درمان های خانگی

10 روش ساده درمان خانگی برای تسکین گلو درد

همیشه نیازی نیست تا برای تسکین گلو درد خود به مطب پزشک مراجعه کنید، گاهی اوقات با استفاده از روش های خانگی ساده مانند نوشیدن یک فنجان چای گیاهی یا غرغره کردن آب نمک؛ می توانید گلودرد را فورا در خانه خود درمان کند. 

27 خاصیت اسپند برای سلامتی و درمان بیماری ها و نکات مصرف اسفند

اسپند یک گیاه دارویی با خواص درمانی متعددی از گوش درد و عفونت تا برطرف کننده مشکلات تنفسی است. می توانید از آن حتی برای لاغری نیز استفاده کنید. استفاده بیش از حد اسپند ممکن است باعث سقط جنین، استفراغ، افسردگی و... شود.

روش شستشوی گوش در خانه و رفع انسداد گوش ناشی از جرم

جرم گوش خطر عفونت را کاهش داده و مانع از احساس ناراحتی و خارش کانال گوش می شود. همچنین به کاهش مشکلاتی که آب در هنگام ورود به کانال گوش ایجاد می کند، کمک می نماید. در ادامه راه شستشوی گوش در خانه آمده است.

3 چای گیاهی برای درمان سیستیت بینابینی یا سندرم مثانه دردناک

سیستیت بینابینی باعث درد مزمن در ناحیه لگن، درد هنگام ادرار کردن و احساس فوریت و تکرار ادرار می شود. چای گیاهی برای سندرم مثانه دردناک به روش های مختلفی عمل می کند. کاهش استرس برای درمان سیستیت بینابینی ضروری است.

توده زیر بغل: دلایل، روش تشخیص و درمان خانگی و پزشکی آن

توده زیر بغل می تواند ناشی از بزرگ شدن غدد لنفاوی زیر بغل باشد. اگر توده زیر بغل دارید که به تدریج بزرگتر می شود، چه دردناک باشد یا نه، به پزشک مراجعه کنید. عفونت باکتریایی یا ویروسی، آلرژیک از علل بروز توده زیر بغل است.

دلایل شایع حساسیت دندان + 8 درمان خانگی برای آن

حساسیت دندان به حالتی گفته می شود که دندان‌ها به یک سری محرک های مشخصی از قبیل دمای گرم یا سرد واکنش نشان می دهند. خوشبختانه به راحتی می توان با تغییر در نوع بهداشت دهان و دندان این موضوع را درمان کرد.

بلفاریت (Blepharitis)؛ علل بروز، نحوه تشخیص و راه های درمان گیاهی ورم پلک

بلفاریت یا توم پلک چشم یک بیماری شایع چشمی است که معمولا به دلایل میکروبی ایجاد شده و بسیاری از مردم ممکن است آن را تجربه کرده باشند. جهت آشنایی با این بیماری و گیاهان دارویی مناسب برای درمان آن با ما همراه باشید.

درمان های خانگی و طبیعی برای مشکل فرو رفتن ناخن در گوشت پا + عوامل بروز آن

اصطلاح درمانی برای آلودگی ناخن، اونیکوکریپتوز یا ناخن فرو رفته در گوشت می باشد. علل متعددی باعث بروز آن می شود مثل: پوشیدن کفش های نامناسب (تنگ) یا پاشنه بلند به مدت طولانی است. پیاز، لیمو و... از درمان های خانگی آن است.

نحوه درست کردن خمیر دندان زغالی در منزل برای سفید کردن دندان

خمیر دندان های تجاری اثرات مخربی بر روی دندان ها می گذارند. شما می توانید به کارگیری راه کارهای ساده از اثرات مخرب آن ها جلوگیری کنید. در این مقاله می خواهیم شما را با طرز تهیه یک خمیر دندان ساده و کارآمد آشنا کنیم.