چگونه بفهمیم که چه سایز کاندومی برای ما مناسب است؟

چگونه بفهمیم که چه سایز کاندومی برای ما مناسب است؟ سایز کاندوم ها بر اساس ضخامت و طول آلت تناسلی در وضعیت نغوظ (تحریک شده) تعیین می شود. در کنار سایز کاندوم ویژگی هایی مانند طراحی و ماده سازنده کاندوم را نیز می توان مد نظر گرفت.

استفاده از اندازه کاندوم مناسب برای راحتی، پیشگیری از انتقال بیماری های مقاربتی (STDs) و کنترل مؤثر بارداری مهم می باشد. استفاده از کاندوم با سایز بزرگ ممکن است باعث سر خوردن آن از روی آلت شده و استفاده از کاندوم های کوچک ممکن است باعث پارگی آن شود. هنگامی که تصمیم به خرید کاندوم دارید، بایستی زمانی را برای یافتن گزینه هایی که مناسب شما می باشند اختصاص دهید.

چگونه بفهمیم که چه سایز کاندومی برای ما مناسب است؟

1. اندازه گیری خود

سایز کاندوم ها بر اساس ضخامت و طول آلت تناسلی در وضعیت نغوظ (تحریک شده) تعیین می شود. برای فهمیدن سایز خود، بایستی آلت خود را در وضعیت تحریک شده اندازه گیری نمایید.

  • برای اندازه گیری دقیق آلت تحریک شده، یک نوک خط کش یا وسیله اندازه گیری را برای روی استخوان لگن خود نگاه داشته و اندازه آلت را تا نوک آن مشاهده کنید.
  • برای ضخامت (پهنای) آلت، یک تکه نخ یا یک متر اندازه گیری نرم استفاده کرده و به آرامی آنرا دور ضخیم ترین قسمت آلت خود بپیچید. سپس تکه نخ را اندازه گیری کنید.

وقتی این ابعاد را بدست آوردید، می توانید از یک نمودار اندازه کاندوم که اندازه ها را برای برندهای مختلف لیست می نماید، استفاده کنید تا کاندومی را که بیشترین تناسب را برای اندازه آلت شما دارد، بیابید.

روش انتخاب سایز کاندوم

2. اندازه های کاندوم

اندازه بندی کاندوم ها ممکن است گیج کننده باشد زیرا تولید کنندگان مختلف کاندوم، از اندازه گیری های نسبتاً متفاوتی برای بیان سایز بهره می گیرند. همین مورد معمولاً در مورد پوشاک نیز وجود دارد. یک برند ممکن است یک کاندوم را اندازه بزرگ در نظر بگیرد ولی برند دیگر همان اندازه را در دسته استاندارد قرار دهد. پهنای کاندوم نیز بایستی در هنگام مقایسه اندازه های کاندوم مد نظر قرار گیرد. ضخامت آلت بر میزان راحتی و بی حرکت ماندن کاندوم تأثیر می گذارد. می توانید از این نکات کلی بهره بگیرید:

  • کاندوم های استاندارد دارای ضخامتی بین 1.75 تا 2 اینچ (44.45 تا 50.8 میلی متر) دارند.
  • کاندوم های کوچک ضخامت کمتر از 1.75 اینچ (44.45 میلی متر) دارند.
  • کاندوم های بزرگ ضخامتی بیش از 2 اینچ (50.8 میلی متر) دارند.

طول کاندوم نیز بایستی در نظر گرفته شود زیرا کاندوم بایستی تمام آلت را پوشش داده و فضایی نیز برای انزال در ابتدایش داشته باشد. می توانید از این قواعد کلی نیز بهره بگیرید:

  • کاندوم های استاندارد معمولاً طولی بین 7.25 تا 7.8 اینچ (184.15 تا 198.12 میلی متر) دارند.
  • کاندوم های کوچک معمولاً طولی بین 7 تا 7.8 (177.8 تا 198.12 میلی متر) دارند.
  • کاندوم های بزرگ معمولاً طولی بین 7.25 تا 8.1 اینچ (184.15 تا 205.74 میلی متر) دارند.

اندازه و سایز کاندوم و روش انتخاب کاندوم مناسب

ملاحظات

وقتی برندهای کاندومی که نزدیک ترین سایز را برای آلت دارند، یافتید، بهتر است ابتدا تعداد کمی خریداری کنید تا بتوانید آنها را امتحان نمایید. این امر به شما اجازه می دهد تا بهترین گزینه را در بین آنها از لحاظ راحتی، تناسب و حساسیت بیابید. در کنار سایز، ویژگی های دیگری نیز در کاندوم ها وجود دارند که ممکن است بخواهید آنها را مد نظر قرار دهید.

1. ماده سازنده کاندوم

شامل لاتکس، پلی اورتان، پلی ایزوپرن و لمب اسکین. ممکن است مفید باشد که کاندوم هایی با جنس های مختلف را امتحان کنید تا بتوانید راحت ترین گزینه را برای خودتان برگزینید.

2. طراحی

کاندوم های با طرح ها و شکل های مختلفی ارائه می شوند و شما ممکن است یکی از این مدلها را بر سایرین ترجیح دهید.

3. ماده روان کننده داخلی

بسیاری از برندهای کاندوم مانند کاندوم های Trojan Double Ecstasy و LifeStyles Turbo از روان کننده ها استفاده می کنند. این مواد می توانند حساسیت را بالا برده و برای هر دو طرف لذت بخش باشند.  افزودن روان کننده به کاندوم می تواند حساسیت و راحتی شریک جنسی شما را بهبود بخشد. می توانید مواد روان کننده مانند Astroglide و K-Y Jelly را خریداری کرده و همراه با کاندوم استفاده نمایید. مواد روان کننده سیلیکونی معمولاً برای مدت زمان طولانی تر خاصیت خود را نسبت به سایر گزینه ها حفظ می نمایند.

اگر از کاندوم های لاتکس استفاده می کنید، بهتر است از محصولات روان کننده آبکی یا سیلیکونی بهره بگیرید زیرا روان کننده های روغنی می توانند خاصیت لاتکس را کاهش دهند. مراقب باشید که در مصرف روان کننده زیاده روی نکنید زیرا باعث سر خوردن کاندوم خواهد شد.

ویژگی های و سایز کاندوم

جمع بندی

اگر تمایلی به استفاده از کاندوم ندارید، ممکن است یکی از دلایل آن عدم استفاده از کاندوم با سایز مناسب بوده باشد. محاسبه اندازه کاندوم یک جنبه مهم در استفاده از کاندوم با راحتی و کارآمدی بالا می باشد. انتخاب کاندوم مناسب ممکن است کمی برای شما و شریک جنسی تان وقت گیر باشد. اگر مطمئن نیستید که چگونه از کاندوم استفاده کنید، چند بار نحوه استفاده از آن را قبل از رابطه جنسی تمرین کنید تا در زمان لازم برای استفاده از آن دچار دلهره و آشفتگی نشوید. می توانید از شریک زندگی خود نیز برای تمرین استفاده از کاندوم بهره بگیرید و این عمل را با یکدیگر انجام دهید تا در مواقع لزوم از مهارت و اطمینان مناسب در استفاده از کاندوم برخورد باشید. 

منبع: verywellhealth

از
6
رای