ورم بعد از تزریق بوتاکس لب چند روز طول میکشد و درمان ورم لب

ورم بعد از تزریق بوتاکس لب چند روز طول میکشد و درمان ورم لب ورم بعد از تزریق بوتاکس چند روز طول میکشد؛ عوارض تزریق بوتاکس لب چیست و تفاوت بوتاکس لب و فیلر لب و بایدها و نبایدهای بعد از تزریق ژل لب را در این مطلب سلام دنیا بخوانید.

عملاً این روزها، فهمیدن اینکه چرا بسیاری از افراد از جراحی پلاستیک دوری می کنند و به تزریق بوتاکس زیبایی روی می آوردند، کار سختی نیست. ولی خب این را هم باید بدانید که تزریق بوتاکس خود عوارضی دارد که می تواند باعث تورم خفیف بلافاصله پس از تزریق شود. در این مطلب سلام دنیا، ما به موضوعاتی همچون ورم بعد از تزریق بوتاکس چند روز طول میکشد؛ عوارض تزریق بوتاکس لب چیست و چقدر طول میکشد و همه ی چیز های لازم در مورد تزریق بوتاکس و ژل لب پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

پس چه مدت ورم لب پس از تزریق بوتاکس کاهش می یابد؟

عارضه جانبی تزریق که همان ورم می باشد، می تواند بلافاصله و تا چند ساعت پس از درمان زیبایی خود را نشان دهد و به تدریج طی چند روز آینده از بین رود. این موضوع، موضوعی چندان نگران کننده نیست، چرا که تورم پس از تزریق بوتاکس به لب یک واکنش رایج بدن به سوراخ کردن سوزن در ناحیه اطراف عضله لب بالایی می باشد. اگر این موضوع باعث ناراحتی در شما می شود، شما می توانید با استفاده از کمپرس یخ یا کمپرس سرد در ناحیه اطراف لب، تورم خود را از بین ببرید.


حتما بخوانید: بوتاکس چیست و عوارض بلند مدت و کوتاه مدت آن


ورم پس از تزریق بوتاکس لب

ورم موضعی یک واکنش غیر معمول به هر نوع تزریق یا عمل زیبایی نیست. این ورم چیزی نیست جز یک عارضه جانبی معمول که در هنگام دریافت تزریق های عضلانی رخ می دهد. دلیل اینکه ورم را به عنوان یک عارضه جانبی رایج در بیشتر درمان‌های بوتاکس برای تقویت لب ذکر کرده‌اند این است که نیاز به رساندن سم به عضلات صورت را دارد. در صورت بوتاکس لب بالا، جراح زیبایی شما تزریق سم بوتولینوم را بر روی ناحیه لب بالایی یا ماهیچه حلقوی دهان قرار می دهد. این کار لب بالایی شما را به سمت بیرون سوق می دهد تا لب شما ظاهری پرتر داشته باشد.

در طول خود عمل، تزریق کننده شما از سوزن های بسیار ظریفی برای تزریق بوتاکس استفاده می کند تا درد خفیفی در آن وجود داشته باشد. بلافاصله پس از تزریق - در ناحیه ای که سوزن وارد پوست شده است - شما می توانید سطحی از ورم و التهاب موضعی را مشاهده کنید. ورم همچنین می‌تواند یک پاسخ طبیعی بدن به نوروتوکسین باشد، چرا که نوروتوکسین شروع به تأثیر گذاشتن اثر خود می‌کند و لب‌ها را می کشد تا ظاهری حجیم و پرتر داشته باشد. واکنش به نوروتوکسین پس از بوتاکس معمولاً پس از چند روز به خودی خود برطرف می شود. در برخی از موارد، ورم می‌تواند ناشی از تزریق بد بوتاکس - جایی که تزریق‌کننده در طول عمل اشتباه کرده است - باشد. ورم همچنین نیز می تواند نشانه ای از واکنش آلرژیک به تزریق نوروتوکسین باشد که در این صورت باید با پزشک خود تماس بگیرید.

ورم بعد از تزریق بوتاکس لب چند روز طول میکشد؟

روش های کارآمد در درمان ورم لب ناشی از تزریق بوتاکس

برای جلوگیری از ورم طولانی مدت یا هرگونه واکنش نامطلوب ناخواسته ناشی از تزریق بوتاکس لب، همیشه باید یک پزشک مجرب و دارای مدرک را برای انجام درمان پیدا کنید.

  • استفاده از کمپرس سرد یا کیسه یخ: یک کمپرس سرد یا یک کیسه یخ را تهیه کرده و آن را بر روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید. درمان محل تزریق با کمپرس سرد می تواند به کاهش مقداری ورم، التهاب و درد بعد از درمان کمک کند. حتما این روش را به آرامی بر روی لب های خود اعمال کرده و از فشار دادن بر روی ناحیه تحت درمان خودداری کنید تا بوتاکس به سایر عضلات دیگر صورت شما منتقل نشود.
  • استفاده از پمادهای موضعی ضد التهاب: از پمادهای موضعی ضد التهاب استفاده کنید. کرم‌ها و ژل‌های موضعی ای مانند آرنیکا نیز می‌توانند به مدیریت کردن ورم بعد از بوتاکس لب کمک کنند. این مکمل گیاهی طبیعی دارای خواص درمانی شگفت انگیزی است که شما را خیلی زود از شر ورم خلاص می کند. شما می توانید در دو روز اول - پس از تزریق بوتاکس - هر 2 ساعت یک بار و سپس 2 تا 3 بار در روز تا زمانی که عارضه جانبی کاملا برطرف شود از آن استفاده کنید.

حتما بخوانید: درمان خانگی ورم لب با روش های ساده


  • استفاده نکردن از داروی رقیق کننده خون قبل از تزریق: شما باید از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید، چرا که این دسته از داروها می توانند ورم و التهاب را پس از درمان تزریقی تشدید کنند. این دسته از دارو ها شامل مکمل های تسکین دهنده دردی همچون آسپرین و ایبوپروفن می شوند. بعد از انجام بوتاکس نوشیدن الکل را کنار بگذارید، برای این که الکل خاصیت رقیق کنندگی خون را دارد و می تواند در بهبود ورم شما اختلالاتی ر ایجاد کند.
  • هیدراته ماندن: حتماً مطمئن شوید که در روزهای بعد از درمان با بوتاکس خود را هیدراته نگه دارید. نوشیدن آب فراوان می تواند به تسکین ورم پس از تزریق کمک کند. از طرفی، هیدراته ماندن به بهبودی شما کمک زیادی می کند و به دفع سموم برای جلوگیری از عفونت های احتمالی بعد از درمان کمک می کند.

ورم بعد از تزریق بوتاکس لب چند روز طول میکشد؟

عوارض جانبی احتمالی تزریق بوتاکس لب

بوتاکس از آن دسته درمان هایی است که سالیان سال وجود داشته و نه تنها در صنعت آرایشی بلکه در زمینه پزشکی هم نیز کاربردهای فراوانی دارد. از بوتاکس برای درمان برخی از بیماری ها مانند تعریق بیش از حد، دیستونی دهانه رحم، سردرد میگرنی و مثانه بیش فعال استفاده می کنند.  توجه داشته باشید که بوتاکس - تا زمانی که توسط یک متخصص انجام شود - درمانی ایمن می باشد و هیچ گونه خطر و عوارض جدی ای را برای شما به همراه ندارد. ولی خب با این حال، عوارض جانبی احتمالی دیگری به غیر از ورم هستند که شما می توانید آن ها را تجربه کنید. این عوارض عبارتند از:

1. کبودی و خونریزی:

کبودی پس از درمان بوتاکس می تواند در اطراف ناحیه ای که تزریق انجام شده است ایجاد شود. برای چند روز، محل تزریق قرمز و حساس به نظر می رسد. قرمزی و حساس بودن - به احتمال زیاد - هر دو می توانند در نتیجه وارد شدن سوزن به پوست یا زمانی که انژکتور به رگ خونی برخورد کرده به وجود آیند. با کمک یک متخصص در زمینه تزریق بوتاکس یا جراح پلاستیک که بهترین تکنیک ها را برای تزریق ایمن می داند، می توان از این عوارض جانبی جلوگیری کرد.

2. سردرد:

سردردهای ناشی از بوتاکس به ندرت در افرادی که تزریقات زیبایی انجام می دهند اتفاق می افتد. درست است که احتمال بسیار کمی برای تجربه سردرد پس از عمل برای بیماران در زمینه بوتاکس لب وجود دارد، ولی خب احتمال اینکه برای کسانی که برای چین و چروک پیشانی و خطوط اخم بوتاکس می کنند، هم رایج و هم زیاد می باشد. این عارضه جانبی معمولاً به دلیل انقباض بیش از حد عضلات صورت در ناحیه تزریق شده یا به دلیل تکنیک ضعیف تزریق رخ می دهد.


حتما بخوانید: بوتاکس مو مناسب چه کسانی است


3. افتادگی پلک:

افتادگی پلک که به پتوز هم نیز معروف می باشد، یکی دیگر از واکنش های احتمالی تزریق بوتاکس به پیشانی می باشد. قرار دادن یا به نوعی وارد کردن سم در ناحیه گلابلار یا بین چشم نیاز به مهارت و دقت زیادی دارد. اگر تزریق کننده شما آموزش کافی را در این زمینه ندیده باشد، می تواند به راحتی سم را در محل اشتباهی تزریق کند. همین یک اشتباه باعث فلج شدن ناخواسته یا ضعف عضلانی عضله ای که باعث حرکت پلک ها می شود، می شود. این عارضه جانبی در هنگام تزریق بوتاکس لب بسیار غیرعادی می باشد، چرا که محل تزریق از ناحیه چشم و ابرو خیلی دور است. اما خب توجه داشته باشید که در موارد نادر - که سم به محل دیگری حرکت می کند - می توان افتادگی پلک را با قطره چشمی آپراکلونیدین یا تزریق بوتاکس بیشتر برای معکوس کردن اثر آن برطرف کرد.

4. علائم شبیه به آنفولانزا:

برخی از مراجعان پس از انجام عمل بوتاکس خود علائمی خفیف شبیه به آنفولانزا را گزارش می دهند. این علائم می توانند نشانه هایی از تب خفیف، حالت تهوع، درد و درد های مفصلی و لرز در بدن آنها باشد.

ورم بعد از تزریق بوتاکس لب چند روز طول میکشد؟

بوتاکس در مقابل فیلر لب

بوتاکس اساساً برای بزرگ‌کردن لب‌ها به همان روشی اعمال می شود که برای چین و چروک‌های صورت، خطوط ریز و چین‌های بینی مورد استفاده قرار می گیرد. بوتاکس ماهیچه های لب بالایی را برای حرکت و چرخیدن به سمت بیرون شل می کند تا به طور طبیعی پرتر به نظر برسند. همچنین عمل بوتاکس می تواند ظاهر خطوط عمودی لب و خطوطی را که در اثر سیگار کشیدن ایجاد می‌شوند را کاهش داده و صاف کند. حال از طرف دیگر، فیلر قرار دارد.

فیلرهای پوستی برای تقویت لب، موادی را که معمولاً از فیلر اسید هیالورونیک (پرکننده HA) ساخته می‌شود را به لب تزریق می‌کند تا حجم لب‌ها را بازگردانده و شکل نازک لب‌ها را بهبود بخشد. فیلر لب همچنین می‌تواند باعث ورم به عنوان یک عارضه جانبی شود، چرا که فیلر، مواد ژل را وارد لب های شما می کند. فیلرهای صورت می توانند تاثیر بیشتری را در برجسته کردن لب داشته باشند. بر خلاف بوتاکس که بدون تغییر شکل در لب‌های شما تغییرات نامحسوسی را ایجاد می کند، فیلر تزریقی می‌تواند کانتور را بهبود بخشد و لب‌های فرورفته و نازک شما را حجیم کند. از آنجایی که هر دو روش، درمان هایی موثر برای تقویت لب هستند، پس همیشه باید با پزشک مشورت کنید تا بدانید کدام روش برای نتایج دلخواه شما بهترین روش خواهد بود.

ورم بعد از تزریق بوتاکس لب چند روز طول میکشد؟

بایدها و نبایدهای بعد از تزریق ژل لب

پیروی کردن از دستورالعمل‌های مراقبت‌های پس از تزریق برای اطمینان پیدا کردن از اینکه بهترین نتایج را بدون هیچ گونه عارضه‌ای از تزریق‌های زیبایی به لب تجربه کنید، مهم است. در ادامه مطلب مواردی آورده شده است که باید برای درمان پس از بوتاکس لب آن ها را به خاطر بسپارید.

  • استراحت کنید و حداقل به مدت 24 ساعت از انجام هر گونه فعالیت یا تمرین شدید خودداری کنید.
  • هنگام نوشیدن از به هم زدن لب ها یا استفاده از نی خودداری کنید.
  • به سونا و سالن های برنز کننده نروید، چرا که قرار گرفتن در معرض حرارت زیاد می‌تواند کبودی و ورم را تشدید کند.
  • بالش هایی را زیر سر خود قرار دهید تا بتوانند سر شما را در هنگام خواب بالا نگه دارند. این روش ورم را به حداقل می رساند.
  • از فشار های غیرضروری به ناحیه تحت درمان مانند مالش یا لمس دهان یا لب ها خودداری کنید. 
سخن آخر

ورم موضعی یک واکنش غیر معمول به هر نوع تزریق یا عمل زیبایی نیست. این ورم چیزی نیست جز یک عارضه جانبی معمول که در هنگام دریافت تزریق های عضلانی رخ می دهد.


مطالب مرتبط:

درمان ورم لب ناشی از حساسیت و آلرژی

از بین بردن ورم لب پس از تزریق ژل

لیفت صورت با ورزش برای عضله سازیاز
1
رای