روز حسابدار 1402 چه روزی است؛ تاریخ دقیق و علت نامگذاری روز حسابدار

روز حسابدار 1402 چه روزی است؛ تاریخ دقیق و علت نامگذاری روز حسابدار روز حسابدار چه روزی است؛ تاریخ دقیق روز حسابدار امسال در تقویم 1402 هجری شمسی ایران، هجری قمری، میلادی، روز جهانی حسابدار کی هست و علت نامگذاری روز حسابدار را در سلام دنیا بخوانید.

15 آذر در تقویم ایران به عنوان روز حسابدار نام گذاری شده است. این روز برای ترویج حرفه حسابداری برگزار میگردد و این فرصت به حسابداران داده می شود تا با همکاران و هم حرفه های خود ارتباط بیشتری داشته باشند و از طرف دیگر فرصتی در اختیار علاقه مندان به کار در این بخش فراهم می کند و دیگران را از فرصت های شغلی در این صنعت آگاه می سازد. در این مطلب سلام دنیا قصد داریم تا درباره روز حسابدار چه روزی است و تاریخ دقیق روز حسابدار در تقویم شمسی و میلادی سال جاری همراه با علت نامگذاری روز حسابدار صحبت کنیم.

روز حسابدار چه روزی است

پیرو فراخوان و نشست‌هایی که بین رهبران انجمن حسابداران خبره ایران و جامعه حسابداران رسمی ایران صورت گرفت باعث شد که در تاریخ 13 آذر 1386 روز 15 آذر هر سال به عنوان روز حسابدار در ایران نام‌گذاری شود، این روز در سال 1402 روز حسابدار مصادف با چهارشنبه 15 آذر است.

روز حسابدار چه روزی است

تاریخ دقیق روز حسابدار در تقویم 1402 کی و چند شنبه است

تاریخ دقیق روز حسابدار در تقویم سال 1402 برابر با روز چهارشنبه 15 آذر است.


حتما بخوانید: متن و اس ام اس تبریک روز حسابدار 


تاریخ روز حسابدار امسال در تقویم هجری شمسی ایران

تاریخ روز حسابدار در تقویم شمسی سال جاری برابر با روز چهارشنبه 15 آذر سال 1402 می باشد.

تاریخ روز حسابدار امسال در تقویم هجری شمسی ایران

تاریخ روز حسابدار 1402 در تقوین هجری قمری

تاریخ روز حسابدار در تقویم قمری سال جاری مصادف با روز چهارشنبه 22 جمادی الاول سال  1445 است.

روز حسابدار در تقویم 2023 میلادی

تاریخ روز حسابدار در تقویم میلادی مصادف با روز چهارشنبه 6 دسامبر سال 2023 می باشد.

روز حسابدار در تقویم 2023 میلادی

روز جهانی حسابدار چه روزی است

آیفک (فدراسیون بین‌المللی حسابداران) در سی‌امین سال تاسیس‌اش، 15 آذر (2 تا 8 دسامبر) را به نام هفته حسابداری نامگذاری کرده است و از اعضای خود در همه کشورهای جهان خواستند این هفته را به همین نام نام گذاری کنند و برای این هفته گردهمایی‌ها یا آیین‌های ویژه‌ای در نظر بگیرند. روز جهانی حسابدار در در ایران: 15 آذر 1402 و تاریخ روز جهانی حسابدار در تقویم میلادی: 10 نوامبر 2023 می باشد.


حتما بخوانید: روز خیاط چه روزی است


علت نامگذاری روز حسابدار (چرا 15 آذر روز حسابدار)

همانطور که در قسمت بالا نیز گفته شد آیفک (فدراسیون بین‌المللی حسابداران) در سی‌امین سال تاسیس‌اش، 15 آذر (2 تا 8 دسامبر) را به نام هفته حسابداری نامگذاری کرده است و از اعضای خود در همه کشورهای جهان خواستند این هفته را به همین نام نام گذاری کنند و برای این هفته گردهمایی‌ها یا آیین‌های ویژه‌ای ترتیب بدهند. در همان سال انجمن حسابداران خبره ایران به تمامی نهادهای حسابداری ایران فراخوانی ارسال کرد تا روزی را به عنوان روز حسابدار انتخاب کنند. در نشست رهبران انجمن حسابداران خبره ایران و جامعه حسابداران رسمی ایران (که دو انجمن ایرانی عضو آیفک هستند) انجمن حسابداری ایران، انجمن مدیران مالی، و سازمان حسابرسی در نهایت در روز گردهمایی یعنی 13 آذر 1386 روز 15 آذر هر سال به عنوان روز حسابدار در ایران نام انتخاب شد.

سخن پایانی:

درست مانند هر حرفه دیگری، حسابداری نیز دارای نکات مثبتی است که باید در نظر گرفته شود. در روز جهانی حسابداری، هدف یادآوری زحمات و اهمیت حسابداران و مشارکت آنها در اجرای روان هر کسب و کار است.این روز در سال جاری برابر با چهارشنبه 15 آذر 1402 است.


مطالب مرتبط:

روز دانشجو سال 1402 چه روزی است

شب یلدا 1402 چه روزی استاز
1
رای