معرفی 5 روش آسان برای ارسال پیامک رایگان با رایانه شخصی

معرفی 5 روش آسان برای ارسال پیامک رایگان با رایانه شخصی با توجه به گسترش شبکه های پیام رسان مانند تلگرام ، واتس اپ کمتر کسی برای فرستادن پیام از طریق SMS اقدام می کند، اما هنوز برخی ترجیح می دهند پیام خود را SMS کنند.

امروزه پیام متنی یکی از روش های محبوب برای گفتگو در سرتاسر جهان شده است و سهولت استفاده از پیامک در همه جای دنیا مشخص است.  البته گاهی اوقات بنا به دلایلی شاید ترجیح بدهید از رایانه تان پیام متنی ارسال کنید.

اگر بنا به هر دلیلی میخواهید این کار را انجام دهید میتوانید از یکی از این روش ها که نیازی هم به استفاده از نرم افزارهای پیامکی تلفن همراهتان ندارد استفاده کنید.

ارسال پیامک ها متنی از طریق کامپیوتر شخصی 

1. ارسال پیامک از طریق حساب ایمیل تان 

این کار تنها برای شماره تلفن های آمریکایی و کانادایی امکان پذیر است. یک روش ناشناخته که به شما امکان میدهد بدون استفاده از تلفنتان پیامک دهید، استفاده از نرم افزارهای مدیریت ایمیل است. 

برای ارسال پیام از طریق ایمیل تان مراحل زیر را انجام دهید:

طبق معمول بر روی ایجاد ایمیل جدید کلیک کنید.
شماره ده رقمی فردی را وارد کنید. 
کد حرفه گیرنده را از فهرست پایین اضافه کنید.
اگر از حرفه گیرنده تان مطمئن نیستید، میتوانید آن را جستجو کنید.

سایت های Freecarrierlookup.com و Freesmsgateway.info شماره را برایتان بررسی میکنند و اگر شماره تلفن همراه باشد، آدرس های پیام متنی و پیام تصویری ان مخاطب را به شما میدهند. 

2. ارسال پیامک از طریق افزونه گوگل کروم

ارسال پیامک از طریق گوگل کروم

اگر حساب کاربری جیمیل دارید میتوانید از افزونه کروم که نامش "ارسال ایمیل به صورت پیامک" (Send Your Email to SMS (text برای ارسال پیام متنی از طریق ایمیلتان استفاده کنید. این برنامه کوچک به شما اجازه میدهد تا هر ماه ده پیام رایگان ارسال کنید. اگر بیشتر از آن ارسال کنید، باید به برنامه نامحدود با هزینه تقریبا ماهی 55 دلار اقدام کنید. این گزینه روشی خوب برای حرفه های کوچک است تا به مشتریان پیام ارسال کنند. 

1.به فروشگاه اینترنتی کروم مراجعه کنید و این افزونه را دانلود کنید.

2. جیمیل را در مرورگر خود باز کنید.
مشاهده خواهید کرد که افزونه نشانه تلفنی را به پنجره ایمیلتان اضافه میکند. 

3. روی "compose" یا ایجاد کلیک کنید تا پیامی جدید را شروع کنید.

4. روی نشانه تلفن در کنار گوشه پایین سمت چپ کلیک کنید. 

فرستادن اس ام اس با گوگل کروم

5. شماره تلفنی که میخواهید به آن پیام بفرستید را وارد کنید. 

6. پیامتان را بنویسید و آن را ارسال کنید. 

با این افزونه دیگر نیازی به تعیین کردن و نوشتن کد حرفه ندارید. خودش به صورت اتوماتیک این کار را انجام میدهد.

3. ارسال پیامک با برنامه های ویندوز

اگر از سیستم عامل ویندوز استفاده میکنید، میتوانید از برنامه "شریک تلفن شما" یا "Your Phone Companion" برای ارسال و دریافت پیام استفاده کنید. تنها اشکال این برنامه این است که نمیتوانید عکس یا فایلهای چندرسانه ای ارسال یا دریافت کنید. 

برای استفاده از این برنامه باید مراحل زیر را انجام دهید:

دکمه ویندوز روی صفحه کلید را فشار دهید و در لیست برنامه ها، برنامه "Your Phone" را انتخاب کنید.
اگر هنوز تلفنتان را وصل نکرده اید، برنامه شما را به هدایت خواهد کرد. 
زمانیکه برنامه و تلفنتان به هم متصل شوند، به تمام پیام های متنی تان دسترسی دارید و میتوانید از آنجا پیام ایجاد و دریافت کنید.

ارسال اس ام اس با برنامه های ویندوز
همچنین میتوانید به عکس هایی که با تلفن همراهتان گرفته اید دسترسی داشته باشید. نمیتوانید آنها را ارسال کنید بلکه میتوانید فقط مشاهده کنید. 

4. ارسال پیامک از طریق وب سایت های رایگان

برای ارسال پیام میتوانید از سایت های رایگانی استفاده کنید. در اینجا چند مثال کم از این وب سایت های بسیار زیاد آمده است. 

گلوب فون (GlobFone)

ارسال اس ام اس با گلوب فون

GlobFone فقط قابلیت ارسال پیامک را دارد؛ نمیتوانید عکس ارسال کنید. برای استفاده از آن تنهایی کاری که باید انجام دهید وارد کردن شماره ای است که میخواهید به آن پیام بفرستید و سپس نوشتن متن پیامتان است. گیرنده نمیتواند به شما پاسخ دهد اما وب سایت قابلیتی دارد که دریافت پیام را بررسی میکند.

تی اکس تی دراپ (TxtDrop)

اگر میخواهید ایمیل بفرستید اما دوست ندارید درگیر پیداکردن کد حرفه باشید، TxtDrop گزینه خوبی است. 

برای استفاده از آن، آدرس ایمیل و شماره تلفن گیرنده را وارد کرده و پیام را ارسال کنید. فقط کد کشور و شماره تلفن را لازم دارید. خود سایت کد حرفه را به شما میدهد. 

گیرنده میتواند به شما پاسخ دهد. این پاسخ به ایمیلتان می آید و میتوانید به گفتگویتان به آن صورت ادامه دهید. البته خواندن پیام روی گوشی برای گیرنده کار سختی است. 

5. برنامه های همگام سازی با متن

یک راه دیگر برای پیام فرستادن بوسیله رایانه تان این است که یکی از برنامه های مختلفی که متن پیامتان را با لپ تاپتان همگام سازی میکند را نصب کنید. 

پوش بولت (Pushbullet)

برنامه پوش بولت برای فرستادن SMS

Pushbullet یکی از محبوب ترین برنامه های دسکتاپ است که تلفن اندروید شما را به رایانه متصل میکند. این برنامه تنها پیامک ها را بین دو دستگاه انتقال نمیدهد بلکه اعلان ها را نیز منتقل میکنند یعنی تمام اعلان های تلفن اندرویدتان را در رایانه نشان میدهد. پوش بولت قبلا رایگان بوده است اما تعدادی از ویژگی های نسخه رایگان آن را کاهش دادند و نسخه ای پولی با هزینه ماهانه 5 دلار به ان اضافه کرده اند. 

اِیر دِروید (AirDroid)

فرستادن اس ام اس با ایر دروید

AirDroid تقریبا شبیه پوش بولت است. شما میتوانید در آن از دوربین تان استفاده کنید و از راه دور شماره گیری کنید که تمام این ویژگی ها تنها با پرداخت 2 دلار در ماه است. 

مایتلی تکست (MightyText)

این برنامه برای ارسال پیامک از رایانه با استفاده از مرورگر کار میکند وبرنامه ای قابل نصب روی دسکتاپ مثل پوش بولت و ایردروید نیست. MightyText به شما این امکان را میدهد تا پیامک ها، اعلان ها، تصاویر و فیلم هایتان را با تمام مرورگرهای اصلی روی دسکتاپ تان همزمان کنید. در این برنامه میتوانید 500 پیامک در ماه ارسال کنید و پس از آن برای هر ماه 5 دلار بپردازید.

اگر فکر میکنید پیام دادن با تلفن همراه خیلی موثر نیست، یکی از این راه ها را برای ارسال پیام امتحان کنید. استفاده از این روش ها که امکان ارسال پیام با استفاده از رایانه را به شما میدهد، در ارتباط بودن با دیگران را برایتان آسان تر میکند. 

از
1
رای