مقایسه ویزارسین و ویاگرا + تأثیر ویزارسین در درمان اختلالات نعوظ

مقایسه ویزارسین و ویاگرا + تأثیر ویزارسین در درمان اختلالات نعوظ ویزارسین و ویاگرا از رایج‌ترین قرص‌های مصرفی برای افزایش توان جنسی در آقایان می‌باشند. ویاگرا و ویزارسین دارای سیترات سیلدنافیل بوده و در دوزهای 25، 50 و 100 میلی گرمی تولید می شود. با این وجود ظاهر این دو دارو متفاوت می باشد. برای به دست آوردن اطلاعات بیش

ویزارسین یک نام تجاری برای سیلدنافیل می باشد که در انگلستان توسط شرکت سلامت کانسیلینت به بازار عرضه می شود. این یک قرص خوراکی است که در اتحادیه اروپا برای درمان اختلالات نعوظ تاییدیه دریافت کرده است. به دلیل این که این دارو نسخه بعدی برای دارویی است که از قبل وجود داشته است، ویزارسین به عنوان یک داروی عمومی تلقی می شود. 

مقایسه ویزارسین و ویاگرا

یک داروی عمومی چیست؟

وقتی یک شرکت دارویی شروع به کار بر روی دارویی می نماید؛ یگ حق ثبت برای آن دریافت می کند. داروها بایستی از چندین مرحله آزمایش و توسعه قبل از کسب مجوز و انتشار عبور نمایند. وقتی یک مجوز تاییدیه نهایی دریافت می کند و دارو توزیع می شود، تحت نام تجاری خاصی توسط تولید کننده آن به بازار عرضه می شود. حقوق تولید دارو تحت آن نام تجاری از آن پس تنها در اختیار آن تولید کننده برای یک دوره زمانی مشخص خواهد بود. حق ثبت معمولاً 20 سال از زمان شروع توسعه دارو محاسبه می شود (بنابراین شامل دوره زمانی که طول می کشد تا دارو تست شده، تکمیل گردیده و مجوز دریافت کند که گاهی به تنهایی به حدود 10 تا 15 سال زمان نیاز دارد، نیز می شود). اما تولدید کنندگان می توانند درخواست افزایش این بازه زمانی حق ثبت را ارائه دهند. وقتی این حق ثبت نهایتاً خاتمه یافت، سایر تولید کنندگان نیز می توانند به صورت قانونی آن دارو را تولید کرده و تحت نام های تجاری دیگر به بازار ارائه نمایند. این داروها، داروهای عمومی نامیده می شوند.

تاثیر ویزارسین در درمان اختلالات نعوظ

آیا ویزارسین مشابه ویاگرا می باشد؟

داروهای عمومی بایستی خصوصیات بالینی داشته باشند که بسیار مشابه (نه الزاماً یکسان) با نسخه اولیه با نام تجاری ثبت شده بازار هستند. آن ها دارای اجزای فعال مشابه نسخه اولیه ثبت شده دارو بوده و معمولاً میزان دوزهای آن ها نیز یکسان می باشد. این یعنی این که نتایح به دست آمده از آن ها از لحاظ میزان تاثیرگذاری و عوارض جانبی بسیار مشابه می باشد (نه الزاماً یکسان). در بعضی موارد، اجزا و ترکیبات جانبی یک داروی عمومی ممکن است با نسخه های دیگر موجود در بازار متفاوت باشد. در نتیجه، شکل و حالت دارو نیز ممکن است تغییر کند. مانند ویاگرا و ویزارسین که دارای سیترات سیلدنافیل بوده و در دوزهای 25، 50 و 100 میلی گرمی تولید می شود. با این وجود ظاهر این دو دارو متفاوت می باشد. ویاگرا آبی رنگ، با ظاهری الماس شکل می باشد در حالی که ویزارسین قرصی سفید با ظاهری مستطیلی و کشیده می باشد.

مقایسه ویزارسین و ویاگرا

تاثیر ویزارسین در درمان اختلالات نعوظ

ماده موثر در ویزارسین، سیلدنافیل می باشد بنابراین خلاصه خصوصیات این محصول در کتاب الکترونیک داروها (eMC) گزارش کارآیی بالینی مشابهی با ویاگرا دارد. 62% از استفاده کنندگانی که از دوز 25 میلی گرمی این دارو استفاده کرده اند، گزارش بهبود در نعوظ را اعلام کرده اند در حالی که این میزان برای دوز 50 میلی گرم 74% و برای دوزه 100 میلی گرم 82% می باشد.

آیا ویزارسین از ویاگرا ارزان تر است؟

معمولاً بله. قیمت ویاگرا و نسخه های عمومی آن معمولاً بر اساس شرکتی که آن ها را تولید می کند، متفاوت می باشد. با این وجود، نسخه های عمومی شده یک دارو معمولاً ارزان تر از نسخه اصلی و اولیه دارو با نام تجاری ثبت شده می باشند.

منبع: treated

از
16
رای