چسب جوش صورت چیست؛ فواید، طریقه انتخاب و استفاده از چسب جوش

چسب جوش صورت چیست؛ فواید، طریقه انتخاب و استفاده از چسب جوش چسب جوش صورت چیست ؛ فواید چسب جوش و طریقه استفاده از چسب جوش و همچنین روش انتخاب چسب جوش سر سیاه و سر سفید با توجه به نوع پوست و جوش در سلام دنیا بخوانید.

جوش های ناخوشایندی که بر ظاهر و احساس شما تاثیر گذاشته و همواره در بدترین زمان ممکن آشکار می گردند. گزینه هایی که برای درمان جوش (آکنه) وجود دارند به تعداد دلایل بروز آنها فراوان هستند. یکی از این محصولات، چسب جوش می باشد که به عنوان صفحه هیدروکلوئید نیز شناخته می شود. ادامه مطلب سلام دنیا، را بخوانید تا اطلاعات بیشتری درباره درمان جوش صورت با چسب جوش و طریقه استفاده از آن بدست آورید.

جوش یا آکنه چیست؟

آکنه یک بیماری التهابی ماندگار است که بیشتر از 80 درصد نوجوانان را درگیر می نماید. هر چند زمان بندی ها ممکن است متفاوت باشد اما شیوع این بیماری حدود 11 تا 12 سالگی بوده و ممکن است تا اواخر دهه 20 یا 30 سالگی عمر به طول انجامد. هدف اصلی بیماری صورت، سینه یا پشت می باشد. آکنه به شکل جوش هایی با نوک سفید یا سیاه ظاهر می شود. در حالی که جوش های سر سفید گرد، زخم هایی سربسته پر شده با سبوم (ترشحات روغنی غدد چربی) و کراتین می باشند، جوش های سر سیاه، تیره، زخم های سر باز تشکیل شده از سبوم، کراتین و آلودگی ها می باشند.


حتما بخوانید: علت جوش در نقاط مختلف صورت چیست


هورمون های بیش فعال می توانند باعث شوند تا پوست سبوم اضافی تولید کند که این ترشحات مسیر ریشه های مو را احاطه و مسدود می کنند. آلودگی ها، ذرات پوستی و باکتری ها این انسداد را بدتر کرده و باعث ایجاد جوش بر روی سطح پوست می شوند. راه حل های مبارزه با آکنه از قرص های کنترل بارداری تا کرم های موضعی و چسب های جوش متفاوت می باشند.

برچسب جوش صورت چیست؟

چسب های جوش چه می باشند؟ (فواید چسب جوش)

این چسب های کوچک و دایره ای شکل به پوست بدن چسبیده و با حمله به جوش ها سعی می کنند رد و اثر آنها را به حداقل برسانند. این کار را چگونه انجام می دهند؟ این چسب ها در چندین سطح عملیات خود را انجام می دهند. آنها از یک لایه نازک تشکیل شده اند که در یک سمت از هیدروکلوئید ماده ای که مایعات و عفونت را به خود جذب کرده و نوعی ژل تولید می کند، پوشیده شده است. همزمان، محیط مرطوبی که توسط این چسب تولید می شود، بهبود پوست را سرعت می بخشد (برخلاف کرم های جوش عادی که جوش ها را خشک نموده و رد آنها را باقی می گذارند). نهایتاً لایه هیدروکلوئید دارای یک ماده فعال مانند اسید سالیسیلیک یا روغن درخت چای برای باز کردن روزنه های پوستی می باشد. 

تاثیر کلی چسب های آکنه در اصل در توانایی آن برای دور نگه داشتن آلودگی ها و اشعه های مضر UVB برای اطمینان از داشتن یک درمان سریع و بدون رد و اثر می باشد. در هنگام استفاده از این محصول، به خاطر داشته باشید که به طور کامل نواحی اطراف آن را تمیز نگاه دارید. مراقب باشید که جوش ها را فشار نداده یا زخمی نکنید زیرا اینکار باکتری بیشتری را وارد پوست خواهد کرد.

یکی دیگر از فواید چسب جوش، جلوگیری از دستکاری کردن جوش است. این کار می تواند در کنار دیگر درمان های جوش از جمله پماد ضد جوش باعص درمان سریع جوش صورت شود.

برچسب جوش و روش عملکرد آن

نکات مهم در زمان خرید و انتخاب چسب جوش صورت

چسب های آکنه: نحوه انتخاب

تولیدکننده های فراوانی در حال حاضر اقدام به فروش چسب هیدروکلوئید می نمایند. اما چگونه موردی را بیابیم که با رژیم زیبایی روزانه ما سازگار باشد؟ عوامل زیر را مدنظر قرار دهید:

1. نوع آکنه

اگر شما با جوش ها سر سفید پر شده از عفونت سر و کار دارید، به دنبال یک چسب ضخیم تر با ماندگاری بالاتر بگردید که به طور کامل جوش را تخلیه نماید.

چسب جوش سر سیاه صورت

اگر با جوش های سر سیاه مبارزه می کنید، به دنبال چسب هایی با اسید سالیسیلیک بگردید تا آلودگی ایجاد شده در فولیکول مو را از بین برده و خارج نماید.


حتما بخوانید: درمان جوش سر سیاه با 21 ماسک خانگی


2. ظاهر محصول

مهم است که در نظر داشته باشید این چسب های وقتی بر روی پوست قرار می گیرند چه شکلی خواهند داشت. هر چند این چسب ها معمولاً شفاف هستند اما در هنگام استفاده قابل تشخیص می باشند. اگر در این خصوص احساس خوبی ندارید، می توانید به سراغ درمان های آنتی بیوتیک یا کرم های موضعی بروید.

3. نوع پوست

اگر شما پوستی روغنی دارید، محصولی را انتخاب کنید که دارای پاک کننده پوست نیز در بسته بندی خود باشد. از پاک کننده برای ضدعفونی کردن جوش و محیط اطراف آن بهره بگیرید. اجازه دهید پوست خشک شود و سپس چسب هیدروکلوئید را بر اساس دستورالعمل استفاده نمایید. این درمان های ترکیبی بویژه وقتی با آکنه های دوره ای روبرو هستید، مفید می باشند. در طول دوره قاعدگی، هورمون ها باعث افزایش تولید سبوم در بدن می شوند که این به معنی انسداد بیشتر روزنه های پوستی و جذب کردن آلودگی ها و باکتری ها به سطح پوست می باشد.  

طریقه استفاده از چسب جوش

  • اول محل اطراف را تمیز کنید و چسب را به آرامی روی جوش قرار دهید. مواظب باشید جوش را فشار ندهید یا زخمی نکنید، چون باعث می شود باکتری های زیادی وارد پوست شود.
  • به خاطر داشته باشید در صورتی که پوست حساسی ندارید ، تا زمانی که جوش به طور کامل درمان شود، از چسب جوش استفاده کنید.
  • اگر دوست ندارید که موقع بیرون رفتن از خانه، چسب جوش روی صورت داشته باشید، می توانید از چسب جوش شب استفاده کنید، تا ترکیبات چسب جوش حداقل 8 ساعت که در خواب هستید، روی جوش صورت باقی بماند.
سخن آخر

آکنه یک بیماری التهابی ماندگار است که بیشتر از 80 درصد نوجوانان را درگیر می نماید. چسب جوش کوچک و دایره ای شکل به پوست بدن چسبیده و با حمله به جوش ها سعی می کنند رد و اثر آنها را به حداقل برسانند.

منبع: flo


مقالات مرتبط:

بهترین پماد برای جوش صورت ؛ 11 کرم ضد جوش و لک فوری

از
3
رای