خواص عالی انواع سرکه برای درمان زخم و تبخال و ترمیم زخم

خواص عالی انواع سرکه برای درمان زخم و تبخال و ترمیم زخم موثرین کاربرد سرکه سیب؛ فواید سرکه برای گلودرد؛ خواص سرکه برای تبخال، آفتاب سوختگی، خارش و بریدگی؛ درمان زخم ها با سرکه؛ چگونه با سرکه زخم و آفتاب سوختگی را درمان کنیم، در سلام دنیا بخوانید.

سرکه یکی از بهترین درمان های گیاهی است که کاربرد زیادی برای سلامتی دارد، و برای درمان گلودرد، تبخال و ... مفید است. سرکه سیب و سرکه سفید یک ضد عفونی کننده عالی برای درمان خراش، آفتاب سوختگی می باشد. درمان های گیاهی برای گلودرد، بریدگی ها و زخم های سرد (تبخال) فراوان است و سرکه یکی از بهترین ها است. سرکه از واکنش های طبیعی ناشی از تخمیر روی میوه، بوجود آمدن الکل و نهایتاً اکسیداسیون و ترکیب هوا با باکتری های موجود در الکل تهیه می شود. نتیجه آن یک داروی گیاهی قوی است که آماده استفاده است. ما در این مطلب سلام دنیا به بررسی خواص انواع سرکه سیب و سرکه سفید برای درمان زخم، تبخال، آفتاب سوختگی، خراش و بریدگی پرداختیم. با ما همراه باشید.

5 فایده سرکه برای سلامتی و ترمیم زخم ها

1. سرکه سیب و سرکه سفید مقطر

مزایای سرکه سیب برای سلامتی، بسیار است. سرکه سیب حاوی مواد مغذی و آنتی اکسیدان هایی است که از میوه منشا می گیرند و نسبت به بالزامیک بیشتر در آشپزی استفاده می شود. سرکه سفید مقطر به اندازه سایر سرکه ها مواد مغذی یا آنتی اکسیدان ندارد، اما هنوز هم به عنوان یک ضد عفونی کننده موثر برای بریدگی، خراش و آفتاب سوختگی توصیه می شود.

فواید سرکه سیب و سرکه سفید برای سلامتی

2. فواید سرکه برای گلودرد

گلودرد می تواند فراتر از وضعیت آزار دهنده برای یک بیمار دچار به سرما خوردگی یا آنفولانزا باشد. برای کنترل بیشتر گلودرد، سه روش برای استفاده از سرکه سیب توصیه می شود: یک دوز دارو، شربت و غرغره که همه با استفاده از سرکه سیب است. یک دوز معادل 1 قاشق غذا خوری سرکه سیب است.

  • 6 بار در روز استفاده از یک چهارم فنجان سرکه سیب به علاوه یک چهارم فنجان عسل، می تواند باکتری ها را از بین ببرد.
  • برای شربت آرامش بخش، نوشیدن مخلوطی از نصف فنجان سرکه سیب، نصف فنجان آب، و یک قاشق غذا خوری فلفل کاین و سه قاشق غذا خوری عسل توصیه می شود.
  • با 230 میلی لیتر آب و یک قاشق غذا خوری سرکه سیب می توان محلول غرغره برای تسکین گلودرد تهیه کرد.

حتما بخوانید: درمان گلودرد با 10 درمان خانگی و گیاهی


3. خواص سرکه برای زخم های سرد (تبخال)

زخم های سرد می توانند دردناک باشند، به کندی بهبود یابند و متاسفانه زخم های آشکاری روی لب ایجاد کند. اما خوشبختانه سرکه سیب یکی از داروهای شگفت انگیز خانگی است که می تواند به درمان آن کمک کند. برای جلوگیری از پیشرفت زخم سرد یا تبخال، باید سرکه سیب را مستقیماً روی ناحیه ای از دهان یا لب که دچار سوزش یا خارش است استعمال کنید. اگر در حال حاضر تبخال پخش شده است، مقداری آب لیمو را به سرکه اضافه کنید و مستقیماً روی تاول استفاده کنید.

خواص سرکه برای زخم های سرد (تبخال)

4. سرکه برای آفتاب سوختگی، خارش و بریدگی

برای ضد عفونی کننده بریدگی ها و خراشیدگی ها استفاده از سرکه سفید مقطر توصیه می شود. همچنین می تواند جای نیش و خارش حشرات را تسکین داد و از بروز عفونت در ناحیه خراشیده شده جلوگیری کند. سرکه سفید مقطر را می توان به عنوان یک اسپری سرد برای آفتاب سوختگی استفاده کرد. حتی ممکن است در جلوگیری از شکل گیری تاول های پوستی بعد از آفتاب سوختگی مفید باشد.


حتما بخوانید: درمان آفتاب سوختگی صورت و بدن


5. سرکه سیب برای سوزش  

سرکه سیب به عنوان یک ضد عفونی کننده قوی در نظر گرفته می شود که می توان از آن برای تمیز کردن و ضد عفونی دست ها استفاده کرد. سرکه می تواند جوش و آکنه و درد و التهاب ناشی از آن را درمان کند. احتمالاً در استفاده های موضعی از سرکه دچار سوزش شوید، اما این سوزش نشانه خوبی است که طی آن ترکیبات ضد عفونی کننده سرکه به طور فعال با باکتری ها یا ویروس ها مبارزه می کند. شما می توانید از آن به عنوان یک ضد عفونی کننده جهت تمیز کردن حمام و آشپزخانه استفاده کنید که بسیار مقرون به صرفه است، اما موثرین کاربرد آن در درمان بریدگی ها و زخم ها است.

موثرین کاربرد  سرکه سیب

سخن آخر

سرکه یکی از بهترین درمان های گیاهی است که کاربرد زیادی برای سلامتی دارد، و برای درمان گلودرد، تبخال و ... مفید است. سرکه سیب و سرکه سفید یک ضد عفونی کننده عالی برای درمان خراش، آفتاب سوختگی می باشد.


مقالات مرتبط:

درمان خانگی تبخال با روش های سریع و ساده گیاهی و دارویی

41 خاصیت عالی سرکه سیب برای سلامتی، لاغری، کبد چرب

خارش بدن ممکن است نشان دهنده چه بیماری هایی باشد؟از
15
رای