میکروبلیدینگ ابرو در بارداری و شیردهی چه عوارض و ضرری دارد؟

میکروبلیدینگ ابرو در بارداری و شیردهی چه عوارض و ضرری دارد؟ میکروبلیدینگ چیست ؛ آیا می توان میکروبلیدینگ ابرو در دوران بارداری انجام داد؛ با عوارض، خطرات و ضرر میکروبلیدینگ در بارداری و شیردهی برای جنین و نوزاد در سلام دنیا آشنا شوید.

میکروبلیدینگ یکی از روش های محبوب و قابل اعتماد در این اواخر به شمار می آید. زیبا به نظر رسیدن یک نوع تمایل ذاتی است که اکثر مردم به خصوص خانم ها میخواهند آن را داشته باشند. خود این امر یعنی تمایل به اینکه همیشه زیبا به نظر برسید، به رشد تصاعدی تجارت زیبایی در سراسر جهان کمک کرده است. محصولات جدید، انواع و اقسام روش‌های زیبایی، و روندها روزانه در بازار عرضه می‌شوند تا ظاهر بهتری از شما را با حداقل تلاش و نتایج طولانی‌مدت بهبود بخشند. زنان بر روی چندین محصول سرمایه گذاری می کنند و نیز ساعت ها وقت خود را روی آن میگذارند تا به طور طبیعی زیبا به نظر برسند. پوستی بی عیب و نقص، چشم‌هایی گیرا ، لب‌هایی برجسته و موهایی عالی همگی برای آماده شدن، چه برای رفتن به دفتر، مهمانی یا ملاقات با دوستان مورد نیاز خانم ها هستند.

یکی از خصوصیت و ویژگی هایی که برای خانم ها در هر سنی بارز و برجسته میباشد، ابرو است. ابروهایی عالی یکی از بهترین ویژگی های صورت برای هر خانمی محسوب میشود که این خود مکملی برای سایر ویژگی ها و ساختار کامل صورت میباشد. ابروها می توانند ظاهر کلی هر خانمی را تغییر دهند. به هرحال با تمام این گفته ها، حفظ کردن بهترین نوع و حالت از ابروها خسته کننده به نظر می رسد، زیرا در آمدن تعداد کمی از موهای ابرو می تواند کل ظاهر را تغییر دهد و آرایش در صورت شما را زیاد نمایان نکند. یک ابرو با ساختار مناسب حتی با حداقل آرایش می تواند ظاهر را بهبود بخشد. پس با این اوصاف جای تعجب نیست که چندین روش و تکنیک برای تقویت ابرو به وجود آمده است تا اطمینان حاصل شود که خانم ها همیشه ابروهای مرتبی دارند، بدون اینکه هر چند روز یک بار به سالن زیبایی مراجعه کنند یا روزانه موهای ابرو را بکنند. با ما در این مطلب سلام دنیا، همراه باشید تا هر آنچه درباره میکروبلیدینگ ابرو در بارداری و شیردهی ، عوارض و خطرات میکروبلیدینگ در دوران بارداری و شیردهی، بدانید.

میکروبلیدینگ چیست؟

ابروهای فوق نازک پاسه هستند. چند سالی است که ابروهای پرپشت پارامتر زیبایی بوده اند. با این حال، همه افراد دارای ابروهایی پر نیستند و نمی توانند شکل روزانه آن را حفظ کنند. مداد ابرو، ژل و سرمه می توانند کمک های فوری برای خانم ها به حساب بیایند، اما اینم باید بگم که این ها خود زمان بر هستند، به دقت نیاز دارند و باید هر زمان که بیرون می روید آن را روی ابرو های خود بکشید. میکروبلیدینگ یک نوع تکنیک قابل اعتماد و مد روز برای از بین بردن دردسرهای روزانه زنان برای حفظ ابروهای خود میباشد.

میکروبلیدینگ یک تکنیک نیمه دائمی است که به راحتی در کلینیک های زیبایی و سالن های زیبایی با هزینه ای مقرون به صرفه در دسترس شما قرار دارد. میکروبلیدینگ برای مدت زمان طولانی ابروهایی با ظاهری طبیعی و پرتر را به شما هدیه میبخشد. در این تکنیک از میکروسوزن ها در یک تیغه دستی در ابروها استفاده می شود. این نوع ضربه های ایجاد شده بر روی لایه پایه اپیدرم با استفاده از رنگدانه های تعبیه شده شبیه موهای منفرد میباشند. اگرچه که این تکنیک شبیه به خالکوبی میباشد، ولی به عنوان خالکوبی دائمی نیست و بسته به رنگدانه، سلامت پوست و عوامل سبک زندگی بین 1 تا 3 سال دوام می آورد.


حتما بخوانید: میکروبلیدینگ ابرو چیست و روش انجام آن


میکروبلیدینگ به دلیل اینکه ظاهر ابروهای طبیعی را بهبود می‌بخشد و آن‌ها را پرتر نشان می‌دهد محبوبیت زیادی پیدا کرده است. با این کار ابروها نه تنها برای مدت طولانی تری پرتر به نظر می رسند بلکه طبیعی هم نیز به نظر می رسند. بهترین بخش از این ماجرا این است که این کار تقریباً بدون درد است، به دو جلسه نیاز دارد، مقرون به صرفه است و بیش از یک سال دوام دارد.

میکروبلیدینگ ابرو در بارداری چیست؟

آیا می توان در دوران بارداری میکروبلیدینگ را انجام داد؟

بسیاری از زنان در دوران بارداری تغییرات زیادی را در بدن خود تجربه می کنند. یکی از این تغییرات رایج نازک شدن ابروها یا ریزش موهای ابرو در آن ها میباشد. پس بنابراین، زنان باردار چیزی می خواهند که ابروهایشان را پرتر و پرپشت تر نشان دهد. میکروبلیدینگ یک روش ایمن و قابل اعتماد برای داشتن ابروهای ضخیم تر با حداقل احتمال عوارض جانبی جدی میباشد. بارداری اثرات زیادی را بر بدن میگذارد، پس میکروبلیدینگ ابرو میتواند عوارض جانبی را برای شما داشته باشد پس از دید ما ایده خوبی نیست. اکثر متخصصان اکیداً توصیه می‌کنند که از روش‌های میکروبلیدینگ یا هرگونه تاتوی ابرو در دوران بارداری یا شیردهی خود خودداری کنید.

فواید میکروبلیدینگ در بارداری 

ابروها یک نوع ویژگی لازم در زیبایی به شمار می آیند چرا که چشم و صورت را برجسته می کنند و ظاهر کلی صورت را بهبود می بخشند. میکروبلیدینگ یک روش عالی است که به طور طبیعی ظاهر ابروها را بهبود می بخشد. مزایای میکروبلیدینگ عبارت است از:

 • میکروبلیدینگ شکل و ضخامت ابروهای موجود یا طبیعی شما را بهبود و افزایش میبخشد. این روش خود باعث ایجاد ابروهایی پر متقارن و طبیعی می شود. این روش آسیب های ناشی از کندن بیش از حد یا ریزش موی ابرو را ترمیم می کند.
 • این روش برای زنان مبتلا به ریزش های موی مرتبط با پزشکی (بیماری)، مانند پس از شیمی درمانی، عملی موثر به شمار می آید. میکروبلیدینگ اعتماد زنان به ظاهرشان را پس از اقدامات پزشکی و داشتن شرایط های بیمارهای سختی که دارند باز می گرداند.
 • این کار روتین آرایش کردن را تسریع میبخشد زیرا در این صورت خانم ها دیگر مجبور نیستند که زمانی را برای تقویت ظاهر ابروهای خود صرف کنند.
 • ابروهای پرپشت و ضخیم برای مدت طولانی بدون دردسر برداشتن منظم یا آرایش برای زیبایی ظاهری استفاده می شوند. ابروها در طول روز یا سال ضد آب و ضد عرق خواهند بود. نگران آب شدن یا ریختن مداد یا پودر ابرو نباشید.

حتما بخوانید: آموزش کشیدن ابروی زیبا و پر با مداد


 • این روش باعث صرفه جویی در زمان و هزینه شما برای رفتن به سالن های ارایشی برای بند انداختن های مکرر می شود.
 • این یک روش نیمه دائمی است. بنابراین در آینده وقتی خانمی بخواهد فرم ابروهای خود را تغییر دهد یا مد ابروهای نازک دوباره برگردد، هیچ مشکلی در این کار برای او وجود نخواهد داشت.
 • میکروبلیدینگ بین 1 تا 3 سال دوام دارد. پس از انجام این کار، خانم ها از حفظ کردن و برداشتن ابروهای خود برای مدت طولانی ای خلاص میشوند. ممکن است پس از چند هفته نیاز به ویزیت آزمایشی باشد. بنابراین این روش برای شما بسیار راحت و مقرون به صرفه میباشد.

عوارض جانبی میکروبلیدینگ در دوران بارداری

هیچ کاری ایمن یا بدون عوارض جانبی نیست. در مورد میکروبلیدینگ هم همین امر صدق میکند. اگرچه این روش یک روش قابل اعتماد و ایمن است، اما بسته به سلامت پوست یا تکنیک تکنسین میتواند حداقل عوارض جانبی را برای شما داشته باشد. در دوران بارداری، احتمال عوارض جانبی میکروبلیدینگ بیشتر میشود زیرا بارداری خود تغییراتی را در بدن زن ها ایجاد می کند. برخی از عوارض جانبی میکروبلیدینگ در دوران بارداری عبارت اند از:

 • ممکن است باعث عفونت در شما شود: در دوران بارداری خطر عفونت همیشه وجود دارد. میکروبلیدینگ میتواند باعث عفونت پوست یا عفونت خون یا در موارد شدیدتر هپاتیت B یا HIV که می تواند برای سلامت جنین خطرناک باشد، شود.
 • تاثیر بر سلامت جنین: با وجود استفاده کردن از رنگدانه هایی با کیفیت، میکروبلیدینگ 100% باز هم برای جنین بی خطر نیست.
 • واکنش به بی حسی موضعی: در حین میکروبلیدینگ از کرم بی حس کننده ای استفاده می شود که حاوی اپی نفرین میباشد. این ماده بر قلب تأثیر می گذارد، بنابراین نباید در زنان باردار استفاده شود. در برخی موارد نادر، حتی ممکن است که باعث ناهنجاری های قلبی، افزایش ضربان قلب یا تاکی کاردی در جنین شود.

عوارض جانبی میکروبلیدینگ در دوران بارداری

خطرات میکروبلیدینگ در دوران بارداری

با توجه به تغییرات مختلف بدنی و هورمونی در دوران بارداری، خطر میکروبلیدینگ در این دوران وجود دارد. این خطرات شامل موارد زیر میشوند:

 • تفاوت در رنگدانه: به دلیل تغییرات هورمونی در دوران بارداری، رنگ رنگدانه میتواند اثرات عجیب و نتایج نه چندان خوبی را بعد از عمل به جای بگذارد. برخی از زنان هم نیز در دوران بارداری دارای ملاسما هستند. پس بنابراین طبق این گفته ها اگر ملاسما نزدیک به ابروها باشد، میتواند در رنگدانه‌ها ناهماهنگی را به وجود بیاورد. در صورت از بین رفتن ملاسما، نتیجه بعد از بارداری متفاوت خواهد شد.
 • شکل نامناسب قوس: بیشتر زنان در دوران بارداری ورم یا نفخ را در صورت تجربه می‌کنند. پس بنابراین، پس از کاهش تورم یا نفخ پس از بارداری، شکل ابروها میتواند کاملاً اشتباه یا نامتقارن به نظر برسد.
 • خونریزی زیاد و کندی در بهبودی: زنان باردار در حین میکروبلیدینگ میتوانند به دلیل تغییرات در سطوح هورمونی خونریزی زیادی را تجربه کنند. عدم تعادل سطح هورمونی نیز می تواند باعث کندی بهبودی پوست یا عفونت بعد از انجام این عمل شود.

حتما بخوانید: انواع مدل ابرو برای صورت های مختلف 


کاهش دادن خطرات میکروبلیدینگ در دوران بارداری

در دوران بارداری خطرات و عوارض جانبی زیادی در میکروبلیدینگ میتواند وجود داشته باشد. با همه ی این ها، با اقدامات احتیاطی و مراقبت مناسب، می توان خطرات میکروبلیدینگ را کاهش داد. این نوع اقدامات احتیاطی برای کاهش خطر میکروبلیدینگ در دوران بارداری عبارتند از:

 • ممکن است که بعد از انجام میکروبلیدینگ، شما پوسته پوسته شدن را تجربه کنید که این خود در صورت عدم مراقبت صحیح می تواند منجر به عفونت شود. با مراقبت کردن و درمان مناسب از ناحیه مورد نظر، احتمال عفونت به حداقل می رسد. برای جلوگیری از ایجاد پوسته پوسته شدن از مرطوب کننده های دارویی استفاده کنید. خیس نکردن ناحیه مورد نظر برای چند روز نیز به شما کمک خواهد کرد.
 • از قبل یک پچ تست کوچک انجام دهید تا از عدم واکنش یا پاسخ منفی به میکروبلیدینگ یا کرم بی حس کننده موضعی مطمئن شوید.
 • پیش از همه ی این کار ها برای جلوگیری کردن از هرگونه عفونت خونی یا پوستی که به دلیل رنگدانه های مورد استفاده در روش های میکروبلیدینگ به وجود می آید، با متخصص پوست یا متخصص زنان خود مشورت کنید. به شما توصیه میشود که به یک کلینیک، اسپا، یا سالن زیبایی که از استانداردهای بهداشتی پیروی و از محصولات و تجهیزات باکیفیت استفاده می‌کند، بروید تا از هرگونه عفونت جلوگیری کنید.
 • برای آگاهی پیدا کردن از صلاحیت هنرمند میکروبلیدینگ از قبل در مورد مدرک او تحقیق کنید و آن را مشاهده کنید. یک متخصص خبره، دارای مجوز و آموزش دیده تجربه لازم برای انجام اقدامات احتیاطی را برای کاهش همه خطرات میکروبلیدینگ در زمانی که یک زن باردار است را خواهد داشت. همچنین متخصصان آموزش دیده تجربه لازم برای تنظیم رنگدانه و شکل را با توجه به نفخ یا ورم، ملاسما و غیره را خواهند داشت. 24 تا 48 ساعت قبل از انجام میکروبلیدینگ از مصرف الکل یا مصرف داروهای مسکن یا داروهایی مانند ایبوپروفن یا استامینوفن خودداری کنید. از خونریزی بیش از حد در طول عمل که می تواند منجر به پوسته پوسته شدن شود جلوگیری می کند.

چند سوال متداول در مورد میکروبلیدینگ:

1. آیا میکروبلیدینگ می تواند به جنین آسیب برساند؟

هیچ مطالعه و تحقیق قطعی وجود ندارد که 100٪ تضمین کند که میکروبلیدینگ برای جنین کاملاً ایمن یا بی خطر است. پس بنابراین، با وجود تمام این گفته ها و رعایت تمام اقدامات احتیاطی، استفاده از محصولات و تجهیزات باکیفیت میتواند به جنین آسیب برساند.


حتما بخوانید: پیرسینگ (سوراخ کردن) نوک سینه در شیردهی چه عوارض و خطرات دارد


2. آیا میکروبلیدینگ در دوران شیردهی بی خطر است؟

در طول میکروبلیدینگ، رنگدانه‌ها که می‌توانند برای نوزاد خطرناک باشند به پوست تزریق می‌شوند. این رنگدانه‌ها می‌توانند به نوزاد شیرده منتقل شوند و به آنها آسیب برساند. پس بنابراین بهتر است قبل از میکروبلیدینگ صبر کنید تا عمل شیردهی شما قطع و تمام شود.

3. آیا میکروبلیدینگ در هنگام تلاش برای بچه دار شدن بی خطر است؟

مانند سایر روش های زیبایی، میکروبلیدینگ 100% ایمن یا بدون عوارض نیست. با این حال، هنگام تلاش برای باردار شدن، می توان اقدامات احتیاطی مناسب را انجام داد.

سخن آخر

بارداری یک دوره زیبا و قشنگ برای هر زنی است . از طرفی زیبا به نظر رسیدن در این مرحله از زندگی هم نیز مهم است. با این حال، زیبایی نباید به قیمت سلامتی خود و نوزاد متولد نشده تمام شود. بنابراین، هنگام رفتن به میکروبلیدینگ در دوران بارداری، تمام اقدامات احتیاطی را انجام دهید، برای بهترین توصیه با پزشک خود مشورت کنید، به بهترین آرایشگاه بروید و یک هنرمند آموزش دیده را پیدا کنید تا از هر گونه خطر یا عارضه جانبی احتمالی جلوگیری کنید.


مقالات مرتبط:

آیا خالکوبی کردن در دوران بارداری بی خطر است؟

نکاتی درباره رنگ کردن موها در دوران بارداری

از
3
رای