اندازه طبیعی اندام تناسلی مردان؛ همه چیزهایی که باید درباره کوچکی آلت بدانید

اندازه طبیعی اندام تناسلی مردان؛ همه چیزهایی که باید درباره کوچکی آلت بدانید یکی از دغدغه های ذهنی که آرامش یک مرد را می تواند به مخاطره بیندازد اندازه آلت تناسلی او و تاثیری که این مورد در رابطه جنسی اش می گذارد است.

نقش قابل توجهی که اندازه آلت تناسلی از نظر مردان دارد به شکل خجالت آوری خنده دار است.

ما معمولاً آلت تناسلی (به خصوص اندازه آن را) را با مردانگی ارتباط می دهیم. حتی فراتر از آن می رویم و اصطلاح "انسانیت" را به کار می بریم. در تئوری، انسانیت باید در مورد شخصیت شما باشد، نه اندام تناسلیتان، درباره تاثیر اعمالتان باشد، نه تاثیر اندام تناسلی در زندگی.

مفهوم مردی با آلت تناسلی کوچک که شخصی مورد ترحم و تمسخر است، هنوز در فرهنگ ها وجود دارد. و اگر داشتن آلت تناسلی نه چندان بزرگ چنین بار سنگین روحی ای دارد، می توانید تصور کنید برای افرادی که دچار میکروپنیس یا کوچکی آلت هستند چقدر سخت است.

کوچکی آلت چیست؟

کوچکی آلت یا میکروپنیس دقیقاً چیست؟

ما با یک پزشک متخصص و نویسنده بهداشت جنسی صحبت کردیم تا متوجه بشویم کوچکی آلت یا میکروپنیس چیست، چه چیزی باعث آن می شود و چه کاری می توانید برای آن انجام بدهید.

1. کوچکی آلت چیست؟

با توجه به نام آن، ممکن است یک آلت تناسلی خیلی کوچک تصور کنید که برای دیدن آن نیاز به میکروسکوپ است. با این حال، دقیقاً هم اینطور نیست.

دکتر استنتون هانیگ متخصص اورولوژی مردان می گوید: " میکروپنیس اساساً آلتی است که 2.5 انحراف استاندارد کوچکتر از اندازه متوسط آلت دارد". اندازه طبیعی اندام تناسلی مردان درحالت نعوظ (میانگین طول آلت در حالت کشیده شده) 13.3 سانتی متر است. بنابراین یک آلت کوچک در حدود 9.3 یا کمتر خواهد بود.

اندازه طبیعی آلت مردان

2. کوچکی آلت چقدر رایج است؟

با وجود اینکه آلت کوچک یا میکروپنیس لزوماً آلتی در اندازه میکروسکوپی نیست، اما درصد بسیار کمی از جمعیت را دربر می گیرد، و چیزی کمتر از یک درصد را تحت تاثیر قرار می دهد.

دکتر دنی گارت، متخصص بهداشت جنسی می گوید: "کوچک آلتی بسیار نادر است و در کمتر از 0.6 درصد از جمعیت یافت می شود". در تقریبا 7.7 میلیارد انسانی که در زمین وجود دارد و تقریبا 50 درصد آن را مردان تشکیل می دهند، تعداد افراد دچار به کوچک آلتی در حدود 22 میلیون نفر در سراسر جهان است. این تعداد در آمریکا 0.015 درصد بوده است که 1.5 میکروپنیس در هر ده هزار تولید پسر است."

با این حال، به معنای واقعی کلمه، صدها هزار نفر دارای آلت کوچک هستند. دکتر فاست می گوید: "مردان زیادی آلت کوچک دارند و این تعداد شامل افرادی که تغییر جنسیت داده اند و افرادی که جنسیت عادی دارند نیست." افرادی که کوچکی آلت دارند احساس تنهایی می کنند.

3. چه چیزی باعث کوچکی آلت می شود؟

اگر برخی از قسمت های بدن شما به نظر کمی غیر طبیعی می رسند، ممکن است نگران بشوید که این مسئله به نوعی تقصیر شماست. با این حال، در این مورد معمولاً شما مقصر نیستید. وقتی صحبت از کوچکی آلت می شود (و به طور کلی اندازه آلت)، قطعاً هیچ ارتباطی بین فعالیت های شما و اندازه اندام تناسلیتان وجود ندارد، برای اینکه شرایط به وجود آمدن میکروپنیس از دورانی شروع می شود که در رحم بوده اید، پس ربطی به تغذیه غلط، عدم ورزش کافی یا خود ارضایی بیش از حد ندارد.

دکتر گرت می گوید: "شایعترین علت میکروپنیس به علت کمبود تستوسترون جنینی است، و این به دلیل هیپوگنادوتروپیک هیپوگنادیسم رخ می دهد". این مسئله زمانی اتفاق می افتد که هیپوتالاموس هورمون های محرک بیضه جهت تولید تستوسترون لازم برای رشد و نمو را ترشح نمی کند. در حالیکه این می تواند فقط یک انحراف ژنتیکی بدون دلیل واقعی باشد، همچنین می تواند ناشی از قرار گرفتن در معرض برخی مواد مضر در دوران جنینی باشد. او اضافه می کند: "در مواردی کوچکی آلت در کنار سایر نارسایی های مادرزادی در مادرانی دیده شد که در دوران بارداری در معرض آفت کش ها یا سایر مواد شیمیایی سمی قرار داشتند."

به طور خلاصه، می توانید یک نفس راحت بکشید، نه این مشکل تقصیر شما نیست.

4. آیا می توانید یک آلت کوچک را بزرگتر کنید؟

این سوال می تواند برای هر مردی که نگران اندازه آلتش هست پیش بیاید، "آیا می توانم به طریقی آلت تناسلی ام را بزرگتر کنم؟" البته، این یک سوال با جوابی ساده و مشخص نیست.

اگر شما یک شخص بالغ هستید، احتمالاً شانس زیادی ندارید. به طور کلی، نمی توانید سایز آلت کوچک خود را افزایش دهید. با این حال، شرایطی وجود دارد که می توان کودک دچار این مشکل را بهبود داد. اگر نوزادی با این مشکل دارید، درمان موضعی امکان پذیر است. گاهی اوقات، این مشکل نوعی از نقص ژنتیکی یا هورمونی است که می تواند در نوزادی درمان شود. اگر در حال حاضر که شما این مطلب را می خوانید، از دوران نوزادی فرزندتان گذشته باشد، پس چه کاری می توانید انجام دهید؟

اگر هورمون تراپی اثری نداشت، برخی از پزشکان ممکن است جراحی برای قرار دادن ایمپلنت در آلت تناسلی را پیشنهاد بدهند.

گفته می شود حداقل برخی شواهد وجود دارند که جراحی کشیده تر کردن آلت تناسلی موثر واقع نشده است. همچنین احتمالاً عمل گرانی است و هر روش جراحی خطراتی را نیز به همراه دارد.

بزرگ کردن آلت مردان

5. چطور کوچکی آلت بر زندگی جنسی شما تاثیر می گذارد؟

هرگز نمی توانید حدس بزنید که عکس العمل دیگران وقتی برای اولین بار اندام خصوصی شما را می بینند چه خواهد بود، اما اگر آلت کوچکی داشته باشید این نگرانی برایتان پیش می آید که مشکلی شما پیش شریک زندگیتان فاش شود.

برای شروع، باید به این نکته اشاره کنیم که میکروپنیس یا آلت کوچک، نشان دهنده این نیست که عملکرد آن با سایر آلت ها تفات دارد.

دکتر هانیگ می گوید: "اکثر مردان با آلت کوچک می توانند در اعمال جنسی خوب عمل کنند." "آنها معمولاً مشکلی در نعوظ، ارگاسم و غیره ندارند. بنابراین، نباید هیچ بحث خاصی وجود داشته باشد مگر اینکه این مسئله رابطه بین زوج را تحت تاثیر قرار بدهد."

بودن در رابطه با کسی که مشکلی با کوچکی آلت شما ندارد ممکن است غیر ممکن به نظر برسد، اما روابط تنها بر اساس اندازه یک بخش از بدن شکل نمی گیرند و مسائل دیگری نیز هستند که یک رابطه را می سازد.

در حالیکه درست است که برخی افراد ممکن است ایده قرار گذاشتن یا ارتباط با کسی که آلت کوچک دارد را مسخره کنند، اما در این موارد آنها هستند که ضرر می کنند. در واقع آنها با این کار شما را از آشنا شدن با فردی سطحی و کوته فکر نجات می دهند.

دکتر فاست می گوید: "در رابطه با افرادی که آلت کوچکی دارند، باید به خاطر داشته باشید که رابطه جنسی تنها در عمل دخول خلاصه نشده است. روش های زیاد دیگری هم برای رسیدن به لذت و ارگاسم وجود دارد. همه زوج ها می توانند وقت بگذارند و این روش ها را یاد بگیرند (چیزی که باعث تحریک آنها و رسیدن به لذت می شود را یاد بگیرند). به یاد داشته باشید با تجربه این روش ها و پیدا کردن راه های رسیدن به لذت، این حقیقت برای شما روشن می شود که اندازه آلت تناسلی زیاد هم مهم نیست."

کوچکی آلت چیزی نیست که بخاطر آن خجالت بکشید و حتی اگر درباره آن مردد باشد، توصیه می شود این مسئله را با کسی که قرار است همسر آینده شما بشود مطرح کنید.

تاثیر اندازه آلت مردان در رابطه جنسی

با صحبت درباره این مسئله به شکل بی پرده، باعث می شوید هنگام برقرار روابط نزدیک و خصوصی، شریک تازه زندگی شما شکه نشود. پنهان کردن این مسئله، آن را از بین نمی برد. در این موقعیت صداقت بهترین سیاست است و به شما این امکان را می دهد که توانایی های دیگرتان برای ایجاد حس رضایت در او را بروز دهید که حتی ممکن است از استفاده از آلت تناسلی هم برای او لذت بخش تر باشد.

شما می توانید بدون داشتن آلت تناسلی بزرگ (یا اصلاً آلت تناسلی) همسرتان را خوشحال کنید اما باید بدانید که چطور او را به شکل های دیگر یا با استفاده صحیح از اسباب بازی های جنسی به لذت برسانید.

داشتن یک آلت کوچک شاید در فرهنگ ما چیزی نباشد که بتوان به آن افتخار کرد، اما به ندرت مانع از داشتن یک رابطه جنسی خوب می شود. علاوه بر این، در زندگی چیزهای خیلی بیشتری از اندازه آلت وجود دارد.

منبع: askmen

از
6
رای