قرص ضد اسهال تراولن (Travelan): موارد استفاده، روش مصرف، عوارض و موارد منع مصرف آن

قرص ضد اسهال تراولن (Travelan): موارد استفاده، روش مصرف، عوارض و موارد منع مصرف آن از قرص تراولن برای مقابله با باکتری اشریشیا کلی انترتوکسیژنیک که عامل اصلی اسهال می باشد، به کار می رود. از این قرص در محیط های پر خطر که بهداشت مواد غذایی و آب نامطمئن است استفاده می شود.

تراولن (Travelan، نام تجاری محصول می باشد.) به طور منحصر به فرد به عنوان یک آنتی بادی قوی ساخته شده است که باکتری هایی مانند اشریشیا کُلی انتروتوکسیژنیک (ETEC) را هدف قرار می دهد که می تواند به تقویت و حفظ عملکرد دستگاه گوارش، هاضمه و سلامت شما کمک کند. آمارها نشان می دهد که اسهال یک مشکل سلامتی عمده در سفرهای بین المللی است و تا 70% مسافرین را تحت تاثیر قرار می دهد. علاوه بر این، مواد غذایی و نوشیدنی های آلوده هر ساله تقریباً 48 میلیون مورد اسهال در آمریکا ایجاد می کنند.

چگونه تراولن (Travelan) می تواند به درمان اسهال کمک کند؟

تراولن محصولی بدون گلوتن است که از نظر بالینی قدرت محافظت در دستگاه گوارش را به اثبات رسانده است. تراولن خطر ابتلا به اسهال گاه به گاه را کاهش می دهد و به خنثی کردن مشکلات دستگاه گوارش قبل از شروع آنها کمک می کند.

تراولن چگونه کار می کند؟

هنگامی که قبل از غذا یک یا دو عدد کپسول تراولن مصرف می کنید، آنتی بادی های ضد ETEC موجود در محصول در دستگاه گوارش قرار گرفته و منتظر می مانند. اگر شما از مواد غذایی یا نوشیدنی هایی که به اسهال آلوده شده و باعث ایجاد باکتری هایی نظیر اشریشیا کُلی انتروتوکسیژنیک (ETEC) می شوند استفاده می کنید، کپسول تراولن از آنتی بادی های ویژه‌ای برای اتصال باکتری ها، خنثی کردن آنها و جلوگیری از اتصال آنها به دیواره روده استفاده می کند. به طور خلاصه، کپسول تراولن برای هدف قرار دادن و خنثی کردن باکتری ها قبل از اینکه شما را بیمار کنند، طراحی شده است.

چگونه تراولن (Travelan) می تواند به درمان اسهال کمک کند؟

اسهال باعث ایجاد باکتری در دستگاه گوارش می شود

اسهال گاه به گاه به علت مصرف مواد غذایی یا آب آلوده به باکتری ها ایجاد می شود. این باکتری ها به روده ها حمله می کنند و سموم ناشی از اسهال را آزاد می کنند. تراولن در دستگاه گوارش به اشریشیا کُلی (E.coli) متصل می شود و از چسبیدن آنها به دیواره روده جلوگیری می کند و در نتیجه توانایی آنها برای ایجاد اسهال و علائم مرتبط با آن را خنثی می کند.

شواهد علمی

تراولن در آزمایش‌های بالینی ثابت کرده است که به میزان قابل توجهی خطر ابتلا به اسهال اتفاقی، و همچنین علائم مربوط به اختلالات جزئی دستگاه گوارش را کاهش می دهد. تراولن تحت مطالعات مدل عفونت انسانی کنترل ‌شده (CHIM) قرار گرفت که آزمایشات پزشکی دو سو کور و تحت کنترل با دارونما در اروپا و آمریکا بود. آزمایشات محافظت تا 90.3% در برابر بروز اسهال گاه به گاه را نشان دادند.  آزمایشات بالینی همچنین نشان داده است که افرادی که تراولن را دریافت کرده اند نسبت به افرادی که این دارو را  دریافت نکرده اند، ناراحتی و اسهال کمتری داشتند. بعلاوه مطالعات اخیر وزارت دفاع ایالات متحده آمریكا نشان می دهد كه کپسول نسبت به سایر باكتری های بیماری زا مانند: کامپیلوباکتر، اشریشیا کُلی انتروتوکسیژنیک (ETEC) و شیگلا واكنش متقابل دارد. 

کجا و چه موقع باید از تراولن استفاده کرد؟

توصیه می شود از تراولن در هر محیط پر خطری که در آن بهداشت مواد غذایی و آب نامطمئن است، یا در مواردی که بهداشت به صورت ضعیف رعایت می شود، مصرف کنید. شانس شما برای تجربه کردن اسهال گاه به گاه به طرز قابل توجهی به هنگام سفر به مناطق زیر افزایش می یابد:

 • آفریقا
 • آسیا
 • شبه قاره هند
 • خاورمیانه
 • آمریکای جنوبی
 • آمریکای لاتین

در سراسر جهان، اسهال به بسیاری از اسامی رنگارنگ مانند انتقام مونتزوما، شکم دهلی، توریستا و گاسترو اشاره و شناخته می شود. بسیاری از مقامات آن را از نظر تکرار و تأثیر پولی به عنوان مشکل سلامتی شماره یک در سفرهای بین المللی عنوان می کنند. تراولن باید در هر زمان که نگرانی یا خطر افزایش اسهال وجود داشته باشد - در داخل یا خارج از کشور مصرف شود. چه برای تعطیلات ساحلی به باهاما، سفر دریایی به آمریکای جنوبی و یا سفری آفریقایی برنامه‌ریزی می‌کنید، کپسول تراولن را به لیست بسته بندی خود اضافه کنید!

کجا و چه موقع باید از تراولن استفاده کرد؟

تراولن در سراسر جهان

تراولن توسط گردشگران و مسافران تجاری در سراسر جهان برای کمک به حفظ سلامت دستگاه گوارش استفاده می شود. تراولن در ایالات متحده به عنوان یک مکمل رژیم غذایی به فروش می رسد. در استرالیا، تراولن به عنوان داروی بدون نسخه که در لیست محصولات درمانی استرالیا ذکر شده است (AUST L 106709) به فروش می رسد و به طور خاص به آن اشاره شده است؛

تراولن خطر اسهال مسافران را کاهش می دهد

خطر ابتلا به اختلالات جزئی گوارشی و روده را کاهش می دهد قابل‌ ذکر است که، تراولن آنتی بیوتیک نیست و باعث مقاومت آنتی بیوتیکی نمی شود. در کانادا، تراولن به عنوان یک محصول سلامتی برای درمان اسهال مسافران ذکر شده است و به طور ویژه اشاره شده است که خطر ابتلا به اسهال مسافران را کاهش می دهد.

اسهال مسافران چیست؟

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (سی‌دی سی)، بیش از 70 درصد افرادی که سفر می‌کنند از اسهال مسافران رنج می‌برند. اسهال مسافران با تب، گرفتگی شکم و اسهال آبکی فراوان مشخص می شود که می تواند تا چند روز ادامه داشته باشد و منجر به کم آبی شدید بدن شود. اسهال مسافرتی در نتیجه مصرف غذای آلوده و یا آب آلوده ایجاد می شود و در هنگام مسافرت به کشورهایی که فاقد مصونیت طبیعی هستند، در بین مسافران شایع است. عفونت با اشریشیا کُلی انتروتوکسیژنیک، شایع ترین علت اسهال مسافران است. اسهال مسافران واقعاً می تواند میزان لذت بردن شما از تعطیلات یا اثر بخشی یک سفر کاری را خراب کند. از دست دادن مخرب وقت، پول و خاطرات ارزشمند شما می تواند فاجعه آمیز باشد.

اسهال مسافرتی چیست و چگونه با قرص تراولن درمان می شود

چگونه از تراولن استفاده کنیم؟

از نظر بالینی قدرت تراولن اثبات شده است

تراولن یک کپسول است که باید قبل از هر وعده غذایی به صورت خوراکی مصرف شود. قبل از هر وعده غذایی، سه بار در روز، یک یا دو کپسول مصرف کنید. تراولن باید در زمان نگرانی و یا در جایی که خطر افزایش اسهال - در داخل یا خارج- وجود دارد، مصرف شود. اگر به خارج از کشور سفر می‌کنید، 48 ساعت قبل از سفر و در طی دوره سفر تراولن را مصرف کنید. در صورت نیاز به محافظت بیشتر برای حفظ یک شکم سالم، ممکن است از کپسول های اضافی استفاده شود، مانند زمانی که در بین وعده های اصلی میان وعده میل می کنید. تراولن می تواند به عنوان یک ماده کمکی برای اقدامات بهداشتی طبیعی استفاده شود.

عوارض جانبی و موارد منع مصرف از تراولن

 • تراولن حاوی پروتئین های شیر گاو، لاکتوز و گلوکز است. مقدار لاکتوز موجود در تراولن در مقایسه با میزان 50 درصدی در پودر شیر بدون چربی، به حدود 10 درصد کاهش یافته است. بنابراین اگر به پروتئین گاوی حساسیت دارید و یا تحمل استفاده از لاکتوز را ندارید، تراولن را به دلیل داشتن پروتئین شیر و لاکتوز موجود در محصول مصرف نکنید.
 • به طور مشابه برای افراد دیابتی، مقدار گلوکز در هر کپسول در حدود 50 میلی گرم است.
 • تراولن برای استفاده در نوزادان زیر 12 ماه توصیه نمی‌شود.
 • تراولن برای استفاده در کودکان زیر 6 سال به جز با توصیه پزشکی حرفه‌ای توصیه نمی‌شود. اگر کودکان زیر 6 سال سن داشته باشند، ممکن است مصرف کل کپسول برای آن ها دشوار باشد. کپسول ها را به راحتی می توان به دو نیم تقسیم کرد و یا به صورت پودر درآورد تا استفاده از آن ها آسان تر گردد.
 • در صورت بارداری یا شیردهی، قبل از استفاده از یک متخصص سلامت بپرسید.
 • اگر سوالی دارید با متخصص بهداشت و درمان خود مشورت کنید.

عوارض جانبی و موارد منع مصرف از تراولن

در صورت بروز اسهال چه باید کرد؟

تراولن به منظور کاهش خطر ابتلا به اسهال گاه به گاه طراحی شده است، اما هنگامی که از اسهال رنج می برید، باید درمان مناسب آغاز شود.به این منظور:

 • برای جلوگیری از کم آبی بدن مایعات زیادی بنوشید.
 • برای مدیریت علائم از داروهای بدون نسخه و یا آنتی بیوتیک ها (در صورت تجویز پزشک خود استفاده کنید).
 • اسهال می تواند برنامه های تعطیلات یا سفرهای کاری شما را با دقت خراب کند، در مواقعی که روزها شما را به رختخواب می اندازد.
برای جلوگیری از اسهال گاه به گاه در خارج از کشور این نکات ساده را توصیه می کنیم
 • دستها را به خصوص قبل از غذا بشویید.
 • از خوردن آب از آب خوری های خیابانی خودداری کنید.
 • از خوردن غذاهای خام و سالاد خودداری کنید.
 • فقط از آب بطری برای نوشیدن و مسواک زدن دندان استفاده کنید.

روش های پیشگیری از اسهال مسافرتی

با هر گونه نگرانی پزشکی یا اگر از علائم زیر رنج می برید با پزشک مشورت کنید:
 •  اسهال بیش از 48 ساعت برای بزرگسالان و کودکان بالای 6 سال.
 • کم آبی   
 • درجه حرارت بالا مداوم   
 • خون یا مخاط در مدفوع یا دردهای شدید شکمی.

لطفا توجه داشته باشید که تراولن پس از شروع اسهال به عنوان درمانی طراحی نشده است، اما ممکن است به کاهش شدت و مدت زمان آن کمک کند.

منبع: travelan

از
5
رای