6 مورد از بهترین غذاها برای رشد موها و جلوگیری از ریزش مو

6 مورد از بهترین غذاها برای رشد موها و جلوگیری از ریزش مو ریزش مو یکی از شایع ترین مشکلات مو است که بیشتر افراد را درگیر می کند؛ بنابراین داشتن موهای سالم چیزی است که برای آنها سخت و دست نیافتنی می شود.

هیچ چیز شبیه یک موی سر خوب، قوی و سالم نیست که بتوانید انگشتان خود را لابلای موهای خود بکشید. برای بسیاری، رشد موهای سالم چیزی است که می تواند برای آنها بسیار سخت باشد. در حقیقت، حدود 85 درصد مردان آمریکایی از سن سی و پنج به بعد رنج قابل توجهی را با از دست دادن موهای خود تجربه می کنند و تقریبا بیست و پنج درصد از مردانی که از ریزش مو رنج می برند ریزش مو را قبل از رسیدن به سن بیست و یک سالگی تجربه می کنند. این بر اساس تحقیقات انجام شده توسط انجمن پزشکی آمریکایی است. زنان نیز از ریزش مو و رشد کم بهینه مو رنج می برند. انجمن پزشکی آمریکا همچنین اشاره کرد که زنان در واقع چهل درصد از افراد دارای ریزش موی آمریکا را تشکیل می دهند. بنابراین، چه چیزی می تواند جلوی ریزش مو را بگیرد؟ آیا راه های طبیعی برای افزایش رشد مو وجود دارد؟

پاسخ این است: بله تحقیقات زیادی انجام شده است که می تواند رشد موهای شما را بیشتر کند و در اینجا شش مورد از این مواد آورده شده است.

6 تا از بهترین غذاها برای رشد مو 

1. برگ های تیره، برگ های سبزیجات

به احتمال زیاد به شما گفته شده است که سبزیجات بخورید و واقعا باید به این توصیه توجه کنید. سبزیجات دارای برگ سبز مانند اسفناج و کاهو، دوز سالم آهن را دارا هستند که یک ماده معدنی برای ساخت سلول های سالم مو است. تحقیقات نشان می دهد ریزش مو با کمبود آهن در ارتباط است، به این دلیل که کمبود آهن سبب می شود که اکسیژن و مواد مغذی به ریشه های مو و فولیکول ها حرکت نکنند. این می تواند مویی را که از ریشه رشد می کند، بسیار ضعیف کند.

مواد غذایی برای رشد مو

2. مرکبات مناسب برای رشد مو

پرتقال، لیمو، لیمو شیرین و گریپ فروت، نمونه هایی از مرکبات هستند که سرشار از ویتامین C است. ویتامین C یک ویتامین محلول در آب است که ممکن است همانند آهن یک ماده مغذی برای رشد مو باشد. همچنین به کلاژن سازی کمک می کند که برای رشد مو ضروری است تا مو را از ریشه تا نوک قوی نگه دارد.

3. سیب زمینی شیرین

ممکن است فکر کنید که موهای شما به آرامی رشد می کند، در واقع دارای سریع ترین بخش رشد در بدن است، زیرا پوست به آن متصل می شود. بنابراین، به ویتامین A بسیار نیاز دارند. سیب زمینی شیرین سرشار از ویتامین A است بیش از چهار برابر مصرف روزانه را فراهم می کند.

غذاهای مفید برای تقویت مو

4. تخم مرغ برای رشد مو

پروتئین یک ماده مهم برای حصول اطمینان از رشد موهای سالم است، به این دلیل که مو از پروتئین ساخته شده است. کراتین در داخل هر رشته مو وجود دارد، بنابراین حفظ دوز سالم پروتئین را در رژیم غذایی بسیار مهم می کند. تخم مرغ دارای پروتئین است. در حقیقت، 6-7 گرم پروتئین در یک تخم مرغ برای کمک به رشد مو کافی است.

5. آووکادو

آووکادو برای موهای خشک بسیار مفید است. این سوپر پروتئین حاوی ویتامین A ،D ،E و B6 است و همچنین دارای پروتئین ها، اسیدهای آمینه، منیزیم، اسید فولیک، مس و آهن زیادی است. ویتامین E، به طور خاص، به بهبود گردش خون که فولیکول ها برای افزایش رشد سالم مو نیاز دارد، حیاتی است. علاوه بر این که این میوه خوشمزه را می توان در سالاد و یا حتی به تنهایی از مزایای آن استفاده کرد، روغن آووکادو را می توان به طور مستقیم بر روی موها استفاده نمود که برای افزایش رشد آنها بسیار مفید هستند.

بهترین غذاها برای رشد موهای سالم

6. آجیل و دانه ها

اسیدهای چرب امگا 3 برای موها، به ویژه برای افزایش ضخامت مو بسیار مفید هستند. متاسفانه بدن قادر به تولید این چربی های سالم نیست، و باید این مواد را از منابع خارجی و رژیم غذایی به دست آورد. خوشبختانه، آجیل و دانه هایی مانند بادام، پسته، گردو سرشار از این چربی های سالم هستند و به طور کامل خوراکی و خوشمزه هستند. آجیل ها برای چه چیزی خوب هستند؟ آجیل همچنین حاوی ویتامین D است که می توانید برای کمک به ایجاد فولیکول های جدید که سبب افزایش موهای جدید، ضخیم، قوی و سالم می شوند، استفاده کنید.

منبع: foodprevent

از
4
رای