کاشت مو چیست و چه مراحلی دارد؛ بهترین روش کاشت مو + عوارض آن

کاشت مو چیست و چه مراحلی دارد؛ بهترین روش کاشت مو + عوارض آن کاشت مو چیست؛ با مراحل کاشت مو، بهترین و جدیدترین روش کاشت مو زنان و مردان، سن، قیمت، هزینه و عوارض کاشت مو و همچنین کاشت مو به روش sut در سلام دنیا آشنا شوید.

با زیاد شدن کلینیک های کاشت مو بر آن شدیم تا در سلام دنیا درباره موضوعات کاشت مو چیست، مراحل کاشت مو، بهترین و جدیدترین روش کاشت مو، کاشت مو به روش sut، کشت موی سر چیست، کاشت مو زنان، عوارض کاشت مو، سن و هزینه و قیمت کاشت مو صحبت کنیم، با ما همراه باشید.

کاشت مو چیست

کاشت مو روشی است که برای داشتن موهای پرپشت و یکدست برای طولانی مدت به شما پیشنهاد می شود که از خود موی فرد کمک گرفته می شود، زیرا دیگر روش ها امکان بازگشت دارند و در طول زندگی با تغذیه نامناسب و یا استرس و مجاورت با محیط آلوده شروع به ریزش کند، به همین دلیل کاشت مو در همه جای دنیا انجام می شود و قابل تایید می باشد. 

مراحل کاشت مو

ابتدا توسط متخصصین زیبایی کاشت مو این آزمایش انجام می شود که ببینند انجام این عمل در شما نتیجه مثبتی می دهد و یا خیر، زیرا افرادی که دچار طاسی‌های پراکنده با الگوی نامشخص، ریزش موی سکه‌ای (آلوپسی آره‌آتا) یا ریزش مو به علت بیماری‌های زمینه‌ای شده اند انجام عمل کاشت مو در آنها پاسخ مثبت نمی دهد، اما کسانی که ریزش موی طبیعی داشته اند و یا دچار سوختگی، آسیب ها بیرونی و حتی درگیر آلوپسی آندروژنی روده اند می توانند با انجام کاشت مو ، از بازگشت موهای خود لذت ببرند.


حتما بخوانید: فواید مزوتراپی مو چیست


سپس با مراجعه به کلینیک های کاشت مو و مشاوره گرفتن از متخصصین آنجا علاوه بر یافتن علت ریزش موی خود مسائلی چون قدرت بانک مو، جنس موها، وضعیت سلامت عمومی، سن و ... نیز تحت بررسی قرار می گیرد و سپس روش پیشنهادی به شما برای کاشت مو عنوان می شود.

کاشت مو چیست و مراحل آن

بهترین روش کاشت مو

روش های کاشت مو از بدو ابتدا تاکنون متفاوت بوده اما در حال حاضر روش FUT با قدمتی طولانی مورد تایید بوده و افراد بسیاری با این روش موهای سرشان را ترمیم کرده اند و مراحل کاشت مو را انجام داده اند و البته نتیجه مثبتی گرفته اند. 

این روش که سالهاست مورد استفاده می باشد متخصص در عملی حدود 8 ساعت به انتقال فولیکول های مو (چیزی حدود 5000 تا ) از ناحیه پشت سر به صورت نواری به منطقه مشخص شده می پردازد، این عمل همراه با بی حسی بوده. البته این عمل جدیدترین عمل نبوده اما می تواند از عمل هایی باشد که در طول سالیان سال بطور مثبت انجام شده است.

جدیدترین روش کاشت مو

از جدیدترین روش های کاشت مو می توان روش SUPER FUE PLUS را نام برد، در این روش از دستگاه ایمپلنتر برای کاشت استفاده می شود و همین باعث می شود که نتیجه بهتری گرفته شود و 4 برابر بیشتر از سایر روش ها موفق تر بود.

جدیدترین روش کاشت مو

کاشت مو به روش sut

این تکنیک که همان جدیدترین روش کاشت مو می باشد برای گرفتن نتیجه عالی از دستگاه خودکاری کمک گرفته می شود تا در آن مدت زمان پیوند فولیکول های بیشتری انجام شود، در این روش در عرض یک یا دو جلسه 14000 فولیکول به منطقه مشخص شده پیوند خورده می شود، در این نوع روش دقت بالا، کیفیت خوب و سرعت بیشتری در پی است و هیچ آسیبی به فرد مورد نظر وارد نمی شود.

کشت موی سر چیست

همانطور که در ابتدای مطلب عنوان کردیم کاشت مو مجموعه ای از روش ها و تکنیک های انتقال فولیکول های بانک مو به قسمت مورد نظر یعنی مناطق عاری از مو می باشد، اینکه فرد کدام روش را برای کاشت انتخاب کند می تواند از پزشک با توجه به شرایطی که دارد پیشنهاد بگیرد و مطمئنا او با تجربه ای که دارد بهترین پیشنهاد را به شما خواهد داد.


حتما بخوانید: درمان ریزش مو در زنان با 4 روش قطعی و جدید


کاشت مو زنان

عده ای از زنان الگوی ریزش مویشان به صورت مردانه می باشد آنها از بانک موی مناسبی به نسبت بقیه افراد برخوردار نمی باشند، زنانی که موهای بلندتری دارند می توانند از روش FUT که به صورت نواری در پشت سر می باشد استفاده کنند، اینگونه از گرافت های کمتری نیز می توانند در جهت کاشت استفاده کنند و هزینه عمل آنها نیز کاهش پیدا کند. اما در دیگر روش ها متحمل هزینه بالاتری خواهند بود.

کاشت مو زنان

سن کاشت مو

سن کاشت مو توسط متخصصان بالای 30 سال انتخاب شده است ، افراد زیر 30 سال به علت اینکه چرخه ریزش موی آنها تکمیل نشده است و هنوز امکان ریزش موهای بیشتری وجود دارد؛ بهتر است برای کاشت اقدام نکنند زیرا اقدام به کاشت امکان بروز مشکلات دیگری را در پی خواهد داشت.

عوارض کاشت مو

کاشت مو به خودی خود عوارضی در پی ندارد اما گاهی اوقات انجام چنین عمل هایی می تواند دچار مشکلاتی شود، آن هم بخاطر قصور بیمار و کادر بی تجربه کلینیک می باشد. اگر بیمار قبل از انجام عمل به کلینیکی مراجعه کند که مجوز بهداشت داشته باشد نصف راه را رفته است و از اینکه پروسه عملش به خوبی انجام شود خیالش راحت می شود ، با انجام دستورالعمل های پزشکی و مراقبت های بهداشتی نیز می تواند بدون هیچ عارضه ای دوره نقاحت را بگذراند، اگر نیز عمل را به صورت انفرادی انجام دهد از بروز عفونت نیز جلوگیری می شود.

هزینه و قیمت کاشت مو

در حال حاضر در کشور ما به علت بی ثباتی ارز نمی توان قیمت ثابتی را برای عمل های زیبایی داد و چون شرکت های بیمه هزینه عمل های زیبایی را متقبل نمی شوند فرد مراجعه کننده تمام پول را به صورت شخصی باید پرداخت کند که این هزینه بسته به تعداد جلسات و تعداد تارهای کاشته شده ، محل انجام و مراقبت های قبل و بعد از عمل دارد که چیزی حدود 4/5 میلیون تا 9 میلیون تومان می باشد و گاها بیشتر هم می شود.

سخن آخر

برای کاشت مو بهتر است به کلینیک های معتبر و دارای مجوز مراجعه کنید تا از آسیب های جدی بعد از کاشت مو توسط افراد بی تجربه جلوگیری کرده باشید.


مقالات مرتبط:

برای جلوگیری از ریزش مو چه بخوریم 

قرص ضد ریزش مو ریجن دایت (Rigendiet)از
3
رای