چه اپل واچ شما روی بالشتک مبل لیز خورده باشد و چه آن را دزدیده باشند اپل قابلیتی دارد که به شما کمک می کند مکان آن را پیدا کنید. Find My Apple Watch یک راه راحت و کارآمد برای متحد کردن سریع شما با مچ دست باهوشتان است. اگر اپل واچ خود را گم کرده اید و می خواهید آن را پیدا کنید، در جای درستی هستید. این مقاله از سلام دنیا، شما را در استفاده از آیفون، مک یا رایانه شخصی برای ردیابی ساعت هوشمند اپل واچ مفقود یا دزدیده شده راهنمایی می کند. با ما همراه باشید.

چگونه اپل واچ گمشده را پیدا کنید؟

1. پیدا کردن اپل واچ گمشده با استفاده از آیفون

سرویس Find My اپل ردیابی آیفون‌ها، ساعت‌های اپل و سایر دستگاه‌های اپل گم شده یا دزدیده شده را آسان می‌کند. بهترین بخش این است که این سرویس حتی زمانی که دستگاه شما به اینترنت متصل نیست کار می کند. به لطف Activation Lock، می‌توانید مطمئن باشید که هیچ‌کس نمی‌تواند از Apple Watch دزدیده شده شما استفاده کند، مگر اینکه با Apple ID شما وارد سیستم شود. 


حتما بخوانید: روش گرفتن اسکرین شات در اپل واچ


در اینجا نحوه ردیابی اپل واچ گمشده خود با استفاده از آیفون آورده شده است. این مراحل تنها در صورتی کار خواهند کرد که اپل واچ و آیفون به یک شناسه اپل مرتبط باشند.

 • اپلیکیشن Find My را در آیفون خود باز کنید .

 پیدا کردن اپل واچ گمشده با استفاده از آیفون 1

 • به پایین صفحه گوشی خود بروید و روی تب Devices ضربه بزنید .

 پیدا کردن اپل واچ گمشده با استفاده از آیفون 2

 • اپل واچ خود را از لیست دستگاه ها انتخاب کنید.

 ردیابی اپل واچ گمشده با استفاده از آیفون 3

 • این برنامه آخرین مکان شناخته شده اپل واچ شما را روی نقشه نمایش می دهد. اگر ساعت شما نزدیک است، می توانید از گزینه Play Sound برای انتشار صدای بلند استفاده کنید تا به شما کمک کند مکان آن را پیدا کنید. همچنین، می‌توانید برای مسیریابی به آخرین مکان ساعت، روی Directions ضربه بزنید.

 ردیابی اپل واچ گمشده با استفاده از آیفون 4

اگر فکر می کنید اپل واچ شما گم شده یا دزدیده شده است، می توانید آن را در حالت گم شده قرار دهید. این کار ساعت را از راه دور قفل می کند و مطمئن می شود که هیچ کس دیگری نمی تواند از آن استفاده کند. حتی می توانید یک پیام سفارشی تنظیم کنید تا اطلاعات تماس خود را روی صفحه نمایش دهد و موقعیت ساعت را ردیابی کند. می توانید Lost Mode را از برنامه Find My فعال کنید. اپلیکیشن Find My در مک نیز موجود است و می توانید از همین مراحل برای ردیابی اپل واچ دزدیده شده یا گم شده خود از آن استفاده کنید. 

2. پیدا کردن و ردیابی اپل واچ گمشده با استفاده از iCloud 

اگر به آیفون خود دسترسی ندارید، می توانید از iCloud در رایانه شخصی برای دسترسی به سرویس Find My استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که با Apple ID خود وارد شوید و اپل واچ خود را ردیابی کنید. در اینجا به این صورت است:


حتما بخوانید: افزایش عمر باتری اپل واچ با ویژگی شارژ بهینه شده (Optimized Battery)


 • در رایانه یا لپ تاپ خود به iCloud.com بروید .
 • با اپل آیدی و رمز عبور خود وارد شوید.

ردیابی اپل واچ گمشده با استفاده از iCloud  1

 • روی دکمه کشوی برنامه در سمت راست بالای نوار ابزار کلیک کنید و سپس Find My را کلیک کنید .

ردیابی اپل واچ گمشده با استفاده از iCloud  2

 • اپل واچ خود را از لیست دستگاه ها در گوشه بالا سمت چپ انتخاب کنید.

ردیابی اپل واچ گمشده با استفاده از iCloud  3

 • اگر اپل واچ شما آنلاین است، از گزینه Play Sound استفاده کنید . ساعت صدایی منتشر می کند که به شما کمک می کند مکان آن را پیدا کنید. 

ردیابی اپل واچ گمشده با استفاده از iCloud  4

توجه داشته باشید که مراحل بالا تنها در صورتی کار می‌کنند که Find My را در آیفون و اپل واچ خود خاموش نکرده باشید. شانس شما برای ردیابی اپل واچ گمشده در صورت داشتن اتصال سلولی بیشتر است، زیرا می تواند به راحتی موقعیت خود را به سرورهای اپل منتقل کند.


حتما بخوانید: خارج کردن آب از آیفون در آب افتاده با برنامه سیری siri


3. پیدا کردن اپل واچ گمشده با استفاده از سیری

حتی می توانید از سیری در آیفون خود برای پیدا کردن اپل واچ خود استفاده کنید. دستیار صوتی اپل می تواند ساعت هوشمند شما را به پخش صدا برساند و در صورت جابجایی آن را آسان کند.

 • سیری را با گفتن « Hey Siri» یا نگه داشتن دکمه کناری فعال کنید.
 • از سیری بخواهید که اپل واچ من را پیدا کنید « Find My Apple Watch»
 • اپل واچ شما اکنون صدایی را پخش می کند تا بتوانید آن را پیدا کنید.

روش فوق تنها در صورتی کار می کند که اپل واچ شما آنلاین باشد. و به یاد داشته باشید که از یک رمز عبور استفاده کنید و قفل فعال سازی را فعال کنید. این اطمینان حاصل می کند که سارق نمی تواند از ساعت شما استفاده کند و داده های موجود در دستگاه شما از چشمان کنجکاو در امان است.

سخن آخر

 Find My بخشی جدایی ناپذیر از اکوسیستم اپل است و می تواند به شما کمک کند به راحتی اپل واچ گم شده یا دزدیده شده خود را ردیابی کنید. و تا زمانی که نتوانید ساعت هوشمند را پیدا کنید، می‌توانید آن را در حالت Lost قرار دهید و مطمئن شوید که هیچ کس دیگری نمی‌تواند آن را دستکاری کند.


مطالب مرتبط:

 9 ویژگی و قابلیت ساعت هوشمند اپل که باید بدانید

حل مشکل وصل نشدن اپل واچ به گوشی آیفوناز
2
رای