فواید سم زدایی بدن از طریق پا با نمک، دستگاه و طب سنتی در خانه

فواید سم زدایی بدن از طریق پا با نمک، دستگاه و طب سنتی در خانه سم زدایی بدن چیست و چه فوایدی دارد ؛ روش سم زدایی بدن از طریق پا در طب سنتی با نمک، دارچین، روغن زیتون، سرکه، پیاز در خانه و عوارض دستگاه سم زدایی در سلام دنیا بیاموزید.

سم زدایی بدن به روش های گوناگونی انجام می گیرد، مانند رژیم غذایی، رفتن به سونا و یا سم زدایی از طریق پا. در این مطلب از سلام دنیا درباره سم زدایی بدن چیست و چه فوایدی دارد ؛ و روش انجام سم زدایی بدن از طریق پا در خانه با نمک، دارچین، روغن زیتون، سرکه، پیاز، سم زدایی بدن از طریق پا طب سنتی و سم زدایی بدن از طریق پا با دستگاه و عوارض دستگاه سم زدایی صحبت خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

سم زدایی بدن چیست

با مصرف مواد مضر و بی خاصیت، وجود آلاینده های شیمیایی، در اثر متابولیسم مواد غذایی در طول روز بدن انسان سمومی تولید می کند که متفاوت می باشند. انواع این سموم بستگی به سبک زندگی و نوع تغذیه انسان دارد که مقدار آن نیز در بدن افراد مختلف است. این سموم شامل رادیکالهای آزاد است که به هر روشی که می توان باید از بدن دفع کنید، که البته بیشتر این مواد سمی از طریق کلیه، کبد، عرق کردن و… دفع می شوند. 

فواید سم زدایی بدن

با دفع مواد سمی از بدن سلول های بدن عملکرد بهتری خواهند داشت و بدن شادابتر خواهد بود، از دیگر فواید سم زدایی بدن می توان به این گزینه ها اشاره کرد؛

 • پاکسازی خون و بهبودی گردش خون
 • تنظیم و کنترل قند و چربی خون و غدد درون ریز
 • افزایش و تقویت ایمنی ، سوخت و ساز، انرژی سلولی ، حفظ تعادل بدن
 • شادابی و زیبایی پوست و نرمی آن
 • رفع سردرد و کاهش زمان بیماری ها
 • رفع بی خوابی
 • تسکین دردهای ناشی از بیماری نقرس مانند ورم مفاصل
 • از بین بردن باکتری ها، قارچ ها و ویروس ها
 • از بین بردن مواد زائد بدن
 • بهبودی کبد چرب

حتما بخوانید: برای کبد چرب چی بخوریم


 • تسکین درد و آلرژی های مفصلی
 • افزایش سوخت و ساز بدن و کمک به لاغر شدن و رفع یبوست
 • افزایش انرژی
 • از بین بردن اسیدهای مضر بدن، سموم عصبهای سیناپسی و ماهیچه و مفصل و جلوگیری از آسیب مستقیم به سلولهای عصبی
 • کاهش اضطراب، استرس و خستگی
 • بهبود عملکرد غدد لنفاوی و تقویت متابولیسم بدن
 • از بین بردن بی اشتهایی

فواید سم زدایی بدن

سم زدایی بدن از طریق پا در خانه

اینکه می گویند پا قلب دوم بدن انسان می باشد بی راه نیست، با سم زدایی بدن از طریق پا می توانید اکثر مشکلات و بیماری های خود را درمان کنید، طب سنتی و طب چینی نسخه هایی دارد به این روش کمک می کند، بوسیله مواد گیاهی و سنتی و با شستشوی پاها و بدلیل ارتباط مستقیم پا با سایر اندام های بدن سلامتی را به خود هدیه می دهید، این روش ها به آسانی انجام پذیر می باشد، در ادامه روش هایی به شما پیشنهاد می شود که انجام آنها دقایق کوتاه وقت می برد اما اثر آن در بدن شما تا مدت ها می ماند. در ادامه با ما همراه باشید:

سم زدایی بدن از طریق پا با نمک 

یکی از این روش های سم زدایی در منزل سم زدایی بدن از طریق پا با نمک می باشد، به این صورت که؛ یک چهارم فنجان نمک دریا را با نیمی از فنجان نمک و یک چهارم فنجان جوش شیرین و نصف فنجان سرکه سیب، بجز سرکه بقیه مواد را در وان حمام پر شده با آب داغ را با یکدیگر ترکیب می کنید و سپس سرکه سیب را به آن اضافه کنید و به مدت 30 دقیقه پاهایتان را در آن شستشو دهید، با این کار سموم را از بدنتان خارج می کنید، اگر در انتها احساس ضعف و خستگی کردید نترسید کاملا طبیعی است.


حتما بخوانید: فواید نمک اپسوم برای سلامتی


سم زدایی بدن از طریق پا طب سنتی

این موضوع که هنگام شستشوی پا سلامت بدن نیز تضمین می شود حقیقتی است که نه تنها طب چینی بلکه طب سنتی خودمان نیز بر این باور هستند، در کنار رژیم غذایی سم زدا خوب است که روش های سنتی را نیز امتحان کنید، دفع سموم از طریق پا می تواند نتیجه ای سریعتر بدهد، زیرا که پای هر فردی روزانه در معرض بسیاری از آلودگی ها قرار می گیرد، منبع زیادی از سموم در بدن می باشد و با شستشوی پاها با مواد گیاهی و سنتی خارج می شوند.

سم زدایی بدن از طریق پا دارچین

از خواص دارچین ضد عفونی و ضدباکتری بودنش می باشد ، با مصرف دارچین می توان سموم بدن را دفع کرد اما اینکه دارچین بتواند سموم بدن را از پا دفع کند جای بحث دارد.

سم زدایی بدن از طریق پا دارچین

سم زدایی بدن از طریق پا با روغن زیتون

در این روش نیز مانند روش سم زدایی بدن از طریق پا با نمک می ماند، در این روش نیز یک چهارم فنجان نمک دریا، یک دوم فنجان نمک، یک چهارم فنجان جوش شیرین، یک دوم فنجان سرکه سیب و روغن زیتون که همه مواد به جز سرکه را با هم ترکیب کنید و داخل وان حمام که پر از آب جوش بریزید و سپس بعد از حل شدن به آن آب گرم و سرکه سیب را نیز اضافه کنید. با اتمام کار بعد از 30 دقیقه از نتیجه کار شگفت زده خواهید شد.

سم زدایی بدن از طریق پا با سرکه

در این روش تنها به سرکه سیب و یک ظرف آب گرم احتیاج دارید که پاهای خود را در آن قرار دهید و بعد از 20 دقیقه فقط پاهایتان را خشک کنید . با این کار سموم را از طریق پاهایتان خارج خواهید کرد.

سم زدایی بدن از طریق پا پیاز

این روش را احتمالا در پایین آوردن تب نیز دیده باشید، شما برای دفع سموم خود از طریق پاهایتان پیاز را به صورت حلقه ای برش زده و طوری که تمام کف پای شما را بپوشاند داخل جوراب خود گذاشته و تا صبح بخوابید، پیاز خون شما را تصفیه می کند، میکروب ها و باکتری ها را از بین می برد.


حتما بخوانید: خواص گذاشتن پیاز در کف پا 


سم زدایی بدن از طریق پا با دستگاه

دستگاه سم زدای بدن می تواند به شما کمک کند که در زمان کوتاهی پاکسازی بدن را انجام دهید، طبیعتا شما نمی توانید هر روز ساعتها در ساحل با پای برهنه قدم بزنید اما دستگاه سم زدا می توانید در 30 دقیقه این کار را برای شما انجام دهد و سموم بدنتان را دفع می کند. با قرار دادن پاها در این دستگاه این روش را انجام می دهند اما افرادی که دچار بیماری دیابت هستند دستهایشان را داخل آب قرار می دهند.

دستگاه سم زدایی از پا با قلیایی کردن آب و بوجود آوردن یونهای منفی در آب به انتقالشان در بدن باعث می شوند که مواد سمی را از بدن دفع می کند. یونهایی که در آب بوجود می آید مانند آهن ربا سموم بدن را از منافذ پا در می آورد و به پاکسازی بدن کمک می کند. این روش می تواند به افراد آسیب دیده که مورد عمل جراحی قرار گرفته اند کمک کند. با این راه سیستم ایمنی بدن شما بالا می رود و افراد بدخواب ، خواب راحتی در شب تجربه خواهند کرد.

سم زدایی بدن با دستگاه

عوارض دستگاه سم زدایی

در این روش احتمال بروز عوارضی وجود ندارد اما بهتر است احتیاط کنید و اگر فشار خونتان پایین است با شکم خالی از این دستگاه استفاده نکنید و قبل از انجام این کار شربت عسل بنوشید، زیرا احتمال حالت تهوع یا سرگیجه وجود دارد. افراد دیابتی نیز قبل از سم زدایی بدن بوسیله دستگاه از وضعیت خود به پزشک توضیح دهید.

سخن آخر

سم زدایی بدن با پا روشی بی خطر و مطمئن خواهد بود شما می توانید در ابتدا از روش های خانگی و سنتی شروع کنید تا نتیجه اش را ببینید.


مقالات مرتبط:

آیا چای سبز برای سم زدایی مناسب است؟

بهترین نوشیدنی برای سم زدایی بدن
 از
41
رای