6 مکمل برتر برای دوره کات (کاهش وزن و چربی سوزی)

6 مکمل برتر برای دوره کات (کاهش وزن و چربی سوزی) برای رسیدن به وزن ایده آل و کاهش چربی های بدن، باید رژیم غذایی و برنامه ورزشی منظمی داشته باشید و در کنار آنها از مکمل های چربی سوزی استفاده کنید. در ادامه 6 مکمل عالی برای کاهش وزن معرفی نموده ایم.

بسیاری از ما به دلایل مختلف تلاش کرده ایم تا وزن خود را کاهش دهیم. گاهی اوقات ما این کار را با روش های بی خطر و سالم انجام می دهیم و گاهی نیز این گونه عمل نمی کنیم. در اینجا 6 مکمل فوق العاده برای کاهش چربی های بدن را ارائه می نماییم. در اینجا به شما می گوییم که لازم نیست از رژیم گریپ فروت یا سوپ کلم استفاده نمایید تا به نتایج دلخواهتان دست یابید. چیزهایی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا راحت تر به هدفتان برسید. اینها مکمل نامیده می شوند و بسیار عالی هستند. اما کماکان به یاد داشته باشید، مکمل ها گلوله جادویی برای از بین بردن چربی ها نیستند. آنها تمامی مشکلات زندگی را برطرف نکرده و تمامی کارهای را برای شما انجام نخواهند داد.

اولین و مهمترین مساله رژیم غذایی شماست. شما بایستی غذاهایی تمیز، سالم و سرشار از مواد غذایی مصرف کنید. وقتی که از بابت بهینه شدن برنامه غذایی خود اطمینان حاصل کردید، به سراغ فعالیت بدنی بروید. به طور منظم به سالن ورزشی بروید و در حد توانتان از فعالیت های بدنی بهره مند شوید. شما برای سوزاندن چربی به ماهیچه نیاز دارید و این بخش دوم معادله می باشد. حتماً تمرینات هوازی را نیز در نظر داشته باشید (میزان آن بستگی به متابولیسم، ساختمان جسمی، سطح فعالیت و غیره دارد). وقتی به فعالیت بدنی مناسب نیز متعهد شدید، برای داشتن آخرین قطعه پازل آماده هستید: مکمل ها.

در حال حاضر من در حال آماده سازی برای مسابقه بدن سازی هستم که در تاریخ 8 نوامبر برگزار خواهد شد بنابراین تمامی نکات لازم برای کاهش وزن را می دانم. وقتی از بابت تمرینات بدنی و رژیم غذایی بهینه مطمئن شدم، می دانستم که اکنون وقت استفاده از مکمل هاست. به خاطر داشته باشید که درباره مناسب بودن این مکمل ها برای شما با پزشک خود مشورت نمایید. در اینجا شش مکمل فوق العاده برای چربی سوزی را به شما ارائه می دهیم. 

6 مکمل فوق العاده برای چربی سوزی

6 مکمل عالی برای چربی سوزی

1. مولتی ویتامین

بعضی از غذاهایی که می خوریم به دلیل کشت انبوه، استفاده از حشره کش ها و هورمون هایی که به حیوانات داده می شوند، از لحاظ تغذیه ای در سطح پایینی قرار دارند. استفاده مناسب از مولتی ویتامین و سایر مکمل های کلیدی می تواند سلامتی را ارتقاء بخشیده و از بروز بیماری ها جلوگیری نماید. یک گزارش از شورای مسئول مواد غذایی (CRN) بیان کرده است که استفاده مداوم از مولتی ویتامین ها (ترجیحاً با مواد معدنی) و سایر مکمل های تغذیه ای منفرد (مانند کلسیم یا اسید فولیک) تاثیر مثبت قابل توجهی بر زمینه های مختلف از تقویت سیستم ایمنی بیماران سالخورده در معرض خطر گرفته تا کاهش قابل توجه ریسک نواقض مادرزادی مسیرهای عصبی مانند اسپینا بیفیدا داشته باشند.  لازم به ذکر است، وقتی از یک رژیم غذایی پیروی می کنید، بعضی از ویتامین ها و مواد مغذی را از دست داده و یا یک سری مواد غذایی ضروری را که از بعضی خوراکی ها بدست می آورده اید و در رژیم کنار گذاشته شده اند، از دست می دهید. 

مکمل های عالی برای دوره کات

2. BCAAs

احتمالاً می دانید که اسیدهای آمینه واحدهای سازنده پروتئین ها می باشند. وقتی شما غذاهای پروتئینی می خورید، آنها در معده و روده هضم شده و به صورت اسیدهای آمینه منفرد و زنجیره های کوتاه اسیدهای آمینه در می آیند که قابل جذب شدن به داخل جریان خون باشند. این اسیدهای آمینه تاثیرات فراوانی در بدن از ساخت و ترمیم بافت گرفته تا تولید مواد شیمیایی که مغز را قادر می سازند تا به نحو احسنت کار کرده و به شما انرژی لازم را برای انجام فعالیت های بدنی همزمان با ارتقاء سطح بازیابی توان بدنی ببخشد.

از لحاظ علمی اثبات شده است که زنجیره های شاخه دار اسیدهای آمینه به سرعت بخشیدن بازیابی توان بدنی، ارتقاء تولید ATP، بالا بردن حجم دهی سلولی، جلوگیری از خستگی با مسدود کردن ورود تریپتوفان (عامل خستگی) به مغز، افزایش سنتز پروتئین، عملکرد بهینه سیستم ایمنی و هاضمه، گشادی عروق که می تواند منجر به جذب و ترکیب بهتر پروتئین ها شوند و نهایتاً افزایش سطوح هورمون های رشد در بدن کمک می کنند. این مکمل در حین کاهش وزن بسیار عالی است زیرا تضمین می کند که شما دچار کاتابولیسم (کاهش اندازه ماهیچه ها) نشده و توده ماهیچه ای بدن شما حتی علی رغم کاهش مصرف کالری حفظ می نماید.

برترین مکمل های دوره کات

3. پروتئین وی

پروتئین وی (بهترین و با کیفیت ترین نوع پروتئین) ماده ای فوق العاده است. این ماده واحدهای سازنده لازم برای تولید اسیدهای آمینه ای را که برای ساخت بافت های ماهیچه ای استفاده می شود را فراهم می آورد. تقریباً تمامی فعالان در حوزه پرورش اندام اهمیت مکمل های پروتئینی را می دانند. تحقیقاتی انجام شده است که پروتئین وی را با سایر منابع مقایسه می نماید. آنها دریافته اند که پروتئین وی حاوی ترکیب بی نظیری از تمامی سازنده های کلی اسیدهای آمینه با غلظت مناسب برای عملکرد بهینه در بدن می باشد. پاسخ های هورمونی و سلولی نیز به نظر می رسد که با استفاده از مکمل پروتئین وی تا حدود زیادی بهبود می یابد!

این پروتئین همچنین برای ارتقاء سیستم ایمنی بدن نیز بر اساس یافته های تحقیقات معتبر موثر می باشد. پروتئین وی همچنین به عنوان یک آنتی اکسیدان نیز ایفای نقش کرده و به حمایت از سیستم ایمنی سالم بدنی کمک می کند. مهم تر از همه، استفاده منظم از پروتئین وی همراه با تمرینات بدنی باعث رشد مداوم ماهیچه های بدن خواهد شد.

مکمل های بدنسازی برای کاهش وزن

4. گلوتامین

تحقیقات توصیه می کنند که پس از یک فعالیت بدنی شدید، سطوح گلوتامین در بدن تا حدود 50 درصد کاهش می یابد. چون بدن به گلوتامین به عنوان سوخت سلولی برای سیستم ایمنی نیازمند است، تحقیقات علمی پیشنهاد می کنند که مکمل های گلوتامین می توانند تجزیه بافت ماهیچه ای را به حداقل رسانده و متابولیسم پروتئین را بهبود بخشد. تاثیر گلوتامین بر حجم بخشی به سلول ها نیز در چندین تحقیق علمی ثابت شده است. یک تحقیق اخیر بیان کننده افزایش قابل توجه سطح هورمون های رشد وقتی تنها حدود 2 گرم مکمل شکل آزاد L-گلوتامین مصرف شده باشد را نشان می دهد. فعالان در حوزه پرورش اندام می توانند به خوبی از مزایای مصرف گلوتامین بهره مند شوند.

چون بدنسازها مقداری زیادی از گلوتامین موجود در بدن خود را در هنگام تمرینات مصرف می کنند و سیستم ایمنی به شدت وابسته به این اسید آمینه می باشد، کاتابولیسم یا تجزیه ماهیچه ای ممکن است روی دهد یعنی بدن به گلوتامین موجود در ماهیچه ها برای استفاده در جای دیگری مانند انتقال نیتروژن یا حفاظت از سیستم ایمنی، دست اندازی خواهد کرد. مکمل های گلوتامین بدون شک در حفظ روند ساخت و رشد ماهیچه ها مهم می باشند.

بهترین مکمل های برای چربی سوزی

5. سوزاننده چربی / گرما زا

گرما زاها مکمل هایی هستند که سوزاننده چربی می باشند. گرما زاها به چندین روش مختلف به از بین بردن چربی ها کمک می کنند: آنها بافت ها و سلول های آدیپوز (چربی) را ترغیب به بازشدن کرده و اجازه می دهند تا چربی وارد جریان خون شده و تبدیل به یک منبع قابل استفاده برای تولید انرژی در حین انجام فعالیت های بدنی گردد. یک نمونه از این مواد، یوهیمباین می باشد. علاوه براین، گرمازاها همانگونه از اسمشان پیداست، به بالا بردن دمای درونی بدن کمک کرده و با گرم شدن بدن، کالری بیشتری در پایان روز مصرف خواهد شد. نمونه ای از این مواد، کافئین می باشد.

برترین مکمل های کاهش وزن و گرما زا

6. ال-آرژینین پیش از تمرین / تقویت کننده نیتریک اکسید

نیتریک اکسید جریان خون را کنترل کرده و پیام ها را بین سلول های عصبی جابجا می نماید. این مطلب که نیتریک اکسید جریان خون را افزایش می دهد، می تواند آن را برای بدنسازان جذاب نماید زیرا افزایش جریان خون به معنی رساندن مواد غذایی بیشتر به ماهیچه ها و کمک به آنها برای بزرگتر شدن در هنگام قرار گرفتن در معرض فشار می باشد. اخیراً، مکمل های لبنیاتی حاوی آرجینین به دلیل توانایی آرجینین در تولید نیتریک اکسید، جمع آوری رادیکال های آزاد، علامت دادن به سلول های ماهیچه ای، آزاد سازی هورمون رشد، حمایت از کلسترول سالم و ارتقای متابولیسم چربی مورد توجه قرار گرفته است.

ال-آرجنین (L-Arginine) به تنظیم سطح نمک در بدن کمک می کند. به این خاطر مورد توجه بدنسازان می باشد زیرا نگهداشتن آب در زیر پوست آن را یکنواخت، متورم و خسته نشان می دهد. همچنین باور بر این است که آرجینین برای رشد ماهیچه ها بدلیل توانایی آن در گشادسازی رگ ها و شرکت در سنتز پروتئین ها، ضروری می باشد. یک مکمل با یکی از این مواد تضمین کننده این است که شما گشادی رگ ها (پمپ) را بدست آورده و در نتیجه اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به سلول های شما خواهد رسید. وجود مقداری کافئین در مکمل (اگر به اینگونه محرک ها حساسیت ندارید) نیز می تواند برای شما انرژی بخش باشد.

بهترین مکمل های عضله ساز و چربی سوز

منبع: bodybuilding

از
9
رای