10 نکته مهم در شیک شدن چیدمان منزل

10 نکته مهم در شیک شدن چیدمان منزل برای داشتن چیدمانی شیک و مدرن قوانین ساده ای وجود دارد که وقتی با خلاقیت همراه می شود تبدیل می شود به یک ایده ناب که مخصوص تفکر و سلیقه شماست. با ما همراه باشید برای مرور این نکات ...

برای داشتن یک چیدمان جذاب نیازی نیست حتما خانه ای بزرگ با وسایل گران قیمت داشته باشید (البته داشتن همه این ها خیلی هم خوب است!). می خواهیم به این نکته اشاره کنیم که زیبایی و شیکی چیدمان منزل حاصل عوامل مهم تر دیگری است. ما چند اصول ساده و آسان که طراحان منزل آن را توصیه می کنند را برای شما بیان می کنیم تا حتی با کم ترین فضا و وسایل ساده، چیدمانی شیک و مدرن را در خانه خود طراحی نمایید.

10 نکته مهم در شیک شدن چیدمان منزل

برای داشتن چیدمانی شیک و مدرن قوانین ساده ای وجود دارد که وقتی با خلاقیت همراه می شود تبدیل می شود به یک ایده ناب که مخصوص تفکر و سلیقه شماست. با ما همراه باشید برای مرور این نکات:

1. ایجاد بافت مناسب در چیدمان

یک چیدمان خوب تلفیقی از تمام مواد مانند: چوب، سرامیک، پارچه، شیشه، شمع و ... است تا با تشکیل یک بافت منسجم، تبدیل به طرحی زیبا شود. این بافت باید یک ضمینه رنگی خنثی داشته باشد تا رنگ های موجود در دکوراسیون بیشتر دیده شوند. به طور مثال؛ بهتر است رنگ فرش خنثی باشد تا تناسب رنگ ها در بخش های دیگر راحت تر انتخاب شود.

چیدمان منزل

2. رعایت مقیاس و اندازه وسایل نسبت به فضای قرار گیری آن ها

تناسب اندازه ها نسبت به فضای قرار گیری آن ها بسیار مهم است. ممکن است وسیله ای در فروشگاه بسیار زیبا باشد ولی وقتی آن را برای خانه خود خریداری می کنید اصلا آن جلوه قبلی را نداشته باشد.

مثال: اندازه طول قاب عکس بالای کاناپه باید دو سوم طول کاناپه باشد. یعنی اگر طول کاناپه شما 2.5 متر باشد طول قاب را حدود 1.5 انتخاب نمایید. اگر چنین اندازه ای در بازار پیدا نکردید از 2 قاب عکس استفاده نمایید.

نکات طراحی دکوراسیون

3. وسایل اضافی را کنار بگذارید

اگر می خواهید وسایل مورد علاقه تان بیشتر به چشم بیایند، پس دور و بر آن را خلوت نمایید تا فضای بیشتری برای مانور آن وجود داشته باشد. لازم نیست تمام فضای خانه پر از وسایل شود، با این کار وسایل کم تری خریداری می شود و هزینه های مربوط به وسایل اضافی صرف خرید وسایل با کیفیت می شود.

چیدمان شیک منزل

4. نصب پوستر ها و عکس ها در ارتفاع مناسب

پوستر ها و عکس ها را در ارتفاع درست بیاویزید. در گالری ها و موزه ها پوستر ها را در ارتفاع مرکزی دیوار و به اندازه حدود 1.5 متری نصب می شوند.

اصول چیدمان منزل

5. اندازه فرش را با دقت انتخاب نمایید

شما می توانید برای فرش کردن مکان مورد نظر، یکی از این 3 روش را انتخاب نمایید.

  • فرش تمام قسمت مورد نظر را بپوشاند: این طوری خانه اشرافی تر به نظر می رسد ولی پایه های میز و صندلی به فرش آسیب می زنند.
  • خالی بودن کناره های فرش: اگر می خواهید فرش ها از دیوار فاصله داشته باشند این فاصله را حدود 30 تا 45 سانتی متر انتخاب نمایید.
  • اگر مدل پهن کردن فرش را با فاصله از دیوار انتخاب کردید 2 حالت برای قرار گیری مبل ها مناسب است. 1. فقط پایه های جلویی روی فرش قرار گیرد (یا با لبه فرش مماس شود) 2. هر چهار پایه مبل ها کاملا روی فرش قرار گیرند

انتخاب فرش مناسب با چیدمان منزل

انتخاب رنگ فرش مناسب با چیدمان منزل

6. آیا وسایل خانه با هم تطبیق دارند؟

وسایل خانه را بار دیگر بررسی کنید. اگر وسیله ای هست که به دیگر وسایل خانه نمی آیند از آن ها استفاده نکنید. آن ها را نگهدارید تا شاید هنگامی که به خانه دیگر نقل مکان کردید از آن ها استفاده شود.

7. در طراحی داخلی منزل خود، جلب توجه ایجاد کنید!

در هر یک از بخش های مختلف خانه می توان شی را به عنوان عنصری برای جلب توجه، انتخاب کرد. در آشپزخانه یک هود زیبا و جالب می تواند جلب توجه نماید و در اتاق پذیرایی یک تابلوی هنری زیبا  یا طراحی خاص دکور پشت تلویزیون که توجه همه را به خود جلب می کند انتخاب مناسبی است.

8. سوی دید را برای جلب توجه فراموش نکنید!

ورودی خانه و ورودی هر یک از بخش های خانه که در معرض دید مستقیم قرار دارد بهتری مکان برای وسایل و تزئینات برای ایجاد جلب توجه در چیدمان خانه ها است.

9. اهمیت نورپردازی و انتخاب نور مناسب

تنوع در نوع نورپردازی بسیار زیاد است. انتخاب رنگ نور متناسب با محیط، نوع وسایل (لامپ، لوستر، آباژور و ...) مکان مورد نظر (اتاق خواب، اتاق نشینمن، آشپزخانه و ...) در زیبایی و شیکی چیدمان خانه بسیار موثر است.

اهمیت نورپردازی و انتخاب نور مناسب در چیدمان

10. انتخاب با شماست!

همیشه هم قانون شکنی بد نیست. از خلاقیت نترسید، شاید قانون بعدی طراحی داخلی را شما کشف کنید. با وسایل و ترکیب رنگ ها بازی کنید تا ترکیب دوست داشتنی خود را کشف نمایید.

از
4
رای