بهترین روش های استفاده از چای سبز برای کاهش وزن و لاغر شدن

بهترین روش های استفاده از چای سبز برای کاهش وزن و لاغر شدن چای، دومین نوشیدنی محبوب دنیا بعد از آب می باشد و انواع مختلفی دارد؛ یکی از آنها چای سبز است که دارای فواید زیادی برای سلامتی می باشد و یک نوشیدنی عالی برای کاهش وزن و لاغری است.

چگونه چای سبز می تواند به کاهش وزن کمک کند؟

اگر چای سبز دوست دارید، احتمالا شما یکی از افرادی هستید که هر روز خود را با یک فنجان چای سبز شروع می کنند. تخمین زده می شود که حدود 80 میلیارد فنجان چای سبز سالانه در ایالات متحده مصرف می شود، عمدتا به این دلیل که علاقه مندان به چای سبز از طعم آن بسیار لذت می برند. اما، آیا می دانید که چگونه چای سبز را به منظور کاهش وزن بنوشید؟ به نظر می رسد که این برگ های بی نظیر، کاری بیشتر از افزایش سطح کافئین بدن در هر روز صبح انجام می دهند. چای سبز فواید زیادی دارد و لذت از رژیم غذایی چای سبز یا اضافه کردن عصاره آن به محصولات سلامتی و زیبایی می تواند در اواخر روز تغییری در وزن کلی شما ایجاد کند. اگر آماده یادگیری بیشتر در مورد فواید این نوشیدنی با ارزش هستید، ادامه مطلب را بخوانید تا یاد بگیرید چگونه چای سبز به کاهش وزن کمک می کند.

فواید سلامتی چای سبز چیست؟

نه تنها چای سبز یک آب طعم دار شده است، بلکه رژیم غذایی آن سرشار از فواید سلامتی است. خیس کردن برگ های چای سبز در آب جوش باعث می شود که ترکیبات فعال زیستی آن جذب شود. برگ های چای سبز سرشار از مواد مغذی هستند، حاوی ترکیبات ضد التهابی و سم زدایی بوده که به محافظت از بدن در برابر تحریک رادیکال های آزاد کمک می کنند. با این حال، بیشترین فواید چای سبز، آنتی اکسیدان های (بطور خاص کاتچین ها) موجود در آن است. اپی‌گالوستاچین گالت (EGCG) فراوان ترین کاتچین موجود در چای سبز است، و به دلیل تقویت متابولیسم مشهور است. با این وجود، آیا چای سبز به شما در کاهش وزن کمک می کند؟ بیایید به حقایق نگاهی بیاندازیم.

فواید چای سبز

آیا چای سبز به کاهش وزن کمک می کند؟

اخیراً چای سبز به عنوان یک محصول کاهش وزن توجه گسترده ای را به خود جلب کرده است. مکمل های چای سبز در سال 2015 یک صنعت 140 میلیون دلاری بود و در سطح جهان، چای دومین نوشیدنی محبوب محسوب می شود که در رده اول آب قرار دارد. از آنجا که هر فنجان چای سبز تقریبا کالری ندارد، چای سبز می تواند متابولیسم شما را تقویت کرده و بازده بدن را برای سوزاندن انرژی بهبود بخشد. تحقیقات نشان داده اند که فلاونوئیدهای موجود در آن عامل افزایش سطح اکسیداسیون چربی و بهبود فعالیت انسولین در بدن هستند.

برخی از مطالعات نشان می دهند که جایگزین کردن نوشیدنی های سرشار از کالری با چای می تواند به حدود 500 گرم کاهش وزن در هفته منجر شود. در واقع، از آنجا که چای سبز یک ادرار آور طبیعی است، یک درمان ایده آل برای مقابله با مشکلات احتباس مایعات و التهاب کلی بافت است. به همین دلیل، برخی برآوردها نشان می دهد که نوشیدن چای سبز به طور مرتب می تواند چربی بدن را تا 19 درصد کاهش دهد. حتی کافئین موجود در چای سبز باعث کاهش وزن می شود. نوشیدن چای سبز به طور روزانه باعث کاهش ساده وزن می شود؛ زیرا کافئین موجود در آن به عنوان یک محرک عملكرد بدن را بهبود می بخشد و باعث سوزاندن چربی در این فرایند می شود. اگرچه هر فنجان چای سبز تنها به میزان یک چهارم قهوه، کافئین دارد، اما هنوز هم برای تقویت شما کافی است.

آیا چای سبز به کاهش وزن کمک می کند

نباید از زمان مصرف کافئین، کسب فواید آن زیاد طول بکشد؛ زیرا اکثر مردم متوجه تغییرات آن پس از مصرف سه فنجان در روز می شوند. نوشیدن چای سبز نیز ممکن است منجر به چربی سوزی بهتر در هنگام ورزش شود. در یک مطالعه مشخص شد، مردانی که قبل از ورزش عصاره چای سبز مصرف کرده اند، نسبت به کسانی که چای سبز مصرف نکرده اند، 17 درصد چربی بیشتری سوزاندند و تحقیقات دیگر نشان می دهد که چای سبز به طور خاص به بدن شما کمک می کند چربی بیشتری را بسوزاند، که در طولانی مدت منجر به کاهش وزن بدن می شود.

اگرچه مقدار واقعی وزنی که می توانید از طریق مصرف چای سبز از دست بدهید نسبتا متوسط است، اما وزنی که کم می کنید مربوط به چربی شکمی است. چربی زیر پوستی (شکم) خطرناک ترین نوع چربی محسوب می شود؛ زیرا به شدت با التهاب، مقاومت به انسولین، دیابت نوع 2، بیماری های قلبی و سایر بیماری های مزمن مرتبط است. از آنجا که چای سبز به طور خاص سطح شما از این نوع چربی را کاهش می دهد، حتی اگر اهداف کاهش وزن قابل توجهی نداشته باشید، نوشیدنی مفیدی است.

چطور چای سبز به کاهش وزن کمک می کند

نحوه نوشیدن چای سبز برای کاهش وزن

کسب مزایای چای سبز برای کاهش وزن، به درک نیاز به چگونگی مصرف این چای بستگی دارد. مرکز پزشکی دانشگاه مریلند نوشیدن 2 تا 3 فنجان در روز را توصیه می کند، زیرا هر فنجان حاوی حدود 200 میلی گرم کاتچین است. با این حال، نوشیدن چای سبز منظم ممکن است به اندازه مصرف مکمل های چای سبز برای کاهش وزن مفید نباشد. اکثر مطالعاتی که به چگونگی کاهش وزن با مصرف چای سبز پرداخته اند، به صراحت عصاره چای سبز را بررسی کرده اند که این مزایا در وعده های کوچک مصرف آنها متمرکز می شود. اگرچه نوشیدن چای سبز به طور منظم به شما در حفظ وزن سالم کمک می کند، اما فواید آن چندان چشمگیر نخواهد بود. وقتی نوبت به لذت بردن از طعم چای سبز می شود، نحوه دم کردن آن می تواند تفاوت کلی ایجاد کند. مراقب باشید که بیش از حد آب را نجوشانید، زیرا جوشاندن باعث آسیب به کاتچین ها می شود.

  • برای نتیجه بهتر، آب را جوش بیاورید، اما قبل از اینکه آن را بر روی برگ های چای سبز بریزید؛ برای ده دقیقه اجازه دهید تا سردردتر شود. سپس آن را بر روی برگ های چای بریزید، و اجازه دهید تا یک دقیقه قبل از بیرون آوردن برگ ها دم کشیده و سپس آن را سرو کنید.
  • بسته به سلیقه شما، این مدت زمان دم کشیدن می تواند کوتاه تر یا طولانی تر شود.
  • برخی از انواع چای سبزها جهت کاهش وزن، بهتر از سایرین می باشد. چای سبز ماچا دارای بیشترین مواد مغذی است، همانطور آن را حل کرده و خود برگ های چای سبز را با چای بنوشید، نه اینکه فقط از آنها برای دم کردن با آب استفاده کنید.  

می توانید هر زمان که نوشیدنی های شما سرشار از کالری می شوند، چای سبز را وارد رژیم غذایی خود کنید. چای سبز جایگزین خوبی برای نوشابه های قندی و نوشیدنی های قهوه شیرین شده است و تنها چند هفته طول می کشد تا حس چشایی شما به شیرینی طبیعی لطیفی که در آن موجود است عادت کند. به این ترتیب، شما با کاهش کالری مصرفی در طول روز، باعث ایجاد تغییر در میزان معمول کاهش وزن می شوید، از سطح  انرژی بیشتر لذت برده و حتی سوخت و ساز خود را برای سوزاندن کالری هایی که می خورید، تقویت می کنید.

نحوه نوشیدن چای سبز برای کاهش وزن

پیشنهادات چای سبز

یک فنجان چای داغ تنها یک راه برای استفاده از چای سبز برای کاهش وزن است. در زیر چند دستور العمل توصیه شده برای کمک به اضافه کردن چای سبز بیشتر به رژیم غذایی روزانه وجود دارد.

1. چای سبز و اسموتی آووکادو

ترکیب چای سبز و آووکادو، ترکیب عالی پروتئین، اسیدهای چرب ضروری و آنتی اکسیدان ها را به وجود می آورد. فقط کافی است یک قاشق غذا خوری چای سبز، نیمی از آووکادو، یک موز و آب گرم را به اندازه کافی ترکیب کنید تا همه چیز به خوبی مخلوط شود (حدود نیم فنجان). چای سبز را به مدت نیم ساعت در آب گرم قرار دهید و همه چیز را با هم در مخلوط کن ترکیب کرده تا یک اسموتی صبحانه ماهرانه کاملاً شیرین درست کنید.

چای سبز و اسموتی آووکادو

2. چای سبز همراه با لیمو و زنجبیل

مانند چای سبز، لیمو و زنجبیل نیز می توانند باعث از بین رفتن چربی شوند و اضافه کردن آنها به فنجان روزانه می تواند مزایای طبیعی چای سبز را تقویت کند. به سادگی آب را حرارت دهید تا جوش بیاید و برگ های چای سبز را برای چند دقیقه در آن خیس کنید و سپس برگ ها را از آب خارج کنید. آب نصف یک لیمو را در آن ریخته و این مخلوط را با یک قاشق چای خوری از زنجبیل رنده شده دم کنید. اجازه دهید تا برای 15 دقیقه خیس بخورد و از نوشیدن آن لذت ببرید!

3. غذاهای پخته شده با چای سبز

پخت با چای سبز آسان تر از چیزی است که فکر می کنید. پودر ماچا (برگ های چای ریز خرد شده) برای دستورالعمل های غذایی بهترین هستند! ماچا تیامی برای افزودن به کلوچه ها، شیرینی ها و یا حتی پنکیک ها فوق العاده است!

از
7
رای