آموزش تصویری ساخت دنتال دم یا کاندوم دهانی به صورت مرحله به مرحله

آموزش تصویری ساخت دنتال دم یا کاندوم دهانی به صورت مرحله به مرحله کاندوم دهانی از تبادل مایعات دهان و اندام تناسلی در طول رابطه جنسی دهانی ممانعت می کند. برای همین داشتن یک دنتال دم ضروری است. می توانید اینجا روش ساخت کاندوم دهانی را مشاهده نمایید.

دنتال دم (به انگلیسی: Dental dam) یا کاندوم دهانی چیست؟ کاندوم دهانی یک تکه لاتکس نازک و انعطاف پذیر است که در هنگام رابطه جنسی دهانی از تماس مستقیم دهان با اندام جنسی جلوگیری می کند. استفاده از دنتال دم احتمال ابتلا به بیماری های آمیزشی را کاهش می دهد و در عین حال اجازه تحریک اندام تناسلی را نیز فراهم می کند. 

کاندوم دهانی شما را در مقابل چه چیزی حفاظت می کند؟

به طور کلی اقدامات ایمنی در رابطه جنسی بر روی رابطه جنسی به شکل دخول متمرکز شده است، به همین دلیل کاندوم دهانی به راحتی در دسترس نیست. اما این نوع از نزدیکی، تنها روشی نیست که احتمال دچار شدن به باکتری ها و عفونت ها را بوجود می آورد. احتمال ابتلا به بیماری آمیزشی از طریق رابطه جنسی دهانی نیز وجود دارد.

انواع عفونت ها عبارتند از:  

 • سیفلیس
 • سوزاک
 • کلامیدیا
 • هپاتیت
 • اچ ای وی

روش های حفاظت مانند کاندوم دهانی، می تواند خطر انتقال عفونت ها را در طول رابطه جنسی دهانی کاهش بدهد.

کاندوم دهانی

این کاندوم ها در مقابل چه چیزی توانایی حفاظت ندارند؟

کاندوم زبانی از تبادل مایعات دهان و اندام تناسلی در طول رابطه جنسی دهانی ممانعت می کند، اما ممکن است از جابجایی عفونت ها و بیماری ها در طی تماس پوست با پوست جلوگیری نکند.

کاندوم دهانی در مقابل موارد زیر از شما حفاظت نمی کند:

 • ویروس پاپیلومای انسانی (HPV). برخی از بیماری قابل انتقال آمیزشی از طریق تماس پوستی منتشر می شود، چه بیماری علامتی داشته باشد یا نه.
 • هرپس یا تبخال. اگر تبخال با چیزی پوشانده نشود، ممکن است در طی رابطه جنسی و از طریق تماس با آن به طرف مقابل منتقل شود.
 • شپش تناسلی. اگر در طول رابطه جنسی دهانی با این شپش ها در تماس باشید، ممکن است این حشره وارد موهای بدن شما هم بشود.

از کجا می توان کاندوم دهانی را تهیه کرد؟

یکی از دلایل ناشناخته بودن دنتال دم یا همان کاندوم دهانی این است که در داروخانه ها، فروشگاه ها و حتی مطب پزشکان در دسترس نیستند.

نکاتی برای داشتن رابطه جنسی دهانی بی خطر

کاندوم دهانی ابزاری مهم برای رابطه جنسی دهانی است. اگر می خواهید رابطه جنسی دهانی داشته باشید، پس نیاز به کاندوم دهانی دارید. این تصاویر به صورت مرحله به مرحله آموزش ساخت یک کاندوم دهانی را ارائه می دهد. ساخت آن آسان و بسیار با اهمیت است. بنابراین، با این تصاویر گام به گام پیش بروید. به باید داشته باشید، رابطه جنسی دهانی، رابطه بی خطری نیست.

آموزش تصویری ساخت دنتال دم یا کاندوم دهانی 

1. چیزهایی که برای ساخت کاندوم دهانی از یک کاندوم لازم دارید

ساخت کاندوم دهانی از یک کاندوم، کاری ساده است. شما نیاز به یک کاندوم و قیچی دارید.

می توانید از کاندوم های حاوی روان کننده استفاده کنید. با این حال، کاندوم های بدون روان کننده یا طعم، احتمالا احساس بهتری ایجاد کنند. همچنین باید به این نکته توجه کنید که همسرتان به لاتکس حساسیت نداشته باشد. اگر متوجه حساسیت او به لاتکس شده اید، کاندوم هایی از جنس پلی اورتان یا پلی ایزوپرن را انتخاب کنید. قیچی که استفاده می کنید باید تیز باشد.

آموزش گام به گام ساخت دنتال دم یا کاندوم دهانی

2. نوک کاندوم را بریده و جدا کنید

اولین قدم در ساخت کاندوم دهانی این است که بعد از باز کردن کاندوم، نوک آن را قیچی کنید. برای اینکه در نهایت کاندوم دهانی ظاهر یکدست و زیباتری داشته باشد، نوک آن را از قسمتی که عرض شروع به کاهش می کند برش دهید. البته نتیجه تفاوت چندانی هم ندارند.

توجه: باز کردن کاندوم زمانی که هنوز نوک آن را نبریده اید کار آسان تری است، همانطور که در این تصاویر نشان داده شده است.

مراحل ساخت کاندوم دهانی

3. کاندوم را از یک سمت برش بدهید

قدم بعدی برای ساخت کاندوم دهانی بریدن یک سمت کاندوم است. اگر نتوانستید یک برش صاف ایجاد کنید و نگران نشوید زیرا روی استفاده از آن تأثیر نخواهد داشت. پس از برش کاندوم به شکل مستطیل در می آید. در صورتی که به جای مستطیل به شکل مثلث دربیاید، ممکن است کار شما کمی دشوار شود.

ساخت کاندوم دهانی به روش ساده

4. شما یک کاندوم دهانی درست کردید!

حالا شما یک کاندم دهانی دارید، ساخت آن آسان نبود؟ ساخت این کاندوم اولین قدم است. قدم بعدی چیست؟ یاد بگیرید که چطور از آن استفاده کنید!

نکته خوبی که درباره ساخت کاندوم دهانی از کاندوم معمولی وجود دارد این است که اگر لبه آن را رها کردید، مطمئن هستید که در حالی که از آن استفاده می کنید کاندوم را بر نمی گردانید. فقط دقت کنید انتهای لبه دار را در سمتی بگیرید که بر آن کنترل دارید.  

چگونه می توانیم کاندوم دهانی بسازیم

5. نگه داشتن کاندوم دهانی

دو طرف کاندوم را با دست نگه دارید. با این کار از تماس مستقیم دهان با واژن در طی رابطه جلوگیری می شود. ممکن است با قرار دادن سمتی از کاندوم که آغشته به روان کننده است بر روی واژن، باعث شوید او بخاطر تحریک احساس خوشایندتری پیدا کند. همچنین این رابطه جنسی دهانی با وجود پوشش را طبیعی تر می کند. مهم است که لبه های کاندوم را چطور نگه می دارید. این به شما کمک می کند در میانه رابطه تصادفاً آن را برنگردانید. در صورت انجام این کار، محافظت را بی فایده کرده اید.

آموزش تصویری ساخت کاندوم دهانی

6. عدم ایجاد محدودیت در احساس

نگران نباشید! استفاده از کاندوم دهانی مانع از دیدن یا بو کردن بدن همسرتان نمی شود. کاندوم دهانی ساخته شده از یک کاندوم مردانه ساده، به اندازه کافی شفاف است که بتوان از روی آن مطالعه کرد.

ساخت دنتال دم چگونه دنتال دم بسازیم

آیا می توان کاندوم دهانی را مجدداً استفاده کرد؟

قطعاً نه. در صورتی که این کار را انجام دهید، خودتان یا همسرتان را در معرض ابتلا به بیماری های آمیزشی قرار می دهید. بیماری آمیزشی یا دیگر انواع عفونت ها می تواند از طریق رابطه جنسی دهانی منتقل شود. اگرچه استفاده از کاندوم ساده مردانه برای زمانی که زن قصد انجام رابطه دهانی با مرد را داشته باشد می تواند مؤثر باشد، اما در صورت رابطه دهانی واژنی یا مقعدی هیچگونه حفاظتی ارائه نمی دهد.

برخی نکات مهم در رابطه با استفاده از کاندوم دهانی

 • توجه داشته باشید که اگر قصد ساخت کاندوم دهانی با استفاده از کاندوم های معمولی را دارید، از کاندوم هایی استفاده کنید که حاوی مواد تأخیری، اسپرم کش و روان کننده نباشند چرا که این مواد شیمیایی موجب بی حسی و سوزش زبان می شوند.
 • استفاده از کاندوم های طعم دار به منظور ساخت کاندوم دهانی ایده جالبی به نظر می رسد، اما قبل از انتخاب، به موارد ذکر شده توسط سازنده روی جعبه دقت کنید.
 • به تاریخ انقضای کاندومی که قصد ساخت کاندوم دهانی با آن دارید، دقت کنید.
 • به هیچ وجه با کاندوم از روان کننده های مبتنی بر روغن استفاده نکنید. چرا که روان کننده هایی با پایه روغن (حتی روغن های خوراکی) می توانند سبب آسیب دیدن و پاره شدن کاندوم شوند.
 • اگر برای افزایش لذت جنسی مایل به استفاده از روان کننده (لوبریکانت) هستید دقت داشته باشید که حتما از روان کننده هایی بر پایه آب یا سیلیکون استفاده کنید.

منبع: verywellhealth

از
63
رای