درمان های خانگی

درمان خانگی فشار خون بالا با 7 راهکار ساده و عملی

فشار خون نیرویی است که خون از قلب به عروق پمپ می شود. فشار خون بالا، به عنوان قاتل خاموش شناخته می شود. در ادامه می توانید 7 درمان خانگی فشار خون بالا برای کاهش ساده فشار خون را در سلام دنیا مشاهده کنید.

درمان و رفع گرفتگی صدا و گلو درد با داروهای گیاهی و خانگی

دلایل محیطی متعددی می تواند منجر به التهاب حنجره و گرفتگی صدا شود، گرفتگی صدا بر اثر داد زدن، قرار گرفتن در معرض دود تنباکو یا سایر مواد شیمیایی است. در ادامه 16 درمان خانگی و داروی گیاهی برای رفع گرفتگی صدا آمده است.

10 روش ساده درمان خانگی برای تسکین گلو درد

همیشه نیازی نیست تا برای تسکین گلو درد خود به مطب پزشک مراجعه کنید، گاهی اوقات با استفاده از روش های خانگی ساده مانند نوشیدن یک فنجان چای گیاهی یا غرغره کردن آب نمک؛ می توانید گلودرد را فورا در خانه خود درمان کند. 

27 خاصیت اسپند برای سلامتی و درمان بیماری ها و نکات مصرف اسفند

اسپند یک گیاه دارویی با خواص درمانی متعددی از گوش درد و عفونت تا برطرف کننده مشکلات تنفسی است. می توانید از آن حتی برای لاغری نیز استفاده کنید. استفاده بیش از حد اسپند ممکن است باعث سقط جنین، استفراغ، افسردگی و... شود.

روش شستشوی گوش در خانه و رفع انسداد گوش ناشی از جرم

جرم گوش خطر عفونت را کاهش داده و مانع از احساس ناراحتی و خارش کانال گوش می شود. همچنین به کاهش مشکلاتی که آب در هنگام ورود به کانال گوش ایجاد می کند، کمک می نماید. در ادامه راه شستشوی گوش در خانه آمده است.

3 چای گیاهی برای درمان سیستیت بینابینی یا سندرم مثانه دردناک

سیستیت بینابینی باعث درد مزمن در ناحیه لگن، درد هنگام ادرار کردن و احساس فوریت و تکرار ادرار می شود. چای گیاهی برای سندرم مثانه دردناک به روش های مختلفی عمل می کند. کاهش استرس برای درمان سیستیت بینابینی ضروری است.

توده زیر بغل: دلایل، روش تشخیص و درمان خانگی و پزشکی آن

توده زیر بغل می تواند ناشی از بزرگ شدن غدد لنفاوی زیر بغل باشد. اگر توده زیر بغل دارید که به تدریج بزرگتر می شود، چه دردناک باشد یا نه، به پزشک مراجعه کنید. عفونت باکتریایی یا ویروسی، آلرژیک از علل بروز توده زیر بغل است.

دلایل شایع حساسیت دندان + 8 درمان خانگی برای آن

حساسیت دندان به حالتی گفته می شود که دندان‌ها به یک سری محرک های مشخصی از قبیل دمای گرم یا سرد واکنش نشان می دهند. خوشبختانه به راحتی می توان با تغییر در نوع بهداشت دهان و دندان این موضوع را درمان کرد.

بلفاریت (Blepharitis)؛ علل بروز، نحوه تشخیص و راه های درمان گیاهی ورم پلک

بلفاریت یا توم پلک چشم یک بیماری شایع چشمی است که معمولا به دلایل میکروبی ایجاد شده و بسیاری از مردم ممکن است آن را تجربه کرده باشند. جهت آشنایی با این بیماری و گیاهان دارویی مناسب برای درمان آن با ما همراه باشید.