معجزه افزایش شیر مادر؛ راه های طبیعی برای افزایش شیر مادر

معجزه افزایش شیر مادر؛ راه های طبیعی برای افزایش شیر مادر لوبیا ممکن است نفخ ایجاد کند، اما برای شما و کودک شما مناسب هستند. اضافه کردن این ماده به رژیم غذایی شما نه تنها به افزایش پروتئین های گیاهی کمک می کند، بلکه در خوش اندام بودن نیز به شما کمک می کند.

هنگامی که نوزاد تازه متولد شده دارید، به یاد داشته باشید که مراقبت از خود می تواند سخت باشد. اما اگر پرستار کودک خود هستید، مهم است که مواد مغذی اضافی را که برای شما و کودک شما لازم است، دریافت کنید. (تغذیه کودک با شیر مادر به طور متوسط 500 کالری در روز می سوزاند.) در این مقاله در مورد راه های طبیعی افزایش شیر مادر اطلاعاتی را ارائه خواهیم داد.

هلن آندرسون متخصص تغذیه در رابطه با سلامت می گوید: «هنگامی که ما تغذیه با شیر مادر انجام می دهیم، بدن ما چربی، کربوهیدرات ها، سلول های ایمنی بدن و هزاران عنصر دیگر را از خون مادر برای تولید شیر، استفاده می کند. «اگر بدن شما باید بین مصرف مواد مغذی برای تولید شیر و رها کردن آنها برای خودش یکی را انتخاب کند، کودک هر بار برنده خواهد شد».


برای فراهم آوردن این کالری ها، سعی کنید این 10 ابر غذا را به وعده غذایی خود هنگام شیر دهی اضافه کنید، و از خوردن غذاهای کم ارزش در هنگام پرستاری از کودک اجتناب کنید.

10 ماده غذایی بی نظیر برای رژیم غذایی دوران شیردهی و افزایش شیر مادر


1. جو دوسر مناسب برای افزایش شیر مادر

ارزان و آسان برای آماده کردن. اندرسون، متخصص تغذیه توضیح می دهد: «جو دوسر حاوی فیبر و پروتئینی است که منجر به حس سیری برای مدت زمان طولانی در شما می شود». او در ادامه می گوید که: «جو دوسر به آرامی هضم می شوند و سطح قند خون را پایدار نگه می دارند که این امر می تواند تأثیر زیادی بر میزان افزایش شیر مادر داشته باشد.»

2. تخم مرغ غذایی مفید برای دوران شیردهی

یک دلیل دیگر از دلایل مهم برای تهیه املت برای صبحانه!
دکتر الیزابت شو نویسنده کتاب غذاهای باروری بیان می کند: «تخم مرغ یک منبع پروتئین کامل است (که مملو از تمام اسید های آمینه مورد نیاز شما و نوزاد شما است) و می تواند مصرف روزانه کولین (یک ماده ضروری برای سلامتی و همچنین رشد کودک شما) را افزایش دهد». همچنین نشان داده شده است که کولین به طور خاص رشد و سلامت مغز را بهبود می بخشد.

3. آووکادو

آووکادو تأمین کننده چربی مورد نیاز قلب سالم است. (که 75 درصد از نوع غیر اشباع است) آووکادو یک غذای طبیعی است که برای تغذیه با شیر مادر مصرف می شود. شاو گفت: «این انتخاب، غنی از مواد مغذی است که حاوی فیبر، اسید فولیک و پروتئین است». آووکادو به عنوان یک تقویت کننده مواد مغذی به افزایش جذب مواد مغذی محلول چربی مانند ویتامین A، D، K و E کمک می کند. چربی های سالم همچنین می توانند سلامت مغز شما را بهبود ببخشند، بنابراین اگر می توانید مصرف آواکادو و نان آووکادو را در نظر داشته باشید.

4. ماست

یک کاسه ماست یونانی، مناسب برای صبحانه یا میان وعده است. شاو اینطور گفت که: «ماست مملو از پروبیوتیک ها (باکتری های مفید که باعث تقویت ایمنی شما و نوزاد می شود)، پروتئین، کلسیم و ویتامین B-12 می باشد، باکتری های بهتر را برای حمایت از سلامتی و هضم به ارمغان می آورد.»

5. لوبیا وحبوبات

لوبیا ممکن است نفخ ایجاد کند، اما برای شما و کودک شما مناسب هستند. شاو می گوید:«فیبر، پروتئین، آهن، اسید فولیک، روی و کلسیم همه در خانواده حبوبات وجود دارند! اضافه کردن این ماده به رژیم غذایی شما نه تنها به افزایش پروتئین های گیاهی کمک می کند، بلکه در خوش اندام بودن نیز به شما کمک می کند». اندرسون اضافه می کند:«آهن کمک می کند که بدن شما اکسیژن را به سلول های خود منتقل کند و انرژی شما را بالا نگه دارد و خطر ابتلا به کم خونی را کاهش دهد. حبوبات اغلب در دستور العمل هایی برای کمک به شیردهی و افزایش شیر مادر در کشورهای شرقی استفاده می شوند». شنبلیله نیز تأثیر مهمی در تولید شیر دارد.

افزایش شیر مادر

6. شیر

شاو می گوید: «شیر حاوی ویتامین ها و مواد معدنی ضروری مانند کلسیم، ویتامین D، پتاسیم و ویتامین A است که نه تنها برای سلامت شما، بلکه برای سلامت نوزاد شما نیز مفید است».

7. میوه ها و سبزیجات

به طور جدی، در دوران شیردهی، مواد غذایی با رنگ های مختلف بخورید. شاو توضیح داد: «فقط برای جلوگیری از عفونت منتقل شده از مواد غذایی و آسیب رساندن به کودک شما مطمئن شوید بدرستی شستشو شده است. به ویژه هویج مملو از بتا کاروتن است. این مواد مغذی حیاتی به ویتامین A در بدن تبدیل می شود و برای دید و سلامت چشم، ایمنی و انعطاف پوست بسیار مفید هستند و به راحتی از طریق شیر مادر به کودک شما می رسد وهمه این مزایای فوق العاده را به آنها می دهد.»8. ماهی قزل آلا غذایی فوق العاده برای دوران شیردهی

در حالی که احتمالا از مصرف ماهی در دوران بارداری اجتناب می کنید، می توانید آن را در زمان شیردهی دوباره به برنامه غذایی خود اضافه کنید! شاو گفت: «این اسیدهای چرب در بدن فرزند شما تبدیل به DHA می شوند. DHA به ساخت دیواره های سلولی قوی و ایجاد پوشش محافظ در اعصاب در چشم و مغز کمک می کند. خوردن ماهی یا ماهی تن حداقل دو بار در هفته اثرات مفید امگا 3 را فراهم می کند.»

9. برنج قهوه ای

اندرسون گفت که برنج قهوه ای علاوه بر داشتن منبع غنی از فیبر و تثبیت قند خون، می تواند سطح سروتونین را افزایش دهد (این مواد شیمیایی خوبی که به ما کمک می کند تا استرس را مدیریت کنیم). به علاوه، سروتونین همچنین افزایش سطح پرولاکتین، هورمون کلیدی تولید شیر را نشان داده است.

افزایش شیر با مصرف برنج قهوه ای

10. آجیل

آجیل ها سرشار از چربی های خوب هستند که می توانند به تأمین شیر و افزایش شیر مادر کمک می کنند. اندرسون می گوید: «آجیل حاوی تریپتوفان است که تبدیل به سروتونین می شود و به خواب و کاهش استرس کمک کرده و پرولاکتین را تقویت می کند. این چربی های خوب از شیر شما به نوزاد شما انتقال می یابد که به معنای تغذیه بیشتر با هر بلع است».

از
4
رای