7 نکته برای نوشتن دستورات ChatGPT موثر برای دریافت بهترین نتایج

7 نکته برای نوشتن دستورات ChatGPT موثر برای دریافت بهترین نتایج چگونه در چت جی بی تی درخواست های بهتری (prompts) بنویسیم ؛ 7 نکته برای نوشتن دستورات CHATGPT عالی با کمک وب سایت ایجاد پیام، ابزارها و منابع درخواست ChatGPT در سلام دنیا بیاموزید

همه ما دوست داریم با استفاده از جادوی هوش مصنوعی، گردش کار خود را سریع و ساده کنیم. خوب، ChatGPT می تواند کمک کند، اما فقط در صورتی که دقیقاً بدانید چگونه بپرسید. این یک همبستگی ساده است، هر چه سوال بهتر باشد، پاسخ بهتر است و ما چند ترفند داریم که به شما کمک می کند تا دستورات ChatGPT کاملی بنویسید، بنابراین، دنبال کنید.این در واقع به مهارت هایی نیاز دارد. استراتژی‌ها و شیوه‌های خاصی را می‌توان برای ایجاد اعلان‌های مؤثر برای ChatGPT به کار گرفت و اطمینان حاصل کرد که مدل پاسخ‌های دقیق و مرتبط ایجاد می‌کند. در این مطلب از سلام دنیا درباره اهمیت دستورات CHATGPT و 7 نکته برای نوشتن دستورات ChatGPT موثر برای بهترین نتایج صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

اهمیت دستورات هوش مصنوعی چت چی بی تی (CHATGPT) چیست؟

تصور کنید یک ملودی در ذهن شماست و نمی توانید آهنگ را بفهمید. شما می توانید آن را با زمزمه کردن یا جستجوی اشعار پیدا کنید. با این حال، احتمال پیدا کردن آهنگ بستگی به این دارد که چقدر خوب زمزمه کرده اید یا دقت شعر، درست است؟به طور مشابه، دقت و اثربخشی پاسخ‌های ChatGPT با درخواست‌ها نسبت مستقیم دارد. به زبان ساده، برای پیروزی در نبرد باید مهمات مناسب به آن بدهید. در غیر این صورت، ChatGPT ممکن است پاسخ هایی را ایجاد کند که خارج از موضوع هستند یا به مکالمه مورد نظر مرتبط نیستند.


حتما بخوانید: دانلود و استفاده از چت جی پی تی (ChatGPT) برای اندروید


علاوه بر این، پیام‌های موثر ChatGPT تضمین می‌کند که پاسخ‌های تولید شده برای مخاطب مورد نظر مناسب است، چه برای نوشتن خلاقانه، چه پشتیبانی مشتری یا تحقیقات آکادمیک.

علاوه بر این، یک اعلان کامل ChatGPT می تواند به صرفه جویی در زمان و انرژی کمک کند، که می تواند در کارهای مهم دیگر سرمایه گذاری شود.

اهمیت دستورات CHATGPT چیست؟

چگونه در چت جی بی تی درخواست های بهتری (prompts) بنویسیم

7 نکته برای نوشتن پیام های CHATGPT عالی

فرض اصلی بسیار ساده است، اعلان‌هایی را ایجاد کنید که واضح، مختصر و خاص باشند که می‌توانند ChatGPT را برای درک مکالمه راهنمایی کنند و به پاسخ‌های دقیق‌تر و مفیدتر منجر شوند. و در اینجا نحوه بهبود درخواست های ChatGPT آورده شده است

1. هدف را تعریف کنید و زمینه را بدهید

قبل از اینکه بتوانید ChatGPT را به یک پاسخ دلخواه هدایت کنید، بهتر است بدانید دقیقاً چه چیزی می خواهید یا انتظار دارید. چه بخواهید برای شما کد بنویسد، چه محتوایی برای ایجاد پست‌های اینستاگرام ، یا در انجام تکالیف دانشگاهی به شما کمک کند.


حتما بخوانید: آموزش اکسپورت و استخراج داده چت جی بی تی


در حالی که یک ابزار عالی هوش مصنوعی است ، ذهن خوانی یکی از نقاط قوت آن نیست. بنابراین، هنگامی که آنچه را که می خواهید روشن کردید، وقت آن است که آن را با اعلان های واضح به ChatGPT منتقل کنید. به‌عنوان مثال، به‌جای اینکه فقط بپرسید چگونه پیام‌های ChatGPT را به‌طور مؤثر بنویسید، از مدل بخواهید یک طرح کلی مقاله، رشته توییتر، اسکریپت یوتیوب و غیره ایجاد کند.

7 نکته برای نوشتن پیام های CHATGPT عالی/1

2. به زبان و لحن خود توجه کنید

ChatGPT با توجه به درخواست شما پاسخ می دهد، بنابراین، سوء ارتباط یا تفسیر نادرست همه چیز به عهده شماست. بنابراین، هنگام نوشتن یک درخواست برای ChatGPT، در مورد آنچه می‌پرسید واضح و مشخص باشید.

این مدل که برای درک و تفسیر زبان طبیعی طراحی شده است، به خوبی به زبان مکالمه پاسخ می دهد. بنابراین، از استفاده بیش از حد زبان رسمی و عبارت‌های مبهم خودداری کنید. در عوض، از زبان ساده استفاده کنید.

علاوه بر این، لحن و سبک اعلان شما می تواند تأثیر قابل توجهی بر پاسخ ایجاد شده توسط ChatGPT داشته باشد. به عنوان مثال، استفاده از لحن رسمی ممکن است منجر به پاسخ حرفه ای تر شود، در حالی که استفاده از لحن معمولی ممکن است منجر به پاسخ آرام تری شود. (همانطور که در تصاویر بالا نشان داده شده است)

7 نکته برای نوشتن پیام های CHATGPT عالی/2

3. جزئیات و مثال‌ها برای ChatGPT بهتر می‌شوند

در کنار گفتن آنچه می خواهید به ChatGPT، اگر بتوانید آنطور که می خواهید بگویید عالی خواهد بود. اطلاعات، دستورالعمل‌ها یا مثال‌های مرتبط را اضافه کنید تا به ChatGPT در درک زمینه مکالمه و ایجاد پاسخ دقیق‌تر کمک کنید.

7 نکته برای نوشتن پیام های CHATGPT عالی/3

ایده این است که از ابهام جلوگیری کنید و احتمال سوء تفاهم بین شما و ChatGPT را به حداقل برسانید. به عنوان مثال، هنگام درخواست برای نوشتن مقاله، احتمالاً طرح کلی مقاله، کلمات کلیدی اولیه و ثانویه، تعداد کلمات مورد انتظار، لحن و غیره را ارائه دهید.


حتما بخوانید: آموزش روش مشاهده و حذف تاریخچه ربات چت جی پی تی


این بهترین ایده هنگام ایجاد یک درخواست ChatGPT برای نوشتن خلاقانه است. یک مثال اضافه کنید تا به مدل دستور دهید از سبک نوشتاری، قالب، لحن و موارد دیگر پیروی کند. حتی می توانید آن را به کپی کردن سبک نویسنده یا شاعر معروف هدایت کنید یا از یک راهنمای سبک شخصی پیروی کنید.

7 نکته برای نوشتن پیام های CHATGPT عالی/4

4. درخواست های خود را آزمایش و اصلاح کنید

همانطور که از مثال های بالا مشخص است، ایجاد اعلان های موثر ChatGPT نوعی علم است. و در حالی که راهنمای ما به شما کمک می کند، تمرین به شما کمک می کند تا حرفه ای شوید. احتمال بسیار کمی وجود دارد که اولین باری که درخواستی را وارد می‌کنید، دقیقاً همان چیزی را که به دنبال آن هستید، نشان دهد.شما باید بنویسید، آزمایش کنید و اصلاح کنید تا زمانی که به طور مداوم به نتیجه ای که از آن راضی هستید برسید. اگرچه ممکن است در مراحل اولیه زمان بر باشد، اما زمانی که به این هنر تسلط پیدا کردید، تمام تلاش و زمان سرمایه گذاری شده ارزش آن را دارد.


حتما بخوانید: آموزش تبدیل دوربین دیجیتال به وب کم


علاوه بر این، با تغییرات سریع آزمایش کنید تا ببینید کدامیک بهترین نتایج را به همراه دارد. سبکی را انتخاب کنید که متناسب با صورت حساب شما باشد و اطمینان حاصل کنید که ChatGPT پاسخ های دقیق و مرتبطی به درخواست های شما ایجاد می کند.

نکته: ChatGPT یک دکمه مفید «بازسازی پاسخ» دارد که درست زیر پاسخ‌ها قرار دارد. روی آن کلیک کنید تا پاسخ‌های متعددی به یک درخواست ایجاد کنید و سپس به سرعت بین آنها حرکت کنید تا مطابقت کامل را پیدا کنید.

7 نکته برای نوشتن پیام های CHATGPT عالی/5

5. درخواست های خود را برای استفاده در آینده جدا کنید

ChatGPT یک توانایی منحصر به فرد برای نگه داشتن و به خاطر سپردن مکالمه دارد. جهت یا دستورالعمل‌هایی را که در چت ذکر کرده‌اید به خاطر می‌آورد و از قوانین (به نوعی صحبت کردن) در گپ پیروی می‌کندو شما می توانید از این ویژگی برای آسان کردن زندگی خود استفاده کنید. پنجره های چت جداگانه برای کارهای مختلف ایجاد کنید. بیایید یکی برای ایده پردازی (سوالات باز)، طرح کلی، مقاله نویسی، سوالات متداول و غیره بگوییم.

بنابراین لازم نیست بارها و بارها یک درخواست مشابه را دوباره ایجاد کنید. می‌توانید دستورالعمل‌های چت را متناسب با سبک خاصی تغییر دهید و سپس به سادگی سؤال فوری را تغییر دهید. ChatGPT از قوانین پیروی می کند و بر این اساس پاسخ هایی را ایجاد می کند.

7 نکته برای نوشتن پیام های CHATGPT عالی/6

6. سؤالات باز در مقابل سؤالات بسته

در طول مقاله، ما در نظر داشتیم که یک دستور عالی ChaGPT باید تا حد امکان خاص باشد. با این حال، اگر بخواهید چندین احتمال را کشف کنید، چه؟

در اینجا، سؤالات باز می‌توانند منجر به گفتگوی آزاد، پاسخ‌های خلاقانه‌تر و متنوع‌تر شوند و به جلوگیری از ایجاد پاسخ‌های تکراری یا فرمولی کمک کنند.


حتما بخوانید: دانلود بهترین ابزار هوش مصنوعی برای کسب کار کوچک


به طور کلی، سؤالات باز هنگامی مفیدتر هستند که می خواهید موضوعی را عمیقاً بررسی کنید و تفکر خلاق را تشویق کنید، در حالی که سؤالات پایانی زمانی مفید هستند که نیاز به جمع آوری اطلاعات خاص یا تأیید یک واقعیت خاص دارید.

7 نکته برای نوشتن پیام های CHATGPT عالی/7

7. برای بهبود درخواست‌های ChatGPT از کمک خارجی استفاده کنید

از قضا، می‌توانید از برنامه‌های هوش مصنوعی یا یادگیری ماشین دیگری برای بهبود درخواست‌های خود برای این هوش مصنوعی کمک بگیرید. مطمئناً به نظر می رسد که وب سایت ها، برنامه ها و نرم افزارهایی برای انجام هر کاری  وجود دارند.ما برخی از بهترین وب سایت ها، ابزارها و منابعی را که می توانید برای ایجاد اعلان های ChatGPT بهتر استفاده کنید، فهرست کرده ایم. هر کدام مزایا و معایب خود را دارند.

وب سایت هایی برای ایجاد پیام های ChatGPT بهتر

1. وب سایت PromptVine

چه مبتدی یا متوسط ​​باشید و چه فقط در حال بازی با ChatGPT هستید، این وب سایت می تواند به شما کمک کند. علاوه بر این، اعلان‌ها به‌خوبی تحت دسته‌ها سازمان‌دهی شده‌اند و کشف آن‌ها را آسان‌تر می‌کنند.و اگر نیاز بیشتری دارید، وب‌سایت از دستورات Bing AI ، GPT-3 و GPT-4 نیز پشتیبانی می‌کند.

دانلود وب سایت PromptVine

وب سایت PromptVine

2. وبسایت FlowGPT

یک وب سایت سازماندهی شده و از نظر زیبایی شناسی جذاب، ChatGPT را به شما پیشنهاد می کند. اگرچه این یکی برای پاسخگویی به حرفه ای ها طراحی شده است و عمدتاً موضوعات مربوط به توسعه نرم افزار، توسعه تجارت، دانشگاهیان، تحقیقات بازار و غیره را پوشش می دهد.

دانلود  وبسایت FlowGPT

 وبسایت FlowGPT

3. وبسایت Prompto.chat

وقتی می‌خواهید امکانات بی‌پایانی را کشف کنید و از موارد ChatGPT استفاده کنید، وب‌سایت‌هایی مانند Prompto.chat ،Prompts.chat و awesomeGPTprompts می‌توانند بسیار کمک کنند. و در حالی که می توانید هر یک از آنها را انتخاب کنید، ما به طور خاص Prompto.chat را پیشنهاد می کنیم. 

دانلود وبسایت Prompto.chat

زیرا یک پلتفرم تحت مدیریت جامعه است. بنابراین، شما نه تنها از کاربران دیگر ChatGPT یاد می گیرید، بلکه دوست پیدا می کنید و به دیگران نیز آموزش می دهید. علاوه بر این، دارای یک نوار جستجوی مفید است که یافتن پیام های مورد نظر را آسان می کند.

 وبسایت Prompto.chat

ابزارها و منابع برای درخواست بهتر ChatGPT

1. میکا جانز – کانال یوتیوب

این کانال به بررسی نحوه عملکرد ChatGPT می پردازد و آن را برای کاربران روزمره تجزیه و تحلیل می کند. این یک راه مبتدی برای تطبیق مدل با چیزهای کاربردی روزمره شما ارائه می دهد و به شما در بهبود درخواست های ChatGPT کمک می کند.

دانلود  میکا جانز – کانال یوتیوب

میکا جانز

2. Promptheus – افزونه گوگل کروم

در حالی که مستقیماً به شما در بهبود درخواست‌های ChatGPT کمک نمی‌کند، به شما امکان می‌دهد آن را صدا کنید. هنگامی که از ایجاد اعلان‌های شگفت‌انگیز لذت بردید، از این ابزار برای تسریع فرآیند استفاده کنید.

دانلود Promptheus – افزونه گوگل کروم

اساساً، صدای شما را به متن تبدیل می‌کند و به شما امکان می‌دهد به جای تایپ کردن، اعلان‌ها را بیان کنید.

 Promptheus – افزونه گوگل کروم

پرسش‌های متداول درباره درخواست‌های CHATGPT

1. بهترین روش ها برای نوشتن پیام های موثر ChatGPT چیست؟

بهترین روش‌ها برای نوشتن پیام‌های موثر ChatGPT شامل مشخص و واضح نگه داشتن اعلان‌ها، پرهیز از سوگیری و موضوعات حساس، استفاده از لحن دوستانه و محاوره‌ای، و ترکیب متن و اطلاعات مرتبط است.

2. بهترین چیزهایی که می توان از ChatGPT پرسید؟

ChatGPT می تواند پاسخ هایی را در مورد طیف گسترده ای از موضوعات، از ورزش و سرگرمی گرفته تا علم و فناوری ایجاد کند. در حالی که به نیازهای خاص شما بستگی دارد، می توانید از آن برای نوشتن اعلانات، ایجاد ایده برای یک پروژه جدید یا دریافت کمک در مورد یک مشکل فنی استفاده کنید.

3. چگونه می توانم از ChatGPT برای کپی رایتینگ استفاده کنم؟

ChatGPT را می‌توان برای کپی‌نویسی با ایجاد ایده‌هایی برای سرفصل‌ها، کپی تبلیغات یا حتی کل مقالات استفاده کرد. این مدل همچنین می تواند برای تولید توضیحات محصول، پست های رسانه های اجتماعی و کپی ایمیل استفاده شود.

4. ChatGPT چگونه پاسخ ایجاد می کند؟

ChatGPT از الگوریتم های پردازش زبان طبیعی (NLP) برای تجزیه و تحلیل اعلان ورودی، درک زمینه و ایجاد پاسخ استفاده می کند. این مدل بر روی مجموعه داده عظیمی از متن آموزش داده شده است، و آن را قادر می سازد تا پاسخ های با کیفیت بالا به طیف گسترده ای از اعلان ها را ایجاد کند.

5. چگونه یک مجموعه داده برای ChatGPT ایجاد کنم؟

ایجاد یک مجموعه داده برای ChatGPT شامل جمع آوری مقدار زیادی از داده های متنی و قالب بندی آن به گونه ای است که بتوان از آن برای آموزش مدل استفاده کرد. ساده ترین راه برای ایجاد یک مجموعه داده استفاده از داده های متنی موجود از وب سایت ها، کتاب ها یا رسانه های اجتماعی است. همچنین ابزارهایی در دسترس هستند که می توانند به شما در ایجاد مجموعه داده های سفارشی کمک کنند.

6. چه نوع دستورهایی را می توانید با ChatGPT استفاده کنید؟

انواع مختلفی از اعلان‌ها وجود دارد که می‌توانید با ChatGPT از آنها استفاده کنید، مانند سؤالات باز، بازیابی اطلاعات، نظر یا توصیه، سؤالات چند گزینه‌ای، اعلان‌های خالی، حل مسئله، نقش‌آفرینی و غیره. .

7. چرا ChatGPT کار نمی کند؟

دلایل زیادی پشت خطاهای شبکه ChatGPT وجود دارد، از مشکلات در پشتیبان ChatGPT (به دلیل ترافیک بیش از حد) تا اتصال ضعیف به اینترنت. برای رفع خطای شبکه ChatGPT می توانید این راهنما را دنبال کنید .

سخن آخر: CHATGPT برای بهترین پاسخ ها

هوش مصنوعی شیوه تعامل ما با فناوری را متحول کرده است. ظهور مدل‌های زبانی مانند ChatGPT گردش کار ما را ساده‌تر کرده است. با این حال، برای استفاده حداکثری از ChatGPT، ارائه اعلان‌های واضح و خاص، استفاده از مثال‌ها و زمینه‌های مرتبط، و تنظیم لحن و سبک مکالمه با نیازهای خود بسیار مهم است. امیدواریم این مقاله به شما ایجاد یک اعلان ChatGPT عالی کمک کند.


مقالات مرتبط:

5 ابزار و گجت هوشمند خودرو ضروری برای رانندگی آسان 

بهترین ابزارهای اداری هوشمند برای کمک به خلاقیتاز
1
رای