بهترین پماد برای جوش صورت ؛ 11 کرم ضد جوش و لک فوری + طریقه مصرف

بهترین پماد برای جوش صورت ؛ 11 کرم ضد جوش و لک فوری + طریقه مصرف آیا می دانید بهترین پماد برای جوش صورت کدام است و موثرترین کرم ضد جوش ارزان و فوری برای انواع پوست چرب، حساس و ... طبق گفته متخصصان پوست کدام پماد ضد آکنه است ، در سلام دنیا پاسخ را بخوانید.

تقریباً مقدار خیلی زیادی (اصطلاح علمی) از محصولات در بازار وجود دارند که همه ی آنها قول این را به شما میدهند که به رفع جوش های شما کمک کنند - اما چگونه باید بدانید که کدام یک از این محصولات واقعاً موثر هستند و تاثیر خود را میگذارند؟

پماد ضد جوش و درمان‌های لکه‌های پوستی برای جوش‌هایی که نیاز به پاسخ و واکنشی سریع دارند ساخته شده اند. آنها اغلب تاثیر خود را با خشک کردن جوش آزار دهنده میگذارند. این محصولات می توانند جای ظهور جوش ها را به حداقل برسانند و شروع به درمان کردن آن را بکنند. اما از طرفی دیگر این را هم باید بگویم که برخی دیگر از محصولات برای پاکسازی منافذ قبل از زدن جوش بهتر اثر خود را میگذارند.

صرف نظر از همه اینها، ما در این مقاله از سلام دنیا، علاوه بر معرفی بهترین پماد برای جوش صورت، به فواید و طرز استقاده از این محصولات پرداخته ایم. همه این محصولات حاوی موادی هستند که متخصصان مراقبت از پوست با تمام دانش اپیدرمی خود آن را به ما توصیه کرده اند. در این مقاله بهترین پماد و درمان‌ های آکنه برای شما آورده شده است.

راهنمای خرید بهترین پماد ضد جوش و لک

چگونه بهترین پماد ها را برای آکنه و بهترین درمان ها را برای لکه ها ( جوش ها ) انتخاب کرده ایم

برای انتخاب پمادی مناسب برای آکنه کارهای زیادی انجام می شود. در این پروسه ممکن است که کمی آزمون و خطای آن برای انتخاب بهترین گزینه طول بکشد. ما با تعدادی از کارشناسان مراقبت از پوست برای گرفتن نکاتی برای انتخاب بهترین درمان برای آکنه صحبت کرده ایم.

بهترین پماد برای جوش صورت چرب، حساس طبق گفته متخصصان پوست

به گفته Shaunda Dorantes، RN، پرستار ارشد تزریق کننده و یکی از مالکان Beauty Lounge Medical Spa در سن مارکوس، کالیفرنیا، درمان موثر لکه های آکنه جزء اصلی میباشد. او استفاده از پروکساید بنزوئیل، گوگرد، یا اسید سالیسیلیک را توصیه می‌کند. علاوه بر اینها، رابین ایوانز، دکترای پزشکی، متخصص پوست Southern CT Dermatology در استمفورد، کانکتیکات، رتینوئیدها و روغن درخت چای را توصیه می‌کند. متخصص پوست هدلی کینگ، دکترای پزشکی و متخصص پوست مستقر در نیویورک، خاک رس را به این فهرست اضافه می‌کند.

ما در این مقاله به طور کامل مطمئن شده ایم که همه این مواد را در فهرست خود گنجانده‌ باشیم، زیرا همه آن‌ها کاربرد ها و موارد استفاده متفاوتی را دارند (در ادامه در مورد آن بیشتر توضیح می‌دهیم). ما به بررسی نظرات افرادی واقعی پرداخته ایم تا مطمئن شویم که آنها به نتایجی که می خواستند رسیده باشند.

محصولات تایید شده

ما همه محصولات را در یک فرآیند بررسی کامل قرار می دهیم تا ادعاهای بهداشتی پشتیبانی نشده، شیوه های تجاری مبهم، و دعاوی حقوقی مربوط به محصولات یک شرکت را بررسی کنیم. ما همچنین مطمئن می‌شویم که اجزای کلیدی هر محصول واقعاً همان کاری را انجام می‌دهند که شرکت می‌گوید. بنابراین شما پول خود را هدر نمی دهید.

بهترین پماد برای جوش صورت و درمان لکه ها

1. بهترین پماد ضد آکنه با بنزوئیل پروکساید (پماد برای جوش صورت چرب)

 • پماد کنترل آکنه ZO Skin Health
 • ماده فعال: بنزوئیل پروکساید
 • سایر مواد تشکیل دهنده: روغن درخت چای، عصاره چای سبز، عصاره پوست درخت کاج، عصاره چای قرمز، عصاره هسته انگور

حتما بخوانید: بنزوئیل پروکساید چیست؟


نحوه استفاده پماد برای جوش صورت بنزوئیل پروکساید

 • روزانه 1 تا 3 بار آن را روی ناحیه آسیب دیده بمالید. این درمان مورد علاقه دورانتس میباشد.
 • این پماد که شامل 10 درصد بنزوئیل پروکساید که به گفته او حداکثر قدرتی است که می توانید بدون نسخه دریافت کنید میباشد.
 • این پماد شامل آنتی اکسیدان های طبیعی تسکین دهنده پوست مانند روغن درخت چای - یکی از ترکیبات مورد علاقه ما برای مبارزه با آکنه - و همچنین چای سبز، عصاره پوست درخت کاج، چای قرمز، و روغن هسته انگور که آنتی اکسیدان هایی هستند که می توانند به کاهش رنگ بدن کمک کنند، می باشد.
 • بررسی‌های انجام شده - به‌ویژه از سمت افرادی با پوست چرب بسیار عالی هستند.

بهترین پماد برای جوش صورت چرب

2. بهترین پماد گوگرد آکنه (پماد برای جوش صورت در )

 • درمان آکنه Kate Somerville EradiKate
 • ماده فعال: گوگرد
 • مواد دیگر: اسید سالیسیلیک
 • نحوه استفاده: با استفاده از یک پارچه پنبه ای رسوب را هر شب بر روی مناطق آسیب دیده بمالید. صبح روز بعد آن را بشویید.

به غیر از نام جذابش ، این درمان مبتنی بر گوگرد، نقدهای تحسین‌آمیزی را به دنبال خود دارد و - به گفته افراد در کیت سامرویل - می‌تواند ظاهر جوش‌ها را تا بیش از 90 درصد تنها در 1 ساعت بهبود بخشد. ایده آل برای موارد اضطراری!

به گفته کینگ، گوگرد با کمک به کاهش التهاب اثر خود را میگذارد. گوگرد و اسید سالیسیلیک ضد آکنه ترکیبی اثبات شده است که واقعاً بر روی این جوش‌ها اثر خود را میگذارد. اما این بررسی ها یا مورد توجه قرار می گیرند یا مورد انتقاد. برخی از مردم در مورد این درمان که چقدر برای لکه های آکنه عالی عمل میکند ابراز خوشحالی می کنند، و برخی دیگر می گویند هیچ تاثیری روی آنها ندارد.

 پماد برای جوش صورت

3. بهترین پماد ضد آکنه با اسید سالیسیلیک

 • درمان تسکین سریع مراد برای لکه های آکنه (Murad Rapid Relief)
 • ماده فعال: اسید سالیسیلیک
 • سایر مواد تشکیل دهنده: گیاه فندق جادوگر ( witch hazel ) ، کره شی، کاج، آویشن
 • نحوه استفاده: روزانه آن را 1 تا 3 بار روی ناحیه آسیب دیده بمالید. آیا به درمان سریع آکنه نیاز دارید؟این یکی به معنای واقعی کلمه "تسکین سریع"  نام دارد.

مراد می‌گوید که می‌تواند قرمزی ناشی از جوش‌ها را تنها در 4 ساعت به میزان قابل توجهی کاهش دهد. با 2 درصد اسید سالیسیلیک ملکه آکنه‌زا و گیاه فندق جادوگر (ماده‌ای مضاعف که منافذ پوست را منقبض می‌کند و التهاب را کاهش می‌دهد) میتوانید از شر آکنه ها خلاص شوید. این درمان همچنین شامل کره شی، کاج و آویشن که به کاهش سوزش کمک می کند میشود. منتقدان می‌گویند که این درمان واقعاً به بهبود لک‌های موجود کمک می‌کند، اما برای کنترل آن‌ها به چندین برنامه در روز نیز نیاز میباشد.

بهترین کرم ضد جوش

4. پماد ضد آکنه با امتیاز بالا

 • درمان پاکسازی پوست با قدرتی اضافه بر سازمان پائولا CLEAR
 • ماده فعال: بنزوئیل پروکساید
 • سایر مواد تشکیل دهنده: بیزابولول، آلانتوئین
 • نحوه استفاده: یک یا دو بار در روز آن را بر روی ناحیه آسیب دیده بمالید. در صورت بروز خشکی تکرار کردن آن را کاهش دهید.

علاوه بر آکنه بدی بنزوئیل پروکساید، این درمان از Paula’s Choice شامل بیزابولول، ماده‌ای که از بابونه به دست می‌آید و به تسکین پوست ملتهب کمک می‌کند، میشود. همچنین این درمان شامل آلانتوئین که یک تسکین دهنده پوست دیگر که برای التیام ضایعات آکنه مفید است و روی جای زخم اثر خود را میگذارد، میشود. Paula’s Choice ادعا می‌کند که اکثر کاربران خط CLEAR منافذ کوچک‌تر و آکنه‌های شدیدتر را گزارش می‌کنند.


حتما بخوانید: درمان جوش زیر پوستی با 6 روش خانگی


نکته مهم: به گفته ایوانز (و بسیاری از منتقدان ) مانند سایر محصولات بنزوئیل پروکساید، این محصول ممکن است اثر خود را بر روی بالش و حوله شما بگذارد و آن را لکه دار کند. همچنین می تواند خشک شود، که این خود یکی از راه هایی است که به مبارزه با آکنه کمک می کند.

بهترین کرم ضد جوش صورت

5. بهترین پماد ضد آکنه ارزان قیمت

 • ژل لکه های ضد آکنه ELF
 • ماده فعال: اسید سالیسیلیک
 • سایر مواد تشکیل دهنده: روغن درخت چای، گیاه فندق جادوگر، آلوئه ورا، چای سبز
 • نحوه استفاده: روی ناحیه آسیب دیده بمانید

این درمان فوق العاده ملایم است و برای پوست های حساس عالی عمل میکند. این درمان همچنین دارای بررسی های زیادی است که اثربخشی آن را به عنوان یک درمان برای از بین بردن لکه تایید می کند. این درمان دارای ویژگی های خوبی است که برای موثر اثر کردن به آن نیاز دارد: اسید سالیسیلیک و روغن درخت چای با آکنه مبارزه می کنند، که این خود در حالی است که گیاه فندق جادوگر، آلوئه ورا و چای سبز TF را از هرگونه تحریک شدن تسکین می دهد.

بررسی ها اکثراً مثبت هستند، اما برخی افراد می گویند که هیچ تأثیری روی پوست یا آکنه آنها نداشته است. با این حال، با 3 دلار، ممکن است ارزش یک بار امتحان کردن را داشته باشد!

 بهترین پماد ضد آکنه ارزان قیمت

6. بهترین ماسک درمان آکنه

 • ماسک درمانی پیتر توماس راث با گوگرد 
 • ماده فعال:گوگرد
 • سایر مواد تشکیل دهنده: خاک رس، آلوئه ورا
 • نحوه استفاده: آن را فقط روی نواحی آسیب دیده بمالید، بگذارید 5 تا 10 دقیقه خشک شود و سپس آن را کاملاً بشویید.

این ماسک قدرتمند از پیتر توماس راث با مواد بسیار باکیفیت مانند گوگرد ضد آکنه، کائولن و خاک رس بنتونیت (که ناخالصی‌ها را مستقیماً از منافذ شما بیرون می‌کشد) و ضد تحریک‌ کننده‌های تسکین‌ دهنده مانند آلوئه ورا ساخته شده است.

اما از آنجایی که این یک ماسک است و نه یک درمان سنتی لکه، نمی‌توانید آن را روی صورت خود قرار دهید و بگذارید روی آن بماند – باید بعد از خشک شدن آن را بشویید. منتقدان هشدار می دهند که گوگرد می تواند بوی قوی داشته باشد (و ممکن است کمی چشمان شما را بسوزاند)، اما اثرات ماسک شگفت انگیز است: کنترل آکنه.

بهترین کرم ضد جوش و جای جوش

7. بهترین پماد آکنه برای مردان

 • درمان لکه های پاک کننده آکنه جک بلک
 • ماده فعال: گوگرد
 • سایر مواد تشکیل دهنده: زردچوبه، چای سبز، بیزابولول، قارچ ریشی، آلوئه ورا
 • نحوه استفاده: آن را روزانه 1 تا 3 بار روی نواحی آسیب دیده بمالید. این نوع درمان از لکه‌های جک بلک با گوگرد پاک‌کننده آکنه، زردچوبه ضدالتهاب و قارچ ریشی آداپتوژن ساخته شده است - ماده‌ای که ظاهراً آب‌رسان و التیام‌بخش میباشد. این درمان همچنین شامل بیزابولول، ماده تسکین دهنده پوست که قبلاً به آن اشاره کردیم، که به گفته کینگ ممکن است به پاک کردن منافذ پوست، از بین بردن باکتری ها و خشک کردن آکنه کمک کند، میشود.

تخصص جک بلک در محصولات مراقبت از پوست با کیفیت بالا برای مردان میباشد، اما واقعاً، هر کسی می‌تواند از آن استفاده کند. این یک محصول جدید است، بنابراین نظرات تا کنون کم اما مثبت میباشند.

پماد خشک کننده جوش

8. بهترین پماد ضد آکنه برای پوست های حساس

 • درمان لکه های آکنه La Roche-Posay Effaclar Duo Dual Action
 • ماده فعال: بنزوئیل پروکساید
 • سایر مواد تشکیل دهنده: اسید سالیسیلیک، ویتامین E، گلیسیرین
 • نحوه استفاده: آن را روزانه 1 تا 3 بار روی نواحی آسیب دیده بمالید.

نقطه ضعف این درمان میتواند خشکی و قرمزی که از عوارض جانبی بسیار شایعی در آن هستند ، باشد. این محصول ممکن است به دلیل بنزوئیل پروکساید و اسید سالیسیلیک موجود در آن اثرات یکسانی (که از این رو اصطلاح "عمل دوگانه" نامیده می شود) داشته باشد. همه محصولات Effaclar به طور خاص برای نیازهای پوست حساس به آکنه طراحی شده اند. این محصول شامل مرطوب‌کننده‌هایی قوی همچون گلیسیرین و ویتامین E که برای کمک به آرام کردن تحریک موثر واقع میشوند ، میشود.

اگر حساسیت خاصی دارید، از کم شروع کنید (یک بار در روز) و آهسته پیش بروید. La Roche-Posay همچنین توصیه می کند قبل از این محصول از مرطوب کننده استفاده کنید تا به عنوان یک بافر عمل کند. منتقدان می گویند تا زمانی که پوست شما به آن عادت نکرده در ابتدا از آن کم استفاده کنید. با صبر کردن میتوانید به نتایج عالی برسید.


حتما بخوانید: 8 ماسک صورت خانگی با پوست پرتقال برای جوش 


بهترین پماد ضد آکنه برای پوست های حساس

9. بهترین پماد برای جوش صورت روغن درخت چای

 • Burt’s Bees راه حل طبیعی درمان آکنه و لکه های مورد هدف
 • ماده فعال: اسید سالیسیلیک
 • سایر مواد تشکیل دهنده: علف ببر، روغن درخت چای
 • نحوه استفاده: آن را روزانه 1 تا 3 بار روی ناحیه آسیب دیده بمالید.

این درمان به طور خاص برای پوست‌های چرب و مستعد آکنه که شامل اسید سالیسیلیک، روغن درخت چای و چندین روغن ضروری تسکین‌ دهنده است که می‌تواند به درمان و پیشگیری از آکنه و حذف چربی اضافی کمک کند، طراحی شده است. این درمان ملایم می باشد و برای پوست های حساس نیز قابل استفاده است.

 • روغن درخت چای از گنجاندن اسید سالیسیلیک در این فرمول تقویت می شود. اگر به دنبال چیزی کاملا طبیعی هستید، روغن خالص درخت چای رقیق شده در روغن حامل مانند روغن نارگیل یا روغن بادام را امتحان کنید.
 • مانند بسیاری از محصولات آکنه، نقد ها و بررسی ها در مورد این محصول متفاوت است - برخی می گویند موثر است و  برخی می گویند که اصلا موثر نمیباشد.

بهترین پماد برای جوش صورت روغن درخت چای

10. پماد آکنه توصیه شده توسط متخصصین پوست

 • Beauty by GLU — (در) درمان لکه
 • ماده فعال: گوگرد
 • سایر مواد تشکیل دهنده: خاک رس
 • نحوه استفاده: آن را 2 تا 3 بار در هفته روی مناطق مشکل دار و مستعد جوش استفاده کنید. بگذارید به مدت 15-20 دقیقه بماند.

کینگ این محصول را به دلیل داشتن گوگرد و خاک رس، توصیه می کند. گوگرد ضد التهاب است. خاک رس به خشک شدن لکه ها و بیرون کشیدن ناخالصی ها کمک می کند. این یک ماسکی کوچک فقط برای جوش های شما است - قرار است آن را در مناطق مشکل دار و مستعد بمالید و بعد از 15 تا 20 دقیقه آن را بشویید.

 • نظرات محدود است، اما ما قطعا به محصولی که مورد تایید متخصص پوست باشد اعتماد داریم.

پماد ضد جوش توصیه شده توسط متخصصین پوست

11. بهترین پماد ضد آکنه رتینوئید

 • ژل دیفرین
 • ماده فعال: آداپالن
 • سایر مواد تشکیل دهنده: n/a
 • نحوه استفاده: یک لایه نازک را بیش از یک بار در روز روی ناحیه آسیب دیده بمالید.

ایوانز آداپالن را نوعی رتینوئید که توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای درمان آکنه تأیید شده است را توصیه می‌کند. Differin از قدرتی استفاده می کند که بدون نسخه هم در دسترس است (OTC)، اما محصولات آداپالن قوی تری نیز وجود دارد که در صورت لزوم پوست می تواند برای شما تجویز شوند.

 • ژل دارای تعداد کمی از مواد دیگر است، اما آداپالن تنها ماده اصلی است (و تنها ماده اصلی که محصول به آن نیاز دارد، TBH).
 • رتینوئیدها گاهی اوقات می توانند خشن و ناملایم باشند. این فرمولاسیون با دوز کم مقدمه خوبی است که می تواند به تنظیم پوست شما کمک کند.
 • منتقدان می‌گویند که Differin واقعاً- تا زمانی که به آن پایبند باشید موثر است.

بهترین پماد ضد آکنه رتینوئید

چگونه پماد مناسب جوش صورت را برای خود انتخاب کنید

1. نوع آکنه

 • به گفته متخصصان ما، درمان‌ لکه‌ ها برای همه آکنه‌ها مؤثر نیستند. در واقع، کینگ توضیح می‌دهد: درمان‌ لکه‌ ها معمولاً برای ضایعات آکنه التهابی فردی که حداقل تا حدی سطحی هستند - جوش‌های پوستی خاص و پاپول‌های قرمز، نه جوش‌های کیستیک عمیق، مفید هستند.
 • (آگاهی: پوسچول ها برجستگی های سفید پر از چرک هستند که با پوست قرمز احاطه شده اند و پاپول های قرمز برآمدگی های قرمز کوچک هستند.)
 • ایوانز توضیح می‌دهد که سایر انواع آکنه، مانند آکنه کیستیک، احتمالاً به موارد موضعی OTC پاسخ ندهد. طبق گفته کارشناسان ما، درمان‌ لکه ها  و پمادی آکنه حاوی رتینوئید، اسید سالیسیلیک و خاک رس ممکن است به پاک کردن منافذ، که برای جوش‌های سرسفید و پیشگیری از جوش سر سیاه بسیار مهم است ، کمک کنند. 

حتما بخوانید: از بین بردن و درمان جوش سر سیاه با 21 روش طبیعی


2. عناصر تشکیل دهنده پماد برای جوش صورت

به مواد تشکیل دهنده آن نگاهی بیندازید - اولین محصول آکنه ای را که با آن مواجه می شوید را نخرید. در اینجا خلاصه ای مختصر از مواد تشکیل دهنده توصیه شده توسط کارشناسان ما آمده است:

1. بنزوئیل پروکساید

دورانتس می‌گوید: بنزوئیل پروکساید ، P. acnes، باکتری‌های روی پوست را که در عمق منافذ ما زندگی می‌کنند و مسئول آن جوش‌های مزاحم هستند را از بین می‌برد. او توضیح می دهد که بنزوئیل پروکساید می تواند تولید روغن و چربی را به حداقل برساند و التهاب و قرمزی را هم نیز کاهش دهد.

2. گوگرد

این ماده قدرتمند دیگری است که می تواند به عنوان یک درمان سریع برای آکنه استفاده شود. اگرچه ممکن است برای استفاده روزمره کمی بیش از حد قوی باشد، اما معمولاً به درمان‌ها و ماسک‌ها اضافه می‌شود.

3. اسید سالیسیلیک

تحقیقات نشان می‌دهد که تولید چربی را کاهش می‌دهد و خواص ضد التهابی دارد.

4. روغن درخت چای

ایوانز توضیح می‌دهد که روغن درخت چای یک محصول گیاهی بدون نسخه است که به دلیل خواص ضد التهابی خفیفش می‌تواند تا حدودی کمک کننده باشد. کینگ این را هم به حرف های خود اضافه میکند که این روغن خاصیت ضد باکتریایی دارد.


حتما بخوانید: خواص روغن درخت چای برای پوست


5. خاک رس

به گفته کینگ، خاک رس برای درمان لک ها مفید میباشد، چرا که  به خشک شدن جوش ها کمک می کند.

6. رتینوئیدها

ایوانز به طور خاص آداپالن را توصیه می کند، زیرا این یک درمان تایید شده توسط FDA برای آکنه ولگاریس است.

علاوه بر این، مطمئن شوید که همه محصولاتی که با صورت شما در تماس هستند (آرایش، مراقبت از پوست، حتی شامپو) دارای برچسب غیر کومدوژنیک باشند (این واژه به این معنی است که منافذی را که به طور بالقوه باعث ایجاد آکنه می‌شوند را مسدود نمی‌کنند).

نحوه استفاده از پماد ضد آکنه

چگونه آن را بزنیم

همیشه دستورالعمل‌های بسته‌بندی هر محصول را دنبال کنید، اما به طور کلی، میتوان آن را مستقیماً روی ناحیه آسیب‌دیده اعمال کرد و اجازه داد تا بماند. این ها دقیقا بر خلاف پاک‌کننده‌ها که بلافاصله آن را میشویید است.

هشدار:

اگر احساس سوزش میکنید، آن را به سرعت با آب خنک بدون اینکه صورت خود را بیش از حد بمالید بشویید (بردارید) (این احساس خود می تواند به هر آسیبی که ممکن است وارد شده باشد نیز علائمی را اضافه کند).

بهترین زمان برای استفاده از پماد ضد جوش

 • خوب، این نوع درمان ها معمولاً به صورت اورژانسی اعمال می شوند، پس بهتر است که در اسرع وقت مالیده شوند.
 • اگر آرایش دارید، حتماً قبل از استفاده از این درمان آن را پاک کنید تا محصول حداکثر تماس را با پوست شما داشته باشد.
 • به گفته ایوانز، بسیاری از این درمان ها با خشک کردن لکه اثر خود را میگذارند. این محصول را قبل از خواب بمالید و بگذارید یک شب را روی صورت شما بماند.
 • (اما یک بار دیگر میگویم ، اگر دستورالعمل‌های روی بسته با این مواردی که گفتیم متفاوت باشند پس دستور العمل های روی جعبه ، اولویت دارند . مثلاً اگر ماسکی است که قرار است فقط 15 دقیقه روی صورت بماند پس همین کار را بکنید.)

روتین مراقبت از پوست خود را کامل کنید

 • دورانتس خاطرنشان می‌کند که اگرچه این درمان ها بخش بسیار مهمی از تریاژ مراقبت از پوست هستند، اما باید مطمئن شوید که روال مراقبت از پوست مناسبی را که در وهله اول به پیشگیری از آکنه کمک می‌کند را داشته باشید. او می‌گوید: خریدن یک پاک‌کننده، لایه‌بردار و تونر با کیفیت بالا، امری کلیدی میباشد.
 • حداقل، روال مراقبت از پوست شما باید شامل پاک کردن تمام آرایش هایتان به صورت شبانه باشد، شستن صورت خود یک یا دو بار در روز با پاک کننده و تونر ملایم، مرطوب کننده و ضد آفتاب بسیار مهم است. لازم نیست لایه برداری را روزانه انجام دهید. آن را یک بار در هفته انجام دهید، همین کافی است.
 • از صحبت کردن با یک متخصص پوست در مورد اینکه چگونه باید روال مراقبت از پوست خود را تغییر دهید واهمه نداشته باشید!

مقالات مرتبط: 

ژل آداپالن چیست و روش مصرف آن در درمان آکنه

20 میوه مفید برای زیبا شدن پوست و داشتن پوستی روشن، صاف و بدون جوش

از
10
رای