راز طول عمر و سلامتی مردم روستای هونزا چیست + رژیم غذایی آنها

راز طول عمر و سلامتی مردم روستای هونزا چیست + رژیم غذایی آنها دره هونزا یک دره حاصل خیز است که کشاورزی در آنجا رونق دارد و منطقه ای جدا از بقیه جهان به وجود آورده و همچنین این دره در ارتفاعات زیادی واقع شده است. مردم منطقه هونزا عمدتا رژیم غذایی گیاهی دارند که خام خورده می شود.

دره هونزا یک منطقه جدا شده با امید به زندگی زیاد است و در اویل دهه 1970 National Geographic، مجموعه مقالات گسترده ای درباره بررسی ادعای طول عمر افراد در سراسر جهان را آنجام داد. مردم قبیله هونزا که در دره هونزا در شمال پاکستان زندگی می کنند هم یکی از این افراد مورد بررسی بودند. آنها بدلیل زندگی در یک منطقه بی نظیر و منحصر به فرد به یک مطالعه موردی جالبی تبدیل شدند.

دره هونزا یک دره حاصل خیز است که کشاورزی در آنجا رونق دارد و منطقه ای جدا از بقیه جهان به وجود آورده و همچنین این دره در ارتفاعات زیادی واقع شده است. این منطقه با مناظر خیره کننده و مهیج درطول سال و مهمانوازی که نظیر آن وجود ندارد مقصد دور دست و پرطرفداری برای کوهنوردان امریکایی و اروپایی در دهه 1990 بود، اما با پیامدهای حادثه 11 سپتامبر تا حد زیادی صنعت گردشگری آنها از بین رفت. بر اساس سبک زندگی امروزی این منطقه یک نوع محیط دلپذیر و رویایی می باشد. در حقیقت، بگفته برخی، رمان "بهشت گمشده" Shangri La در سال 1933 براساس دره هونزا بوده است.

مردم هونزا چقدر عمر می کنند؟

دقیقا هیچکسی نمی داند که مردم هونزا چقدر عمر می کنند. پزشکان مردم هونزا را مورد آزمایش قرار دادند و بهترین حدس ها را برای اینکه مردم آنجا چند ساله بودند ارائه دادند. بدون تمرکز زیاد بروی حداکثر سن ثبت شده، واقعیت فوق العاده درستی که در همه گزارش ها درباره مردم هونزا ذکر شده این است که جمعیت سالخورده آنها سرشار از نشاط و عاری از هر نوع بیماری هستند که تا به امروز درست بوده است.


حتما بخوانید: راز طول عمر ژاپنی ها چیست؟


راز طول عمر مردم روستای هونزا

مردم هونزا چطور خود را از بیماری مصون نگه می دارند؟

در یک پاسخ کوتاه: آنها ورزش می کنند. محیطی که مردم  هونزا در آن زندگی می کنند کوهستانی است و زمین بشدت خشن و سفتی دارد. روستاها به طرز باور نکردنی دور از هم و روی پرتگاه ها ساخته شده اند، بعضی از روستاها قدمتی بیشتر از 1000 سال دارند. مردم هونزا هیچ انتخاب دیگری جز عبور از میان راه های ناهموار و تپه های شیب دار ندارند. علاوه بر این زمین های قابل کشاورزی هم همیشه در کنار خانه های آنها واقع نشده است. بعضی از مراتع دو ساعت با روستا فاصله دارند. گفته می شود مردم هونزا شجاع تر از قوم معروف و مقاوم Sherpa در منطقه هیمالیا هستند.

رژیم غذایی مردم هونزا

مردم منطقه هونزا عمدتا رژیم غذایی گیاهی دارند که خام خورده می شود. چون آنها در منطقه دور هستند و برای پختن غذا به مقدار زیادی سوخت دسترسی ندارند، و همچنین حیوانات زیادی برای خوردن هم در آنجا وجود ندارد، بنابراین آنها هر چیزی که می توانند را می کارند و بقیه آنها را ذخیره می کنند. زردآلو گیلاس، انگور، آلو و هلو، همه توسط مردم آنجا کاشته می شوند. همچنین آنها غلات زیادی مانند: گندم، جو، ارزن و چپاتی که نان روزانه آنها است، مصرف می کنند.


حتما بخوانید: افزایش طول عمر و جوان ماندن با مصرف میوه و سبزیجات


رژیم غذایی مردم هونزا که باعث جوان ماندن آنها می شود

آیا اهالی هونزا مردم خوشحالی هستند؟

کاملا. در حقیقت بعضی از محققان مردم دره هونزا را شاد ترین افراد روی کره زمین نامیده اند. مردم هونزا شور و اشتیاق خاصی برای زندگی کردن دارند. احتمالا این شادی را تا حدی با ورزش سخت روزانه و سبک زندگی ساده خود بدست آورده اند.

چه چیزی می توانیم از مردم هونزا یاد بگیریم

اگر بخواهید چیزی از شیوه زندگی آنها یاد بگیرید بهتر است این سه چیز باشد:

  • میوها و سبزیجات خام مصرف کنید
  • روزانه ورزش کنید
  • دیدگاه مثبت داشته باشید

مقالات مرتبط:

اسرار زیبایی، تناسب اندام و جوان ماندن جنیفر لوپز چیست؟

10 نکته برای جوان نگه داشتن پوست در چهل سالگی

از
16
رای