نوارهای بهداشتی: معرفی انواع پدهای بهداشتی و کاربردهای آنها

نوارهای بهداشتی: معرفی انواع پدهای بهداشتی و کاربردهای آنها نوارهای بهداشتی یا پدهای بهداشتی، یکی از محصولات بهداشتی است که برای داشتن راحتی بیشتر خانم ها در دوران قاعدگی ساخته شده است و دارای انواع متعددی با اندازه و ضخامت مختلف می باشد.

قاعدگی در همه خانم ها به عنوان مرحله تازه ای از زندگی یک دختر است که برای زن شدن آماده می شود. در حالی که به نظر می رسد این یک مرحله شگفت انگیز در زندگی یک دختر جوان است، اگر ندانید که باید انتظار چه چیزی را داشته باشید یا چه لوازمی داشته باشید، شاید تجربه آن ترسناک و اذیت کننده باشد.

قاعدگی چیست؟

قبل از اینکه مستقیماً به سراغ انواع محصولات بهداشتی مرتبط با قاعدگی برویم، مهم است که کمی در مورد آنچه اتفاق می افتد و علت آن صحبت کنیم. قاعدگی به نام های مختلف از جمله: عادت ماهیانه، دوره پریودی یا چرخه قاعدگی شناخته می شود. برای اغلب زنان این دوره تقریباً در هر ماه اتفاق می افتد، بنابراین چنین نام هایی با آن تناسب دارند. قاعدگی فرآیند ریزش خون و بافت های غیر ضروری است که در یک ماه، لایه داخلی رحم را تشکیل می دهد.

چرخه زندگی طبیعی پوشش رحم تقریباً 28 روز است، بنابراین در پایان مدت آن، بافت قدیمی رحم باید بریزد. این امر در صورت عدم بارداری اتفاق می افتد و باعث می شود بافت سالم و جدید جای آن را بگیرد. کل روند ممکن است برای بیشتر خانم ها طی دو تا هفت روز انجام شود و هر زن در این مدت، سطوح مختلفی از خونریزی و ترشح را تجربه کند.

چه وسایلی برای کمک به کنار آمدن با قاعدگی وجود دارد؟

خوشبختانه، محصولات بسیار زیادی وجود دارند که به شما کمک می کنند چرخه قاعدگی را آسانتر بگذرانید. انواع مختلفی از محصولات بهداشتی وجود دارد و همه آنها به شما امکان راحتی بیشتر را می دهند. این محصولات شامل تامپون، کاپ قاعدگی قابل استفاده مجدد و طیف گسترده ای از نوارهای بهداشتی است که در این مقاله به آن پرداخته می شود.

انواع محصولات بهداشتی مناسب دوران قاعدگی

6 نوع پد بهداشتی (نوارهای بهداشتی) و کاربرد آنها

نوارهای بهداشتی به عنوان پدهای بهداشتی یا پد شناخته می شوند. آنها در اشکال، اندازه ها، ضخامت و جنس های مختلفی هستند، بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما بهترین است و نیاز شما را برآورده می کند. در زیر شش نوع پد اصلی که در یک فروشگاه مشاهده می شود ارائه شده است.

1. پنتی لاینر (نوار بهداشتی روزانه)

پنتی لاینر، نازک ترین انواع نوار بهداشتی در دسترس است. آنها می توانند کوتاه و نازک باشند تا روی لباس زیر بچسبند، یا به اندازه کافی بلند و کشیده باشند تابتوانند کل ناحیه تحتاتی را بپوشاند. پنتی لاینرها به طور معمول دارای یک لایه نازک از چسب در قسمت زیرین هستند که باعث ماندن در محلی باشند که قرار می دهید.

این نوارهای بهداشتی روزانه دارای مواد بدون بو هستند. در حالی که وجود بوی متفاوت یا قوی تر واژن در طی دوره قاعدگی کاملاً طبیعی است، برخی از شرکت ها این مسئله را درک کرده که این موضوع می تواند برای بعضی زنان ناراحت کننده باشد و محصولاتی با رایحه های لطیف ارائه می کنند. پنتی لاینر یا نوار جذاب بهترین گزینه برای روزهایی است که لکه بینی کمی را تجربه می کنید و می خواهید هنگام استفاده از تامپون و کاپ قاعدگی احساس محافظت بیشتری داشته باشید.

انواع مختلف نوارهای بهداشتی و کاربرد آنها

2. پد بهداشتی برای جریان منظم یا متوسط

اینها رایج ترین انواع پد هستند که در فروشگاه ها وجود دارند. برای اکثر برندها، پدهای معمولی با یک کیسه صورتی مشخص شده اند تا پیدا کردن آن راحت تر باشد. یک پد معمولی اغلب به اندازه پنتی لاینترها هستند، اما ضخیم تر هستند تا خون بیشتری را در خود جذب کنند. مانند نوارهای جاذب روزانه دارای یک لایه نازک از چسب در قسمت زیر هستند، اگرچه چسب آن کمی قوی تر است تا پد در جای خود ثابت باشد. بعضی از شرکت ها، پدهای معمولی معطر ارائه می دهند اما به اندازه معطری پنتی لاینرها نیستند. پدهای معمولی برای روزهایی که خون ریزی شدید ندارید، بهتر است. این پدها همچنین ممکن است برای خانم هایی که ترجیح می دهد صرفنظر از میزان جریان خون، پدها را به طور منظم عوض کنند مناسب باشد.

3. پد بهداشتی برای خونریزی شدید

پدهای بهداشتی برای جریان سنگین یا شدید خونریزی مانند پدهای معمولی یا پدهای شبانه نیستند. برخی برندها ممکن کمی بلندتر از نمونه های معمولی باشند و به طور کلی همیشه ضخیم تر از پدهای عادی هستند. این پدها می توانند کمی حجیم باشند، بنابراین بهتر است آنها را با لباس های گشاد بپوشید. بسیاری از مارک های پد برای خونریزی های سنگین، علاوه بر چسب زیرین دارای بال در طرفین هستند. این بال ها فقط برای این هستند که پد روی شورت شما بهتر بچسبد و جابجا نشود. بعضی از برندها با اضافه کردن قابلیت جذب روی این بال ها، به محافظت بیشتر کمک می کنند.

پد بهداشتی مناسب برای خونریزی شدید

4. پدهای شبانه

پدهای شبانه ضخیم ترین نمونه ها هستند و بیشترین حفاظت را ارائه می دهند. این امر به این دلیل است که تولید کنندگان درک می کنند که شما نمی خواهید در طول شب اقدام به تعویض پد کنید، پس به حفاظت بیشتری نیاز دارید تا بتوانید آرام بخوابید. این نوع پد به طور کلی بسیار کشیده و عریض است تا جایی که ممکن است تمام قسمت داخلی شورت شما را بپوشاند. بیشتر پدهای شبانه بسیار ضخیم هستند و بال های چسبنده هم دارند. پدهای شبانه را می توان در هر ساعت از روز بپوشید، البته نامیدن آنها به عنوان پد شبانه به خاطر جذب فوق العاده ای است که دارند و محافظت بیشتری نسبت به سایر پدها ارائه می دهند.

5. پدهای پنبه ارگانیک

اغلب پدها از پنبه های سفید شده صنعتی ساخته می شوند و دارای ژل مخصوصی برای جذب خون و ترشح هستند. اما اگر محصولات طبیعی را ترجیح می دهید یا به لاتکس حساسیت دارید، پدهای پنبه ای ارگانیک برای خونریزی های سبک، متوسط یا سنگین در دسترس هستند. یافتن این محصولات بهداشتی کمی دشوارتر از پدهای معمولی است، اما هزینه آنها تقریباً یکسان است، بنابراین نگران صرف هزینه بیشتر برای آنها نباشید.

انواع پدهای بهداشتی، پد پنبه ارگانیک

6. پدهای قابل شستشو یا قابل استفاده مجدد

استفاده از این پدها ممکن است خیلی عجیب یا ناخوشایند به نظر برسد، اما این نمونه ها گزینه هایی عالی سازگار با محیط زیست هستند. هر پد قابل شستشو از مواد نرم و محکم با شکافی برای قرار دادن آستر جاذب ساخته شده است. بسیاری از برندها اجازه قرار دادن چندین آستر را می دهند، بنابراین می تواند سطح حفاظت را به اندازه مورد نیاز تنظیم کنید. آنها را می توان به طور معمول مثل پدهای عادی تعویض کرد و هنگامی که بیرون از منزل هستند در یک کیسه مناسب نگه دارید.

هر چند وقت یکبار باید پد بهداشتی را عوض کنم؟

بسیار مهم است و هرگز نباید در مورد آن تنبلی کنید. پدها را هر چهار تا شش ساعت تعویض کنید. در روزهایی که خون ریزی شدیدتر است، ممکن است نیاز به تغییر بیشتری داشته باشید. برای روزهای سبک تر، بهتر است بجای استفاده از یک پد برای مدت طولانی، از پدهای نازک تر، یا نوارهای جاذب روزانه بهره ببرید.

چطور می توان یک پد بهداشتی را دور انداخت؟

هرگز سعی نکنید یک پد بهداشتی را در توالت بیندازید. باید آن را به خوبی بسته بندی کرده و در سطل زباله انداخته شود.

چطور می توان یک پد بهداشتی را دور انداخت؟

خرید پد به الگوی خونریزی قاعدگی شما و ترجیح شخصیتان بستگی دارد. اگر برای خرید پد از فروشگاه راحت نیستید، می تواند نمونه مورد نظر خود را به صورت آنلاین تهیه کنید. همچنین می توانید اطلاعات بیشتری در مورد انواع پدها بیاموزید و به این ترتیب در مورد مناسبترین گزینه برای خود تصمیم گیری کنید.

منبع: healthversed

از
4
رای