19 خاصیت فوق العاده گیلاس برای سلامتی، پوست، مو و فشار خون

19 خاصیت فوق العاده گیلاس برای سلامتی، پوست، مو و فشار خون گیلاس منبع خوبی از ویتامین A ،B ،C و E است به معنی که به عنوان مولتی ویتامین می توان از آن استفاده کرد که مورد نیاز بدن برای حفظ پوستی شاداب و سالم است. یکی دیگر از خواص گیلاس تنظیم الگوی خواب است.

چه کسی گیلاس دوست ندارد؟ گیلاس علاوه بر مزه واقعا عالی، ارزش غذایی بسیار بالایی را ارائه می دهند. گیلاس ها در رنگ های متنوعی از زرد تا مشکی موجود می باشند اما اکثر آنها که به رنگ قرمز هستند، مصرف می شوند. گیلاس ها را می توان به عنوان تنقلات خورده و همچنین در تهیه ترشی و کیک گیلاس و یا کمپوت استفاده کرد. آنها به این دلیل که منبع مواد مغذی و ویتامین هستند، برای ما بسیار مفیدند. می توانید آنها را جایگزین مواد غذایی پر کالری کنید تا کالری مصرفی روزانه خود را کاهش دهید.

19 مزیت و خواص عالی گیلاس برای سلامتی


1. آنها حاوی آنتوسیانین هستند که برای حفظ یک بدن سالم مفید هستند. آنتی اکسیدان ها از ترکیبات مضر و فعال رادیکال های آزاد جلوگیری می کنند.

2. گیلاس حاوی ملاتونین است که پنج برابر بیشتر از توت سیاه و توت فرنگی به درمان بی خوابی (که کمبود خواب است) و حفظ عملکرد مفاصل کمک می کنند.

3. به عنوان عامل ضد التهابی عمل می کنند.

4. به بدن کمک می کند تا با سرطان، پیری، سردرد و غیره مبارزه کند.

5. گیلاس همچنین با کنترل فشار خون و ضربان قلب به سیستم قلب و عروقی کمک می کند.

6. گیلاس حاوی حدود 100 کالری در هر فنجان است و مقدار کالری مورد نیاز روزانه را فراهم می کند. آنها همچنین به کاهش وزن کمک می کنند؛ می توانید در وعده ناهار یا عصر گیلاس برش داده بخورید.

7. مزایای میوه گیلاس شامل فراهم کردن مقدار مناسب از آنتی اکسیدان برای بدن است.

8. گیلاس همچنین جزء غذاهای قلیایی محسوب می شود به این معنی که به حفظ تعادل ایده آل بدن کمک می کند.

9. گیلاس حاوی ویتامین A، ویتامین B و مواد معدنی مانند کلسیم و فسفر ( مفید برای مغز) است.

10. گیلاس انرژی لازم برای بدن را به شما می دهد، زیرا آنها نه تنها به ساخت خون کمک می کنند، بلکه باعث انعطاف پذیری نیز می شوند.

خواص گیلاس برای سلامتی، فشارخون و مغز

مزایا و خواص گیلاس برای پوست

11. مولتی ویتامین

گیلاس منبع خوبی از ویتامین A ،B ،C و E است به معنی که به عنوان مولتی ویتامین می توان از آن استفاده کرد که مورد نیاز بدن برای حفظ پوستی شاداب و سالم است.

12. روشن کننده پوست

اعتقاد بر این که آب میوه ها پوست را روشن می کنند. محققان بر این باورند که استفاده طولانی مدت از آنها می تواند پوست را دوباره جوان سازی کند.

خواص گیلاس برای پوست

13. آنتی اکسیدان

گیلاس منبع غنی از آنتی اکسیدان ها است که به عنوان آنتوسیانین شناخته می شود، که اثبات شده اند که عوامل سرکوب کننده سرطان هستند.

14. ضد پیری

با داشتن بالاترین سطح آنتی اکسیدان ها، در مقایسه با سایر میوه ها، در کاهش سرعت فرآیند پیری و مبارزه با رادیکال های آزاد موجود در بدن از پیری زودرس جلوگیری می کند.

15. خواب آرام

اعتقاد بر این است که گیلاس به عنوان عوامل مؤثر در خواب راحت شناخته می شود، آنها حاوی یک ماده شیمیایی به نام ملاتونین هستند که الگوی خواب را تنظیم می کند. خواب برای سلامتی و زیبایی کلی بسیار مهم است. خواب کافی در نهایت منجر به درخشش وشادابی پوست می شود.

مزایای گیلاس برای مو

خوردن گیلاس نه تنها برای دستگاه گوارش و پوست مفید است، بلکه برای سلامتی موها نیز مفید است. ویتامین های موجود در گیلاس قادر به تغذیه مو هستند. در اینجا عملکرد ویتامین های مختلف موجود در گیلاس در حفظ موهای سالم عنوان شده است.

مزایا و خواص گیلاس برای مو

16. ویتامین A

ویتامین ها برای سلامتی کلی ضروری هستند. فراوانی ویتامین ها در گیلاس باعث می شود که میوه ای شگفت انگیز باشد. ویتامین A مو و  پوست سر را هیدراته می کند. همچنین تولید یک اسید ضروری به نام رتینوئیک اسید که برای فولیکول های مو مهم است، را تنظیم می کند.

17. ویتامین B

ویتامین B گردش خون در بدن از جمله پوست سر را بهبود می بخشد، که به بازسازی سلول های موجود رشد مو کمک می کند.

18. ویتامین C

ویتامین C برای مو بسیار ضروری است. و در تقویت فولیکول های مو و جلوگیری از شکستگی از ریشه کمک می کند. همچنین مو را تغذیه می کند و مانع از موخوره می شود.

19. ویتامین E

این ویتامین برای گردش خون و حفظ ایمنی مفید مناسب است و به جلوگیری از آسیب های مو کمک می کند. همچنین رطوبت مناسب را در مو و پوست سر حفظ می کند.

نکاتی برای خرید گیلاس

گیلاس های سفت با سطحی براق را خریداری کنید. از انتخاب گیلاس های نرم و شکاف خورده یا تغییر رنگ داده خودداری کنید. گیلاس با ساقه های سبز روشن برای خوردن ایده آل است.

نکاتی برای خرید و نگهداری گیلاس

نکات نگهداری گیلاس

  • گیلاس میوه ظریفی است و باید به درستی ذخیره شوند تا بهترین طعم راحفظ کنند.
  • اگر در دمای اتاق نگهداری شود، باید ظرف 2 روز مصرف شوند، در غیر این صورت سالم نخواهند بود.
  • گیلاس را می توان برای حدود یک هفته در یخچال نگهداری کرد. آنها را در کیسه پلاستیکی و در یخچال قرار دهید.
  • گیلاس باید فقط قبل از خوردن شسته شود. شستشو و پس از آن ذخیره سازی موجب خرابی زود هنگام گیلاس می شود. همیشه گیلاس های شسته نشده را در یخچال نگهداری کنید.
از
1
رای