7 مورد از بهترین روش های قنداق پیچ کردن برای کودک و نکاتی درباره آن

7 مورد از بهترین روش های قنداق پیچ کردن برای کودک و نکاتی درباره آن کودکان در صورت قنداق پیچ شدن بهتر می خوابند؛ اگر نمی دانید که چه نوع پتوی قنداق پیچ خرید نمایید و یا چگونه کودک را قنداق پیچ کنید. نگران نباشید. در ادامه بهترین پتوهای قنداق پیچ کردن و روش انجام آن بیان شده است.

چیزهای بسیار محدودی وجود دارد که می تواند جایگزین گرمای مادر شود. قنداق پیچ کردن یکی از آنها است. چه کسی دوست ندارد که ببیند کودکانش خواب آرام دارند؟ ممکن است کودک کم خواب زیاد بهانه گیر باشد. علاوه بر این، اگر الگوهای خواب کودک به درستی حفظ شوند، کودک به لحاظ جسمی و روحی به درستی رشد می کند. سردرگم شده اید که چرا به طور ناگهانی از قنداق پیچ کردن موضوع خواب را مطرح کردیم؟ به این دلیل است که این دو موضوع با هم در ارتباط هستند. کودکان در صورت قنداق پیچ شدن بهتر می خوابند. این مقاله، طلاعاتی که بسیار مورد نیاز است را در مورد چگونگی قنداق پیچ کردن کودک در اختیار شما قرار می دهد و به شما در خرید پتوهای شگفت انگیز قنداق پیچ کردن کمک می کند که می تواند کودک شما را گرم نگه داشته و به آرامش بسیار او کمک کند. همچنین، نکات ما در مورد قنداق پیچ کردن و اقدامات ایمنی را رعایت کنید.

پتوهای قنداق پیچ کردن از جنس مواد مختلفی عرضه می شوند. با این وجود، بهترین آنها از جنس چیت موصلی یا پنبه است. اگر به دنبال خرید یک پتو قنداق پیچ کردن برای نوزاد خود هستید، جست و جو شما در این لحظه به پایان می رسد! در این قسمت، بهترین پتوهای قنداق پیچ کردن توضیح داده شده است که می توانید از بین آنها انتخاب کنید:

7 مورد از بهترین پتوهای قنداق پیچ کردن برای کودک

1. کیسه خواب بی بی موتی

این کیسه خواب فوق العاده از 100 درصد پنبه ساخته شده است، که اطمینان حاصل می کند کودکتان در یک فضای خواب فوق العاده و گرم و نرم به خواب می رود. این کیسه با یک زیپ که در تمام طول آن کشیده شده است، فضایی شبیه به رحم مادر را ایجاد می کند. لباس خواب باعث راحتی کودک می شود، و کیسه فضای کافی برای کودک فراهم می کند تا پاهای خود را حرکت دهد. این کیسه برای مسافرت راحت و تمیز کردن آن آسان است، مواد ساخت این کیسه امکان جابه جایی هوا را راحت کرده و دما را نیز تنظیم می کند.

آشنایی با بهترین پتوهای قنداق پیچ کردن

2. پتو قنداق پیچ کردن آدن + آنیس موسلین

اکثر مادران جدید برای استفاده از این محصول قسم خورده اند! این پتو در دو سایز موجود است- 1 متر در 1 متر و 120 سانتیمتر در 120 سانتیمتر. پس اطمینان حاصل کنید که سایز مناسب آن را سفارش می دهید. این پتوهای قنداق پیچ کردن سبک هستند، با این وجود کودک را گرم نگه می دارند. آنها از 100 درصد پنبه ساخته شده اند. هر چه بیشتر پتو را بشوئید، نرم تر می شود! بله، اینها جذاب ترین چیزهای موجود در بازار نیستند، اما این کار را انجام می دهند!

پتو قنداق پیچ کردن آدن+ آنیس موسلین

3. کیسه خواب قنداق پیچ کردن هالو

کیسه های خواب قنداق پیچ کردن هالو در دو مدل موجود هستند: مدل 100 درصد پلی استر و مدل 100 درصد پنبه ای. آنها همچنین در دو سایز موجود هستند: برای کودک نارس متولد شده و کودکان تازه متولد شده کوچک. این قنداق پیچ ها زیپ و ولکرو دارند، که استفاده از آنها را ساده می کند. اگر در مورد کل فرآیند قنداق پیچ کردن ناراحت هستید، کیسه های خواب قنداق پیچ کردن هالو برای شما ساخته شده است!

کیسه های خواب قنداق پیچ کردن هالو

4. قنداق پیچ نوزاد سامر

دقیقا مانند هالو، قنداق پیچ نوزاد سامر نیز با طراحی ولکرو همراه است. اما چیزی که اکثر مادران در مورد این قنداق پیچ ها دوست دارند، طراحی آنها است. اگر به دنبال طرح های رنگارنگ هستید، قنداق پیچ های نوزاد سامر را در نظر داشته باشید. این پتوها در دو سایز موجود هستند: کوچک یا متوسط و بزرگ. اگر به دنبال قنداق پیچی هستید که استفاده از آن آسان است و زیبا به نظر می رسد، این بهترین انتخاب برای شما است!

راهنمای خرید پتوی قنداق پیچ مناسب

5. پتوهای میراکل

اگر شما از طرفداران قنداق پیچ کردن هستید، این محصول با شما «صحبت» خواهد کرد. پتو میراکل از هیچ گونه زیپ یا وکلرو استفاده نمی کند. در عوض، آنها از یک فرآیند قنداق پیچی منحصر به فرد و پیچیده استفاده می کنند. فرآیند قنداق پیچی مراحل پیچیده ای را شامل می شود و ممکن است برای بعضی ها گیج کننده باشد. اما اکثر مادران فقط در مورد پتوهای میراکل چیزهای خوبی می گویند. تنها نکته منفی این پتوها این است که در اندازه های مختلف موجود نیست. همچنین طراحی های زیبا ندارد، بلکه نوزادانی که زیاد حرکت می کنند را ایمن و گرم نگه می دارد!

چطور پتو قنداق پیچ مناسب انتخاب کنیم

6. وومبی

این یکی از بهترین پتوهای قنداق پیچ کردن برای مادرانی است که می خواهند همه چیز ساده باشد. تنها کافی است که کودک را در داخل آن قرار دهید و زیپ آن را ببندید! این یک پارچه کشی است که به نوزاد اجازه می دهد به اطراف حرکت کرده و راحت باشد.

وومبی، بهترین پتوهای قنداق پیچ کردن

7. پتو قنداق پیچ پاد

دقیقا مانند وومبی، پتوهای قنداق پیچ پاد نیز پتوهای ساده ای هستند. این پتوها برای نوزادان تازه متولد شده فوق العاده هستند و از رفلاکس شگفت انگیز که می تواند کودک را از خواب بیدار کند، جلوگیری می کند.

پتو قنداق پیچ پاد

بعد از جست و جو در گزینه های فوق، ممکن است یک شک اساسی داشته باشید: «اصلا چرا باید کودک را قنداق پیچ کرد؟»

پتو قنداق پیچ کردن چیست؟

پس، این پتو قنداق پیچ کردن چیست؟ این پتوها، محیطی که کودک در رحم قرار داشت را بازآفرینی می کنند. آنها گرما و راحتی کامل برای کودک ارائه می دهند تا بهتر بخوابد. به علاوه، شما آرامش خاطر خواهید داشت.

چرا قنداق پیچ کردن مهم است؟

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، اجازه دهید که به طور سریع نکات زیر را بررسی کنیم.

 • با ایجاد تجربه و فضایی مانند رحم مادر، کودک را راحت و آرام نگه می دارد.
 • بازوها را محکم در طرفین قرار دهید و از این طریق مانع از رفلکس شگفت انگیز می شوید که نه تنها نوزادان را از خواب بیدار می کند، بلکه می تواند ضربان قلب را نیز افزایش دهد. از آنجا که بازوها نزدیک به هم نگه داشته شده اند، حتی اگر کودک تکان بخورد، به طور ناگهانی از خواب بیدار نخواهد شد.
 • دمای بدن را حفظ می کند، دقیقا مانند همان زمانی که کودک در رحم مادر به آن عادت داشت. پتوهای قنداق پیچ کردن از جنس چیت موصلی یا پنبه است که گردش هوای مناسب و دمای مناسب را حفظ خواهد کرد.
 • بر خلاف پتوهای شل، خطر خفگی را کاهش می دهد، که می تواند خطر سندرم مرگ ناگهانی نوزاد را افزایش دهد.

پتوهای قنداق پیچ مهم است، اما آنچه به اندازه آنها حائز اهمیت است، نحوه استفاده از آنها است. آموختن قنداق پیچ کردن کودکتان ممکن است کمی طول بکشد (دو تا سه مرتبه متن را بخوانید). باید اطمینان حاصل کنید که کودک در حین قنداق پیچ کردن شما راحت است. می دانیم که هنوز از کمی نکته کمکی که در این قسمت ذکر شده است، قدردانی می کنید.

فواید قنداق پیچ کردن کودک

چگونه کودک خود را قنداق پیچ کنید؟

اگرچه به اندازه آپولو هوا کردن سخت نیست، اما باید چند چیز را در هنگام قنداق پیچ کردن کودک در نظر بگیرید: راحتی او در اول این فهرست قرار می گیرد، تمایل کودک به جابه جا شدن در این فهرست شماره دوم و سپس مواد و ضخامت پتو حائز اهمیت است. بیایید بیاموزیم که چگونه کودک را قنداق پیچ کنیم.

1. پتو خود را انتخاب کنید
 • شکل (باید مربعی باشد)، اندازه (ترجیحا 1 متر در 1 متر)، موادی که پتو از آن ساخته شده و قابلیت کشسانی پتو را در نظر بگیرید.
 • پتو می تواند کمی قابلیت کششی (اما نه زیاد) داشته باشد. این امر می تواند کمک کند تا کودک را به خوبی بپیچانید.
2. پتو را تا کنید
 • پتو را به شکل لوزی از گوشه بالای پتو تا کنید.
 • تا خوردگی باید طولی برابر با اندازه کودک داشته باشد.

آموزش قنداق پیچ کردن کودکان

3. کودک را روی پتو قرار دهید
 • وقتی پتو را تا کردید، کودک را در داخل آن قرار دهید.
 • اطمینان حاصل کنید که گردن و صورت کودک در بالای تا شدگی قرار داشته باشد.
 • در حالی که کودک را قنداق پیچ می کنید، گردن او را نگه دارید.

4. بازوهای کودک را قنداق پیچ کنید

 • یکی از راه ها می تواند نگه داشتن بازوهای کودک در کنار او باشد. به این ترتیب، بازوها می توانند پهلوهای کودک را مشخص کنند.
 • راه دیگر این است که دست ها را بر روی شکم قرار دهید تا شبیه به وضعیت قرارگیری کودک در رحم شود.
 • از هر روشی که استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که کودک راحت است.

چگونه کودک را قنداق پیچ کنیم

5.  پهلوهای کودک را قنداق پیچ کنید

 • پتو را در یک طرف بازوی کودک نگه داشته و آن را در جهت رو به پایین در زیر بازوی دیگر بکشید.
 • پتو را باید به گونه ای بکشید که بازوی کودک را در جای خود نگه دارد.
6.  قسمت پایین پتو را ببندید
 • پس از تنظیم و قنداق پیچ کردن یک بازو، پایین قنداق پیچ را ببندید.
 • این بخش که در قسمت پایین قرار دارد، باید به سمت بالا و تا نزدیک به گردن کودک تا شود. این سمت، باید همان سمتی باشد که تازه کودک را در آن پیچاندید.

روش انجام قنداق پیچ کردن کودک

7. بازوی دوم را بپیچانید

درست مانند بازوی اول، بازوی دیگر را تنظیم کرده و قنداق را به دور آن بپیچانید. این قسمت باید از تا کردنی درست شده باشد که از قسمت پایین قنداق پیچ ایجاد کرده اید. آن را به سمت مخالف و رو به پایین تا کنید.

8. باقی مانده را در داخل قنداق پیچ قرار دهید
 • پتوهای باقی مانده از بازوی دوم باید از پاها به سمت بالا تا شود که در این صورت در قسمت گردن کودک شکل v ایجاد شده است.
 • آن را در زیر شانه بازوی اول قرار دهید. ممکن است نیاز باشد که کمی کودک را بلند کنید تا مراحل نهایی تو گذاشتن پتو در قنداق پیچ کردن را انجام دهید.

تکنیک قنداق پیچ کردن کودک

چیزهایی که درباره قنداق پیچ کردن نوزاد باید به خاطر داشته باشید

 • فضای پا کافی برای کودک فراهم کنید و اطمینان حاصل کنید که کودک می تواند پاهای خود را در داخل قنداق پیچ حرکت دهد. بد قنداق پیچ کردن در صورتی که فضای کافی برای پاهای کودک وجود نداشته باشد، گاهی اوقات می تواند باعث اختلال «دیسپلازی مفصل ران» در کودکان شود.
 • قنداق را محکم نپیچید. یک قنداق پیچ محکم تر به این معنا نیست که کودک در آن راحت تر است. شما فقط باید کاری کنید که کودک احساس گرمی کند، نه اینکه احساس خفگی کند.
 • وقتی قنداق پیچ کردن کودک به پایان رسید، گردش هوا را بررسی کنید و دمای بدن کودک را در نظر بگیرید.

در نهایت، می دانیم که چگونه برای کودک کوچک خود آرامش فراهم کنید. اما این مساله به همین جا ختم نمی شود. هنوز هم چیزهایی وجود دارد که باید در نظر بگیرید!

برای چه مدت می توان کودک را قنداق پیچ کرد؟

و منظور ما از این سوال این است که تا چه سنی از کودک می توانید آن را قنداق پیچ کنید. بهتر است که کودک را تا سن سه تا چهار ماهگی قنداق پیچ کنید، اما برخی از والدین ترجیح می دهند که این کار را تا 9 ماهگی انجام دهند. اگرچه اکثر پزشکان قنداق پیچ کردن را تا سن 4 تا 6 ماهگی توصیه می کنند، اما همچنین موافق هستند که طولانی تر شدن این مدت ضرری ندارد. فرض بر این است که کودک شما هنگام خواب احساس آرامش و راحتی کند.

وقتی کودک به خوابیدن بدون قنداق پیچ کردن عادت کرد، می توانید آن را کنار بگذارید. و چگونه می توانید تشخیص دهید که چه زمانی قنداق پیچ کردن کودک را متوقف کنید؟ بهترین راه این است که یک بازوی کودک را از قنداق بیرون بگذارید. اگر کودک به راحتی نخوابید و تحریک پذیر به نظر می رسد، او هنوز برای این کار آماده نیست. بنابراین مجددا کودک را قنداق پیچ کنید. پس از 9 ماه، تلاش های آگاهانه ای برای قنداق پیچ نکردن کودک انجام دهید.

برای چه مدت می توان کودک را قنداق پیچ کرد؟

چه زمانی باید از قنداق پیچ کردن کودک اجتناب کرد؟

قنداق پیچ کردن در همه موارد مناسب نیست. در زمان هایی باید از قنداق پیچ کردن کودک اجتناب کنید:

 • دیسپلازی مفصل ران یک اختلال شکل گیری استخوان در بخش باسن است. به دلیل این ناهنجاری، استخوان به خوبی در جای خود قرار نمی گیرد. اگر کودک شما به این اختلال دچار است، او را قنداق پیچ نکنید. با پزشک خود صحبت کنید تا اطمینان حاصل شود که کودک برای قنداق پیچ کردن آماده است.
 • از قنداق پیچ کردن کودک در زمانی که کودک خواب نیست و سعی می کند تا بازی کرده و حرکت کند، اجتناب کنید. اگرچه این کار ممکن است منطقی به نظر برسد، اما ایده قنداق پیچ کردن تنها برای زمانی است که سعی می کنید کودک را آرام کرده و او را در رختخواب قرار دهید.

خطرات قنداق پیچ کردن کودک

قنداق پیچ کردن هم برای شما و هم برای کودک راحت است، اما بی خطر نیست. این بدان معنا نیست که ما شما را از قنداق کردن کودک منع می کنیم، اما ما فقط می خواهیم که بیشتر مراقب باشید. دو خطر بزرگ قنداق پیچ کردن به شرح زیر است:

1. سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS)

اگرچه قنداق پیچ کردن مانع از سندرم مرگ ناگهانی نوزاد می شود، اما همچنین ممکن است باعث این اتفاق شود. گیج شده اید؟ اگر به خوبی کودک را قنداق پیچ نکنید، و تا کردن ها بیش از حد به گردن کودک نزدیک باشد (که برای مجاری هوا کودک مانع ایجاد می کنند)، احتمال سندرم مرگ ناگهانی نوزاد وجود دارد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که به درستی کودک را قنداق پیچ می کنید و فضای کافی در نزدیکی گردن کودک باقی می گذارید.

2. عدم «هوشیاری»

تعدادی از نوزادان اگر برای مدت بیش از حد طولانی قنداق پیچ شوند، توانایی هوشیاری خود را از دست می دهند. این بدان معنا است که نمی دانند چه زمانی از خواب بیدار می شوند. اگرچه بسیاری از والدین می خواهند که نوزادشان خواب خوبی داشته باشد، اما نوزادان تنها باید برای مدت زمان محدودی قنداق پیچ شوند. نوزاد در حدود 12 تا 16 ساعت زمان خواب در روز نیاز دارد. پتوهای قنداق پیچ کردن می توانند خواب کافی برای هر دو نفر شما را تضمین کنند. اما مطمئن شوید که پتو مناسبی برای کودک تهیه می کنید!

از
0
رای