اصول انتخاب بهترین رنگ فاندیشن (زیر ساز، کرم پودر) برای پوست

اصول انتخاب بهترین رنگ فاندیشن (زیر ساز، کرم پودر) برای پوست برای تعیین اینکه کدام فاندیشن به بهترین وجه با پوست شما ترکیب می شود، میزان کمی از چند رنگ را همزمان بر روی خط فک اعمال کنید. سایه فاندیشن به بهترین حالت لکه ها و قرمزی ها را می پوشاند و در عین حال، طبیعی به نظر می رسد.

فاندیشن، زیرسازی آرایشی است که برای پوشاندن لکه ها و حتی صاف کردن پوست استفاده می شود، بنابراین یک سطح پوست یکنواخت دارید تا بقیه لوازم آرایشی را بر روی پوست خود اعمال کنید. استفاده از سایه مناسب بسیار مهم است، زیرا زیرسازی اشتباه می تواند نمایان شده و غیر طبیعی به نظر می رسد و زمینه مناسبی برای اعمال سایر لوازم آرایشی ایجاد نمی کند. در انتخاب فاندیشن، چیزهایی وجود دارد که باید در نظر بگیرید که شامل نوع پوست، رنگ پوست و چهره است.

روش انتخاب بهترین رنگ فاندیشن یا کرم پودر مناسب برای پوست 

بخش اول: در مورد پوست خود اطلاعات کسب کنید

1. ته رنگ پوست را درک کنید

قبل از تلاش برای انتخاب یک فاندیشن، بهتر است که چیزهایی از جمله ته رنگ پوست خود را مشخص کنید. در حالی که سطح پوست شما به دلیل بسیاری از موارد، مانند قرار گرفتن در معرض عناصر یا آکنه، می تواند تغییر رنگ پیدا کند، اما ته رنگ پوست همیشه ثابت باقی می مانند. بنابراین، تعیین ته رنگ پوستتان به شما در انتخاب رنگ فاندیشن مناسب کمک می کند. در حالت کلی، اشخاص در یکی از سه گروه ته رنگ پوستی زیر قرار دارند:

 • پوست سرد، به این معنا که پوست شما آبی، قرمز یا صورتی است.
 • پوست گرم، به این معنا که پوست شما بیشتر طلایی، زرد یا هلویی است.
 • خنثی، به این معنا که پوست شما ترکیبی از رنگ های پوست سرد و پوست گرم است.

تعیین ته رنگ پوست قبل از انتخاب فاندیشن مناسب

2. ته رنگ پوستی خود را تشخیص دهید

چندین آزمایش وجود دارد که می توانید انجام دهید تا تعیین کنید که آیا پوست شما سرد یا گرم یا خنثی است. این آزمایش ها شامل ارزیابی رنگ مو و چشم، چه رنگی باعث می شود که زیباتر به نظر برسید، چگونه به نور خورشید واکنش نشان می دهید و رنگ رگ ها می شود.

 • به طور طبیعی، ترکیب موهای سیاه، قهوه ای یا بلوند با چشم های سبز، خاکستری یا آبی نشان دهنده رنگ پوست سرد است. رنگ چشم فندقی، قهوه ای یا کهربایی با موهای طبیعی سیاه، قهوه ای مایل به قرمز یا شرابی بلوند نشان دهنده رنگ پوست گرم است.
 • اگر رنگ پوست شما سرد است، جواهرات با رنگ نقره ای برای شما فوق العاده است. اگر ته رنگ پوست شما گرم است، جواهرات طلایی رنگ برای شما مناسب است. شخصی با ته رنگ پوست خنثی، با جواهرات نقره ای و طلایی به یک اندازه زیبا به نظر می رسد.
 • افرادی با ته رنگ پوست سرد، در نور خورشید به راحتی به رنگ صورتی شده یا می سوزند، در حالیکه افرادی که ته رنگ پوست گرم دارند، در آفتاب برنزه یا قهوه ای مایل به زرد می شوند.
 • رگ هایی به رنگ آبی در قسمت داخلی مچ دست نشان دهنده ته رنگ پوست سرد است، رگ های سبز نشان دهنده ته رنگ پوست گرم و سبز مایل به آبی، نشان دهنده ته رنگ پوست خنثی است.

ته رنگ پوستی خود را تشخیص دهید

3. بهترین فاندیشن مناسب برای پوست خود را بدانید

اگرچه دانستن اینکه پوست شما خشک یا چرب است، به شما در انتخاب رنگ زمینه فاندیشن کمکی نمی کند، اما به شما کمک می کند نوع مناسب فاندیشن را انتخاب کنید. پوست می تواند چرب، خشک یا ترکیبی باشد و شما می توانید پوستی عادی یا حساس داشته باشید.

 • اگر پوست شما چرب است، یک فاندیشن پودری یا مایع مات یا فاقد چربی را انتخاب کنید.
 • اگر پوست شما خشک است، یک کرم یا فاندیشن مرطوب کننده یا آب رسان را انتخاب کنید.
 • اگر پوستی حساس دارید، یک فاندیشن ضد حساسیت و بدون رایحه را انتخاب کنید.
 • اگر پوست ترکیبی دارید، فاندیشن پودری را انتخاب کنید.
 • اگر پوست ناهمواری دارید و می خواهید اکثر پوست خود را پوشش دهید، فاندیشنی را انتخاب کنید که به طور کامل یا به میزان متوسط پوست را پوشش می دهد.
 • در غیر این صورت، اگر چهره ای نسبتا صاف دارید و می خواهید تا طبیعی تر به نظر برسید، به دنبال فاندیشنی باشید که لایه پوشش کم یا جزئی را برای پوست فراهم می کند.
 • همیشه ایده خوبی است که فاندیشنی را خریداری کنید که دارای SPF است، زیرا می تواند میزان محافظت حداقلی در برابر اشعه های UVA و UVB خورشید ایجاد کند.

بهترین فاندیشن مناسب برای پوست خود را بدانید

بخش دوم: پیدا کردن رنگ فاندیشن فوق العاده

 1. از پوست خود برای محدود کردن گزینه های انتخابی استفاده کنید

بر اساس نوع پوست، هم اکنون می دانید که باید به دنبال چه فاندیشنی بگردید، و اکنون زمان آن فرا رسیده که از دانشی که در زمینه ته رنگ پوستی کسب کرده اید، برای انتخاب برخی از گزینه های رنگ فاندیشن استفاده کنید. قبل از رفتن به داروخانه یا فروشگاه لوازم آرایش، بر اساس ته رنگ پوستی تان، زمینه و سایه های فاندیشن را در نظر بگیرید.

 • برای ته رنگ پوست سرد: یک فاندیشن با زمینه رنگ گل رز، قرمز، یا آبی را در نظر گرفته و سایه هایی مانند کاکائویی، گل رز، سیاه و رنگ پورسلین را در نظر بگیرید.
 • برای ته رنگ پوستی گرم: فاندیشن با زمینه رنگ طلایی و زرد را در نظر گرفته و سایه هایی با رنگ کارامل، طلایی، برنزه، خرمایی و بژ را در نظر داشته باشید.
 • برای ته رنگ پوست خنثی: سایه هایی مانند نخودی تیره، بی رنگ، سفید مایل به زرد و رنگ قهوه ای بادام سوخته را امتحان کنید.

پیدا کردن رنگ فاندیشن فوق العاده

2. فروشگاه لوازم آرایشی، داروخانه یا بخش خرید لوازم آرایشی را انتخاب کنید

وقتی یک فاندیشن خریداری می کنید، فروشگاهی را انتخاب کنید که متخصصان زیبایی دارد که به شما در انتخاب سایه و فاندیشن درست کمک می کند. اگر در دسترس نیست، به دنبال فروشگاه هایی باشید که قابلیت امتحان کردن محصول در فروشگاه قبل از خرید را داشته باشد، بنابراین قبل از خرید، می توانید سایه مناسب را برای خود انتخاب کنید. به عنوان آخرین راه حل، در صورت خرید اشتباه، فروشگاهی را انتخاب کنید که دارای شرایط پس دادن کالا باشد.

چگونه کرم پودر مناسب پوست خود انتخاب کنیم

3. چندین سایه را امتحان کنید

از اطلاعات در مورد بهترین سایه ها برای ته رنگ پوست خود استفاده کرده و برخی از فاندیشن ها را امتحان کنید. با نگاه کردن، چندین سایه را انتخاب کنید که به زمینه رنگ پوست شما شبیه ترین است. سپس با اعمال کردن میزان کمی از فاندیشن بر روی خط فک با استفاده از حرکات ضربه زدن آرام، آنها را امتحان کنید. پوست خط فک بیشتر شبیه ته رنگ پوست تان به نظر می رسد و به شما ایده می دهد که فاندیشن در مقایسه با گردن چگونه به نظر می رسد.

 • اگر فروشگاه امکان تست کردن رنگ های فاندیشن را قبل از خرید فراهم نمی کند، ظرف فاندیشن را نزدیک به گردن و خط فک خود نگه دارید.
 • چه فاندیشن را قبل از خرید تست کرده و یا تنها آن را نزدیک به پوست خود نگه دارید، در کنار یک در یا پنجره قرار بگیرید تا مشخص شود که کدام سایه فاندیشن در نور طبیعی بهتر است. این کار همچنین کمی به فاندیشن زمان می دهد تا بر روی پوست خشک شود، بنابراین می توانید در همه شرایط ببینید که چگونه به نظر می رسد.

چگونه زیر ساز مناسب پوست خود را پیدا کنیم

4. فاندیشن خود را انتخاب کنید

بهترین فاندیشن، آن است که در پوست شما محو شود. فاندیشن نباید دیده شود: قرار است تا یک سطح صاف پوست برای شما فراهم کرده که روی آن آرایش کنید. برای تعیین اینکه کدام فاندیشن به بهترین وجه با پوست شما ترکیب می شود، میزان کمی از چند رنگ را هم زمان بر روی خط فک اعمال کنید. این سایه فاندیشن است که به بهترین حالت لکه ها و قرمزی ها را می پوشاند و در عین حال، طبیعی به نظر می رسد.

 • خرید چند سایه به طور هم زمان را در نظر بگیرید، بنابراین می توانید آنها را در بیرون از خانه امتحان کرده و با هم مقایسه کنید، به خصوص اگر مغازه ای که از آن خرید می کنید، امکان امتحان کردن لوازم آرایش را قبل از خرید فراهم نمی کند.

بهترین فاندیشن برای پوست کدام است

بخش سوم: شخصی سازی یک فاندیشن

1. رنگ فاندیشنی که بیش از حد تیره است را روشن کنید

چه یک فاندیشن اشتباه خریداری کرده و نمی توانید آن را پس بدهید یا اینکه هنوز از بطری فاندیشن قبلی خود استفاده می کنید، می توانید رنگ فاندیشن خود را شخصی سازی کرده تا مطابقت بهتری با رنگ پوست تان داشته باشد. یک راه برای ایجاد فاندیشن روشن تر، استفاده از اسفنج مرطوب به جای انگشتان دست است. همچنین می توانید با ترکیب موارد زیر، فاندیشن را روشن تر کنید:

 • مرطوب کننده
 • پرایمر
 • فاندیشن روشن تر
 • کانسیلر یا پودر تثبیت کننده

رنگ فاندیشنی که بیش از حد تیره است را روشن کنید

2. فاندیشنی که خیلی روشن است را تیره تر کنید

درست همانند زمانی که فاندیشن خیلی تیره است، می توانید آن را روشن تر کنید، اگر فاندیشن برای پوست شما بیش از حد روشن باشد نیز می توانید آن را تیره تر کنید. برای تیره تر کردن فاندیشن، موارد زیر را امتحان کنید: 

 • افزودن رژ گونه یا کانسیلر
 • مخلوط کردن آن با برنزه کننده
 • ترکیب آن با یک فاندیشن تیره تر یا مرطوب کننده رنگی

روش انتخاب کرم پودر مناسب

3. رنگ فاندیشن خود را عوض کنید

فاندیشنی که با ته رنگ پوست شما مطابقت ندارد را نیز می توانید شخصی سازی کنید. برای اینکه فاندیشن با ته رنگ پوست زرد مطابقت داشته باشد، به آن زردچوبه اضافه کنید. رژ گونه قهوه ای مایل به صورتی را به آن اضافه کنید تا با ته رنگ پوست آبی یا صورتی بیشتر تطابق داشته باشد. برای اینکه فاندیشن بیشتر قهوه ای شود، از پودر کاکائو استفاده کنید.

از
1
رای