6 درمان خانگی و داروی گیاهی برای اختلال نعوظ مردان

6 درمان خانگی و داروی گیاهی برای اختلال نعوظ مردان درمان های استاندارد اختلال نعوظ شامل داروهای تجویز شده، پمپ های خلاء، ایمپلنت و جراحی است اما بسیاری از مردان گزینه های طبیعی را ترجیح می دهند. درمان خانگی و داروی گیاهی برای نعوظ مردان در سلام دنیا بخوانید.

اختلال نعوظ (ED) معمولاً ناتوانی جنسی نامیده می شود. این شرایطی است که در آن یک مرد نمی تواند در حین عملکرد جنسی به نعوظ رسیده یا آنرا حفظ کند. علائم ممکن است شامل کاهش میل جنسی نیز باشد. اگر این بیماری بیش از چند هفته یا چند ماه طول بکشد، پزشک احتمالاً مشکل شما را اختلال نعوظ تشخیص می دهد. اختلال نعوظ در ایالات متحده 30 میلیون مرد را درگیر کرده است.

درمان های استاندارد اختلال نعوظ شامل داروهای تجویز شده، پمپ های خلاء، ایمپلنت و جراحی است اما بسیاری از مردان گزینه های طبیعی را ترجیح می دهند. تحقیقات نشان داده است که برخی گزینه های طبیعی می توانند علائم اختلال نعوظ را بهبود بخشند. ادامه این مطلب از سلام دنیا را بخوانید تا در مورد داروی گیاهی برای نعوظ مردان که از پشتیبانی علمی برخوردار هستند، اطلاعات کسب کنید.

داروی گیاهی برای نعوظ مردان (درمان خانگی و گیاهی انزال زودرس )

1. درمان گیاهی ناتوانی نعوظ: جینسینگ پاناکس

جینسینگ پاناکس که ویاگرای گیاهی (جینسینگ قرمز) نامیده می شود، از تحقیقات محکمی برخوردار است. محققان هفت مطالعه معتبر در مورد ارتباط جینسینگ قرمز و اختلال نعوظ را در سال 2008 مورد بررسی قرار دادند. دوزهای مصرفی بین 600 تا 1000 میلی گرم به میزان سه بار مصرف روزانه بود. آنها به این نتیجه رسیدند که "شواهدی دال بر تأثیر جینسینگ قرمز بر درمان اختلال نعوظ" وجود دارد.


حتما بخوانید: خواص جینسینگ قرمز برای زنان و مردان


تحقیقات بیشتر در حال بررسی نحوه تأثیر جینسینگ قرمز بر اختلال نعوظ می باشد. جینسنوزید یکی از عناصر موجود در عصاره جینسینگ پاناکس است که در سطح سلولی برای بهبود نعوظ عمل می کند.

به نظر می رسد عملکرد جینسینگ پاناکس برای افرادی که چربی خون بالا و سندرم متابولیک دارند، موثرتر است. این گیاه دارای عملکرد ضد التهابی بوده، عملکرد ریه ها و جریان خون را در سایر بیماری ها نیز بهبود می بخشد و تمامی این ویژگی ها ممکن است اختلال نعوظ را کاهش دهند.

درمان گیاهی ناتوانی نعوظ

2. درمان گیاهی ناتوانی نعوظ: ریشه طلایی یا Rhodiola rosea

یک مطالعه کوچک نشان داده است که ریشه طلایی می تواند در این زمینه مفید باشد. به 25 نفر از 35 مرد مورد مطالعه، 150 تا 200 میلی گرم در روز به مدت سه ماه از این گیاه داده شد. آنها بهبود عملکرد جنسی را تجربه کردند. ثابت شده است که این گیاه باعث بهبود انرژی و کاهش خستگی می شود. برای درک عمل و اطمینان از ایمنی مصرف آن، به مطالعات بیشتری نیاز است.

3. درمان گیاهی ناتوانی نعوظ: DHEA

دهیدرواپیاندروسترون (DHEA) هورمونی طبیعی است که توسط غدد فوق کلیوی تولید می شود. این ماده می تواند هم به استروژن و هم به تستوسترون در بدن تبدیل شود. دانشمندان مکملی غذایی را از سیب زمینی شیرین وحشی و سویا تهیه کرده اند.

مطالعه تاثیرگذار بر روی مردان سالخورده در ماساچوست نشان داد که مردان مبتلا به اختلال نعوظ از سطوح کمتر DHEA برخوردارند. در سال 2009، 40 مرد مبتلا به  اختلال نعوظ در مطالعه دیگری شرکت کردند که نیمی از آنها 50 میلی گرم DHEA و نیمی دیگر یک دارونما را یک بار در روز به مدت شش ماه دریافت می کردند. کسانی که DHEA دریافت می نمودند، توانستند بیشتر به نعوظ دست پیدا کرده و آن را حفظ کنند.


حتما بخوانید: اختلال نعوظ چیست 


اخیراً، DHEA به عنوان گزینه ای برای درمان اختلال نعوظ در مردان مبتلا به دیابت شناسایی شده است. اختلال نعوظ معمولاً به دلیل مشکلات هورمونی و همچنین عوارض دیابت که با جریان خون در اندامها اختلال ایجاد می کند، این مردان را تحت تأثیر قرار می دهد.

داروی گیاهی برای نعوظ مردان

4. درمان گیاهی ناتوانی نعوظ: ال آرژنین (بهترین قرص گیاهی نعوظ)

ال آرژنین یک اسید آمینه است که به طور طبیعی در بدن شما وجود داشته و به تولید اکسید نیتریک کمک می کند. اکسید نیتریک رگ های خونی را آرام می نماید تا نعوظ آسان تر صورت پذیرد و وجود آن برای عملکرد مناسب جنسی ضروری است.

محققان اثر ال آرژنین را بر روی اختلال نعوظ بررسی کردند. سی و یک درصد از مردان مبتلا به اختلال نعوظ که 5 گرم ال آرژنین در روز مصرف می کردند، پیشرفت چشمگیری در عملکرد جنسی را تجربه نمودند.

مطالعه دوم نشان داد که ترکیب ال آرژنین با پیکنوگنول (Pycnogenol) که یک محصول گیاهی ساخته شده از پوست کاج دریایی فرانسوی است، توانایی جنسی را پس از دو ماه به میزان 80 درصد به شرکت کنندگان در این تحقیق بازگرداند. نود و دو درصد از آنها پس از سه ماه، توانایی جنسی خود را بازیافته بودند. یکی دیگر از مطالعات کنترل شده با دارونما نشان داد که ال آرژنین در ترکیب با سایر داروها برای درمان اختلال نعوظ خفیف تا متوسط، ایمن و موثر است.

5. درمان خانگی اختلال نعوظ با طب سوزنی

اگرچه مطالعات مختلفی هستند، اما هنگام استفاده از طب سوزنی برای درمان بیماری اختلال نعوظ نتایج مثبتی نشان داده شده است. به عنوان مثال، یک تحقیق در سال 1999 نشان داد که طب سوزنی کیفیت نعوظ را بهبود می بخشد و فعالیت جنسی را در 39 درصد از شرکت کنندگان بازیابی می کند.

مطالعه بعدی که در سال 2003 منتشر شد، گزارش داد که 21 درصد از بیماران اختلال نعوظ که طب سوزنی دریافت کردند، نعوظ آنها بهبود یافته است. مطالعات دیگر نتایج متناقضی را نشان داده اند، اما این روش درمانی پتانسیل بالایی دارد و ممکن است برای شما مفید باشد.


حتما بخوانید: دلایل از دست دادن نعوظ در حین رابطه زناشویی


خطرات طب سوزنی در صورتی که توسط متخصص مجاز آن انجام شود، کم است. طب سوزنی شیوه نویدبخشی برای درمان اختلال نعوظ است، اما کماکان مطالعات بیشتری در این زمینه لازم است.

درمان خانگی اختلال نعوظ

6. درمان گیاهی ناتوانی نعوظ: یوهیمب (Yohimbe)

این مکمل از پوست درخت یوهیمب آفریقایی استخراج می شود. برخی مطالعات اثرات مثبتی بر عملکرد جنسی با استفاده از این دارو نشان داده اند. با این حال، انجمن اورولوژی آمریکا یوهیمب را به عنوان یک درمان اختلال نعوظ توصیه نمی کند. دلیل آن این است که شواهد زیادی مبنی بر عملکرد موثر این مکمل وجود ندارد. عوارض جانبی آن مانند افزایش فشار خون و ضربان قلب، تحریک پذیری و لرزش ممکن است برای سلامتی مضر باشند. اگر تصمیم دارید از یوهیمب استفاده کنید، حتماً قبل از آن با پزشک خود مشورت نمایید.

سایر درمان های طبیعی بالقوه اختلال نعوظ

سایر روش های درمانی جایگزین که ممکن است به درمان اختلال نعوظ کمک کنند، شامل مکمل های روی (به ویژه برای آقایانی که سطح روی در بدن آنها پایین است)، گیاه (جینسینگ هندی) و جینکو بیلوبا می باشند اما برای اثبات این ادعا لازم است مطالعات بیشتری انجام شود.

با پزشک خود مشورت کنید

اگر علائم اختلال نعوظ دارید، لازم است قبل از انجام هرگونه خوددرمانی، با پزشک مشورت کنید. دلیل آن این است که اختلال نعوظ می تواند نشانه سایر مشکلات سلامتی باشد. به عنوان مثال، بیماری قلبی یا کلسترول بالا می تواند علائم اختلال نعوظ را ایجاد کنند. با تشخیص صحیح، پزشک می تواند یک سری اقدامات را به شما توصیه کند که احتمالاً هم سلامت قلب و هم اختلال نعوظ را بهبود می بخشد. این اقدامات شامل کاهش کلسترول، کاهش وزن و یا مصرف دارو برای رفع گرفتگی و لخته های خونی در رگ هاست.

  • اگر سایر موارد سلامتی دلیل اختلال نعوظ شما نباشد، پزشک احتمالاً برخی از درمان های معمول را برای شما تجویز می کند. با این حال، می توانید گزینه های طبیعی را نیز امتحان کنید منتهی حتماً ابتدا آنها را با پزشک خود در میان بگذارید.
  • هر روشی را که انتخاب می کنید، به خاطر داشته باشید که اختلال نعوظ یک بیماری شایع است که بسیار قابل درمان می باشد. با کمی آزمایش و خطا، احتمالاً درمانی را پیدا خواهید کرد که برای شما و همسرتان مناسب باشد.
  • مهم است به یاد داشته باشید که سازمان غذا و داروی آمریکا، کیفیت، قدرت، خلوص یا بسته بندی داروهای گیاهی را کنترل و تنظیم نمی کند. اگر درمان با داروهای گیاهی را انتخاب می کنید، حتماً آنها را از منابع معتبر تهیه نمایید.

تغییرات در سبک زندگی

در بسیاری از موارد، تغییر در سبک زندگی و رژیم غذایی می تواند به کاهش علائم اختلال نعوظ کمک کند. تغییرات سبک زندگی که می توانند به بهبود عملکرد جنسی شما کمک کنند شامل ورزش و کاهش وزن، ترک سیگار و کاهش مصرف الکل می باشد. رژیم غذایی نیز می تواند بر عملکرد جنسی شما تأثیر گذارد. 


مقالات مرتبط:

ال آرژنین چیست؟ (بررسی فواید و عوارض مکمل L-Arginine)

مقایسه ویزارسین و ویاگرا + تأثیر ویزارسین در درمان اختلالات نعوظ 

از
9
رای