تست حاملگی با خمیر دندان؛ چگونه عمل می کند و آیا واقعا موثر است؟

تست حاملگی با خمیر دندان؛ چگونه عمل می کند و آیا واقعا موثر است؟ تست بارداری با خمیر دندان، یکی دیگر از روش های جدید آزمایش بارداری است که استفاده از آن در حال افزایش است، اما آیا این روش واقعا موثر و دقیق است یا دارای اشتباهاتی می باشد؟ در ادامه می خوانید.

تئوری تست بارداری با خمیردندان در اینترنت غوغایی به پا کرده است- اما این تست شامل چه چیزی است و آیا این روش حقیقت دارد؟

تست بارداری با خمیر دندان چیست؟

زمانی بود که علائم اولیه بارداری را احساس می کردید و به داروخانه مراجعه می کردید تا تست بارداری بخرید و سپس برای تایید این خبر به پزشک مراجعه می کردید. با این وجود، به نظر می رسد که زنان در سراسر جهان با تست بارداری خانگی با خمیر دندان ارزان، بیشتر متقاعد می شوند - به حدی که جستجوهای گوگل برای این آزمایش در حال افزایش است.

تست حاملگی با خمیر دندان چگونه عمل می کند؟

برای امتحان کردن تست حاملگی خمیر دندان، گفته می شود که شما فقط باید خمیر دندان معمول خود را با مقدار کمی ادرار مخلوط کنید. به گفته طرفداران این روش، اگر باردار باشید، خمیر دندان تغییر رنگ می دهد و گاهی اوقات پر از کف می شود - اگر باردار نباشید، به همان حالت باقی می ماند.

تست حاملگی با خمیر دندان چگونه عمل می کند؟

آیا آزمایش بارداری با خمیر دندان موثر است؟

کارشناسان در مورد صحت درستی این آزمایش شک دارند. استوارت گیل که مالک و داروساز ارشد داروخانه آنلاین آکسفورد است به هافپوست گفت: اگرچه این آزمایش ها «کمی سرگرم کننده» بودند، اما ممکن است فقط اسیدیته ادرار را اندازه بگیرند تا اینکه نتیجه مثبت یا منفی بارداری ارائه دهند. وی توضیح داد: «صدای فش فش یا کف موجود در خمیر دندان ناشی از اسید موجود در ادرار است که با کربنات کلسیم در خمیر دندان واکنش می دهد تا دی اکسید کربن را آزاد کند».

«هر چه ادرار اسیدی تر باشد، صدای فش فش یا کف بیشتر می شود. اینکه شخص حامله باشد یا خیر، نمی تواند هیچ تغییری در این مساله ایجاد کند». پروفسور مارک کیلبی، سخنگوی کالج سلطنتی زنان و زایمان به سان آنلاین گفت: «هنگامی که زنان باردار می شوند، بدن آنها شروع به تولید هورمون "هاش سی جی انسانی (HCG)" می کند. این می تواند در آزمایش ادرار خانم ها از طریق آزمایش بارداری تشخیص داده شود». «هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد خمیر دندان می تواند هورمون هاش سی جی را در ادرار زن تشخیص دهد، و زنان برای تأیید بارداری نباید به روش های آزمایش خانگی اعتماد کنند».

تست بارداری خانگی با خمیر دندان: نتایج چگونه به نظر می رسند

برای دیدن اینکه آیا نتایج واقعا اثربخش است، ما از سه زن- که یکی باردار و دو نفر دیگر باردار نبودند- خواسته ایم که این کار را انجام دهند و ببینیم که آیا نتایج صحیح به نظر می رسد. در اینجا نحوه کار ما ارائه شده است ...

1. آزمایش اول

نتیجه: باردار

نتیجه اشتباه است. شخصی که از او آزمایش گرفته شد، واقعا باردار نبود، اما بر اساس آزمایش بارداری با خمیر دندان، او باید باردار باشد. خمیر دندان فورا پر از کف شد- ما برای مقایسه همین کار را با شیر آب انجام دادیم، اما نتایج یکی بود. بنابراین این یکی می تواند به مارک خمیر دندان مرتبط باشد.

تست بارداری خانگی با خمیر دندان

2. آزمایش دوم

نتیجه: باردار نیست

نتیجه درست است. شخصی که از او آزمایش گرفته شد، باردار نبود و نتیجه آزمایش نیز این مساله را نشان داد- خمیر دندان حتی با یک همزن خوب مخلوط نمی شد و هیچ واکنشی نشان نمی داد.

آیا تست حاملگی با خمیر دندان موثر است

3. آزمایش سوم

نتیجه: باردار نیست.

جواب اشتباه است. به طرز گیج کننده ای، شخصی که از او آزمایش گرفته شد، باردار بود، اما به نظر می رسد که تست بارداری با خمیر دندان برای او جواب نمی دهد- هیچ کف کردن و یا تغییر رنگی در خمیر دندان مشاهده نشد- فقط خمیر دندان رقیق شد. به نظر می رسد که نمی توان بر این اساس تصمیم گیری کرد!

 نتایج تست بارداری خانگی با خمیر دندان

سرویس سلامت همگانی عنوان کرد که تست های حاملگی در منزل را می توان از طریق تست های موجود در داروخانه یا سوپرمارکت ها انجام داد، و یا آنها را از کلینیک های پیشگیری از بارداری، کلینیک های بهداشت جنسی، جراح های پزشک عمومی، و مراکز سرویس سلامت همگانی به صورت رایگان تهیه کرد. اگر فکر می کنید ممکن است باردار باشید، مطمئناً می توانید تست حاملگی با خمیر دندان را امتحان کنید (چه کسی می داند ممکن است برای شما مؤثر باشد!)، اما همیشه بهتر است که با یک متخصص مراقبت های بهداشتی صحبت کنید تا نتایج را تأیید کند و اطلاعات و توصیه هایی در مورد آنچه بعدا باید انجام دهید، به شما ارائه دهد.

چگونه می توانید تست بارداری انجام دهید؟

اگر فکر می کنید باردار هستید، چندین روش برای تست دقیق بارداری وجود دارد. هرچه زودتر بارداری را تأیید کنید، بهتر است؛ زیرا می توانید زودهنگام مراقبت های قبل از تولد را دریافت کنید، که برای یک بارداری سالم ضروری است.

منبع: goodtoknow

از
4
رای