درمان خانگی تبخال ناحیه تناسلی با گیاهان دارویی و پزشکی

درمان خانگی تبخال ناحیه تناسلی با گیاهان دارویی و پزشکی تبخال تناسلی یکی از شایع ترین بیماری های مقاربتی میباشد. تعدادی از درمان‌های خانگی وجود دارند که می‌توانند ناراحتی شما را کاهش دهند. درمان گیاهی و دارویی تبخال ناحیه تناسلی در خانه را در سلام دنیا بیاموزید.

درمان های خانگی معمولا راه های طبیعی و سریعی هستند که برای مقابله با بیماری ها به کار برده میشوند. آیا درمان خانگی برای تبخال تناسلی وجود دارد یا اینکه تنها گزینه ، دارو درمانی میباشد؟ در این مقاله سلام دنیا به این موضوع پی خواهیم برد. 

ابتلا به یک عفونت مقاربتی مانند تبخال تناسلی می تواند شرم آور باشد. در این نوع از بیماری ممکن است که از رفتن به پزشک یا رفتن به یک کلینیک سلامت جنسی احساس ناراحتی کنید، اما از طرفی دیگر باید مطمئن شوید که شما به ویروس مبتلا هستید یا خیر. همچنین باید بدانید که در مرحله بعدی چه کاری را باید انجام دهید. از آنجایی که تبخال یک نوع ویروس میباشد، هیچ درمان شناخته شده ای برای آن وجود ندارد، اما این را هم باید بگویم که خوشبختانه قابل درمان می باشد. تعدادی از درمان‌های خانگی وجود دارند که می‌توانند ناراحتی شما را کاهش دهند، اما این‌ درمان ها جایگزین دوره‌ای از داروهای ضد ویروسی که مانع از تکثیر ویروس میشوند ، نمیشوند. در اینجا ما قصد داریم که هر دو درمان را برای شما توضیح دهیم تا بتوانید بهترین درمان ممکن را پیدا کنید …

علائم و علت تبخال ناحیه تناسلی 

تبخال تناسلی یکی از شایع ترین بیماری های مقاربتی میباشد. این بیماری از طریق رابطه جنسی واژینال، دهانی و مقعدی منتقل می شود و نیز می تواند برای مدت طولانی غیرفعال و نهفته بماند. ظاهر شدن علائم این نوع از ویروس ممکن است برای سال ها طول بکشد. زمانی که به ویروس مبتلا شدید، ممکن است پس از اولین شیوع بیماری، مجدداً علائم ظاهر شوند. سطوح بالای استرس یکی از عوامل اصلی عود مجدد این نوع علائم میباشد.


حتما بخوانید: علائم تبخال ناحیه تناسلی در زنان و مردان


علائم فیزیکی شامل تاول ها و سایر علائمی میشود که می تواند در اطراف اندام تناسلی و همچنین اطراف دهان ظاهر شود، زیرا تاول تبخالی و تبخال در واقع توسط همان ویروس ایجاد می شوند. با توجه به ماهیت این ویروس خاص، هر کسی که با فردی که می‌داند تبخال دارد رابطه جنسی را برقرار کند باید فورا حتی اگر هیچ علامت یا علائمی را از خود نشان ندهد آزمایش دهد.

علت تبخال ناحیه تناسلی 

درمان های خانگی تبخال تناسلی 

موارد زیر را فقط می‌توان به عنوان درمان‌های مکمل در نظر گرفت. این درمان‌های خانگی به کاهش التهاب، تورم و خارش کمک می‌کنند.

درمان خانگی هرپس تناسلی با کمپرس سرد و گرم

اولاً باید از حمام کردن در وان خودداری کنید. در عوض، دوش آب گرم طولانی مدت را انتخاب کنید و در مواقع دیگر ناحیه را تمیز و خشک نگه دارید. سعی کنید هر چند ساعت یکبار از کمپرس سرد برای کاهش تورم موجود استفاده کنید. می توانید یک بسته یخ بخرید یا به سادگی تکه های یخ را در یک حوله نرم و تمیز بپیچید.


حتما بخوانید: درمان خانگی تبخال روی لب


مالش های موضعی

می توانید با استفاده از بی کربنات نوشابه یا نشاسته ذرت خمیری که به خشک شدن زخم ها و در نتیجه کاهش خارش کمک می کند را درست کنید. سعی کنید به سادگی یک تکه پنبه مرطوب را به پودر آغشته و سپس به آرامی روی نواحی مشکل دار و زخمی بمالید.

درمان گیاهی تبخال تناسلی

همچنین نشان داده شده است که تعدادی از عصاره و اسانس روغن های اساسی میتوانند به علائم تبخال کمک کنند. این عصاره ها عبارتند از درخت چای، بابونه، زنجبیل و روغن آویشن. در هر صورت، باید آنها را برای استفاده در روغن حامل رقیق کنید.

تغییر در رژیم غذایی

شما همچنین می توانید با تقویت کردن سیستم ایمنی بدن خود، سعی کنید که با شیوع بیماری ها از درون به بیرون مبارزه کنید. ویتامین C همراه با روی ممکن است شیوع تعدادی از بیماری ها را در آینده کاهش دهد و نیز یک رژیم غذایی پر از ویتامین های B و پروبیوتیک های طبیعی می تواند به بدن شما در مبارزه با ویروس کمک کند.

درمان گیاهی تبخال تناسلی

درمان تبخال تناسلی با روش های پزشکی

قبل از شروع هر گونه درمان دارویی، باید مطمئن شوید که واقعاً تبخال دارید یا خیر. شما می توانید یک آزمایش خون ساده را در یک کلینیک سلامت جنسی یا جراحی پزشک محلی خود انجام دهید. از طرف دیگر، اگر به دلایلی نمی توانید به کلینیک بروید، می توانید یک کیت تست خانگی تبخال بخرید. این سرویس به شما این امکان را می دهد که این آزمایش را در تنهایی و در خانه خود انجام دهید.

تبخال تناسلی چند روز طول میکشد

از هر روشی که استفاده می کنید، پس از تشخیص، می توانید دوره ای از داروهای مخصوص تبخال را شروع کنید. رایج ترین داروی ضد ویروسی آسیکلوویر است که به طور موثری از تکثیر ویروس جلوگیری می کند. آسیکلوویر را می توان به مدت پنج روز برای مقابله با شیوع فعلی یا با دوز بسیار کم هر روز برای سرکوب علائم تبخال مزمن استفاده کرد.

سخن آخر

شیوع تبخال تناسلی هرگز خوشایند نخواهد بود، اما می توان با آن راحت تر از آنچه انتظار دارید مقابله کرد. درمان‌های خانگی بسیاری وجود دارد که شما می‌توانید آن‌ها را امتحان کنید. این درمان ها علائم جسمی ناراحت‌کننده شیوع بیماری شما را کاهش میدهند. به یاد داشته باشید که نه تنها باید به درستی از خود مراقبت کنید، بلکه باید هر شریک جنسی ، چه در گذشته و چه در آینده که ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند را در نظر بگیرید.


مقالات مرتبط:

خواص عالی انواع سرکه برای درمان زخم و تبخال و ترمیم زخم

علائم و راه های تشخیص و درمان بیماری تبخال کدام است؟

از
3
رای