خوابیدن در هواپیما با 7 روش متفاوت و راحت

خوابیدن در هواپیما با 7 روش متفاوت و راحت در هنگام خوابیدن در هواپیما لم بدهید نه اینکه صاف بنشینید، پس تا جایی که صندلی شما اجازه می دهد آن را بخوابانید تا کمردرد شما کاهش یابد و روش های متفاوت و راحت خوابیدن در خواپیما را در سلام دنیا بررسی کنید.

اگر از افرادی هستید که دوست دارید به محض سوار شدن به هواپیما چرت بزنید، در این مطلب سلام دنیا،  7 روش متفاوت و راحت برای خوابیدن در هواپیما را به شما می گوییم:

7 روش متفاوت و راحت برای خوابیدن در زمان سفر با هواپیما

7. لمیدن، روشی برای راحت خوابیدن در هواپیما

فکرش را هم نمی کردید؟ با خواباندن صندلی تا جای ممکن، ستون فقرات را در هنگام خوابیدن در راحت ترین حالت قرار دهید. کاملاً واضح است که احتمالاً ترجیح می دهید در هنگام خوابیدن لم بدهید نه اینکه صاف بنشینید، پس تا جایی که صندلی شما اجازه می دهد آن را بخوابانید تا کمردرد شما کاهش یابد و در ادامه سایر پیشنهادات را نیز بررسی کنید.

6. سر خود را در جایی ثابت کنید

اگر فردی که کنارتان نشسته است را می شناسید، پس از او بخواهید صندلی خود را عقب ببرد اما نه به اندازه صندلی شما. این کار باعث می شود سر خود را در فاصله ایجاد شده بین دو صندلی قرار دهید. تنها مزیتی که همسرتان از این وضعیت می برد این است که شما سرتان را روی شانه او قرار نمی دهید. از سوی دیگر اگر به تنهایی سفر می کنید، صندلی سمت پنجره را انتخاب کنید. اگر در خانه عادت دارید به سمت چپ بخوابید، صندلی در سمت چپ هواپیما انتخاب کنید. بهترین نکته درباره سمت چپ این است که پنجره های این سمت خارج از مرکز هستند و برخلاف سمت دیگر راحت تر هستند.


حتما بخوانید: 11 مورد از کثیف ترین نقاط در هر هتل 


نکات مهم در زمان سفر با هواپیما

5. بالش خود را بچرخانید

برای اینکه بالش U شکل خودتان را در وضعیت راحت تری قرار دهید، می توانید آن را بچرخانید، یعنی به شکلی که دهانه آن در پشت گردن شما قرار بگیرد. به این ترتیب گردن شما در وضعیت تراز قرار می گیرد و سر شما تکیه می دهد. شما می توانید بالش را به یک سمت هدایت کنید و شاید بتوانید با بستن یک کش مو به دور یک سمت بالش، آن را شکل دلخواه درآورید. با این کار شما یک کوسن اضافی خواهید داشت که وقتی سرتان به سمت دیگری بچرخد، می توانید به آن تکیه کنید. برای جلوگیری از استنشاق هر نوع بوی نامطبوع در هواپیما، می توانید مقداری اسانس آرام بخش اسطوخودوس به بالش خود بزنید.

4. پشت سری صندلی خود را تنظیم کنید

اگر بالش گردنی در دسترس ندارید و خودتان نیز به همراه نبرده اید، چنانچه در هواپیمایی هستید که قابلیت تنظیم پشت سری صندلی را داشته باشد، پس محکوم به ناراحتی در طول پرواز نیستید. شما می توانید به سادگی وضعیت پشت سری صندلی را طوری تنظیم کنید تا از برگشتن سر به عقب و جلو جلوگیری شود. سعی کنید وقتی سوار می شوید بالش هواپیما را نگه دارید، آن را تا کنید و روی یکی از شانه های خود قرار دهید. این کار به شما کمک می کنید تا مکانی برای راحتی سر خود ایجاد کنید، همانطور که بالش های U عمل می کند.

توصیه های کاربردی برای راحت خوابیدن در هواپیما

3. زیر سر خود را نرم کنید

بیایید به پایان آن نگاهی بیندازیم. خوابیدن در موقعیتی که کاملاً تکیه نداده باشید سخت است، زیرا باعث فشار بر ستون فقرات شما می شود. به همین دلیل است که توصیه به استفاده از بالش می شود. برخی از بالش های U شکلی قابلیت باد شدن را دارند، آنها فشار وارده بر نخاع شما را کاهش می دهد و استخوان دنبالچه را در موقعیت تثبیت شده نگه می دارد و باعث می شود ناراحتی کمتری از نشستن روی صندلی هواپیما احساس کنید. این بالش ها به طور اتوماتیک باد می شوند و به شما این امکان را می دهند که از پرواز طولانی خود لذت ببرید.


حتما بخوانید: روش های جلوگیری از جیب بری و کیف قاپی در سفر


2. پاها را دراز کنید

اینکه بخواهید روی صندلی هواپیما بدن را به حالت 180 درجه دربیاورید و پاها را به اندازی کافی دراز کنید، کاری بسیار مشکل است. اگر قد بلندی دارید، زیر صندلی جلویی هیچ وسیله ای قرار ندهید. اگر موقعیت خواب شما مهمترین نگرانیتان نیست، می توانید کیف دستی خود را به درون هواپیما حمل کنید اما بهتر است زیاد بزرگ نباشد که همه فضای در اختیارتان را اشغال کند؛ پاهای شما به مقداری فضا نیاز دارد. در آخر اطمینان یابید جوراب های مناسبی به پا دارید و کفش هایتان را درآورید!

چگونه در زمان سفر با هواپیما، خواب راحتی داشته باشید

1. پیدا کردن جای خالی

برای پیدا کردن ردیف های خالی دقت کنید. اگر جایی را پیدا کردید درخواست نشستن در آنجا را از مهماندار داشته باشید. به این ترتیب می توانید دسته های صندلی ها را بالا بکشید، و روی هر سه صندلی دراز بکشید. اگر تنها یک صندلی در کنار شما خالی بود، باز هم می توانید از آن استفاده کنید. دختران کوتاه قد می توانند پاهای خود را جمع کنند اما اگر قد شما بلندتر است، بدنتان را بچرخانید تا پشت شما به کناره هواپیما باشد و دسته های صندلی را بخوابانید. می توانید هر چیزی که دارید را به عنوان بالش پشت سر خود قرار دهید. سپس سر خود را به سمت پنجره و پاهای خود را روی صندلی میانی جلوی خود دراز کنید. به این ترتیب به وضعیت راحت تری خواهید رسید.


مطالب مرتبط:

معرفی کامل برج خلیفه، بلندترین برج جهان + خصوصیات و عکس برج

تنگه واشی کجاست + جاذبه های طبیعی و تاریخی تنگه ساواشی

لوازم و وسایل مورد نیاز برای سفر با کودک که ضروری هستند

از
4
رای