بیوگرافی سهیل اسعد [مجری و مبلغ دینی] و همسرش؛ عکس و پیج اینستا

بیوگرافی سهیل اسعد [مجری و مبلغ دینی] و همسرش؛ عکس و پیج اینستا بیوگرافی سهیل اسعد مبلغ دینی و همسرش ؛ زندگینامه سهیل اسعد مجری برنامه محیا، زندگی شخصی، اصالت، فعالیت ها، پیج اینستاگرام ، گفتگو و عکس های سهیل اسعد در سلام دنیا بخوانید.

سهیل اسعد با نام اصلی ادگاردو روبین یک مبلغ آرژانتینی دین اسلام است و همچنین مجری برنامه محیا می باشد که در ادامه این مطلب سلام دنیا قصد داریم تا درباره زندگینامه و بیوگرافی سهیل اسعد (ادگاردو روبین) و همسرش، فرزندان و فعالیت، پیج انیستاگرام، مصاحبه خواندنی و عکس ها سهیل اسعد صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

زندگینامه سهیل اسعد (ادگاردو روبین)

  • نام: سهیل
  • نام خانوادگی:  اسعد
  • سال تولد: 1349 
  • محل تولد: وینس آیرس
  • ملیت: لبنانی
  • دین: شیعه
  • تحصیلات:  فارغ التحصیل تمدن اسلامی و رشته فلسفه و عرفان اسلامی
  • حوزه فعالیت: مبلغ دین اسلام
  • وضعیت تاهل: متاهل

بیوگرافی سهیل اسعد و زندگی شخصی

سهیل اسعد که نام اصلی او ادگاردو روبین است متولد سال 1349 در شهر وینس آیرس آرژانتین  است، پدر و مادر او مهاجرینی از لبنان هستند که مذهب شیعه داشتند.سهیل اسعد در مدارس غیر اسلامی تحصیل کرده بوده و مسیحی بوده اما بعد از آشنایی با دین اسلام و مذهب شیعه مسلمان شد و به دنبال آن به ترویج دین اسلام و مذهب شیعه در کشورهای مختلف پرداخته است.


حتما بخوانید: بیوگرافی میلاد میرزایی و همسر، زندگی شخصی و عکس


او تا 14 سالگی مثل همه کودکان زندگی عادی داشته اما در 15 سالگی به دلیل علاقه به هنر و ادبیات وارد عرصه تائتر می شود.او در سن 18 سالگی در رشته مترجمی زبان عربی از دانشگاه بوئنوس آیرس پذیرفته می شودو در ادامه به پشنهاد اساتیدش برای تقویت زبان عربی به کشور لبنان می رود. آشنایی سهیل اسعد با طلبه های روحانی باعث علاقه او به طلبگی و تبلیغ دیدن اسلام منجر می شود. از این رو او تصمیم میگرد در سال 76 زمانی که 23 سال داشت برای خواندن درس طلبگی وارد حوزه علمیه قم شود.این تصمیم خانواده اش را هم تحت تاثیر قرا داد مادر او در همان ابتدا محجبه شد و پدرش هم به حج تمتع مشرف شدند و سبک زندگی آنها به اسلامی تغییر پیدا کرد.

این تغییر تا جایی ادامه داشت که یکی از خواهران سهیل اسعد و 8 خواهرزاده او طلبه شدند.سهیل اسعد در رشته تمدن اسلامی در مقطع دکترا از دانشگاه بیروت و رشته فلسفه و عرفان اسلامی از دانشگاه جامعه المصطفی (ص) در قم فارغ التحصیل شده است علاوه بر این او دارای مدرک دکترای افتخاری از دانشگاه تمدن اسلامی لبنان هم می باشد.او به چهار زبان عربی ، فارسی ، اسپانیایی و انگلیسی تسلط دارد.

بیوگرافی سهیل اسعد و زندگی شخصی

اصالت سهیل اسعد

سهیل اسعد اصالتا لبنانی است اما در شهر وینس آیرس آرژانتین متولد و بزرگ شده است.

همسر سهیل اسعد مبلغ دینی

سهیل اسعد ازدواج کرده است همسر او یک خانم لبنانی است. ثمره این ازدواج یک دختر و سه پسر است.

فعالیت های سهیل اسعد

سهیل اسعد در ادامه سالها زندگی در ایران و شهر قم و 25 کشور مختلف فعالیت های فرهنگی متفاوتی از جمله تبلیغ دین اسلام داشته است. او برای تبلیغ دین اسلام در کشورهای مختلفی  در مراکز علمی و فرهنگی، دانشگاه ها و مدارس، مساجد و کلیسا سخنرانی می کند و با جوانان به گفت و گو می پردازد.

فعالیت های سهیل اسعد

پیج اینستاگرام سهیل اسعد

سهیل اسعد به آدرس soheil_asaad در اینستاگرام فعالییت دارد،او در حال حاضر 17.5k فالوور دارد.


حتما بخوانید:بیوگرافی حسین پور کریمی بازیگر و خواننده


گفتگو با سهیل اسعد

نظرتان درباره سینما ایران:

من مسائل مربوط به سینما را پیگیری می کنم، خیلی هم به ان علاقه دارم،به نظرم جنس سینمای ایران عالی است و توانای رقابت با بهترین ها را دارد.

خاطراتی از شیعه شدن افراد گوناگون دارید؟

آشنا کردن افراد مختلف با دیدن اسلام بهترین و مهم‌ترین اتفاق زندگی من بوده است.در کشورهایی فعالیت کرده ام که حتی یک مسلمان نداشته است و بعد از تاسیس مراکز در این زمین تعدادی زیادی از این افراد مسلمان شدند.برای مثال در سفر تبلیغی با تعدادی از مردم ونزوئلا درباره اسلام بحث می کردیم که در نهایت حدود بیست نفر از آن‌ها شیعه شدند.

وضعیت مسلمان‌ها در ایران را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

هر یک از انسان‌ها افکار و ایده‌های متفاوتی با هم دارند و نمی توان نظر کلی برای آن‌ها داد. در ایران ما نمونه‌های بسیار گیرایی داریم.برای مثال شخصیت‌های برجسته ای مانند امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری، علامه طباطبایی، شهید مطهری و تعداد دیگری از علمای دین هم در میان مسلمان‌ها و هم در میان جهانیان بی نظیر هستند.در ایران هم نمونه‌های اسلامی بسیار خوبی مانند حضور فعال مردم در صحنه‌های اجتماعی و راهپیمایی‌های گسترده مردمی داریم.

گفتگو با سهیل اسعد

شما در جشنواره فرهنگی هنری امام رضا علیه‌السلام هم به عنوان خادم نمونه مورد تقدیر قرار گرفتید. دلیل این عنوان چه بود؟

من چند سالی در کشور اسپانیا به عنوان مدیر مرکز اسلامی امام رضا علیه‌السلام فعالیت داشته ام. در برگزاری جشنواره‌ای به نام حضرت رضا ع در مشهد مقدس با عنوان جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا علیه‌السلام از من به خاطر فعالیت‌های گسترده‌ای در ترویج فرهنگ شیعی در دنیا به عنوان خادم نمونه تقدیر شد.

چه شد که با مذهب شیعه آشنا شدید و یک بار دیگر به این مذهب مشرف شدید؟

ماجرا مربوط به دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران است.بعد از انقلاب ایران پرتوهای مذهب شیعه از به کشورهای دیگر و ازجمله آرژانتین راه پیدا کرد و به این طریق روحانیونی از ایران به کشور ما آمدند. این روحانیون به همراه شیعیان لبنانی در آرژانتین مبلغ دین اسلام بودند.از جمله اقدامات خوب آنها احداث مسجد و توزیع کتاب های از امام خمینی (ره) و شهید مرتضی مطهری (ره) بود.در همان زمان من عنوان یکی از شهروندان آرژانتینی مجددا با مذهب شیعه آشنا شدم.

عکس های سهیل اسعد

عکس های سهیل اسعد 1

عکس های سهیل اسعد 2

عکس های سهیل اسعد 3

عکس های سهیل اسعد 4

عکس های سهیل اسعد 5

عکس های سهیل اسعد 6

عکس های سهیل اسعد 7

عکس های سهیل اسعد 8

عکس های سهیل اسعد 9

عکس های سهیل اسعد 10

عکس های سهیل اسعد 11

عکس های سهیل اسعد 12

سخن پایانی:

در این مطلب شما را با بیوگرافی، زندگی شخصی و زندگینامه سهیل اسعد مبلغ دینی آشنا کردیم. او در سفر به کشورهای مختلف دین اسلام و مذهب شیعه را تبلیغ می کند و توانسته تعداد زیادی از مردم غیرمسلمان را به دین اسلام دعوت کند.


مطالب مرتبط:

بیوگرافی مهدخت مولایی و زندگی شخصی و عکس جذاب

بیوگرافی عباس موزون مجری و همسرشاز
10
رای