رابطه شاد زناشویی: 13 کار ساده که زوج های شاد و موفق هر روز انجام می دهند

رابطه شاد زناشویی: 13 کار ساده که زوج های شاد و موفق هر روز انجام می دهند شاید شما هم در اطراف خود زوج های شاد را دیده باشید که بسیار خوشحال و خوشبخت هستند و با خود فکر کرده اید که آنها چه می کنند که شما انجام نمی دهید؟!!!

من مطمئن هستم که افراد زیادی شنیده اید که گفته اند "روابط زناشویی سخت است!" متأسفانه، این همان چیزی است که اکثر مردم فکر می کنند. چرا؟ زیرا آنها هرگز ابزارهایی را برای آسانتر کردن روابط ارائه نمی دهند. من در مورد روابط زندگی زناشویی می آموزم و می نویسم، و وقتی مردم این را به من می گویند، من این جواب را می دهم: "روابط سخت نیست. این مردم روابط هستند که آنها را سخت می کنند."

تفاوت را ببین؟ در سناریوی اول، این بدان معنی است که همه روابط ذاتاً دارای نقص هستند و بنابراین باید بفهمیم که چگونه آن را برطرف کنیم. در سناریوی دوم، این واقعیت روشن می شود که مردم ناقص هستند. همه ما ناامنی های خود را داریم و آن را به روابط خود منتقل می کنیم. اگرچه این یک واقعیت اجتناب ناپذیر از زندگی است، به این معنی نیست که ما نمی توانیم یاد بگیریم که بر آنها غلبه کنیم و یک رابطه بسیار شاد داشته باشیم.

رابطه شاد زناشویی

شاید شما زوج های شاد را می شناسید و تعجب می کنید "آنها چه می کنند که ما انجام نمی دهیم؟" یا شاید شما حتی از هیچ زوج خوشبختی چیزی نمی دانید! در هر صورت، من مطمئن هستم که در بعضی از موارد شما فکر کرده اید راز موفقیت در رابطه آنها چیست. من اینجا هستم که به شما بگویم، کار چندان سختی نیست. همانطور که در بقیه این مقاله خواهید دید، اینها کارهای بسیار ساده ای هستند که زوج های خوشبخت هر روز انجام می دهند. چیزی که نیاز است برخی از تفکرات آگاهانه و تمایل به خوشبختی - و مهمتر از همه - شریک زندگی خود را خوشحال کردن، است. اگر تا الان توجه شما را جلب کرده ام، عالی است! خوشحالم که شما علاقه مند به یافتن "فرمول جادویی" برای یک رابطه شاد هستید. اگر فقط این نکات را رعایت کنید می توانید چنین چیزی را داشته باشید.

13 کار ساده که زوج های خوشبخت برای داشتن یک رابطه شاد زناشویی انجام می دهند

1. صحبت کنید و واقعاً به سخنان یکدیگر گوش دهید

این نکته ساده به نظر می رسد، درست است؟ منظورم این است که، چرا با کسی که نمی خواستید با او صحبت کنید، رابطه یا ازدواج برقرار می کنید؟ خوب، این روش معمول تر از آنچه فکر می کنید است. به اطراف نگاهی بیندازید. بیشتر زوج ها وقت خود را در تلفن، لپ تاپ، بازی ویدیویی یا برخی از دستگاه های الکترونیکی دیگر می گذرانند. این افراد بیشتر از همسر واقعی خود با این وسایل رابطه دارند. بنابراین، با یکدیگر صحبت کنید. به یکدیگر گوش کنید؛ منظورم این است که واقعاً با مغز و قلب خود به یکدیگر گوش دهید.

بهترین کارها برای داشتن رابطه شاد با همسر

2. در طول روز در ارتباط باشید

من یک بار با یک پسر قرار گذاشتم و وقتی با هم بودیم، همه چیز عالی بود. ما به هم نزدیک شدیم، همه چیز عادی بود و فکر می کردم واقعاً مناسب هم هستیم. اما مشکل این بود که وقتی ما از هم جدا بودیم، من به سختی با او ارتباط برقرار می کردم. باید توجه داشته باشید که حفظ ارتباط در طول روز بسیار مهم است. حتی اگر این ارتباط پیام کوتاه در طول روز باشد که می پرسد، "چه می کنی؟" یا "من به تو فکر می کنم، و تو را دوست دارم!" این تمام چیزهایی است که برای ادامه ارتباط لازم است.

3. در کارها با هم مشارکت کنید

متاسفانه، با گذشت زمان، بسیاری از زوج ها زندگی جداگانه ای دارند. حتی اگر آنها در یک خانه زندگی کنند، هنوز هم زندگی جداگانه ای دارند. به عنوان مثال، بسیاری از مردان "غار مرد" را دارند (یا می خواهند داشته باشند). گرچه این به نظر عالی می رسد، این چه معنایی دارد؟ این بدان معنی است که او می خواهد تنها باشد. او نمی خواهد که شریک زندگیش او را آزار دهد. چه پیامی ارسال می کند؟ منظور من این نیست که شما نیاز به یکدیگر دارید یا هفت روز هفته و بیست و چهار ساعت روز را با هم بگذرانید، اما باید بطور منظم با یکدیگر تعامل برقرار کنید.

چگونه با همسرتان رابطه شاد داشته باشید

4. ابراز قدردانی

من نمی توانم به اندازه کافی به شما فشار بیاورم که این موضوع چقدر مهم است! انسان تقریباً همه چیز را بطور واضح در نظر می گیرد - غذای روی میز، سقف بالای سر آنها - شما آن را نامگذاری می کنید. حتی افرادی که ما آنها را بیشتر دوست داریم.  تمام آنچه که طول می کشد یک "متشکرم" یا "من از شما قدردانی می کنم" ساده است. حتی اگر کسی به شما هر شب شام بدهد، باز هم بگویید: "خیلی از شام متشکرم، عزیزم. خوشمزه بود!" همه می خواهند بدانند که از آنها قدردانی می شود؛ به خصوص برای کارهایی که هر روز انجام می دهند که بعد از مدتی عادی جلوه می دهد.

5. برای داشتن روابط شاد با همسر خود، چیزهای خوب درباره یکدیگر بگویید

بیشتر افراد دوست دارند تعارف کنند. مطمئناً، همه اینگونه نیستند. اما حتی آن افراد در اعماق وجود خود می خواهند احساس خوبی نسبت به خود نشان دهند. بنابراین، گفتن چیزهایی مانند "شما بسیار زیبا هستید" یا "شما در آن جذاب به نظر می رسید" خیلی طول نمی کشد. حتی لازم نیست که به خودی خود یک تعارف باشد. اگر شریک زندگی تان به سلامتی و تناسب اندام خود اهمیت می دهد، می توانید چنین چیزی بگویید، "من واقعاً اراده شما را برای تلاش برای داشتن سلامتی تحسین می کنم، عزیزم!" مثبت بودن نسبت به یکدیگر بسیار مهم است.

برای داشتن روابط شاد با همسر خود، چیزهای خوب درباره یکدیگر بگویید

6. نیازهای شخص مقابل را قبل یا برابر نیازهای خود قرار دهید

ما این روزها در دنیایی بسیار خودخواه و خودشیفته زندگی می کنیم. این مربوط به "من، من، من" است. چه می توانم بدست آورم؟ چه کسی می تواند چیزی به من بدهد؟ چگونه می توانم بهتر از افراد دیگر باشم؟ این در روابط موثر نیست. اگر فقط به آنچه می توانید از شریک زندگی خود بدست آورید متمرکز شده اید، از او غافل می شوید. شما به فکر نیازهای آنها نیستید؛ فقط به فکر نیاز خودتان هستید. این طولانی مدت موثر نیست زیرا قطعاً با گذشت زمان باعث نارضایتی خواهد شد.

7. فکر کردن به اینکه، "چگونه می توانم زندگی او را بهتر کنم؟"

بنابراین، به جای اینکه به خودتان توجه کنید و آنچه را که می توانید در خارج از روابطه تان به دست آورید، باید طرز فکر خود را تغییر دهید. من این نقل قول را از دکتر فیل گرفتم. او همیشه این را در همایش خود می گوید. او می گوید: "هر روز از خواب بیدار می شود و به این فکر می کند که چگونه می تواند زندگی امروز همسرش رابین را بهتر کند. و رابین هم آن را تأیید می کند." وقتی ما سعی می کنیم زندگی شریک زندگی خود را بهتر کنیم، او نیز به طور طبیعی می خواهند زندگی ما را بهتر کند. ما می خواهیم چیزهایی رو به افراد بدهیم که آنها به ما می دهند، و برعکس آن نیز صادق است که کسی نمی تواند زندگی ما را بهتر کند.

زوج های موفق و فرمول جادویی روابط آنها

8. یکدیگر را ببخشید

بیایید با آن روبرو شویم؛ هیچ کس کامل نیست. و این بدان معنی است که شما نیز هیچ خصوصیت کاملی ندارید! بنابراین، زوج های خوشبخت خوشحال نیستند زیرا هر دو عالی هستند. آنها خوشحال هستند زیرا می دانند که کامل نیستند؛ اما یکدیگر را می بخشند. این می تواند یک خیانت وحشتناک باشد، یا این می تواند یک عادت ساده آزار دهنده باشد مثل اینکه هر شب جوراب های خود را روی زمین اتاق نشیمن قرار دهد و مرتب چیدن آنها را انتخاب نکند. در هر صورت، بخشش سنگ بنای روابط شاد است. 

9. با یکدیگر معاشقه کنید

شما باید عشق را زنده نگه دارید. من نمی توانم به شما بگویم چند زوج را می شناسم که می گذارند عشقشان بمیرد. من همیشه می گویم: "روابط مانند گیاهان است. شما باید هر روز آنها را آبیاری کنید در غیر این صورت آنها خواهند مرد." و معاشقه بخش عظیمی از آن است. معاشقه، یا تعریف کردن از کسی که عاشقش هستید را انجام دهید. قرار ملاقات های شبانه بگذارید. در صورت لزوم زمان عاشقانه را برنامه ریزی کنید. زنده نگه داشتن عشق عامل مهمی در زندگی زوج های خوشحال است. اگر آن را ندارید، ممکن است مانند هم اتاقی باشید یا حتی مانند برادر و خواهر. و چه کسی این را می خواهد؟

عادتهای خوب زوج های شاد

10. لمس عاشقانه را یک اولویت برتر قرار دهید

لمس به هر شکلی انجام می شود. این فقط مختص به رابطه جنسی نیست، اگرچه این مسئله نیز مهم است. همه افراد دارای رابطه جنسی متفاوت هستند، بنابراین زوج های خوشحال یا نیازهای یکدیگر را برطرف می کنند، یا حداقل در میانه این موضوع قرار دارند. لمس غیر جنسی نیز مهم است. گرفتن دست یکدیگر، خوابیدن در آغوش یکدیگر، آغوش تصادفی، بوسه های کوچک در طول روز ... تمام آنچه که لمس می کنید شما را بهم از نظر عاطفی متصل می کند.

11. با هم به رختخواب بروید

اگر یکی از شما یک پرنده خواب آلود و دیگری یک جغد شب باشد، انجام این کار دشوار خواهد بود. اما هنگامی که به این کار عادت نکنید که با هم به رختخواب بروید، باعث جدایی مداوم بین این دو نفر می شود. حتی اگر کسی بخواهد زودتر به رختخواب برود، دیگری می تواند به رختخواب بیاید و یک کتاب بخواند یا تلویزیون تماشا کند. این کار بخش مهم برگزاری مراسم پایان دادن به روز در کنار هم است. حتی بهتر است با هم همگام باشید، تا بتوانید در یک زمان به خواب بروید.

کارهای ساده که زوج های خوشبخت انجام می دهند

12. برای داشتن روابط شاد زناشویی از یکدیگر پشتیبانی کنید

بسیاری از ما آرزوهایی داریم که شاید هنوز به آن نرسیده ایم. و این عالی است زیرا زندگی سفر است نه مقصد. زوج های خوشبخت نه تنها در امیدها و رؤیاهای خود بلکه به هر طریقی که لازم باشند از یکدیگر حمایت می کنند. اگر او مشکلات خانوادگی دارد. با گفتن این جمله توسط همسرتان: "هوای شما را دارم". شما می توانید برای هر کاری روی او حساب کنید.

13. از هم لذت ببرید و بخندید

زندگی لازم نیست جدی باشد! خندیدن، تفریح​​، و داشتن یک شوخ طبعی عالی برای زندگی بسیاری از زوج های خوشحال بسیار مهم است. طنز زندگی را آسانتر و سرگرم کننده تر می کند. حتی اگر زندگی شما دشوار است، می توانید راهی برای تفریح ​​پیدا کنید. شاید با هم پیاده روی کنید، یا فقط یک فیلم خنده دار را با هم تماشا کنید. روش های بی شماری برای ایجاد تفریح ​​و خنده وجود دارد.

روش های بدست آوردن روابط شاد زناشویی

نتیجه گیری

همانطور که می بینید، تبدیل شدن یا ماندن به یک زوج خوشبخت چندان دشوار نیست. اینها کارهایی بسیار ساده است که می توانید از امروز انجام دهید! مشکل این است که اکثر مردم به فکر هیچ یک از این موارد نیستند. تمرکز و کمی تلاش لازم است. اما به من اعتماد کنید ... مطمئناً ارزشش را دارد! پس برای چه منتظر هستید؟ شریک زندگی تان را همین حالا خوشحال کنید.

از
11
رای