چگونه آب در کاهش روند پیری تأثیر می گذارد؟

چگونه آب در کاهش روند پیری تأثیر می گذارد؟ افزایش سن و پیری برای همه انسان ها امری طبیعی است. اما مهمترین مسئله در جلوگیری از پیری، پیش گیری از پیر شدن سلول های بدن است. جدیدترین یافته های دانشمندان بر نقش آب روی کاهش روند پیری تمرکز دارد.

افزایش سن و پیری همواره گریبان گیر جامعه بشری بوده است. انسان بدون این که بتواند کاری انجام دهد، روند پیری بدن و از دست دادن توان و قدرتش را نظاره می کند. بی تردید او سعی می کند تا با استفاده از ابزارهای گوناگون، سرعت این فرایند را کاهش دهد. گیاهان دارویی، فعالیت و ورزش، رژیم غذایی، روزه گرفتن و بسیاری از روش های دیگر که به دلیل توانایی در کاهش سرعت این فرایند معروف، معتبر و شناخته شده هستند، مورد استفاده قرار می گیرند ولی موفقیت چندانی حاصل نمی گردد.

مهم ترین مسئله در جلوگیری از پیری این است که از پیر شدن سلول های بدن جلوگیری شود. سلول های بدن به دلایل مختلفی از کار می افتند و یا از بین می روند. یکی از این دلایل زیاد شدن مواد زائد سلول است. سلول ها برای تبادل مواد در بین مایع قرار دارند که به آن مایع بین سلولی می گویند. بیشتر این مایع از مولکول های آب تشکیل شده است. بنابراین برای پاکسازی سلول ها و مایع بین سلولی آب نقش حیاتی دارد.

اکسیر جوانی؛ نقش آب روی روند پیری

از آن جایی که حدود 70 درصد از وزن بدن انسان را آب تشکیل می دهد، دانشمندان در حال حاضر بر نقش آب روی روند پیری متمرکز شده و پژوهش های خود را حول این محور انجام می دهند. آب همواره مهم ترین مایع اسرارآمیز بر روی زمین بوده و روز به روز اسرار جدیدی در مورد آن کشف می گردد.

بسیاری از دانشمندان می پندارند که روند پیری و افزایش سن دقیقا از زمان تولد آغاز می گردد. هر فعالیتی که در بدن انجام می شود، موجب تولید مواد زائد می گردد و این مواد باید به طور کامل از بدن خارج شوند. وقتی که این کار انجام نشود، مواد زائد در داخل بدن تجمع می یابند و به مرور زمان خاصیت سمی پیدا نموده و به مواد سمی بدل می شوند.

یک فیزیکدان فرانسوی به نام «آلکسیا کارل» دریافت که سلول جاویدان و نامیرا بوده و اگر مایع موجود در آن تعویض شده و مواد زائد حاصل از فعالیت سلول به طور مؤثر از آن خارج شوند، سلول می تواند برای همیشه به زندگی و حیات خود ادامه دهد.

آزمایش های انجام شده

دانشمند دیگری به نام «د. آ. کامل» برای اثبات این حقیقت، قلب یک جوجه را برای حدود 28 روز زنده نگاه داشت! اول این کار را با قرار دادن این قلب در داخل یک مایع قلیایی که آن را هر روز عوض می کرد، انجام داد. این کار موجب شد تا غلظت مواد موجود در مایع قرار گرفته در خارج سلول همواره ثابت باشد و مواد زائد تولید شده نیز به طور کامل از محیط سلول برداشته شوند.

چرا آب کلید ضد پیری است

تاثیر آب در کاهش روند پیری

در مورد انسان نیز، از آن جایی که 70 درصد از وزن بدن را آب تشکیل می دهد، به راحتی می توان دریافت که آب نقش مهمی در دفع مواد زائد از بدن ایفا می کند. آب یک حلال مناسب و قوی است و می تواند مواد گوناگون مانند اکسیژن، مواد معدنی، مواد مغذی، محصولات حاصل از آب و بسیاری دیگر را که مورد نیاز بدن می باشند، با خود حمل نموده و در دسترس تمامی سلول ها قرار دهد.

از این رو مشخص است که رمز و راز جوان نگاه داشتن بدن در مصرف مقادیر کافی از آب دارای کیفیت مناسب نهفته است. «سانگ وانگ» در پر فروش ترین کتاب خود با عنوان «متوقف نمودن روند پیری» بیان نمود که پیری یک پدیده غیر طبیعی است و می تواند با تغییر الگوی مصرف آب و مصرف آب دارای کیفیت مناسب به طور کامل متوقف گردد.

آب شامل چه اتم هایی است؟

تقریبا 90 درصد خون را آب تشکیل می دهد و این خون است که موجب می شود تا بدن کارهایش را به طور صحیح و درست انجام دهد. آب از نظر حجمی از 2 قسمت هیدروژن و یک قسمت اکسیژن ساخته شده است.

به عبارت دیگر، دو اتم هیدروژن همراه با یک اتم اکسیژن، یک مولکول آب را تشکیل می دهند. یک مولکول آب ضمنا از نظر الکتریکی قطبی است. قسمتی از مولکول آب که هیدروژن در آن سمت قرار دارد، بیشتر خاصیت مثبت و قسمتی که اکسیژن در آن سمت قرار دارد، بیشتر خاصیت منفی دارد. همچنین، دو اتم هیدروژن در مولکول آب با زاویه 180 درجه به اتم اکسیژن متصل نشده اند، بلکه زاویه بین آنها 104/5 درجه است.

یونیزه شدن به چه معناست؟ آیا آب هم یونیزه می شود؟

تعریف یونیزه شدن: خصوصیت دیگر آب، توانایی آن در یونیزه شدن است. یونیزه شدن روندی است که در آن یک اتم یا مولکول، الکترون به اتم دیگر می دهد و یا الکترون از اتم دیگر می گیرد. وقتی که یک مولکول آب یونیزه می شود، به دو قسمت به نام های یون هیدروژن که به شکل +H نشان داده می شود و یون هیدروکسیل که به شکل -OH نشان داده می شود، تبدیل می گردد. مولکول های یونیزه آب می توانند با مواد شیمیایی موجود در بدن واکنش تشکیل داده و ترکیبات گوناگونی ایجاد نمایند.

اگر تعداد یونهای +H آب از تعداد یون های -OH آن بیشتر باشد، به آن آب، آب اسیدی می گویند و اگر تعداد یونهای -OH آب از تعداد یونهای +H آن بیشتر باشد، آن آب را آب قلیایی می نامند. آبی را خنثی می شمارند که غلظت یون های -OH و +H آن الزامأ مساوی باشد.

رمز و راز جوان ماندن بدن با نوشیدن آب

شاخص PH چگونه تعیین می شود و نشان دهنده چه ترکیباتی است؟

یونیزه شدن آب بنابر دلایل گوناگون رخ می دهد. نسبت یون +H به تعداد كل مولکول های آب را PH می نامند که نشانگر بسیار مهمی است؛ کیفیت آب مصرفی را با مقدار PH آن می سنجند. اگر تعداد یون های +H با تعداد یون های -OH آب برابر باشد، PH آب را مساوی با عدد 7 می دانند. اگر PH آب افزایش یابد، به این معناست که یونهای -OH در آب افزایش یافته اند.

خون انسان به طور طبیعی دارای PH برابر با 7/3 است. اندکی تفاوت در میزان PH می تواند موجب تفاوت زیادی در ظرفیت خون برای حمل اکسیژن شود. به عنوان مثال اگر میزان PH خون به جای 7/3، 7/5 باشد، توانایی خون در حمل اکسیژن به میزان 75 درصد افزایش می یابد. بنابراین وضعیت سلامت کامل بدن هنگامی حاصل می شود که PH خون به جای عدد 7/3، 7/5 باشد.

با وجود این، مصرف انواع نامناسب نوشیدنی ها موجب کاهش شدید میزان PH بدن می شود. نوشابه های گازدار دارای PH حدود 2/5 تا 3/5 هستند و هر فرد فقط برای خنثی کردن و از بین بردن اثر یک لیوان نوشابه گازدار باید میزان مصرف آب خود را به 30 برابر افزایش دهد. PH آب جو حدود 4/7 است که مصرف آن موجب کاهش آب بدن می شود و دهان فرد پس از بیدار شدن از خواب در صبح هنگام، خشک می گردد.

کدام مواد غذایی برای سلامتی مفید تر هستند؛ اسیدی یا قلیایی؟

اکنون می توانید بفهمید که چرا پزشکان مصرف مواد غذایی قلیایی را توصیه می کنند؛ چون این کار موجب می شود تا PH خون بالا باقی بماند و توانایی خون برای حمل اکسیژن بیشتر شود. این وضعیت به نوبه خود موجب می شود تا سلول های بدن در حداکثر کارایی خود به کار گرفته شوند و ضمنا به دفع مواد زائد از سلول نیز کمک می کند. اهمیت اکسیژن رسانی صحیح به سلول ها بسیار مهم است از این رو حفظ PH خون در مقادیر بالا نمی تواند اغراق آمیز باشد.

نقش آب در کند شدن روند پیری

علت اولیه ایجاد سلول های سرطانی 

دکتر «اوتو وار بورگ» که در سال 1931 میلادی موفق به دریافت جایزه نوبل گردید و نویسنده کتاب «متابولیسم تومور» است، ابراز داشت که علت اولیه ایجاد سرطان، جابه جایی و تعویض اکسیژن با مواد حاصل از تخمیر قند در داخل سلول ها می باشد.

اگرچه یک سلول سالم نمی تواند بدون وجود اکسیژن زنده بماند و یا رشد کند، یک سلول سرطانی بدون نیاز به اکسیژن زندگی کرده و تکثیر می شود. او بیان نمود که سلول سرطانی یک سلول گیاهی در بدن انسان است و مانند گیاهان برای زنده ماندن به دی اکسیدکربن نیاز دارد و اکسیژن را به عنوان یک ماده زائد از خود دفع می کند.

درمان با اکسیژن در اروپا بسیار شناخته شده است و به طور مکرر گزارشاتی در مورد پاسخ مناسب چندین بیمار مبتلا به سرطان به این نوع از درمان منتشر می شود. برخی دانشمندان مانند دکتر «هرمان آیهارا» بر این باورند که سرطان به دلیل فقدان اکسیژن در سلول ایجاد می شود. عدم وجود اکسیژن در یک سلول موجب مرگ سلول می شود. با وجود این، برخی از سلول هایی که ناگزیر به زنده ماندن هستند، می آموزند که زندگی خود را بدون نیاز به اکسیژن طراحی نمایند و از این رو به طور غیر طبیعی به حیات خود ادامه می دهند. تکثیر این سلول های غیرطبیعی را سرطان می نامند.

آیا نوشیدن آب قلیایی برای سلامتی مفید است؟

نوشیدن آب قلیایی به عنوان یک راه و روش مطمئن برای جلوگیری از سرطان مورد قبول و باور است. وزارت بهداشت ژاپن مصرف این نوع آب را بسیار سفارش کرده است. نوشیدن آب قلیایی یونیزه شده به عنوان یک راه کلی درمان مد نظر می باشد. با وجود این، محافل پزشکی ژاپن اخیرا به آب یونیزه با دیدی مخالف نگاه می کنند. افراد بسیاری وجود دارند که معتقدند، آب قلیایی یونیزه شده تأثیر نامطلوبی بر سلامتی دارد.

مدیر انجمن تحقیقات بهداشت آب ژاپن بیان نمود: «این آب از ابتدا برای اهداف درمانی جهت استفاده بیمارانی که از افزایش اسیدیتی بدن رنج می بردند، تهیه شد. در واقع اگر یک فرد سالم از این آب بنوشد، مشکل خاصی ایجاد نمی شود ولی برای او نامناسب است، چون عملکرد معده او را ضعیف کرده و فعالیت پپسین را کاهش می دهد.»
پپسین در داخل معده انسان نقش مهمی را ایفا می کند و باکتری هایی که از محیط خارج به معده حمله می کنند را نابود می سازد. آب یونیزه به طور واضح با عملکرد اسید معده تداخل نموده و ممکن است باعث ایجاد بیماری در فرد شود. دستگاه یونیزه قلیایی کننده آب یک وسیله پزشکی است که توسط سازمان های مربوطه از جمله وزارت بهداشت ژاپن مورد تأیید قرار گرفته است. وزارت بهداشت اکنون در حال ارزیابی مجدد مجوزی است که به این دستگاه داده است.

از این رو آب یونیزه شده پاسخ مناسبی برای بهترین شیوه و نوع مصرف آب نمی باشد. همواره نیاز است که میزان PH خون را تنظیم و تصحیح نماییم. برای دستیابی به این وضعیت باید مقادیر کافی از آب را بدون افزودن مواد شیمیایی به آن مصرف کنیم.

چگونه آب در کاهش روند پیری تاثیر می گذارد

از
2
رای