از بین بردن ورم لب پس از تزریق ژل + علت و نکات مراقبتی فیلر لب

از بین بردن ورم لب پس از تزریق ژل + علت و نکات مراقبتی فیلر لب چگونه ورم بعد از تزریق ژل را از بین ببریم ؛ مراقبت های بعد از تزریق ژل لب؛ علت و روش های از بین بردن ورم لب پس از تزریق و فیلر لب و نکات مهم بعد از تزریق ژل لب در سلام دنیا بخوانید.

التهاب، ورم و تورم یکی از عوارض جانبی رایج در فیلرهای صورت می باشد. درست است که عمل فیلر در دسته درمان های رایج و ایمن قرار گرفته است، ولی خب باز هم با این وجود امکان پیدایش ورم و تورم با تزریق فیلرهای پوستی بالا می باشد. استرس نداشته باشید، وجود ورم بعد انجام عمل فیلر - در بیشتر موارد - طبیعی است و چیزی بیش از یک عارضه جانبی معمولی نیست.

ورم و التهاب می تواند بلافاصله همراه با درمان اتفاق بیفتد و تا چند هفته به طول بیانجامد و یا حتی بعداً و پس از درمان بر روی منطقه فیلر شده ظاهر شود. اگر که بعد از گذشت یک ماه از درمان دچار ورم شدید، بهتر است که با پزشک خود تماس بگیرید و به او وضعیت خود را اطلاع دهید. در این مطلب از سلام دنیا، ما به موضوعاتی همچون مراقبت های بعد از تزریق ژل لب؛ از بین بردن ورم لب پس از تزریق ژل و فیلر لب؛ دلایل ورم لب پس از تزریق و فیلر لب و همه ی چیز های لازم در مورد تزریق ژل لب پرداخته ایم. با ما همراه باشید.


حتما بخوانید: پی ار پی (PRP) چیست


علت ورم کردن لب پس از تزریق ژل چیست

 • واکنش طبیعی بدن: ورم یک واکنش طبیعی در بدن می باشد. هر فردی که تحت درمان قرار می گیرد می تواند این واکنش را از خود نشان دهد. برخی از مراجعین نسبت به دیگران بیشتر مستعد ورم هستند.
 • کیفیت تزریق: سرعت و مکان تزریق توسط پزشک تأثیر زیادی بر احتمال وجود ورم دارد.
 • اقدامات ضد ورم: پزشکانی که در حین تزریق یا بلافاصله پس از تزریق از یخ استفاده می‌کنند، می‌توانند به جلوگیری از ورم برای بیمارانی که معمولاً دچار التهاب می شوند، کمک کنند. مسئله ورم خود را  - اگر که شما شخصی هستید که مستعد ورم است - با پزشک در میان بگذارید.

از بین بردن ورم لب پس از تزریق و فیلر لب

التهاب و ورم

اسید هیالورونیک موجود در فیلر به منبع آب طبیعی پوست شما می رسد و به طور موقت باعث پف کردگی و ورم - تا زمانی که بدن تعادل طبیعی خود را برقرار کند - می شود. ورم عاملی موقت می باشد و در بیشتر موارد، تنها یک یا دو روز به طول می انجامد.


حتما بخوانید: بوتاکس چیست و عوارض بلند مدت و کوتاه مدت آن


فیلر و انتظارات بعد از آن

اگر بعد از درمان ورم را تجربه کردید، باید انتظار بدترین التهاب و ورم را بلافاصله ظرف چند روز پس از درمان را هم نیز داشته باشید. شما باید در این زمینه اقداماتی را انجام دهید تا بتوانید ورم را به حداقل برسانید. اگر ورم شما ادامه پیدا کرد و یا باعث ناراحتی غیرعادی در شما شد با پزشک خود تماس بگیرید.

نحوه کاهش تورم بعد از تزریق لب

 • استفاده از یخ: استفاده از یخ معجزه می کند. یخ به کاهش التهاب و ورم در هر شرایطی کمک می‌کند. شما می توانید از یخ بلافاصله بعد از درمان استفاده کنید. یخ را در حدود 10 دقیقه بر روی ناحیه فیلر کرده - برای غلبه بر ورم احتمالی - بگذارید. بعد از انجام فیلر، یک کمپرس سرد آماده را در خانه برای استفاده داشته باشید و یا حتی در هنگام بازگشت از مطب به خانه، آن را بر روی ناحیه فیلر شده، قرار دهید.
 • استفاده از کمپرس سرد-گرم: استفاده از کمپرس سرد-گرم یکی از شناخته شده ترین راه ها برای کاهش موثر و راحت ورم و التهاب در نظر گرفته شده است. با جابه‌جایی هر 10 تا 20 دقیقه ای بین کمپرس سرد و گرم، می‌توانید بدن خود را به تعادل برگردانید.
 • دوری کردن از سونا: پس از فیلر از سونای بسیار گرم خودداری کنید زیرا التهاب و ورم می تواند تنها با قرار گرفتن طولانی مدت در معرض گرمای بیش از حد افزایش یابد. پس از برقراری مجدد تعادل و کاهش ورم، می توانید به سونا بروید.
 • ترجیح دادن یوگای ترمیمی به یوگای داغ: همانطور که قبلا ذکر شد، از گرمای بیش از حد خودداری کنید. اگر معمولاً به کلاس‌های یوگای داغ می‌روید، برای چند روز یوگای ترمیمی را جایگزین آن کنید. آب و هوای مناسب بدن شما را از گرمای بیش از حد محافظت می کند.

از بین بردن ورم لب پس از تزریق و فیلر لب

نکات قابل تامل کاهش ورم لب بعد از تزریق ژل

 • بعد از درمان راحت باشید و استراحت کنید. اقداماتی را انجام دهید که باعث کاهش ورم در شما شوند.
 • با صحبت با پزشک خود در مورد التهاب و آماده شدن برای اقدامات ضد ورم، از منحنی تورم پیشی بگیرید.
 • قبل از تورم از یخ استفاده کنید.

حتما بخوانید: درمان خانگی ورم لب با روش های ساده


 • برنامه درمانی خود را مطابق با برنامه کاری، ورزش و اجتماعی خود برنامه ریزی کنید.
 • برای پیگیری ورم خود، عکس‌های روزانه از خود بگیرید.
 • قبل از درمان از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.
 • مصرف ویتامین E را قبل از تزریق قطع کنید.

از بین بردن ورم لب پس از تزریق و فیلر لب

همه ورم ها یکسان نیستند. با تجربه هر یک از علائم زیر، فوراً به پزشک خود اطلاع دهید.

 • طول کشیدن درد بعد از درمان بیش از یک هفته
 • ادامه داشتن التهابی که بیش از یک ماه پس از درمان طول می کشد
 • درد بیش از حد و غیر قابل تحمل
 • قرمزی غیر عادی
سخن آخر

التهاب، ورم و تورم یکی از عوارض جانبی رایج در فیلرهای صورت می باشد. درست است که عمل فیلر در دسته درمان های رایج و ایمن قرار گرفته است، ولی خب باز هم با این وجود امکان پیدایش ورم و تورم با تزریق فیلرهای پوستی بالا می باشد. ما در این مطلب سلام دنیا، به راه های از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل و علت و درمان ساده برای کاهش ورم لب ناشی از فیلر لب پرداختیم. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد.


مطالب مرتبط:

بوتاکس مو مناسب چه کسانی است

کرایوتراپی چیست؟از
2
رای