یکشنبه، 26 آبان 98

آیا برچسب جوش واقعاً موثر است؟ روش درمان جوش های سرسیاه و سرسفید با برچسب جوش صورت

آیا برچسب جوش واقعاً موثر است؟ روش درمان جوش های سرسیاه و سرسفید با برچسب جوش صورت آکنه یک بیماری التهابی ماندگار است که بیشتر از 80 درصد نوجوانان را درگیر می نماید. برچسب های کوچک و دایره ای شکل به پوست بدن چسبیده و با حمله به جوش ها سعی می کنند رد و اثر آنها را به حداقل برسانند.

جوش های ناخوشایندی که بر ظاهر و احساس شما تاثیر گذاشته و همواره در بدترین زمان ممکن آشکار می گردند. گزینه هایی که برای درمان جوش (آکنه) وجود دارند به تعداد دلایل بروز آنها فراوان هستند. یکی از این محصولات، برچسب جوش می باشد که به عنوان صفحه هیدروکلوئید نیز شناخته می شود. ادامه مطلب را بخوانید تا اطلاعات بیشتری درباره آکنه و آخرین روش های مبارزه با آن بدست آورید.

آکنه چیست؟

آکنه یک بیماری التهابی ماندگار است که بیشتر از 80 درصد نوجوانان را درگیر می نماید. هر چند زمان بندی ها ممکن است متفاوت باشد اما شیوع این بیماری حدود 11 تا 12 سالگی بوده و ممکن است تا اواخر دهه 20 یا 30 سالگی عمر به طول انجامد. هدف اصلی بیماری صورت، سینه یا پشت می باشد. آکنه به شکل جوش هایی با نوک سفید یا سیاه ظاهر می شود. در حالی که جوش های سر سفید گرد، زخم هایی سربسته پر شده با سبوم (ترشحات روغنی غدد چربی) و کراتین می باشند، جوش های سر سیاه، تیره، زخم های سر باز تشکیل شده از سبوم، کراتین و آلودگی ها می باشند.

هورمون های بیش فعال می توانند باعث شوند تا پوست سبوم اضافی تولید کند که این ترشحات مسیر ریشه های مو را احاطه و مسدود می کنند. آلودگی ها، ذرات پوستی و باکتری ها این انسداد را بدتر کرده و باعث ایجاد جوش بر روی سطح پوست می شوند. راه حل های مبارزه با آکنه از قرص های کنترل بارداری تا کرم های موضعی و برچسب های جوش متفاوت می باشند.

برچسب جوش صورت چیست؟

برچسب های جوش چه می باشند؟

این برچسب های کوچک و دایره ای شکل به پوست بدن چسبیده و با حمله به جوش ها سعی می کنند رد و اثر آنها را به حداقل برسانند. این کار را چگونه انجام می دهند؟ این برچسب ها در چندین سطح عملیات خود را انجام می دهند. آنها از یک لایه نازک تشکیل شده اند که در یک سمت از هیدروکلوئید ماده ای که مایعات و عفونت را به خود جذب کرده و نوعی ژل تولید می کند، پوشیده شده است. همزمان، محیط مرطوبی که توسط این برچسب تولید می شود، بهبود پوست را سرعت می بخشد (برخلاف کرم های جوش عادی که جوش ها را خشک نموده و رد آنها را باقی می گذارند). نهایتاً لایه هیدروکلوئید دارای یک ماده فعال مانند اسید سالیسیلیک یا روغن درخت چای برای باز کردن روزنه های پوستی می باشد. 

تاثیر کلی برچسب های آکنه در اصل در توانایی آن برای دور نگه داشتن آلودگی ها و اشعه های مضر UVB برای اطمینان از داشتن یک درمان سریع و بدون رد و اثر می باشد. در هنگام استفاده از این محصول، به خاطر داشته باشید که به طور کامل نواحی اطراف آن را تمیز نگاه دارید. مراقب باشید که جوش ها را فشار نداده یا زخمی نکنید زیرا اینکار باکتری بیشتری را وارد پوست خواهد کرد.

برچسب جوش و روش عملکرد آن

برچسب های آکنه: نحوه انتخاب

تولیدکننده های فراوانی در حال حاضر اقدام به فروش صفحات هیدروکلوئید می نمایند. اما چگونه موردی را بیابیم که با رژیم زیبایی روزانه ما سازگار باشد.؟ عوامل زیر را مدنظر قرار دهید:

1. نوع آکنه

اگر شما با جوش ها سر سفید پر شده از عفونت سر و کار دارید، به دنبال یک برچسب ضخیم تر با ماندگاری بالاتر بگردید که به طور کامل جوش را تخلیه نماید. اگر با جوش های سر سیاه مبارزه می کنید، به دنبال برچسب هایی با اسید سالیسیلیک بگردید تا آلودگی ایجاد شده در فولیکول مو را از بین برده و خارج نماید.

2. ظاهر محصول

مهم است که در نظر داشته باشید این برچسب های وقتی بر روی پوست قرار می گیرند چه شکلی خواهند داشت. هر چند این برچسب ها معمولاً شفاف هستند اما در هنگام استفاده قابل تشخیص می باشند. اگر در این خصوص احساس خوبی ندارید، می توانید به سراغ درمان های آنتی بیوتیک یا کرم های موضعی بروید.

3. نوع پوست

اگر شما پوستی روغنی دارید، محصولی را انتخاب کنید که دارای پاک کننده پوست نیز در بسته بندی خود باشد. از پاک کننده برای ضدعفونی کردن جوش و محیط اطراف آن بهره بگیرید. اجازه دهید پوست خشک شود و سپس برچسب هیدروکلوئید را بر اساس دستورالعمل استفاده نمایید. این درمان های ترکیبی بویژه وقتی با آکنه های دوره ای روبرو هستید، مفید می باشند. در طول دوره قاعدگی، هورمون ها باعث افزایش تولید سبوم در بدن می شوند که این به معنی انسداد بیشتر روزنه های پوستی و جذب کردن آلودگی ها و باکتری ها به سطح پوست می باشد.  

منبع: flo

از
2
رای