افزایش عمر باتری اپل واچ با ویژگی شارژ بهینه شده (Optimized Battery)

افزایش عمر باتری اپل واچ با ویژگی شارژ بهینه شده (Optimized Battery) روش فعالسازی و استفاده از ویژگی جدید محدودیت شارژ بهینه شده (Optimized Battery) اپل واچ اولترا (Apple Watch Ultra) برای افزایش طول باتری ساعت هوشمند اولترا در سلام دنیا بیاموزید.

یکی از پر در خواست ترین خواسته های صاحبان اپل واچ افزایش طول عمر باتری این مدل از ساعت ها می باشد. از زمانی که اپل محصول خود یعنی اپل واچ را برای اولین بار معرفی کرد، چیزی بین 18 تا 24 ساعت شارژ را - با یک بار شارژ - درون خود نگه می داشت. در همان زمان هم نیز صاحبان این دسته از ساعت های هوشمند شاهد کمک اپل به بهبود طول عمر باتری و تغییراتی در دستگاه‌های مختلف موجود در کاتالوگ محصولات شدند. یکی از این تغییرات شامل محدودیت شارژ کاملاً جدید بهینه شده در Apple Watch Ultra می شود. در این مطلب سلام دنیا، ما به روش افزایش عمر باتری اپل واچ اولترا و نحوه استفاده از ویژگی جدید محدودیت شارژ بهینه شده Apple Watch Ultra؛ همه چیز راجب Apple Watch Ultra؛ بررسی اپل واچ اولترا؛ سخت جان ترین گجت پوشیدنی اپل و آموزش استفاده بهینه از باطری اپل واچ اولترا پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

محدودیت شارژ بهینه شده Apple Watch Ultra 

در حال حاضر، هر نوع اپل واچ سازگار با watchOS 7 یا جدیدتر دارای ویژگی Optimized Battery Charging یا همان شارژ بهینه شده می باشد. اساساً، این نوع مدل باتری برای اپل واچ، چیزی تا حدود 75 تا 80 درصد را با استفاده از ویژگی on-device machine learning to learn your daily charging routine حفظ می‌کند. علاوه بر آن به یاد داشته باشید که شرکت اپل در حال اجرای یک ویژگی کاملاً جدید Optimized Charge Limit است. در ادامه مطلب ذکر شده شرح رسمی نحوه کار این ویژگی آورده شده است.


حتما بخوانید: 9 ویژگی و قابلیت ساعت هوشمند اپل که باید بدانید


اپل واچ می تواند از استفاده روزانه شما داده های اصلی را دریافت و تعیین کند که چه زمانی باید تا حد بهینه شارژ شده و چه زمانی اجازه شارژ کامل را به دستگاه دهد. این محدودیت با استفاده روزانه شما سازگار می باشد و طول عمر باتری شما را در طول زمان حفظ می کند. وقتی محدودیت شارژ بهینه دستگاه شما خاموش باشد، اپل واچ همچنان منتظر می ماند تا شارژ از 80 درصد بگذرد. همانطور که انتظار دارید، محدودیت شارژ بهینه شده در Apple Watch Ultra به طور پیش فرض فعال است. 

نحوه استفاده از محدودیت شارژ بهینه شده در Apple Watch Ultra

چندین راه حل وجود دارد که شما می توانید اپل واچ اولترا خود را به نوعی دور زده و فراتر از حد 75 تا 80 درصد آن را شارژ کنید. این کار زمانی راحت تر می شود که بدانید شما به شارژ 100 درصدی کامل نیاز دارید. شما به محض اتصال Watch Ultra به شارژر آن می‌توانید روش های توصیه شده در ادامه مطلب را دنبال کنید.

نحوه استفاده از ویژگی جدید محدودیت شارژ بهینه شده در Apple Watch Ultra

به محض اینکه اپل واچ اولترا به حداکثر ظرفیت یا 100 درصد شارژ شود، یک اعلان در آیفون خود دریافت خواهید کرد.

نحوه خاموش کردن محدودیت شارژ بهینه شده Apple Watch Ultra 

این ویژگی برای همه کاربران کاربردی نیست و دلیل آن این است که ممکن است بخواهید مطمئن شوید که اپل واچ اولترا شما هر بار که آن را وصل می‌کنید 100 درصد شارژ شود. درست است که این ویژگی به طور پیش فرض بر روی ساعت شما فعال است، اما خب اپل این امکان را برای شما فراهم کرده است که محدودیت شارژ بهینه شده خود را در واچ اولترا غیرفعال کنید.


حتما بخوانید: حل مشکل وصل نشدن اپل واچ به گوشی آیفون


 • برنامه تنظیمات را در Apple Watch Ultra خود باز کنید.
 • به پایین اسکرول کنید و بر روی گزینه Battery ضربه بزنید.
 • دوباره به پایین اسکرول کرده و بر روی گزینه Battery Health ضربه بزنید.
 • بر روی کلید کنار Optimized Charge Limit در موقعیت Off ضربه بزنید.

وقتی از شما خواسته شد، بر روی یکی از گزینه های زیر ضربه بزنید:

 • Turn Off Until Tomorrow
 • Turn Off
 • Dismiss

اگر در روز های آتی خود نظرتان را تغییر دادید، همیشه می توانید به برنامه تنظیمات در Apple Watch Ultra خود رفته و محدودیت شارژ بهینه شده را دوباره روشن کنید.

نحوه خاموش کردن محدودیت شارژ بهینه شده Apple Watch Ultra 

استفاده از ویژگی محدودیت شارژ بهینه شده در مکان هایی خاص 

ویژگی محدودیت شارژ بهینه شده در Apple Watch Ultra از یادگیری ماشینی استفاده می‌کند، پس به یاد داشته باشید که این ویژگی در واقع فقط در مکان‌های خاصی استفاده می‌شود. به گفته اپل این ویژگی تنها برای فعال شدن در مکان‌هایی طراحی شده است که شما بیشترین زمان را در آن - همانند خانه و محل کارتان - سپری می‌کنید. این ویژگی زمانی که عادت‌های استفاده شما متغیرتر می باشند - مانند زمانی که سفر می‌کنید - روشن نمی‌شود. در صورتی که می‌خواهید مطمئن شوید که همه چیز طبق برنامه پیش می رود، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید.


حتما بخوانید: افزایش طول عمر باتری ساعت هوشمند اپل واچ با 7 ترفند طلایی


 • برنامه تنظیمات را در Apple Watch Ultra خود باز کنید.
 • به پایین بروید و بر روی گزینه Privacy & Security ضربه بزنید.
 • بر روی گزینه Location Services ضربه بزنید.
 • بر روی کلید کناری Services Location برای رفتن به موقعیت On ضربه بزنید.
 • به پایین لیست بروید و بر روی گزینه System Services ضربه بزنید.
 • به پایین لیست بروید و بر روی گزینه Significant Locations ضربه بزنید.
 • وقتی از شما خواسته شد، رمز عبور Apple Watch Ultra خود را وارد کنید.
 • گزینه Significant Locations را برای روشن کردن انتخاب کنید.
سخن آخر

به یاد داشته باشید که همه این گزینه ها به طور پیش فرض برای شما فعال هستند. در برخی موارد، حتی ممکن است متوجه شوید که کلید های آن و آف خاکستری شده اند. اپل در حال حاضر هیچ گونه راه حلی را برای خاموش کردن یا تعامل با کلید هایی که از قبل در دسترس نیستند ارائه نمی کند.


مطالب مرتبط:

نحوه سریع سایلنت کردن ساعت هوشمند اپل واچ

مشخصات فنی و قیمت ساعت هوشمند apple watch ultraاز
1
رای