جوش ناحیه تناسلی مردان نشانه چیست؛ درمان خانگی و پزشکی جوش سرسفید

جوش ناحیه تناسلی مردان نشانه چیست؛ درمان خانگی و پزشکی جوش سرسفید جوش ناحیه تناسلی مردان نشانه چیست ؛ علت جوش چرکی و سر سفید در ناحیه تناسلی مردان ؛ درمان خانگی جوش تناسلی مردان و درمان پزشکی برجستگی جوش مانند در ناحیه تناسلی مردان در سلام دنیا بخوانید.

پوست آلت تناسلی مانند پوست سایر قسمت‌های بدن شما مستعد بثورات، آکنه، عفونت‌ها و سایر شرایط است. توده ها و برجستگی های روی آلت تناسلی شما - در حالی که به طور بالقوه هشدار دهنده هستند - شایع و معمولا غیر سرطانی هستند. در واقع، انجمن سرطان آمریکا منبع مورد اعتماد گزارش می دهد که سرطان آلت تناسلی بسیار نادر است و هر سال کمتر از 1 نفر از هر 100000 نفر در ایالات متحده به آن مبتلا می شوند. ما در این مقاله در خصوص اینکه جوش ناحیه تناسلی مردان نشانه چیست ؛ علت جوش چرکی در ناحیه تناسلی مردان و درمان خانگی جوش تناسلی مردان و برجستگی جوش مانند آلت تناسلی مردان صحبت کردیم. با ما همراه باشید.

جوش ناحیه تناسلی مردان نشانه چیست

در مردانی که از نظر جنسی فعال نیستند یا همیشه در حین رابطه جنسی از کاندوم استفاده می کنند، جوش های سر سفید روی آلت تناسلی اغلب جوش های بی ضرر یا سایر اختلالات پوستی رایج هستند.

در مردان فعال جنسی - به ویژه آنهایی که از کاندوم استفاده نمی کنند یا دارای چندین شریک جنسی هستند - ممکن است نشان دهنده یک بیماری مقاربتی باشد. هر زمان که متوجه تغییراتی در پوست اطراف دستگاه تناسلی خود شدید، به پزشک خود مراجعه کنید. آنها می توانند آزمایشات مناسب را انجام دهند و درمان موثری را تجویز کنند.


حتما بخوانید: چگونه بفهمیم که چه سایز کاندومی برای ما مناسب است؟


علت جوش های سر سفید روی آلت تناسلی مردان و درمان

برآمدگی ها و جوش های روی آلت تناسلی بسیار شایع هستند و دلایل احتمالی زیادی وجود دارد:

1. علت جوش ناحیه تناسلی مردان: آکنه

آکنه زمانی اتفاق می‌افتد که منافذ آلت تناسلی با روغن، عرق و مواد زائد مسدود می‌شوند - درست مانند آکنه در سایر قسمت‌های بدن، مانند صورت. نتیجه نهایی جوش های سرسفید یا جوش هایی است که به دلیل چربی به دام افتاده ظاهری سفید به خود می گیرند.

 • درمان پزشکی: به طور کلی، برای این کار نیازی به درمان دارویی ندارید، زیرا جوش ها خود به خود فروکش می کنند.
 • درمان‌های خانگی: برای کمک به روند بهبودی در خانه، می‌توانید از کمپرس گرم برای گشاد کردن منافذ استفاده کنید. حتماً محل را تمیز و خشک نگه دارید. سعی نکنید جوش ها را از بین ببرید - این می تواند منجر به عفونت و زخم شود. 

علت جوش های سر سفید روی آلت تناسلی مردان و درمان

2. پاپول های آلت تناسلی مرواریدی

پاپول های آلت تناسلی مرواریدی به صورت گنبدهای سفید یا زرد در ردیف هایی در اطراف سر (یا سر) آلت تناسلی ظاهر می شوند. آنها شبیه برچسب های پوستی هستند. علت پاپول های آلت تناسلی مرواریدی ناشناخته است، اما شایع هستند. بر اساس داده های منتشر شده در مجله انجمن پزشکی کانادا ، آنها می توانند تا 48 درصد از مردان، معمولا پس از بلوغ ظاهر شوند. آنها بیشتر در مردان آفریقایی-آمریکایی و ختنه نشده دیده می شوند.

 • درمان پزشکی: این وضعیت نیازی به درمان پزشکی ندارد، اگرچه هنگامی که پاپول ها ظاهر می شوند تمایل به باقی ماندن دارند.
 • درمان های خانگی: هیچ درمان خانگی شناخته شده ای برای پاپول آلت تناسلی وجود ندارد، اما آنها جای نگرانی ندارند.

پاپول های آلت تناسلی مرواریدی مسری یا مقاربتی نیستند.


حتما بخوانید: پاپول مرواریدی مردانه چیست


3. علت جوش ناحیه تناسلی مردان: لیکن پلان

این اختلال پوستی می تواند در هر جایی از بدن شما ظاهر شود. هنگامی که روی آلت تناسلی ایجاد می شود، به نظر می رسد برجستگی های مایل به قرمز یا ارغوانی با بالای صافی که می تواند دارای رگه های سفید ظریفی باشد که از آنها عبور می کند. برجستگی ها می توانند بدون درد یا خارش و درد باشند. اگرچه علت دقیق لیکن پلان ناشناخته است، متخصصان به دلایل مختلفی برای ایجاد آن مشکوک هستند، از جمله:

 • یک اختلال ایمنی
 • عفونت با ویروس هپاتیت C
 • واکنش آلرژیک به برخی ترکیبات و داروها

درمان پزشکی: این وضعیت می تواند بدون درمان از بین برود، اما طبق تحقیقات منتشر شده در مجله BJU International می توان با استفاده کوتاه مدت از کرم های استروئیدی که روی پوست استفاده می شود، آن را با موفقیت درمان کرد.

درمان های خانگی: در خانه، کمپرس خنک، حمام های کلوئیدی بلغور جو دوسر (محصول حمامی که از بلغور جو دوسر ریز آسیاب شده تهیه می شود) وکرم های هیدروکورتیزون می توانند التهاب و ناراحتی را کاهش دهند. 

این بیماری مسری یا مقاربتی نیست.

علت جوش ناحیه تناسلی مردان: لیکن پلان

4. زگیل ناحیه تناسلی

زگیل تناسلی برآمدگی های گوشتی یا سفید رنگی هستند که می توانند شبیه سرهای ریز گل کلم باشند. آنها می توانند روی آلت تناسلی و اندام تناسلی اطراف آن ظاهر شوند - هر جا که پوست با عفونت تماس پیدا کند. با این حال، برخی از افراد مبتلا می شوند و هرگز آن را نمی دانند. عفونت ناشی از تماس پوست به پوست با ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) در حین رابطه جنسی است. Planned Parenthood اشاره می کند که زگیل تناسلی شایع ترین بیماری مقاربتی است که سالانه حدود 360000 نفر را مبتلا می کند.


حتما بخوانید: علت زگیل تناسلی در مردان و درمان آن


درمان پزشکی: زگیل تناسلی ممکن است خود به خود از بین برود، اما گاهی اوقات می تواند رشد کرده و گسترش یابد. پزشک می تواند زگیل ها را منجمد یا بسوزاند یا کرم های موضعی تجویز کند که بافت زگیل تناسلی را از بین می برد. هیچ درمانی وجود ندارد، اما در حال حاضر واکسنی برای محافظت در برابر زگیل تناسلی وجود دارد. به طور کلی برای نوجوانان توصیه می شود. مزایا و معایب این واکسن را بخوانید.

درمان های خانگی: اگرچه شواهد قطعی کافی برای گفتن با قطعیت وجود ندارد، روغن درخت چای ممکن است در درمان زگیل تناسلی مفید باشد. متخصصان نسبت به استفاده از هرگونه محصولات رفع زگیل بدون نسخه روی زگیل تناسلی هشدار می دهند، زیرا آنها برای این ناحیه از بدن ساخته نشده اند. درباره درمان های خانگی زگیل تناسلی بیشتر بدانید.

اگر عفونت فعال دارید، از رابطه جنسی (از جمله رابطه جنسی دهانی و مقعدی) خودداری کنید و پس از دست زدن به اندام تناسلی دست های خود را بشویید. در حالی که کاندوم می تواند در برابر زگیل تناسلی محافظت کند، اما فقط از پوستی که می پوشاند محافظت می کند.

5. علت جوش ناحیه تناسلی مردان: سیفلیس

سیفلیس یک عفونت مقاربتی است که در ابتدا می تواند به صورت یک یا چند زخم سفید رنگ در آلت تناسلی و اندام تناسلی ظاهر شود. این بیماری توسط باکتری به نام ترپونما پالیدوم ایجاد می شود. اغلب از طریق رابطه جنسی منتقل می شود.

 • درمان پزشکی: با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، زخم های پوستی بهبود می یابند حتی اگر هیچ درمانی دریافت نکنید. با این حال، بدون درمان (که معمولاً از داروی پنی سیلین تشکیل می شود)، خود بیماری پیشرفت می کند و حتی می تواند منجر به مرگ شود.
 • درمان های خانگی: طبق CDC، هیچ درمان خانگی برای سیفلیس وجود ندارد با این حال، می توان آن را در مراحل اولیه با درمان مناسب پنی سیلین درمان کرد.

حتما بخوانید: بیماری سیفلیس چیست و چه علائمی دارد


مهم است که تا زمانی که آزمایش سیفلیس منفی نشده اید از رابطه جنسی خودداری کنید و برای کاهش احتمال ابتلا به این بیماری از کاندوم استفاده کنید.

6. تبخال ناحیه تناسلی

برخی از افرادی که به تبخال تناسلی مبتلا می شوند هرگز علائمی از خود بروز نمی دهند. هنگامی که علائم ظاهر می شوند، تبخال تناسلی به طور کلی به شکل زخم های تاول مانند است که می تواند پوشش خاکستری یا سفید داشته باشد. زخم ها می توانند خارش و سوزش داشته باشند. این وضعیت در اثر تماس پوست به پوست با ویروس هرپس سیمپلکس (HSV) اغلب از طریق فعالیت جنسی ایجاد می شود.


حتما بخوانید: درمان خانگی تبخال ناحیه تناسلی با گیاهان دارویی و پزشکی


 • درمان پزشکی: پزشک شما می تواند داروهای ضد ویروسی را تجویز کند که مدت و شدت شیوع را کاهش می دهد.
 • درمان های خانگی: کمپرس های خنک، حمام های تسکین دهنده با بلغور جو دوسر کلوئیدی (ریز آسیاب شده) و مسکن هایی مانند استامینوفن (تیلنول) می توانند به تسکین ناراحتی کمک کنند.

در هنگام عفونت فعال از رابطه جنسی خودداری کنید، همیشه از کاندوم استفاده کنید و شرکای جنسی را محدود کنید.

تشخیص وضعیت

پزشک شما یک معاینه فیزیکی انجام می دهد، اندام تناسلی شما را بررسی می کند و از شما در مورد عادات جنسی شما می پرسد. بسته به یافته ها، پزشک شما ممکن است یک نمونه بافت از برآمدگی بگیرد یا برای غربالگری چیزی مانند سیفلیس به شما آزمایش خون بدهد.

سخن آخر

وجود جوش های سرسفید روی آلت تناسلی شما ممکن است شما را نگران کند، اما معمولاً خطرناک نیست. بسیاری از علت مسری یا مقاربتی نیستند. با این حال، برخی از آنها می توانند به شریک جنسی منتقل شوند، بنابراین باید در مورد هر تغییری که در ظاهر دستگاه تناسلی خود مشاهده می کنید به پزشک مراجعه کنید. انجام رابطه جنسی ایمن می تواند به جلوگیری از گسترش بسیاری از بیماری ها کمک کند.


مقالات مرتبط:

علت برجستگی جوش مانند در ناحیه تناسلی زنان

علت دانه های سفید روی اندام تناسلی مردان چیست

6 درمان خانگی و داروی گیاهی برای اختلال نعوظ مردان

از
5
رای