رژیم تخم مرغ چگونه به کاهش وزن کمک می کند؟ (رژیم تخم مرغ 14 روزه)

رژیم تخم مرغ چگونه به کاهش وزن کمک می کند؟ (رژیم تخم مرغ 14 روزه) تخم مرغ یک ناگت مغذی است اما رژیم تخم مرغ به طور کلی کم کربوهیدرات است. مدل های مختلف رژیم تخم مرغ، از جمله رژیم غذایی فقط-تخم مرغ، رژیم تخم مرغ 14 روزه و ... وجود دارد.

رژیم تخم مرغ یک برنامه کاهش وزن است که این امکان را می دهد هر روز حداقل یک وعده غذایی سنتی تهیه کنید. این برنامه غذایی کم کالری، کم کربوهیدرات همراه با پروتئین بالا است که برای کمک به کاهش وزن بدون تحلیل عضلات طراحی شده است. مدل های مختلف رژیم تخم مرغ، از جمله رژیم غذایی فقط-تخم مرغ وجود دارد. در تمام مدل های این رژیم، سه وعده غذا در روز بدون میان وعده و تنها همراه آب یا نوشیدنی های بدون کالری خواهید داشت.

کارشناسان چه می گویند

«تخم مرغ یک ناگت مغذی است که پروتئین، کولین، ویتامین D، لووتیوم و مواد بیشتری را برای شما فراهم می کند، اما رژیم تخم مرغ به طور کلی کم کربوهیدرات است که منجر به گرسنگی شما می شود. همچنین مصرف بیش از حد مواد غذایی تکراری (مثل تخم مرغ برای صبحانه) خسته کننده می شود.»

مواد مغذی تخم مرغ

تخم مرغ یک کارخانه تغذیه است. حدود 75 کالری، 5 گرم چربی، 6 گرم پروتئین و کمتر از 1 گرم کربوهیدرات در یک تخم مرغ وجود دارد.

رژیم تخم مرغ چگونه عمل می کند

مدل های مختلفی ازین نوع رژیم غذایی برای کاهش وزن طراحی شده است که بر اساس تخم مرغ می باشند. این ها از محبوب ترین انواع آنها هستند:

1. رژیم تخم مرغ پخته شده 14 روزه

اگر این مدل از برنامه رژیم غذایی را انتخاب کنید، هر روز سه وعده غذا مصرف می کنید. میان وعده و نوشیدنی با کالری مجاز نیست. هر روز یک وعده غذا با پایه تخم مرغ میل می کنید، اما می توانید منابع دیگری از پروتئین های لاغری مانند مرغ یا ماهی را نیز به همراه آن مصرف کنید. برای تکمیل پروتئین موجود در بشقاب خود، می توانید سبزیجات کم کربوهیدرات مانند بروکلی یا اسفناج را نیز اضافه کنید. مرکبات گاهی اوقات مجاز هستند. این رژیم گاهی اوقات "رژیم تخم مرغ پخته شده" نامیده می شود و باید از تخم مرغ پخته سفت در آن استفاده شود به جای اینکه از نیمرو و یا تخم مرغ عسلی مصرف کنید.

 14 روزه رژیم کاهش وزن تخم مرغ پخته

2. رژیم تخم مرغ و گریپ فروت

این نوعی از رژیم غذایی 14 روزه تخم مرغ است و مدت زمان مشابهی را طی می کند. در این مدل از رژیم غذایی، نیمی از گریپ فروت را در هر وعده غذایی همراه با تخم مرغ یا گوشت لخم مصرف می کنید. هیچ میوه دیگری مجاز نیست

3. رژیم تخم مرغ تنها

این مدل از برنامه کاهش وزن یک رژیم غذایی مونو است. رژیم های مونو برنامه های کاهش وزن ناسالمی هستند که در آن مجاز به مصرف تنها یک نوع غذا برای مدت طولانی هستید. رژیم گیرندگان تنها تخم مرغ پخته و آب را طی هفته های متوالی مصرف می کنند.

4. رژیم تخم مرغ «پزشکی»

در این مدل از رژیم غذایی تخم مرغ باید یک تخم مرغ و یک قطعه نان را سه بار در روز مصرف کنید. همچنین مجاز به مصرف هر میوه و سبزی هستید. نوشیدنی های مجاز شامل آب، قهوه سیاه یا سایر نوشیدنی های بدون کالری می باشد. تخم مرغ را می توانید به هر طریقی که می خواهید به غذا اضافه کنید البته بدون افزودن کالری اضافی. این بدان معنی است که برای تهیه تخم مرغ شما نمی توانید از کره یا روغن استفاده کنید. برخی رژیم گیرندگان بر این باورند که این نسخه از رژیم غذایی تخم مرغ در برنامه های پزشکی و برای کاهش وزن بیمار قبل از جراحی استفاده می شود اما شواهدی بر این موضوع وجود ندارد.

5. رژیم تخم مرغ کتو

رژیم های غذایی کتوژنیک (رژیم های کتو)، نیاز به افزایش مصرف چربی دارند تا بدن در حالت کتوزیس قرار گیرد. در این مدل از رژیم تخم مرغ می توانید تخم مرغ را با کره و پنیر بخورید تا بدن خود را برای تولید کتون آماده کنید. برخی از انواع رژیم تخم مرغ برای شما بهتر از دیگران است، اما هیچ یک از آنها تغذیه متعادل را ارائه نمی دهند.

رژیم تخم مرغ چیست، چگونه به لاغری کمک می کند + انواع رژیم تخم مرغ

مواد غذایی مجاز همراه با رژیم

از آنجا که هیچ رژیم تخم مرغ استانداردی وجود ندارد، آنچه می خورید بستگی به نوع رژیمی دارد که دنبال می کنید. به طور کلی می توانید مقدار زیادی تخم مرغ، پروتئین های دیگر، سبزیجات و برخی میوه ها را مصرف کنید.

غذاهای سازگار با تخم مرغ

 • دیگر پروتئین های حیوانی مانند مرغ و ماهی
 • میوه ها مانند گریپ فروت و انواع توت ها
 • سبزیجات سبز برگ مانند اسفناج و کلم پیچ
 • سبزیجات غیر نشاسته ای مانند بروکلی، قارچ و فلفل
 • نوشیدنی های بدون کالری مانند آب، قهوه سیاه و چای تلخ

غذاهای ناسازگار با تخم مرغ

 • الکل
 • قند
 • کربوهیدرات های تصفیه شده، مانند نان و ماکارونی
 • غذاهای سرخ شده
 • شیرینی
 • شیر، آب و دیگر نوشیدنی های با کالری

چگونه رژیم تخم مرغ به کاهش وزن کمک می کند؟

زمان بندی پیشنهادی

هیچ زمان خاص برای رژیم غذایی تخم مرغ وجود ندارد. با این حال، رژیم غذایی روزانه به سه وعده غذا بدون مصرف میان وعده محدود می شود.      

از
5
رای