تاریخ بلک فرایدی (جمعه سیاه) 1402 در ایران، ترکیه و آلمان چه روزی است

تاریخ بلک فرایدی (جمعه سیاه) 1402 در ایران، ترکیه و آلمان چه روزی است منظور از بلک فرایدی چیست؛ معنی بلک فرایدی، تاریخ دقیق بلک فرایدی (black fridey) در تقویم 1402، زمان دقیق جمعه سیاه 2023 در ترکیه، آلمان و فلسفه بلک فرایدی را در این مطلب سلام دنیا بخوانید.

هر سال در ماه آذر، مردم به دنبال خرید محصولات در جمعه سیاه یا بلک فرایدی هستند، زیرا در این روز اکثر فروشگاها تخفیف تا 90 درصد روی محصولات خود ارائه می دهند. آیا تاریخ دقیق بلک فرایدی سال 1402 در ترکیه و کشورهای خارجی را می دانید؟ آیا با فلسفه بلک فرایدی آشنا دارید؟ برای آشنایی با مفهوم، فلسفه و تاریخ دقیق بلک فرایدی سال 1402 چه روزی است تا پایان این مطلب سلام دنیا همراه ما باشید.

منظور از بلک فرایدی چیست

جمعه سیاه یا همان بلک فرایدی به روز بعد از تعطیلات شکرگزاری آمریکا گفته می شود که در چهارمین پنجشنبه ماه نوامبر جشن گرفته می شود.اما در چند سال اخیر این روز به روز معاملات و تخفیف های ویژه و داغ برای خرید تبدیل شده است و گفته می شود این روز به طور سنتی آغاز فصل خرید کریسمس در ایالات متحده است.در این روز فروشندگان تخفیفات ویژه و باور نکردنی تا 90 درصد برای محصولات خود به صورت آنلاین و درون فروشگاهی ارائه می دهند، به همین دلیل این روز بسرعت معروف و پرطرفدار شده است. زبرا در این روز افراد می توانند اجناس مورد نظر که در طول سال منتظر خرید آنها بودن را با تخفیفات عالی در این روز خریداری کنند. محبوبیت این روز در کشورهای خارجی به خصوص ایالات متحده به حدی است که بسیاری از فروشگاها درهای خود را در ساعات قبل از سحر در بلک فرایدی باز می کنند تا مشتریان را جذب کنند یا حتی تا شب روز شکرگزاری فعالیت های خود را ادامه می دهند.

منظور از بلک فرایدی چیست

معنی بلک فرایدی

بلک فرایدی یا black Friday به معنی جمعه سیاه است و در این روز اکثر فروشگاها و مغازه ها قیمت های باورنکردنی برای تخفیف محصولات خود در نظر می گیرند.


حتما بخوانید: 129 مدل پالتو زمستانی دخترانه و زنانه شیک، جدید، اسپرت کوتاه و بلند


تاریخ دقیق بلک فرایدی black Friday در تقویم 1402 چه روزی و چند شنبه است

تاریخ دقیق بلک فرایدی black Friday در تقویم سال 1402 برابر با جمعه 3 آذر است.

تاریخ دقیق بلک فرایدی black Friday در تقویم 1402 چه روزی و چند شنبه است

تاریخ حراج جمعه سیاه (بلک فرایدی) در ایران امسال چه روزی است

با نزدیک شدن به بلک فرایدی باید بدانید که تاریخ حراج جمعه سیاه (بلک فرایدی) امسال در ایران برابر با روز جمعه 3 آذر ماه می باشد.

زمان دقیق جمعه سیاه در ترکیه چه روزی و کی است

بلک فرایدی یا جمعه سیاه در ترکیه در روز جمعه 24 نوامبر برگزار می شود.

زمان دقیق جمعه سیاه در ترکیه چه روزی و کی است

تاریخ دقیق جمعه سیاه در المان چه روزی است

تاریخ دقیق جمعه سیاه یا همان بلک فرایدی در آلمان مصادف با جمعه 24 نوامبر 2023 می باشد.


حتما بخوانید: 3 ایده پیچیدن و کادو کردن هدیه مستطیلی، استوانه ای و شکلاتی ساده


فلسفه بلک فرایدی

استفاده از واژه جمعه سیاه یا همان بلک فرایدی به اواخر قرن نوزدهم بازمی گردد.اولین بار این واژه در اشاره به سقوط بازار طلای ایالات متحده در 24 سپتامبر 1869 استفاده شد.البته ارتباط این واژه با فصل تعطیلات کمی مبهم‌ است، اما استفاده از عبارت بلک فرایدی در رابطه با یک فروش گسترده محصولات ممکن است از اوایل دهه 1960 سرچشمه گرفته باشد، زمانی که طبق گزارش‌ها، افسران پلیس فیلادلفیا از آن برای توصیف «آشوب» استفاده کردند. این زمانی بود که تعداد زیادی از گردشگران حومه شهر برای شروع خرید تعطیلات  همچنین برخی رویدادهای ورزش به شهر می آمدند.

فلسفه بلک فرایدی

در این روز نه‌تنها مرخصی نیروهای پلیس لغو می‌شد بلکه ساعات اضافه‌کار آن‌ها افزایش می‌یافت و وضعیت فوق‌العاده هم اعلام می شد. البته در اواخر دهه 1980،این واژه معنی دیگری پیدا کرد و در سراسر ایالات متحده معروف شد و خرده فروشان شروع به بازاریابی در این ایام کردند. به طور خاص، این رویداد با این ایده مرتبط شد که فروشگاه‌ها در طول سال با ضرر کار می‌کنند، اما می‌توانند در روز بعد از عید شکرگزاری سود کسب کنند، زیرا در این زمان خریداران بیشتر برای خرید هدایا پول خرج می کنند.یکی دیگر از فلسفه های نام گذاری این روز مربوط به حسابداران است. حسابداران بر اساس قانونی نانوشته زمانی که ضرر می‌کردند، این ضرر را با جوهر قرمز و زمانی که سود می‌بردند با جوهر سیاه یادداشت می کردند. در اوایل دهه 60 آنها متوجه شدند به خاطر حجم زیاد خریدهای سال نو پس از روز شکرگزاری همه ارقام با جوهر سیاه نوشته شدند. به همین دلیل این روز را در میان خود بلک فرایدی یا جمعه سیاه نام‌گذاری کردند.

سخن پایانی:

جمعه سیاه، روز بعد از روز شکرگزاری، مدت هاست که به عنوان شروع فصل خرید تعطیلات شناخته می شود.خریداران در این روز به دنبال تخفیف های بزرگی هستند که توسط فروشندگان ارائه می شود تا اجناس مورد نظر خود را با قیمت باوردنکردنی تهیه کنند.


مطالب مرتبط:

بهترین غذاهای مخصوص شب کریسمس و روز شکرگزاری

پیام تبریک کریسمس عاشقانه

از
2
رای